Gönderen Konu: Şüpheli durum (Bütün herkes okursa sevinirim)  (Okunma sayısı 7603 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jongomm

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şüpheli durum (Bütün herkes okursa sevinirim)
« : 16 Ocak, 2013, 21:30:23 »
http://www.pentaxforums.com/forums/photographic-equipment-sale/197850-sale-nice-lenses-pentax-200mm-50-135mm-14mm.html

Malları satan vatandaşın adı EXIF’lerde de görüldüğü üzere adı “Hichame Rahoui”.

Fotoğrafların çekildiği ortam bir yerden tanıdık geliyor mu?

http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,2176.0.html

http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,2174.0.html

Normalde pentaxforums.com’da satan arkadaş

50-135 için 600€ yani 1400TL fiyat belirlemişken forumda “eşe, dosta kıyak olsun, amme hizmeti yapıyorum, yeter ki bizim çocuklar kazık yemesin, inanın kârsız veriyorum.” laflarıyla 1600TL’ye,

14mm lens de 400€ yani 940TL belirlenmiş fiyat yerine 1250TL’ye satılmaya çalışılıyor. Üstelik aynı fotoğraflar EXIF bilgileri silinerek farklı bir siteye yüklenerek foruma ekleniyor!

Üstelik pentaxforums.com’da bu ürünlerde kargo pazarlığı var ve TR’de satan arkadaş kargo masrafları hariç olarak satmakta. Ve en acısı diyor ki "Lensler benim"! Şimdi ben sormak istiyorum, bizim forumdaki çocuklar parayı yoldan ya da çöpten mi buluyorlar!? Artı bir insan elinde olmayan mala nasıl güvenip de garanti verebiliyor? Ne düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı Peker N.Burak

Ynt: Şüpheli durum (Bütün herkes okursa sevinirim)
« Yanıtla #1 : 16 Ocak, 2013, 22:12:33 »
Bakıldığında biraz ilginç gelebilir ama hemen de kötü yaklaşmamak gerekir.. Belki de ürün görsellerini google'dan eklemiştir.. Şu yüzden diyorum, ne zaman bir arkadaşıma pentax lens göstermek için google'a yazsam hep pentaxforums kaynaklı çıkıyor..
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ocak, 2013, 22:19:17 »
   Alış veriş ayıptır, kar etmek çok ayyıptır zihniyetini anlamak zor. Birbirini sevmeyen gizli kin besleyen şahıslerı anlamıyorum. "jongomm" nikli arkadaş neden kendini gizleme ihtiyacı hissediyor ve sanki "ihbarcı" kimliğine bürünüyor. Ben konuda anarmal bir şey görmedim. "jongomm" basit bir açıklama getirirse memnun olurum.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
  • Her tercih bir vazgeçiştir!
« Yanıtla #3 : 16 Ocak, 2013, 22:27:01 »
   Alış veriş ayıptır, kar etmek çok ayyıptır zihniyetini anlamak zor. Birbirini sevmeyen gizli kin besleyen şahıslerı anlamıyorum. "jongomm" nikli arkadaş neden kendini gizleme ihtiyacı hissediyor ve sanki "ihbarcı" kimliğine bürünüyor. Ben konuda anarmal bir şey görmedim. "jongomm" basit bir açıklama getirirse memnun olurum.

Aynen katılıyorum Vedi Bey'e. Ayrıca "jongomm" nickli arkadaşın ilk iletisi "tanışalım-kaynaşalım", "aranıza yeni katıldım" ile ilgili olması gerekirken başka birine kapalı söylemlerde bulunmasını manidar buluyorum.
Nikon D600
Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

http://www.flickr.com/photos/srdnckaya/
Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı kemal_b_w

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ocak, 2013, 22:36:03 »
ercan abinin lens alım satımıyla uğraştığını herkes biliyor zaten. piyasadaki lens fiyatları da belli. piyasanın üzerinde oldukça fahiş fiyatlara da satabilir,isteyen alır isteyen almaz, bunu yargılamak niye?. fiyat yüksek geldiyse almazsın daha ucuzunu ararsınız olur biter. üstelik bu şekilde adını gizleyerek başkasının arkasından iş cevirmek de vedi hocamın dediği gibi çok ayıp bir şey. resmen iki yüzlülük. çık adam gibi yüzüne söyle madem gocunuyorsun yaptığı işten
Ekipman>> Sony A7m3 / Sigma 35mm f1.4 art / Pentax K5 / Pentax 10-17mm fisheye / Pentax FA 50mm 1.4 / Pentax 100mm macro WR / Pentax 18-55mm WR

İnstagram>> https://www.instagram.com/ortodontist.kemal.kocacik/?hl=tr

Facebook >> https://www.facebook.com/kemal.kocacik
https://www.facebook.com/ortodontist.kemal.kocacik/

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Ocak, 2013, 23:12:21 »
Adam zorlamı satıyor.... İster alırsın ister almazsın... Kim babasının hayrına bir iş yapıyor...

Gidersin pentaxforums dan alırsın....
« Son Düzenleme: 17 Ocak, 2013, 17:35:41 Gönderen: PENTAX »

Çevrimdışı srknsntrk

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Ocak, 2013, 23:51:26 »
sanırım bu esrarengiz dostumuz ercan abiden bahsediyor aralarında kişisel bir sorun mu var bilemem ama olsa bile bu şekilde isimsiz olarak siteye girip direk saldırı yapmak korkaklığın ve çirkefliğin en büyüğüdür kaldı ki herkes istediği fiyata satar bir ürünü başkasından ederinden az ücrete aldığımız da nasıl ki  yok abi bu çok ucuz sen 200 daha al demiyorsak pahalı bulduğumuz ürünleri de almayız olur biter zaten ürün alacak kişi hele ki bir pentaxçı eminim ince eleyip bolca araştıran bir kişiliktir  ve fiyatları az çok biliyor ona göre alışveriş yapıyordur ercan abi ürünleri ederinden fazla değere  satışa çıkarmış  olsa bile  bunu özel msj ile birebir satıcıyı uyararak yapmak  daha mantıklı geliyor bana .

Çevrimdışı Korhan

• Üye
  • Korhan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ocak, 2013, 00:00:32 »
pentax kullanan insanlar olarak özellikle türkiye'de lens bulma, makine bulma konusunda sıkıntılar yaşayabiliyoruz. ve ercan abi bu konuda bize yardımcı olmaya çalışıyor. o da sanırım benim gibi düşünüyor, yani yardımcı olduğunu. yani biz de kazanıyoruz, o da. ki ticaret böyle olur, iki taraflı.

ve evet, ercan abi bu işin ticaretini yapıyor. bu kötü bir şey mi?

Çevrimdışı AKINLASINN

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Ocak, 2013, 09:13:24 »
Zorla satılmayan, onsuz yaşama devam edebileceğimiz ürünlerin fiyatı isterse 5 katı yüksekten satılsın, bunu kimse yargılayamaz.
Satan zorlada satmıyor. Neyi konuşuyoruz ki burada.

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #9 : 17 Ocak, 2013, 10:01:54 »
Zorla satılmayan, onsuz yaşama devam edebileceğimiz ürünlerin fiyatı isterse 5 katı yüksekten satılsın, bunu kimse yargılayamaz.
Satan zorlada satmıyor. Neyi konuşuyoruz ki burada.

Akin, Kisa ve oz olarak son noktayi sen koymussun,
Bende bir sey soylemek isterim. Alisveris aliciyla satici ararsindadir. Bu sekilde bir karalamayi hic kimse haketmez. Bir anda farazi bir sekilde bir kullanici adi alip bir kisiyi karalamak ayiptir. Satan kisi ile bir problemin varsa bunu yuzune soyle, burda o kisiden bir cok kullanici lens ve ekipman almis. Karalamaya calismak yakismamis. Kimsenin avukatligini yapmiyorum yapmam da ama isine gelmiyorsa almazsin yada arastirirsin daha ucuzunu, bu kadar basit!

Çevrimdışı R`meRt

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Ocak, 2013, 10:08:37 »
Ben Ercan amca ile iki defa alışveriş yaptım. Kimse kafama silah dayamadı onla yapacaksın diye. Bir ürün satıyorsa ve o üründen nasıl bahsediyorsa o ürün öyledir. Fiyat konusunda kimsenin yorum yapmaya hakkı yoktur. Cebine mantığına uyarsa alırsın uymazsa almazsın.

Okuyorsan Ercan amca bir şey yazmak durumunda değilsin buraya seni tanıyan bilen biliyor

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
« Yanıtla #11 : 17 Ocak, 2013, 11:06:45 »
Bu arada konuyu acan arkadas sanirim yeterli cevaplari almistir cevap gelmedigine gore.
Nikon D600
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #12 : 17 Ocak, 2013, 11:34:52 »
jongomm kuyuya taşı atıp kaçmış anlaşılan...
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı nordlys

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #13 : 17 Ocak, 2013, 11:37:30 »
jongomm kuyuya taşı atıp kaçmış anlaşılan...

Simdi ben yazicaktim sen once davrandin :)

Biri kuyuya tas atmis.....durumuna gelmeyelim :) Serdinc in soyledigi gibi konuyu acan kisi cevabini almis gorunuyor. Boyle seyler hos degil, bunun gibi durumlarin devaminin olmamasi dilegimle! Kisisel problemler foruma tasinmamali. Forum ile ilgili bir durumda tamam. konusulur tartisilir belli sinirlar icerisinde ama kisisel degil!

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
« Yanıtla #14 : 17 Ocak, 2013, 12:50:51 »
Simdi ben yazicaktim sen once davrandin :)

Biri kuyuya tas atmis.....durumuna gelmeyelim :) Serdinc in soyledigi gibi konuyu acan kisi cevabini almis gorunuyor. Boyle seyler hos degil, bunun gibi durumlarin devaminin olmamasi dilegimle! Kisisel problemler foruma tasinmamali. Forum ile ilgili bir durumda tamam. konusulur tartisilir belli sinirlar icerisinde ama kisisel degil!

Aynen abi, tamamiyle katiliyorum. Hikmet konu kilitlenebilir :))
Nikon D600
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

Serdinç KAYA

Lütfen Herkes Okusun

Başlatan muhsinbagdadi

Yanıt: 13
Gösterim: 4723
Son İleti 04 Kasım, 2014, 15:44:16
Gönderen: haytaertu