Gönderen Konu: Pentax'ın Yeni Modeli, Pentax K-3  (Okunma sayısı 59651 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax'ın Yeni Modeli, Pentax K-3
« Yanıtla #105 : 11 Ekim, 2013, 13:24:43 »
işte ben tam bu noktada pentax a çok kızıyorum, bir güncelleme yayınlıyor bir tek çıkardığı flash yazılımı var içinde, arkadaş senin AF sorunun dillere destan, yazılımla millet 3 ay içinde nerden nereye getiriyor makinayı, sen 2009 da çıkardığın makinaya 6 kere yama göndermişsin, ama bu sorunu çözemiyorsun, çalış biraz bak millet aya çıktı
Ne güzel de söyledin bunu. Bir yazılımcı olarak söylüyorum ki; Yazılımla neredeyse herşeyin çözülecğini anlamamış mı, anlamak mı istemiyor bunlar bilmiyorum.
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 11 Ekim, 2013, 13:41:56 »
Abime telefonda bütçesine göre canonun dslr modellerinden birini almasını söylememe rağmen, satıcı ne dediyse artık, fujinin bu modellerinden birini kakalamış. o yüzden fujiye sinirliyim biraz :)
fujnin pazarlama stratejisi bu galiba, bulunduğum şehirde evimin yakınında bir alışveriş merkezinde elektroword, teknosa ve media markt var, aynen dediğiniz gibi, pazarda domates tezgahları gibi mübarek, nereye baksan fuji, sanırım bu tezgahtarlara da belli bir miktar komisyon veriyorlar ki, aynen dediğiniz gibi, abi şu modeli verelim. şu kadar x zoom u ar, şöyle ekranı var diyerek başlıyorlar cümleye, garibim vatandaş ne bilsin, o da inanıyor onlara alıyor gitsin, gerçi sony de bu konuda fujiden geri kalmaz.
gene eli yüzü düzgün bir bizim pentax mı var bilmem, çıkardığı tüm modeller f/p ürünü, Allah için, hangisini alırsan al parasını hakediyor, bir de şu müşterisine kulak verse, geri bildirimlere önem verse çok daha başka bir yerde olacak ama, ne yaparsın kurs hocamızın dediği gibi iki güzellik bir arada olmuyor ...

Çevrimdışı ogeday

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 11 Ekim, 2013, 17:25:01 »
ogün bey örnek videolar ve resimler yayınlamış

www.ogunturkay.com/blog/?p=5795
http://www.ogunturkay.com/blog/?p=5805

http://www.ogunturkay.com/blog/?p=5742
http://www.ogunturkay.com/blog/?p=5767

snapsort k-3 kayıtları düşmüş,
k-5 vs k-3
http://snapsort.com/compare/Pentax-K-3-vs-Pentax_K-5

Image quality , Color depth, Dynamic range, Low light performance bilgileri değerleri henüz yazılmamış.

Pentaxturk boyun askısı  ;)

Pentax Sevgisi, çeşitli lens body ıvır zıvır.

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 11 Ekim, 2013, 18:08:01 »
anladığım kadarıyla istediğimiz her modda manuel p av video cekebiliyoruz ve diyafram örtücü iso yu değiştirebiliyoz

video cekerken k5 te en cok aradığım özellikti

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 11 Ekim, 2013, 23:38:50 »
fujnin pazarlama stratejisi bu galiba, bulunduğum şehirde evimin yakınında bir alışveriş merkezinde elektroword, teknosa ve media markt var, aynen dediğiniz gibi, pazarda domates tezgahları gibi mübarek, nereye baksan fuji, sanırım bu tezgahtarlara da belli bir miktar komisyon veriyorlar ki, aynen dediğiniz gibi, abi şu modeli verelim. şu kadar x zoom u ar, şöyle ekranı var diyerek başlıyorlar cümleye, garibim vatandaş ne bilsin, o da inanıyor onlara alıyor gitsin, gerçi sony de bu konuda fujiden geri kalmaz.
gene eli yüzü düzgün bir bizim pentax mı var bilmem, çıkardığı tüm modeller f/p ürünü, Allah için, hangisini alırsan al parasını hakediyor, bir de şu müşterisine kulak verse, geri bildirimlere önem verse çok daha başka bir yerde olacak ama, ne yaparsın kurs hocamızın dediği gibi iki güzellik bir arada olmuyor ...

:) bir insan Pentax kullanıyorsa, sağlam araştırmıştır. az da olsa bu işten anlıyordur. o yüzden foruma kim birşeyler danışmaya gelse, fazlasıyla bilgi ve tecrübeden faydalanabiliyor. benim de Pentax almamdaki en büyük etken bu forum olmuştur.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 11 Ekim, 2013, 23:42:16 »
anladığım kadarıyla istediğimiz her modda manuel p av video cekebiliyoruz ve diyafram örtücü iso yu değiştirebiliyoz

video cekerken k5 te en cok aradığım özellikti
ilk okuduğumda anlamadım ne dediğinizi :) evet doğru olabilir. modların dışında menü tuşlarının yanında bir çentik var. bir tarafı video, diğer tarafı fotoğraf. ben videoya daha hızlı geçiş olsun diye koyduklarını düşünmüştüm. ama sizin dediğiniz gibidir olay. güzel de olur gerçekten.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı captain

• Üye
  • Ahmet Sait
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 12 Ekim, 2013, 01:19:59 »
:) bir insan Pentax kullanıyorsa, sağlam araştırmıştır. az da olsa bu işten anlıyordur. o yüzden foruma kim birşeyler danışmaya gelse, fazlasıyla bilgi ve tecrübeden faydalanabiliyor. benim de Pentax almamdaki en büyük etken bu forum olmuştur.

+1 Bu pentax kullanan insan arastırmıs sözünüz icin. Cok dogru. artık insanlar ekmek alır gibi telefon bilgisayar ve fotograf makinesi alıyor."  Pardon  bana ordan 2.5 litrr kola bi de canon ama iyi cekeninden olsun feyse atacam" oldu mesele.
Bi tane daha +1 de forum hakkındaki yorumunuz icin. aslında bu + foruma :) forum olmasaydı ben de pentaxla tanısamazdım.
Pentax K5
Specialty Coffee
İstanbul Üniversitesi
Cup Of Joy

Çevrimdışı shocoll

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 12 Ekim, 2013, 16:48:18 »
Pentax APS-C yi iyice benimsedi...
FF beklentisini reklam aracı olarak kullanıp piyasaya kroplu makine sürmeyi adet edindi... :)
Gerçi beni ilgilendirmiyor, FF çıkarsa alacağımı sanmıyorum ama durum bu... :)

Alet güzel ama...  8)

Çevrimdışı kayipbirisi

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 12 Ekim, 2013, 18:23:50 »
k3 ün çıkması k5 fiyatlarını ne yazıkki ( ikinci el ve sıfır ) düşürecektir.k5 almayı düşündüğüm halde ne yazık ki diyorum çünkü dlsr piyasası 2.elde bu kadar değer kaybetmesi üzücü sonuçta 2500tl ye makina alanlar 1300 tl ye iki sene sonra makinaları satmak zorunda kalıyorlar.k20d ye k7 ye hiç girmiyorum bile.

k5 almayı planlarken aldımmı k3 mü alsam diyorum. sonuçta al iki sene sonra sat yapmayı düşünmüyorum artık.yakında k5ii nin ve k5iis nin üretimlerinide durdururlar diye tahmin ediyorum teknoloji ile yarışılmıyor ama yeniliklerde ( özellikle af noktası konusunda ) çok iyi olmuş.iso ve af noktası konusunda pentax ,  canon-nikon a göre oldukça eleştiriliyordu ve bu eleştirileri dikkate ( nihayet) aldıklarını düşünüyorum. ;)

tek korkum k3 te açılış ekranı ricoh diye açılıyormuş.firma isim değişikliğine gidebilir ki bu hoş bir durum olmaz.ama önemli olan f/p oranı yüksek,kaliteli ve net fotoğraflar veren dslr ler üretmek derseniz ricoh ilk sınavını k3 ile verecektir hatta veriyorda. :)
''Fotoğraf çekmek, insanın aklını, gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir. Bu bir yaşam tarzıdır.''-Henri Cartier-Bresson

şimdilik makina yok telefonla idare ediyoruz :)

Çevrimdışı CemDeniz

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 12 Ekim, 2013, 19:25:18 »
Dikkatimi çeken arka kısımda Ricoh'un parmak izini hissetmemiz. Pentax daha sade tasarımlar yapardı. Bu makinede daha göz yorucu bir arka kısım hissettim. Oto fokus butonunun ayrılması, Liveview ve record tuşunun yeni yeri, yeni sd kart butonu, video ve fotoğraf mod tuşu ve ölçüm tuşuyla silginin birleşmesi genel olarak fonksiyonel ama karışık görüntüye sebep olmuş. Tabi bu kısımlara alışılır. Onun dışında makineyi beğendim. FFcileri çok sevindirmedi tabi :D
Cem Deniz ARSLAN

Çevrimdışı kayipbirisi

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
''Fotoğraf çekmek, insanın aklını, gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir. Bu bir yaşam tarzıdır.''-Henri Cartier-Bresson

şimdilik makina yok telefonla idare ediyoruz :)

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #116 : 18 Ekim, 2013, 11:40:00 »
Daha önce de tahmin ettiğim gibi.. K3 hollanda'da mağazalardaki yerini aldı..

Siyah body 1299 euro

http://www.fotokonijnenberg.nl/product/1773711/pentax-k-3-body-zwart.html

Gümüş body 1549 euro

http://www.fotokonijnenberg.nl/product/1773731/pentax-k-3-body-zilver-limited-edition.html

3 Ay sonra k3 hollanda'da 999 euro'ya düşecek.. her zaman böyle.. sony a99 da, k5iis de aynısını yaşadı..

FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı aghytn

« Yanıtla #117 : 23 Ekim, 2013, 16:50:45 »
millet almıs cekmis hem paylasmıs :P

http://500px.com/photo/16952999
Sony A7ıı
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 Za Oss
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA
Sirui T-1005X Tripod ve G-10KX Ball Head
ThinkTank Urban Approach 5 Shoulder Bag
Gopro HERO4 Silver Edition
+EbiK GıBıK

Çevrimdışı devilsadvocate

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 23 Ekim, 2013, 18:00:10 »
ka-beş, pentax 14, tamron 17-50, samyang 85, sigma 100-300 ex dg.

Çevrimdışı aghytn

« Yanıtla #119 : 23 Ekim, 2013, 19:46:46 »
Sony A7ıı
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 Za Oss
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA
Sirui T-1005X Tripod ve G-10KX Ball Head
ThinkTank Urban Approach 5 Shoulder Bag
Gopro HERO4 Silver Edition
+EbiK GıBıK

DSLR dünyasının en güçlü iki makinası karşılarştırması. Pentax 645D vs Nikon D3x

Başlatan cbaytan

Yanıt: 15
Gösterim: 16555
Son İleti 21 Ocak, 2013, 12:15:15
Gönderen: Korhan
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 6587
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 10946
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı

Başlatan PENTAX

Yanıt: 6
Gösterim: 7907
Son İleti 13 Ocak, 2012, 05:43:14
Gönderen: Baha
Pentax İngiltere Genel Müdürü ile Yapılan Röpörtaj Özeti..

Başlatan jetranger

Yanıt: 3
Gösterim: 6327
Son İleti 19 Ocak, 2012, 10:57:24
Gönderen: jetranger