Gönderen Konu: Satılık arızalı Pentax K-r ve sağlam objektifler...  (Okunma sayısı 16430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demirferrum

• Üye
    • Profili Görüntüle
Satılık (arızalı) Pentax K-r ve çok temiz üç adet objektif...
Arkadaşlar merhabalar. Makinem arızalı. Shutter mekanizması değişecek.
315 TL (165 TL parça + 150 TL işçilik) masrafı var.
İstanbul Sun dijital (Pentax Türkiye Servisi) arıza tespitini yaptı. Ancak ödemeyi İstanbul dışındakiler için banka havalesi istiyorlar. İstanbul içi kredi kartı kabul ediyorlar. Ben İzmir'de hatta ilçesinde olduğum için ve nakit o kadar çıkaramayacağım için makinemi satmak istiyorum.
Makinemde çizik vs hiç bir sorun yoktur. Arızası dışında. shutter ben aldığımda 2580 idi. Bende bi o kadar da kullandım yani 5000 civarı. Bunun bi önemi var mı bilmiyorum. Çünkü shutter mekanizması değişecek.
Bir adet SMC Pentax FA 28-80 mm objektif + uv filtre + arka kapak - ön kapak yok (forumda ki bFeel kullanıcı adlı Bahattin arkadaşımızdan almıştım)
Bir adet SMC Pentax M f/2 50 mm objektif...+ arka kapak - ön kapak yok ( forumda ki bFeel kullanıcı adlı Bahattin arkadaşımızdan almıştım)
Bir adet SMC Pentax 18-55 mm DAL objektif... + ön kapak + uv filtre - arka kapak yok
İster tek tek, ister toplu olarak satışa koyuyorum.
Toplu alımda indirimim elbette olacak.
50 mm hiç kullanmadım desem yeridir.
Yanlarında bir adet omuz çantası, şarj cihazı ( araç şarjı da var), usb kablo, 4 gb hafıza kartı ve yurt dışından aldığım fakat uyumlu olmayan kumanda da var.
İlgilenen arkadaşlar [email protected] ve ya +90 546 494 35 35 numaramdan bana ulaşabilirler. Ya da mail adreslerine ürünlerin fotoğraflarını yollayabilirim...
Makinemden vazgeçmek istemem ama yaptıramayacağım için ne evde kalsın ne de ben strese gireyim.
Satış fiyatında kolaylık sağlayacağım. hem alana hayırlı olması için hemde bana nakit yaratması için..
Herkese hayırlı alışverişler...
« Son Düzenleme: 01 Ekim, 2013, 11:43:20 Gönderen: demirferrum »

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
Ynt: Satılık arızalı Pentax K-r ve sağlam objektifler...
« Yanıtla #1 : 01 Ekim, 2013, 12:10:36 »
çok geçmiş olsun

kafama takılan bir iki hususu müsadenizle buradan paylaşmak istiyorum

birincisi; bu K-r nasıl oluyor da bu shutter sayısında shutter mekanizması arızası veriyor, şundan soruyorum geçenler de bir arkadaşım daha yine K-r aldı ikinci el, şimdi aynı şeyden bahsediyor shutter mekanizması arızası varmış, bu K-r de kronik bir sorun olabilir mi, çünkü o sayılar çok düşük sayılar

ikinci bir konu da sun digital sunay usta iyi hoş da böyle bir işlem için nasıl 150 lira ister anlamadım. geçenlerde bir arkadaşımın k-10d makinasına bf-ff ayarı yapmış 180 lira istemiş, yuh dedim. insanlar inşaatta çalışıyorlar akşama kadar 70 liraya. düşüp ölme riski de cabası, sanki tekel konumuna düşmüş gibi bir şey hissettim. yaptırırsan yaptır yaptırmazsan sen bilirsin gibi bir şey hissettim ben yanılıyor da olabilirm tabi

Çevrimdışı demirferrum

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ekim, 2013, 12:22:33 »
çok geçmiş olsun

kafama takılan bir iki hususu müsadenizle buradan paylaşmak istiyorum

birincisi; bu K-r nasıl oluyor da bu shutter sayısında shutter mekanizması arızası veriyor, şundan soruyorum geçenler de bir arkadaşım daha yine K-r aldı ikinci el, şimdi aynı şeyden bahsediyor shutter mekanizması arızası varmış, bu K-r de kronik bir sorun olabilir mi, çünkü o sayılar çok düşük sayılar

ikinci bir konu da sun digital sunay usta iyi hoş da böyle bir işlem için nasıl 150 lira ister anlamadım. geçenlerde bir arkadaşımın k-10d makinasına bf-ff ayarı yapmış 180 lira istemiş, yuh dedim. insanlar inşaatta çalışıyorlar akşama kadar 70 liraya. düşüp ölme riski de cabası, sanki tekel konumuna düşmüş gibi bir şey hissettim. yaptırırsan yaptır yaptırmazsan sen bilirsin gibi bir şey hissettim ben yanılıyor da olabilirm tabi

Öncelikle teşekkür ederim hocam. ben bi kaç marka makine kullandım ve shutter sayıları yüksekti. Bu makinemde neden böyle oldu anlamadım. Dediğiniz gibi kronik olabilir de bizim hatamız olabilir de.
Servis galiba Türkiye de tek servismiş. Belki bunu avantaj haline getirmiş olabilir. Ne yalan söylüyeyim ben de günlüğü 50 liraya çalışıyorum. Hal böyle iken kim haklı kim haksız bilemiyorum. O yüzden hayırlısı diyorum hocam.

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ekim, 2013, 12:36:35 »
Ahhhh Nazmi Kılıçer Ahhhhh...  :'(

315 liralık masraf??? Çok ilginç... Beyaz eşya servisi mantığında bir hareket olmuş...

Çok üzüldüm gerçekten...  :'(

Ankara Bora teknik servis ile de bi görüşün isterseniz... http://www.fotografmakinesitamiri.com/index.php?iletisim

@itasdemir

Ben de aynısını düşünüyorum Abi... Tekel oldu bildiğin... 150 lira işçilik neymiş yahuu????
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı demirferrum

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ekim, 2013, 12:41:29 »
Ahhhh Nazmi Kılıçer Ahhhhh...  :'(

315 liralık masraf??? Çok ilginç... Beyaz eşya servisi mantığında bir hareket olmuş...

Çok üzüldüm gerçekten...  :'(

Ankara Bora teknik servis ile de bi görüşün isterseniz... http://www.fotografmakinesitamiri.com/index.php?iletisim

@itasdemir

Ben de aynısını düşünüyorum Abi... Tekel oldu bildiğin... 150 lira işçilik neymiş yahuu????

Çok teşekkür ederim hocam. Makineyi görmeden bir fiyat vereceklerini zannetmiyorum ama hemen arıyorum bahsettiğiniz servisi.

Çevrimdışı demirferrum

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Ekim, 2013, 12:43:59 »
Çok teşekkür ederim hocam. Makineyi görmeden bir fiyat vereceklerini zannetmiyorum ama hemen arıyorum bahsettiğiniz servisi.
Hocam hemen aradım servisi. Pentax'lara bakmadıklarını söylediler. Parça temininde sıkıntı yaşıyorlarmış. Öyle dediler... @fatihtekin88
« Son Düzenleme: 01 Ekim, 2013, 12:45:24 Gönderen: demirferrum »

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Ekim, 2013, 12:57:29 »
Sun dijital'e de suç bulmuyorum ki... Ben olsam 500 isterim...  Başka yer de yapmıyor nasılsa... Çöpe de atamaz...  >:(  >:(  >:(

Gerildim yemin ederim...  >:(

Nikon ankara servisine mail atmıştım sensör temizliğini nasıl yapıyorsunuz neyle yapıyorsunuz vs diye, 2 gündür arıyorlar bilgi vermek için...

Çıldırmamak elde değil... Bizdekiler de 150lira işçilik istiyorlar...

Koca arabanın motorunun söküp takmaya o kadar almıyorlar arkadaş yaaa...

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı itasdemir

• Üye
  • pentax kardeşliği
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Ekim, 2013, 12:58:57 »
Sun dijital'e de suç bulmuyorum ki... Ben olsam 500 isterim...  Başka yer de yapmıyor nasılsa... Çöpe de atamaz...  >:(  >:(  >:(

Nikon ankara servisine mail atmıştım sensör temizliğini nasıl yapıyorsunuz neyle yapıyorsunuz vs diye, 2 gündür arıyorlar bilgi vermek için...

nerdeyse siz zahmet etmeyin biz gelir evde temizleriz diyecekler desene
bizimkilere uçarak kafa atasım geliyor

Çevrimdışı demirferrum

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Ekim, 2013, 13:04:00 »

Valla hocam ne diyim, bilemedim. Kullanıcılar olarak biz mi haklıyız yoksa servis olarak onlar mı haklı bilemedim...
Ama tek el olmaları bazı şeyleri açıklıyor bence..

Çevrimdışı runo15

« Yanıtla #9 : 01 Ekim, 2013, 13:13:25 »
keşke birde nazmi ustadan fiyat alsaydınız. Nazmi usta parça temin edemeyebilir ama siz parcayı yetkili servisten temin ederseniz. Nazmi usta daha az işcilik bedeli ile onarımı gerçekleştirebilir.
Pentax K10D
Pentax Battery Grip BG-2
SMC Pentax-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR
SMC Pentax FA 50mm F1.4
Marumi MC UV Haze 49mm Filtre
Marumi DHG 58mm CPL Filtre
B+W 58mm ND 3.0-1,000X Filtre
Marumi 52mm UV Filtre
Dijital Ekranlı Kablolu Kumanda
Sırt Çantası ve Bir sürü ıvır zıvır.

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Ekim, 2013, 13:22:52 »
Pentax bakmıyor Nazmi Usta... Sun dijitale yönlendiriyor...

Çevrimdışı CemDeniz

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Ekim, 2013, 17:34:30 »
Evet Sun Dijitalde böyle bir durum var. Fahiş fiyatlarla Pentax tamiri yapıyorlar. Sunay abi iyi bir usta ama bu tarzı değiştirmesi gerekiyor. ''Neden 150lira yokmu bunun başka yolu'' diye sorarsanız, ''ya ben bununla 6 saat 7 saat uğraşacağım'' diye açıklama yapıyor. Gülünç.
« Son Düzenleme: 01 Ekim, 2013, 17:35:35 Gönderen: CemDeniz »
Cem Deniz ARSLAN

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Ekim, 2013, 20:44:11 »
1- K-r'lerde kronik bir problem. :( Garantili ürünler istisnasız 1-1 değişim aldılar hep ama TR garantili olmayan ürünler ne yazık ki ücrete tabi oluyor. :(

2- 150 lira işçiliğe çokta kızma hakkımız yok gibi. Yani adı üstünde işçilik, emek kısmı. 300 lira derse 300 liradır. :) Biri de çıkar da derse bize "Ne yapıyorsun ki altı üstü bir düğmeye basıyorsun." haklıdır o zaman. Yetkili teknik servis olmak için eğitim alıyorlar, seminerlere katılıyorlar. Ama 150 lira çok diyorsak da Sunay beyle konuşuruz. PentaxTürk olarak hep hatırımız vardı ona. Belki gene bir jest yapar. :) Yarın olsun bakalım...

3- Bora Teknik İzmir Caddesi tarafında olan değil miydi? Eğer orasıysa ne yazık ki orayla ilgili düşüncelerim olumsuz. Sakarya Caddesi tarafında bir yer vardı (2 yerin ismini de hatırlayamadım şimdi.) eğer oradan bahsediyorsanız da bir objektif vermiştim...... vermeseymiştim. :))

PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı demirferrum

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Ekim, 2013, 22:22:50 »
1- K-r'lerde kronik bir problem. :( Garantili ürünler istisnasız 1-1 değişim aldılar hep ama TR garantili olmayan ürünler ne yazık ki ücrete tabi oluyor. :(

2- 150 lira işçiliğe çokta kızma hakkımız yok gibi. Yani adı üstünde işçilik, emek kısmı. 300 lira derse 300 liradır. :) Biri de çıkar da derse bize "Ne yapıyorsun ki altı üstü bir düğmeye basıyorsun." haklıdır o zaman. Yetkili teknik servis olmak için eğitim alıyorlar, seminerlere katılıyorlar. Ama 150 lira çok diyorsak da Sunay beyle konuşuruz. PentaxTürk olarak hep hatırımız vardı ona. Belki gene bir jest yapar. :) Yarın olsun bakalım...

3- Bora Teknik İzmir Caddesi tarafında olan değil miydi? Eğer orasıysa ne yazık ki orayla ilgili düşüncelerim olumsuz. Sakarya Caddesi tarafında bir yer vardı (2 yerin ismini de hatırlayamadım şimdi.) eğer oradan bahsediyorsanız da bir objektif vermiştim...... vermeseymiştim. :))

Bizim ki kizmak değil de biraz eleştiri diyelim. Haklisiniz emek var isin içinde ama bizde bu isten para kazanmiyoruz ki hobi amaçli diyelim. Ancak katildiklari seminerler, eğitimler vs. onlara giderken herşeyi firma sağlıyor. Simdi derlerse ki ücret 500 yine de yapacak bisey yok. Ya yaptircaz yada..

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 02 Ekim, 2013, 17:59:51 »
Sunay beyle görüştüm. 150 lira işçiliği 100 liraya düşürebilirmiş. Gövdede ki SR nedeniyle mekanizma yorucu ve süre olarak zaman alıcı bir şey olduğundan fiyatı daha da indirmek istemedi. Ama istek olursa sadece yedek parçayı verebilirmiş. Tanıdık bir yer, yada fiyattı daha cazip başka bir yerde de yaptırabilirmişiz.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Pentax K-5 + Tamron 17-50 + Tamron 28-300

Başlatan sydbarret

Yanıt: 0
Gösterim: 3142
Son İleti 03 Nisan, 2014, 12:31:15
Gönderen: sydbarret
Sigma 10-20, tamron 70-300 Pentax uyumlu. NİKON uyumlu tamron 11-18

Başlatan diamon

Yanıt: 1
Gösterim: 3612
Son İleti 15 Mayıs, 2015, 17:03:17
Gönderen: diamon
k7 + "tamron 17-50" + "pentax 50-135" + flaş + trigger + tripod vs...

Başlatan algebram

Yanıt: 0
Gösterim: 3331
Son İleti 25 Ocak, 2014, 20:34:11
Gönderen: algebram
Pentax 55mm 1.4 Star, Sigma 8-16mm, Sigma 100-300, Sigma 17-70...

Başlatan berkal76

Yanıt: 27
Gösterim: 14431
Son İleti 16 Haziran, 2015, 11:19:10
Gönderen: berkal76
Konu: Alinik Pentax M 200mm F/4 yada Takumar SMC 200mm F/4 (Yada OM veya Meyer)

Başlatan nordlys

Yanıt: 1
Gösterim: 3319
Son İleti 03 Mayıs, 2013, 02:21:04
Gönderen: aghytn