Gönderen Konu: Allah rizasi icin yardim  (Okunma sayısı 6143 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammed Mustafa

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Allah rizasi icin yardim
« : 24 Aralık, 2014, 18:40:36 »
S.aleykum dun duracell 2650mah pil aldim varta sarj cihazi ile sarj ettim pili taktim 5 dakikada bitti aldigim 2.sarjli pil 2 side ayni hatayi verdi lutfen yardimlarinizi bekliyorum

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
Ynt: Allah rizasi icin yardim
« Yanıtla #1 : 24 Aralık, 2014, 19:24:42 »
Aynı pillerden ben de 3-4 senedir kullanıyorum. Gayet memnun kaldım. Şu an ömrünü doldurmuş gibi görünüyor. Belki sizdekiler de geçmiş tarihli olduklarından (alkalin pil de olsa üretim ve son kullanma tarihleri çok önemli) kapasitelerinin düşmesi çabuk bitmelerine sebep olabilir. Bir de şarj cihazından kaynaklı olabilir. Önce pili boşaltıp sonra dolduran, hatta en sonunda da tricle (damla) şarj ile tam dolduran tip bir şarj cihazıyla denemekte fayda var. Bende Ataba'nın LCD ekranlı 800mA bir modeli var uzunca zamandır kullanmaktayım. Normalde şarj cihazının gücünü takılan pillerin mA toplamına bölerek kaç saatte şarj edeceğini kabaca bulabilirsiniz. 2 x 2650mA pil için 800mA lık bir cihaz yaklaşık 7 saatte doldurabilir. Aynı cihaza 4 adet pil takılabiliyorsa 14-15 saatte doldurabilir.
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Aralık, 2014, 19:39:23 »
Aynı pillerden ben de 3-4 senedir kullanıyorum. Gayet memnun kaldım. Şu an ömrünü doldurmuş gibi görünüyor. Belki sizdekiler de geçmiş tarihli olduklarından (alkalin pil de olsa üretim ve son kullanma tarihleri çok önemli) kapasitelerinin düşmesi çabuk bitmelerine sebep olabilir. Bir de şarj cihazından kaynaklı olabilir. Önce pili boşaltıp sonra dolduran, hatta en sonunda da tricle (damla) şarj ile tam dolduran tip bir şarj cihazıyla denemekte fayda var. Bende Ataba'nın LCD ekranlı 800mA bir modeli var uzunca zamandır kullanmaktayım. Normalde şarj cihazının gücünü takılan pillerin mA toplamına bölerek kaç saatte şarj edeceğini kabaca bulabilirsiniz. 2 x 2650mA pil için 800mA lık bir cihaz yaklaşık 7 saatte doldurabilir. Aynı cihaza 4 adet pil takılabiliyorsa 14-15 saatte doldurabilir.
Tesekkurler ama yeni aldim pilleri 11 saat de sarj olma suresini hesapladim 11 saatte ciksrdim gitmiyor pil :(

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Aralık, 2014, 19:47:41 »
Dediğim gibi, yeni alsanız da satıcıda beklemiş olabilir. Ya da şarj cihazı iyi doldurmuyordur. Başka biz cihazla denemek lazım. Ambalajı üzerinde üretim tarihini yazması lazımdı.
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Aralık, 2014, 19:56:49 »
Dediğim gibi, yeni alsanız da satıcıda beklemiş olabilir. Ya da şarj cihazı iyi doldurmuyordur. Başka biz cihazla denemek lazım. Ambalajı üzerinde üretim tarihini yazması lazımdı.
Bi abi ile pil degisimi yapicagiz bakalim sorun neymis tesekkur ederim sizede :)

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Aralık, 2014, 20:30:49 »
Rica ederim. Sonucu paylaşırsanız seviniriz.

Çevrimdışı gurkanucak

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Aralık, 2014, 20:55:50 »
Ambalaj değil hatta direk pilin üzerinde yazıyor bir bakın o bilgiye, ondan kaynaklı olabilir. Çok garip.. Cihazın doldurduğundan emin misiniz temassızlık yapıyor olabilir prizdeyken sarkma yapıyor çünkü genelde ağırlıktan.. ürünler yeni olduğundan aklıma başka bir şey gelmiyor :/

Minolta 50mm f:2.8 Macro

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Aralık, 2014, 21:48:41 »

BU ILE SARJ EDIYORUM LIL BU AMBALAJ BU

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Aralık, 2014, 22:49:49 »
Bahsettiğim bendeki piller de aynısından. İyice bakınca DURACELL yazılarından birinin üzerindeki siyah alanda kabartma şeklinde 7E 28-04 diye bir yazı var. Araba lastiklerindeki yılın haftası şeklinde olabilir. Öyle ise bendekiler onuncu seneyi doldurmuş bile!

Çevrimdışı Taxonera

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Aralık, 2014, 13:34:02 »
Şarjlı pil alırken gp reyko alın alkalin pil ile şarjlı pilin birleşimi panasonic duracell de falan da var fiyattan belli olur 4 tanesi 40 tl falan

Çevrimdışı nacak448

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Aralık, 2014, 16:52:09 »
Bahsettiğim bendeki piller de aynısından. İyice bakınca DURACELL yazılarından birinin üzerindeki siyah alanda kabartma şeklinde 7E 28-04 diye bir yazı var. Araba lastiklerindeki yılın haftası şeklinde olabilir. Öyle ise bendekiler onuncu seneyi doldurmuş bile!
Ayni sorun bendede var :(

Çevrimdışı zeda3000

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Aralık, 2014, 01:15:27 »
Piliniz hatali uretim olabilir, evde voltaj dalgalanmasidan kaynakli sorun olabilir, yada piliniz hafiza yapmistir.

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Aralık, 2014, 12:40:18 »
Bildiğim kadarıyla NiMH pillerde artık hafıza (memory effect) yok. Eski tiplerde vardı. Ben yine de önce boşaltıp ondan sonra doluma geçen, dolum sonunda da damla şarj (tricle şarj) yapan şarj aleti kullanıyorum.
Yukarıda da yazdığım gibi bu durum iki türlü olabilir; ya piller eski tarihlidir ya da şarj cihazı çakmadır. Ya da arkadaşın dediği gibi piller çakmadır, defoludur. Şarjlı ve alkalin pilde her zaman yeni üretim tarihli olması tercih edilmelidir. Hiç kullanılmasa da durduğu yerde ömrünü yer!

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Ocak, 2015, 18:45:06 »
Gövdelerin güncellemelerini yaptınız mı? Sanıyorum bir gövde de pillerin hemen bitmesi gibi bir problem vardı. Ve güncelleme gelmişti. Kx için miydi hatırlayamadım? ???
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı nacak448

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Ocak, 2015, 10:19:35 »
Gövdelerin güncellemelerini yaptınız mı? Sanıyorum bir gövde de pillerin hemen bitmesi gibi bir problem vardı. Ve güncelleme gelmişti. Kx için miydi hatırlayamadım? ???
Güncellemeyi nerden yapıyoruz hemen yapayim

pentax dslr için bakaç camı arıyorum. pentax 0076570 L7

Başlatan dgncsk

Yanıt: 8
Gösterim: 3264
Son İleti 16 Şubat, 2016, 21:32:34
Gönderen: Baha
K10d yedek batarya için hangi şarj makinesi

Başlatan grikarga

Yanıt: 2
Gösterim: 1930
Son İleti 24 Ekim, 2016, 10:31:14
Gönderen: grikarga
manuel zoom lens için tavsiyeniz varmı

Başlatan cumuta

Yanıt: 10
Gösterim: 5009
Son İleti 25 Eylül, 2012, 21:52:47
Gönderen: cumuta
Fotoğraf makinelerimiz için Hafıza kartları tercihlerimiz.

Başlatan MC145

Yanıt: 4
Gösterim: 621
Son İleti 14 Ocak, 2023, 06:47:40
Gönderen: MC145
Keskin çekimler için birkaç ipuçu.

Başlatan drgunaydin

Yanıt: 32
Gösterim: 17424
Son İleti 13 Nisan, 2016, 22:09:59
Gönderen: Baha