Gönderen Konu: Tartışma  (Okunma sayısı 16206 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kuvvet

• Üye
    • Profili Görüntüle
Tartışma
« : 08 Ağustos, 2012, 14:03:01 »
Lütfen biraz kelime yazımına ve düzgün cümle kurmaya dikkat edermisiniz? Burada kimse kimseden  dil bilgisi kurallarına tam uygun yazı yazmasını beklemiyor, sonuçta eğleniyor ve bilgi paylaşıyoruz, ama sonuçta yazılar 100'lerce kişiye hitap ediyor ve bilgi değişimi sağlıyor,  o yüzden cümlelerinize biraz daha özen göstermeniz gerekir. Hitap ve cümle tarzının mahalle arkadaşlarının sokakta birbirlerine hitap seviyesinden biraz daha yukarıda olması gerekmezmi? Böylece Türkiye forumlarıda daha kaliteli ve yararlı olmazmı? Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Bakın sizi kötülemiyorum, bende günlük yaşantımda belki sizin buraya yazdığınıza yakın tarzda konuşuyorum ama buraya o şekilde yazmıyorum, nedenini yukarıya yazdım.

Kusura bakmayin ama ben de bu sekilde yapilan kisisel uyarilarin ozel mesaj yoluyla yapilmasi taraftariyim.
Sizin bu yaptiginiz gercekten cok kirici ve rencide edici.
Belki de bu uyarinizi ozel mesaj yoluyla yapmis olsaydiniz, arkadasimiz hicbir sekilde gucenmeyecek ve kirilmayacakti ve oneriniz uzerine bir sonraki mesajlarinda daha dikkatli olacakti...

Ben de bu mesaji ozel mesaj olarak gonderebilirdim ama kasitli olarak burdan yazmayi tercih ettim... Sanirim ne demek istedigimi anlamissinizdir...

abcde

• Ziyaretçi
Ynt: Tartışma
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos, 2012, 14:17:02 »
Yeni başlama aşamasında olan foruma yeni üye olmuş bi insana nasıl davranılması gerekmeze güzel bir örnek :)
Türkçe düzgün konuşulmalı ve yazılmalı ama bundan önemlisi forum gibi arkadaşlık ortamı hakim olan yerlerde bu ortamı bozacak gereksiz hareketlerde bulunmamak

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos, 2012, 14:33:11 »
Yeni başlama aşamasında olan foruma yeni üye olmuş bi insana nasıl davranılması gerekmeze güzel bir örnek :)
Türkçe düzgün konuşulmalı ve yazılmalı ama bundan önemlisi forum gibi arkadaşlık ortamı hakim olan yerlerde bu ortamı bozacak gereksiz hareketlerde bulunmamak
Yazılarımı ciddiye almadığınız yazmıştınız, dediğnizin arkasında durun. Kaç kere söyleyeceğim benim mesajlarla ilgilenme diye..

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos, 2012, 14:43:16 »

Belki de bu uyarinizi ozel mesaj yoluyla yapmis olsaydiniz,
.

Forumlarda günlük konuşma tarzından biraz daha dikkatli yazılması isteği ve bunun yararlarını hatırlatmak, bir ağabey uyarısı neden bu kadar kırıcı olsun?  Sanmıyorum arkadaşımız mawi'nin aynen böyle düşüneceğini.. Özel yazmadım çünkü bu Türk forumlarında genel bir sorun. Bu sorunda bence küçük bir sorun değil, düzelmesi için 30-40 yıl beklemememiz lazım diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 08 Ağustos, 2012, 14:49:43 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos, 2012, 14:59:05 »
        Forum dostluk ve paylaşım yeri. Bilgi ve kültürün iyisi ve kötüsü olamaz, ama maalesef son yıllarda Anadolu'da "varoş" kültür ve yaşam tarzı her tarafa egemen oldu. Voroşların kültür ve yaşam tarzı destekleniyorsa diyecek lafım yok. 

Çevrimdışı Kuvvet

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos, 2012, 15:03:00 »
Ben okurken sizin yazdiginizdan utandim ve rahatsiz oldum acikcasi. Foruma yeni uye olmus bir uyeye bu sekilde tavir gostermek hic de hos degil, ama siz israrla yaptiginizin yanlis olmadigini soyluyorsunuz...

Eger,  forumlardaki bu durum ile ilgili kendinize bir gorev biciyorsaniz lutfen bu goreviniz icin ozel mesaj secenegini kullanin. Gerekiyorsa tek tek uyelere mesaj atin. Cunku bir onceki soyledigim mesajdaki tavriniz ve uslubunuz acikcasi beni rahatsiz etti. Bu mesajimin basinda soyledigim gibi de utandim yaptiginizdan...

Yasiniza verdigim saygidan dolayi lutfen onerime kulan verin ve bu konudaki yonteminizi bir kez daha gozden gecirin bence...

Çevrimdışı Kuvvet

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos, 2012, 15:09:49 »
        Forum dostluk ve paylaşım yeri. Bilgi ve kültürün iyisi ve kötüsü olamaz, ama maalesef son yıllarda Anadolu'da "varoş" kültür ve yaşam tarzı her tarafa egemen oldu. Voroşların kültür ve yaşam tarzı destekleniyorsa diyecek lafım yok. 
Vedib Bey, sanirim okudugunuzu anlamadiniz, ben tekrar alintiliyorum yazdiklarimi;

Kusura bakmayin ama ben de bu sekilde yapilan kisisel uyarilarin ozel mesaj yoluyla yapilmasi taraftariyim.
Belki de bu uyarinizi ozel mesaj yoluyla yapmis olsaydiniz, arkadasimiz hicbir sekilde gucenmeyecek ve kirilmayacakti ve oneriniz uzerine bir sonraki mesajlarinda daha dikkatli olacakti...

Ben de bu mesaji ozel mesaj olarak gonderebilirdim ama kasitli olarak burdan yazmayi tercih ettim... Sanirim ne demek istedigimi anlamissinizdir...

Bu yazidigimdan, varos kulturu diye kucumsediginiz konuyu mu desteklemisim, yoksa cbaytanin takindigi tavra karsi dusuncelerimi mi belirtmisim. Bence ikisi birbirinden farkli durumlar. Lutfen yazdiklarimi tekrar okuyun, bana hak vereceksiniz...

Ayrica begenmediginiz bu "varos" kulturunu duzeltmek icin uluorta uyarmak yerine ozel mesaj yolunu secerseniz daha samimi olursunuz. Boylelikle amaciniza daha kolay ulasirsiniz...

abcde

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos, 2012, 15:21:40 »
Adnan buranın kralları cbaytan ve vedip bey
İkisi birbirini hep destekler,birisi ne yazarsa öbürü hemen destek çıkar.Teknik bilgiler sunarlar bol miktarda.Forumda haldun31 vardı benim en sevdiğim insanlardan biriydi onuda kırıp forumdan uzaklaştırdılar.
Ha ben ne vedip beyden nede şükrü beyden bugüne kadar hiç rahatsız olmadım.İkisininde bilgili ve iyi insanlar olduklarını düşünüyorum.Sadece davranışları bazen beni kızdırıyor.Forumda sevenlerinden çok sevmeyenlerinin olduğunu biliyorum.

Çevrimdışı Kuvvet

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos, 2012, 15:25:59 »
Tavirlar cok onemli Guney; dunyanin en bilgili, en entellektuel insani olabilirsin. Ama o bilgi ve entellektuel birikimi kullanirken, yaptigin uyari icin empati kuramazsan, o bilgi ve entellektuel birikimle kalirsin sadece...

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos, 2012, 15:36:21 »
İkisi birbirini hep destekler,birisi ne yazarsa öbürü hemen destek çıkar.Teknik bilgiler sunarlar bol miktarda.Forumda haldun31 vardı benim en sevdiğim insanlardan biriydi onuda kırıp forumdan uzaklaştırdılar.
Ha ben ne vedip beyden nede şükrü beyden bugüne kadar hiç rahatsız olmadım.İkisininde bilgili ve iyi insanlar olduklarını düşünüyorum.Sadece davranışları bazen beni kızdırıyor.Forumda sevenlerinden çok sevmeyenlerinin olduğunu biliyorum.

Güney abicim naptın sen :) Abi burası forum her türlü bilgi alış-verişin yapıldığı yer. Hiç kimse mükemmel değildir zaten. Başlıklar hakkında bilgili olan kişilerin; hiç bir şey bilmeyenlere ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenlere aydınlatıcı bilgiler vermeleridir. Bu forumda herkesin tuzu var. Lütfen öyle düşünmeyelim.  Cbaytan ve Vedi abi fotoğraf dalının tekniğini aşmış insanlar. Ha buna isteyen saygı duyar isteyen duymaz. Ama kimse de diyemez  bana hiç bir şey katmadı bu insanlar diye. Güney abi aynı şey senin için de geçerli. Forumda Manuel lensler ve aksesuarlar hakkında bir çok şeyi senden öğrendim. Ve bir çok bu sitede gizli kahramanlardan.  Burası forum sitesi.

Bu türkçe olayına gelince de. Şükrücan abinin savunduğu konuya katılıyorum. Nedeni de şu. Artık forumlar gerçekten kötü bir yere gidiyor.
Bilgi alış-verişi değilde. Sözlük veya elini kolunu sallayan bir şeyler karalar duruma geldi. (Kesinlikle bunu direkt olarak birisine yöneltmiyorum. Tamamen genel konuşuyorum.) Siteye yeni bir özellik ekledik. "Dil Sekmesi"  ha ben bilmiyorum. Pentaxforumsta ki gibi her ülkeden insan giriyormu bu siteye?  Bilemem de belki. Ama bu dil sekmesi ile birlikte arama motorlarına bu sitede bulunan konu ile ilgili bir şey yazdığı zaman PentaxTurk başlığı çıkıyor ve adam dil sekmesine tıkladığı zaman saçma sapan çeviri olmamasından dolayı Türkçemizin Düzgün Kullanılması taraftarıyım. Ha ben buna mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışıyorum. Keşke her insan dikkatli ve duyarlı olsa...
.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı EcMaRnE

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos, 2012, 15:38:28 »
Ben gastamonuluyun gonustugum gibi yazarim. Bi sorun varsa eger banlarsiniz olur biter. Bir forumsa burasi insan kendini istedigi gibi ifade eder. Biraz forum gezin insanlar nerelerde bakin. Kendini kasan yerdemi yoksa rahat rahat konustugu yerdemi. En basit ornek eksi sozluk. Herkes istedigi gibi yazabilir bence. Eger bir kisiye hakaret icermiyorsada bu kimseyi ilgilendirmez. Madem bu dilden rahatsiz oldunuz pm yolu ile sikayetinizi belirtin. Kimseyi rencide etmek zorunda degilsiniz. Rahatsizliginizi ya pm ile belli edin yada begenmediginiz yaziya cevap vermeyin.

Sent from my MB860 using Tapatalk

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos, 2012, 15:41:55 »

Özel telefon aldım da konuyu takip etmeye başladım.

Neler çıkıyor ortaya, Güney abi özellikle tebrik ediyorum seni. Takipteyim başlığı..
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı EcMaRnE

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos, 2012, 15:45:17 »
Gercekleri soyledi. Bilgili olabilirler tamam siteye katkilarida olabilir ama bu kimseyi kucuk dusurebilecekleri anlamina gelmez.

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #13 : 08 Ağustos, 2012, 15:47:31 »
Konu nerden nereye geldi arkadaşlar !  Kimse kimseyi küçük düşürmedi.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı EcMaRnE

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Ağustos, 2012, 15:55:05 »
Varos dedi acik acik daha ne diyebilir ki?

Tartisma konusu hakkinda

Başlatan Kuvvet

Yanıt: 9
Gösterim: 3577
Son İleti 09 Ağustos, 2012, 10:12:03
Gönderen: Baha
Tartışma Hakkında Bilgilendirme

Başlatan JoRDaN

Yanıt: 20
Gösterim: 8646
Son İleti 08 Ocak, 2013, 21:50:57