Gönderen Konu: İçerik değişimi  (Okunma sayısı 1871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mesutcengiz

• Üye
  • Söylesem faydası yok sussam gönül razı değil
    • Profili Görüntüle
İçerik değişimi
« : 28 Ocak, 2015, 02:51:46 »
Kimin fikri bilmiyorum ama sayfa düzenini değiştirmeniz hiç iyi olmamış...kendimi başka bir mahallede şaşkın geziyormuş gibi hissettim.
Pentax K20D
Pentax 18-135 WR
Pentax 50mm 1.7 M
Samsung 18-55

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: İçerik değişimi
« Yanıtla #1 : 28 Ocak, 2015, 06:03:15 »
Merhabalar.

Bu şekilde düşünmenize üzüldüm.

Olayı kısaca özetlemek gerekirse; sitemiz şuan SMF adında kapasitesi düşük bir sistem kullanıyor. Ocak 2015 tarihi ile ciddi bir takım gelecek vaad eden SMF dışı sistem inşaa etmeye karar verdik ve uygulamaya 2 mühendis arkadaşımız ile başladık. Yeni bir sanal yapı oluşturuyoruz. 1 ay içinde tanışacak üyelerimiz bu yeni yapılarla. Ve bu yapılar SMF ile entegre çalışacak.

Daha sadeleştirmek gerekirse, 3 - 4 farklı siteden oluşacak PentaxTürk. :) Peki ama renkleri menüleri yazı tipleri ne olacak? Ortak renklere ve boyutlara sahip olmalı. Eski kırmızı temamızda hatalar mevcuttu. Her yeri yamalı gibi. Gelecek vaad etmiyordu. Biz de bu nedenle, genel hatlara dokunmadan daha çok renklerin değişimi yaşandığı benzer bir görsel sunduk size. Hem yeni kullanışlı birkaç özellik getirdik, hem bunu üyeleri rahatsız etmemek yada daha az rahatsız etmeyi hedefleyerek sadece renk değişimi şeklinde yaptık. Hem de  -ki en önemli kısmı-  ileri dönük bir görsel tema getirmiş olduk.

Ben dahil 3 yönetici arkadaş, ilgili 2 mühendis arkadaş, 2 görsel uzman ve 4 forum sakini de fire olmadan görsel temayı onayladık. Genel forum üyelerinden memnun olmayacan mutlaka çıkacak diye düşündük ancak genele göre hareket etmenin doğru olacağını düşündük ve bu sayının geneli yansıttığa inandık.

Sizi dilerseniz geçici bir süre eski kırmızı temaya yönlendirebilirim. Ancak ileri dönük memnuniyet için "bu temada şöyle bir değişim beni memnun eder" yada "şu kısım eski tema gibi olmalı" gibi eleştiriler yapıcı olur diye inanıyorum.

Herkese mutlu günler.. :)
« Son Düzenleme: 28 Ocak, 2015, 06:15:26 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı mesutcengiz

• Üye
  • Söylesem faydası yok sussam gönül razı değil
    • Profili Görüntüle
Ynt: İçerik değişimi
« Yanıtla #2 : 28 Ocak, 2015, 09:42:20 »
Yanıtınız için teşekkürler..gözüm kırmızı bantlı sayfaya alıştığı için ilk anda bu sayfa düzeni tuhaf gelmişti ama zamanla düzelir..emeğinize sağlık
Pentax K20D
Pentax 18-135 WR
Pentax 50mm 1.7 M
Samsung 18-55