Gönderen Konu: Lütfen Herkes Okusun  (Okunma sayısı 4720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhsinbagdadi

• Üye
  • http://muhsinbagdadioglu.com
Lütfen Herkes Okusun
« : 02 Kasım, 2014, 00:39:27 »
İyi geceler dilerim arkadaşlar.

Az önce ilanları kontrol ederken sürekli karşılaştığım bir sorunu sizinle paylaşmak istedim.

Sürekli olarak ilanlarda sohbet havası görüyorum. Karşılıklı sohbetler, "Hayırlı Satışlar" "Kolay Gelsin" gibi sırf mesaj atmış olmak için atılmış yazılarla karşılaşıyorum. Bunun nedeni nedir? Bölüm kurallarında üçüncü maddede açıkça (İlan başlıkları altında bireysel sohbetler yapılmamalıdır. Fiyat konusunda bir tutarsızlık veyahut şüpheli bir bilgi ile karşılaşmanız durumunda lütfen bölüm moderatörüne başvurunuz.) yazılmıştır. Diğer ilan açan arkadaşlarımıza çok büyük haksızlık oluyor bilmiyorum farkındamısınız? Sizin bu tür lakayıt hareketlerinize hiç anlam veremiyorum. Fotoğrafçı Pazarı bölümü moderatörü olarak ısrarla ve büyük bir sitemle sizden ricam lütfen ilanları sohbet yerine çevirmeyelim. Tekrar tekrar yazıyorum ilanlar bölümünü sohbet yerine çevirmeyelim lütfen.
« Son Düzenleme: 03 Kasım, 2014, 13:57:28 Gönderen: bFeeL »
Pentax K-3

SMC PENTAX-FA 1:2.8 135mm IF  /  SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL  /  HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited  /  SMC Pentax-FA 50mm f/1.4  /   SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

muhsinbagdadi

1881-193∞

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
Ynt: LÜTFEN HERKES OKUSUN
« Yanıtla #1 : 02 Kasım, 2014, 01:06:08 »
Kurallara evet uyulmalıdır ama bir forumun moderatörü olmak "sizin bu tür LAKAYT hareketlerinize hiç anlam veremiyorum" cümlesini kurma hakkı vermez. Sonuçta hepimiz abi kardeşiz . Aramızda 15 yaşında olanda var 55 yaşında olanda. Açıkçası yadırgadım.
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı muhsinbagdadi

• Üye
« Yanıtla #2 : 02 Kasım, 2014, 01:08:44 »
Kurallara evet uyulmalıdır ama bir forumun moderatörü olmak "sizin bu tür LAKAYT hareketlerinize hiç anlam veremiyorum" cümlesini kurma hakkı vermez. Sonuçta hepimiz abi kardeşiz . Aramızda 15 yaşında olanda var 55 yaşında olanda. Açıkçası yadırgadım.

Lakayıt: Kayıtsız kalan, Umursamayan, İlgisiz.

Bilginize...
Pentax K-3

SMC PENTAX-FA 1:2.8 135mm IF  /  SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL  /  HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited  /  SMC Pentax-FA 50mm f/1.4  /   SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

muhsinbagdadi

1881-193∞

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #3 : 02 Kasım, 2014, 01:11:50 »
Lakayıt: Kayıtsız kalan, Umursamayan, İlgisiz.

Bilginize...
Neyse :)
Metz Mecablitz 50 AF-1

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Kasım, 2014, 01:13:18 »
İlan sahibini rahatsız eden bir durum yoksa, bu kadar kuralcı olunmamali. Muhabbet dönmesi forumumuz icin büyük bir kazanctir aslında. Bunlar benim düşüncelerim. Kesinlikle doğru demek değildir.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #5 : 02 Kasım, 2014, 01:17:25 »
İlan sahibini rahatsız eden bir durum yoksa, bu kadar kuralcı olunmamali. Muhabbet dönmesi forumumuz icin büyük bir kazanctir aslında. Bunlar benim düşüncelerim. Kesinlikle doğru demek değildir.
Hah abi mesele bu :)  Kaynaşmamız lazım.
Metz Mecablitz 50 AF-1

Çevrimdışı muhsinbagdadi

• Üye
« Yanıtla #6 : 02 Kasım, 2014, 01:26:45 »

Hah abi mesele bu :)  Kaynaşmamız lazım.

O zaman size şöyle açıkça açıklayayım.

Tabikide sohbet edip kaynaşacağız. Fakat ilanlar bölümünde "Satıcı hakkında" ya da "ürün hakkında" yorum yapılmalıdır. Sohbetlerin %80i malesef günlük gülistanlık sohbetler. Bu günlük gülistanlık sohbetlerimizi "Genel Konuşma Forumu / Fotoğraf Dışı Sohbet Bölümü" nde yapılmalıdır. Bilmem anlatabildim mi? Zaten Fotoğraf Dışı Sohbet Bölümünde hiç kimse yapılan sohbete karışmıyor. Hatta açılan konulara/sohbetlere katılıyor. İlanlar bölümünde yapılan sohbetler Biz Moderatör'lerin ilanları ayıklarken veya kontrol ederken işlerini çok zorlaştırıyor.
Pentax K-3

muhsinbagdadi

1881-193∞

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Kasım, 2014, 08:21:05 »
Bazen istemeden de olsa bizde yapıyoruz ama katılıyorum aslında yapılmamalı. Bunun en büyük nedeni bana kalırsa diğer ilan veren arkadaşlara haksızlık etmiş oluyoruz.Sohbet edilen ilanlar sürekli üstte kalıyor.
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Kasım, 2014, 13:57:11 »
Ben bile ister istemez yapıyorum bazen. Ama doğru yapmıyorum. Ama yapıyorum..... :)

Dikkat etmeli. Aile ortamı var sitede ne güzel. Kuralcılık hoş olmaz. Ama mesela Haldun abi ilan açsa bugün dayanamaz sataşırım. :)) :)) Doğru mu yaparım, hayır. Diğer ilan açan arkadaşlara haksızlık oluyor. Böyle bir ikilim var sitede. :) En azından daha dikkatli olursak, hem işgücü açısından hem diğer ilan açan arkadaşlar açısından iyi olabilir.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lütfen Herkes Okusun
« Yanıtla #9 : 03 Kasım, 2014, 16:16:51 »
bahacığım sen ilanlardan önce ilanlarımı bilensin :)  burda daima iyi insanlar tanıdım.sana katılıyorum biz biribirini önemseyen bir aileyiz.konu başlığına gelince kurallar tertip düzen için varsa uyulur ve uyulmalı.ama bazen hani futbolda varya gelişine vurmak diye öyle geliyorki vuru veriyoruz,yani yorumu patlatıveriyoruz  :) .yoksa eminim hani ilanı üste çıkartalım diye uğraşan arkadaş yoktur sanırım.ama uyarıda  arada bir tadında olunca konuyu uzatmadan halledecek olgunluktayız.niyet iyi akıbet iyi yazan bir arkadaş vardı üyelerden.aynen katılıyorum.niyeti iyi olanlardanız şükür :)
« Son Düzenleme: 03 Kasım, 2014, 16:19:16 Gönderen: haldun31 »
Allah ne verdiyse:)

Çevrimdışı lionyigit

• Üye
  • be different!
« Yanıtla #10 : 04 Kasım, 2014, 10:36:39 »
Baha beye haklı buluyor ve katılıyorum
K5 & K200D
Pentax SMC-FA 31mm f/1.8 Limited - Pentax SMC-FA 77mm f/1.8 Limited - Pentax SMC-DA 18-135mm F3.5-5.6ED AL IF DC WR - Pentax SMC M 50mm f1.7
Raynox DCR-150 1.5x Macro Lens - Raynox DCR-250 2.5x Super Macro Lens
Satılık / Pentax SMC-DA 40mm f/2.8 Limited

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #11 : 04 Kasım, 2014, 10:48:15 »
Ben bile ister istemez yapıyorum bazen. Ama doğru yapmıyorum. Ama yapıyorum..... :)

Dikkat etmeli. Aile ortamı var sitede ne güzel. Kuralcılık hoş olmaz. Ama mesela Haldun abi ilan açsa bugün dayanamaz sataşırım. :)) :)) Doğru mu yaparım, hayır. Diğer ilan açan arkadaşlara haksızlık oluyor. Böyle bir ikilim var sitede. :) En azından daha dikkatli olursak, hem işgücü açısından hem diğer ilan açan arkadaşlar açısından iyi olabilir.
Biz moderatörlerimizden böyle bir üslup bekliyoruz :) Bu sohbet işine dikkat edilmeli tabi ama bazen ilan altına "bu lensi gördüm, çok temiz" , "bu lensi kaçmaz, ihtiyacı olan hiç düşünmesin" "Lensi satan arkadaşla alışverişim oldu, kendisiyle gözü kapalı alışveriş yapabilirsiniz" tarzı faydalı cümleler eklenebilmeli bence.. Bazen Satan arkadaşı tanımıyoruz ama altına bu tarz bişey yazanlar olunca satıcı lehine gelişmeler olabiliyor. Diğer türlü sohbet etmek haksızlık olur diğer arkadaşlara. Misal Ne zamandı hatırlamıyorum. Bir ilan açmıştım ama nerdeyse bi kaç saat içinde anasayfadan düşmüştü. Benimde biraz gücüme gitmişti. Onun için kurallar herzaman olmalı, azami seviyede uyulmalı ama bence daha da önemlisi böyle sıcak bir ortamın olduğu forumumuzda "güzel ve yumuşak bir üslup" kullanılmalı :) ..
Metz Mecablitz 50 AF-1

Çevrimdışı muhsinbagdadi

• Üye
« Yanıtla #12 : 04 Kasım, 2014, 14:28:15 »
Biz moderatörlerimizden böyle bir üslup bekliyoruz :) Bu sohbet işine dikkat edilmeli tabi ama bazen ilan altına "bu lensi gördüm, çok temiz" , "bu lensi kaçmaz, ihtiyacı olan hiç düşünmesin" "Lensi satan arkadaşla alışverişim oldu, kendisiyle gözü kapalı alışveriş yapabilirsiniz" tarzı faydalı cümleler eklenebilmeli bence.. Bazen Satan arkadaşı tanımıyoruz ama altına bu tarz bişey yazanlar olunca satıcı lehine gelişmeler olabiliyor. Diğer türlü sohbet etmek haksızlık olur diğer arkadaşlara. Misal Ne zamandı hatırlamıyorum. Bir ilan açmıştım ama nerdeyse bi kaç saat içinde anasayfadan düşmüştü. Benimde biraz gücüme gitmişti. Onun için kurallar herzaman olmalı, azami seviyede uyulmalı ama bence daha da önemlisi böyle sıcak bir ortamın olduğu forumumuzda "güzel ve yumuşak bir üslup" kullanılmalı :) ..

Eğer sözlerim gereğinden fazla sert anlaşıldıysa lütfen kusura bakmayın. Benimde tam olarak bahsettiğim ürün ve satıcı hakkında dilediğiniz gibi yorum yapın. Fakat sizden ricam lütfen ilanlar bölümüne girip ilanları kontrol edin 2-3 sayfalık ilanlardaki kanka-abi muhabbetlerini. Eğer kalp kırdıysam af ola. Sonuçta aileyiz burda.
Pentax K-3

muhsinbagdadi

1881-193∞

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #13 : 04 Kasım, 2014, 15:44:16 »

Eğer sözlerim gereğinden fazla sert anlaşıldıysa lütfen kusura bakmayın. Benimde tam olarak bahsettiğim ürün ve satıcı hakkında dilediğiniz gibi yorum yapın. Fakat sizden ricam lütfen ilanlar bölümüne girip ilanları kontrol edin 2-3 sayfalık ilanlardaki kanka-abi muhabbetlerini. Eğer kalp kırdıysam af ola. Sonuçta aileyiz burda.
Yok hocam estağfirullah..Muhabbetleri görüyoruz zaten..Hepimiz bundan sonra dediğim gibi azami olarak dikkat ederiz :) Mağduriyet olmasın asla.
Metz Mecablitz 50 AF-1

Şüpheli durum (Bütün herkes okursa sevinirim)

Başlatan jongomm

Yanıt: 18
Gösterim: 7602
Son İleti 17 Ocak, 2013, 18:10:24
Gönderen: Baha