Gönderen Konu: TurkPentax Tartışmaları  (Okunma sayısı 9754 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: TurkPentax Tartışmaları
« Yanıtla #15 : 19 Şubat, 2015, 16:43:02 »
Her ne kadar artık pentax kullanmasak da yıllarca pentax kullandık ve pentaxa gönül verdik, fakat bunca zaman geçmesine rağmen yıllardır değişmeyen bu pentax gruplaşmaları kullanıcılara zarar veriyor. Gruplar hep bir biri ile çatışma halinde hep bir yarış hep kavga içindeler. Artık şu forum yönetimlerinin kendi arzu ve görüşlerini üyelere zorla kabul ettirme sevdasından vazgeçmeleri gereklidir. Toplasanız pentax kullanıcılarını hepsi 250 kişi çıkmaz o yüzden bu kullanıcıları bir araya toplamak veya bir kaç site varsa hepsinin ortak amacının bu üyelere faydalı bilgiler verilmesi gereklidir. Artık yönetici hesabızla konulara girmeyin yorumlar yapmayın üyeleri yönlendirmeye çalışmayın ben yöneticiyim istediğimi yaparım gibi izlenimler bırakmayın kullanıcılar üzerinde. Yönetici hesaplarının amacı sitenin teknik işleyişi ve sorunlarını çözmek için kullanılmalıdır. Patronluk egosunu bırakmak ve faydalı bir şeyler yapmak gerekli diye düşünüyorum çünkü kaç tane pentax sitesi varsa hepsi patronculuk oynuyor ast üst sınıflaması yapmaya çalışıyor. Bir ortamın belirli kuralları olur o kurala göre site şekli oluşur üyelere danışılır belirtilen kurala uymayan konular yasaklanır üyeler uyarılır. Yöneticinin yazdığı konuya karşı çıkan üyeye ceza verilmez patronun görüşüne katılmayan üye kovulmaz tüm bunların olmaması için yöneticilerin konulara yazmaması ve açıktan müdahale etmemesi gereklidir.

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Şubat, 2015, 17:09:18 »
Fotoğrafçılık teknik bilgi ve görselliği ile ilgi ne paylaştınızda banlandınız? Hangi üye veya ziyaretçi fotoğrafçılık ile ilgili bilgi paylaştı da PentaxTürk'te zorlukla karşılaştı?

Biraz dikkat ederseniz PentaxTürk'ü küçük düşürme ve meydan okuma havasından dolayı çoğu üye bu hale geldi. Bazı kendini bilmezlerde üyeleri birbirine karşı kışkırtma gayretine düştüler. Bu üyelerin egosu bu yöndedir. Onlara iyi veya kötü diyemeyiz. PentaxTürk'ün amacı dostluk ve paylaşımdır. Fotoğrafsever kendini huzurlu bulduğu ortamda olması kadar doğal bir şey olamaz.

Fotoğrafçılık bilgi ve becerimizi doğru veya yanlış paylaştığımızda tartışır doğruyu buluruz, küsme çocukça bir şey,
Tartışmak; kavga etmek hakaret etmek değildir... Doğruyu bulmaktır.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Şubat, 2015, 18:00:22 »
Fotoğrafçılık teknik bilgi ve görselliği ile ilgi ne paylaştınızda banlandınız? Hangi üye veya ziyaretçi fotoğrafçılık ile ilgili bilgi paylaştı da PentaxTürk'te zorlukla karşılaştı?

Biraz dikkat ederseniz PentaxTürk'ü küçük düşürme ve meydan okuma havasından dolayı çoğu üye bu hale geldi. Bazı kendini bilmezlerde üyeleri birbirine karşı kışkırtma gayretine düştüler. Bu üyelerin egosu bu yöndedir. Onlara iyi veya kötü diyemeyiz. PentaxTürk'ün amacı dostluk ve paylaşımdır. Fotoğrafsever kendini huzurlu bulduğu ortamda olması kadar doğal bir şey olamaz.

Fotoğrafçılık bilgi ve becerimizi doğru veya yanlış paylaştığımızda tartışır doğruyu buluruz, küsme çocukça bir şey,
Tartışmak; kavga etmek hakaret etmek değildir... Doğruyu bulmaktır.

Herkesin amacı dostluk ve paylaşım olmalıdır pentax canon nikon mevzunun illa fotoğraf olması gerekmez. Bir üye farklı bir olayıda buraya getirip yoruma açabilir katılan da olur karşı çıkanda olur bunlar doğal bir durumdur. Doğal olmayan ise bu tartışmaya yönetimin katılması ve doğruda olsa bir tarafı tutmasıdır veya haksız olana karşı konu içinde haksız olduğunu söylemesidir. Farzımisal burada sizinle ben bir konu hakkında tartışsak ve siz haksız olsanız yönetici arkaşımızda gelse tartıştığımız konu içine sizin haksız olduğunuz belirtse benimle aynı görüşü savunsa sonuç ne olurdu ? Ben söyleyeyim sizin gücünüze gider ve haksız konuma düştüğünüz için onurunuz kırılır ve forumdan ayrılır bu yönetime karşı bir oluşum içerisine girmeye çalışırdınız. Çok basit bir olay bu ama bunu kimse fark edip hatasını kabullenmiyor forumlarda küsenlere bakın hep bu tür olaylar yüzünden gruplaşmalar olmuştur. Tekrar söylüyorum yönetimler konular içinde aktif olup olaylara açıktan müdahale ettiği sürece bu sorunlar bitmez bu gün burayı savunursunuz yarın size karşı aynı olay tekrarlanır sizde küskünler grubuna gidersiniz. Yönetimler haklıyı haksızı ortaya çıkarmakla görevli değiller kuralları uygulamakla sitenin düzeniyle uğraşmalıdır. Konularda uygunsuz davranan hakaret eden düzeni bozmak isteyen varsa bunlara yasak koyar sansürler düzeni sağlarlar. Ben bu konuyu daha önce bir çok yerde tartıştım her zamanda tartışırım çünkü bir çok forum bu yüzden silinip gitmiştir. Üyeler tartışır yöneticiler tartışmayı görünmeden izler tartışma uygunsuzsa bloklar konuyu hakaret küfür varsa kullanıcıyı özel olarak uyarır yanetici tartışmaz yönetici taraf tutmaz yönetici konulara müdahil olmaz. Siz burada PT yi savunup TP yi suçluyorsunuz sorun TP, PT değil sorun genel bir portal sorunu ortak alan sorunu iktidar muhalefet sorunu size tabi olanları benimsiyor size tabi olmayanlara çocuk gibi küstü gitti forum kurdu diyorsunuz neden küstü sebep neydi neden küstüler dediniz mi hiç, keşke üyeler aralarında sorunu çözseydi şayet çözümsüzlük varsa konuyu kaldırsaydık dediniz mi hiç. Yıllardır bu ortamlardayız bir birimizin nicklerine aşina olduk ve bir çoğumuz bu ortamlar sayesinde tanışıp yüz yüze dostluklar kurduk hemen hemen herkes bir biriniz tanır oldu. Kim ne dedi kim kime ne yaptı az çok biliyoruz forum ortamlarında insanların nasıl ne sebeplerle uzaklaştığını hepimiz biliyoruz o yüzden defans yapmayalım lütfen. Tepkim belirli şahıslara değil kimse üzerine alınmasın tepkim alışıla gelmiş bir düzenin hala yanlış olduğunun farkına varılmamasıdır.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Şubat, 2015, 19:49:10 »
gokhans 6547 gün, gokhanakarsu 6548 gün, caucassian 6549 gün,

foruma girişleri yasaklanmıştır.
« Son Düzenleme: 19 Şubat, 2015, 19:49:58 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Şubat, 2015, 19:54:08 »
17 yıl 9 ay. nettin başkan, adam öldürene bile o kadar uzun süre ceza vermiyorlar :)
Sony a6000
Pentax SMC-DA 16-45mm f/4 ED AL
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
Raynox DCR-250 Super Macro
77mm Hoya pro1 slim CPL+uv filtreler
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #20 : 19 Şubat, 2015, 20:10:12 »
Ben de bir kaç kelime yazmak istiyorum. Bu foruma Ahmet Derici nin davetiyle ilk üye olanlardandım. İyisiyle kötüsüyle güzel vakit geçirdim. Gerek Baha gerekse Vedi Bey ile alışverişlerim samimi sohbetlerim oldu.
   Lakin artık soğudum. Bunun en büyük sorumlusu yönetim malesef. Yeri geldi Vedi Beyin açtığı tek taraflı düşüncelerini ifade ettiği ve tartışmaya açık konular açması ve çıkan tartışmalar üzerine Vedi Bey hariç tartışmaya katılanların banlanması , sırf çok fazla ekipman satıyor diye insanların banlanması hatta arkasından dolandırıcı diye konuşulması, yönetime gelen en ufak eleştiride eleştirenlerin banlanması, son aylardaki forumdaki paylaşımın dibe vurduğu halde görmezden gelinmesi vs.
    Söylediğim ve yukarıda söylenen birçok şey çoğu arkadaşa garip gelecek belki de abarttığımız düşünülecek ama malesef sizler de başınıza gelmeden anlayamayacaksınız.
    Özet olarak bu forumda yönetim ile takışmadığınız ve iyi geçindiğiniz kadar yaşam hakkınız var.
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı polydorion

• Üye
« Yanıtla #21 : 19 Şubat, 2015, 20:19:08 »
Makinemi aldigimda bir heves uye oldum kimseyi tanimiyorum sizde (forumun banlanmis uyeleri dahil tumu) beni tanimiyorsunuz bi kac kisi ile alis verisim oldu sadece.

Aktifligi kesmemin nedeni yazayim. Forumu takip ettigim donem goZlemledigim sey antidemokratik uygulamalarin coklugu idi.
 Yanlis anlasilmasin tum kararlar oylama ile alinsin seklinde degil tabii ki zaten o sekilde yonetilmez fakat o siniri asan cok uygulama gozlemleyince silinen postlar ozellikle (kufur disinda karsiyim ki bence kufur de kalmali ki en azindan sansurlenerek bazi harfleri kimin ne dediginin gorulmesi acisindan) kendiligimden aktifligi kestim. Buda sanirim bu tartismalari gorunce icimde kalmasin mesajiydi.

Hoscakalin
K-3

Çevrimdışı enis.acar

• Üye
  • Sokak hayvanlarını aç bırakmayın!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Şubat, 2015, 20:41:38 »
Küçükken arkadaşlarla mahallede gazoz kapağı oynardık. Bir gün gazoz kapağı oynadığımız yere bir çocuk geldi. Elinde mikasa topu vardı. Tanımadığımız bu çocuk bize haydi maç yapalım dedi. O güne kadar en fazla plastik topla maç yapmış olan bizler, ağızlarımız bir karış açık koşa koşa gittik maç yapmaya. Yeni çocuğun ismi Turgut'tu. Babası sarraf olan Turgut zengin bir ailenin çocuğu olduğunu bize eze eze göstermişti.

Her şey normal başlamıştı. Turgut her gün akşam üstü topuyla gelip takım kuruyor ve maç yapıyorduk. Birkaç gün sonra Turgut iyi oynayanları kendi takımına almaya başladı. Top onun olduğu için oyunu o kuruyordu. Zaman geçtikçe Turgut'un takımına orta sahada bile faul yapılsa penaltı oluyordu. Penaltıları kim kullanıyordu tahmin edin :)

Günler ilerlemeye başladıkça maçlarda enteresan gelişmeler olmaya başladı. Turgut kendine faul yapanı, kendi takımına gol atanı oyundan atmaya başladı. Gerekçesi basitti.. "Top benim istediğimi oynatırım"

Ben Turgut'un takımında olmama rağmen bu durumdan rahatsız olmaya başlamıştım. Bir maç yaparken benden 3 yaş küçük olan kardeşim Turgut'a faul yaptı. Turgut kardeşimi maçtan attığında o kadar sinirlenmiştim ki Turgut'a saldırmak istedim ama ailem kavga etmeme çok kızdığı için sadece oyundan çıkmakla yetindim. İşte o an bir şeyi farkettim; arkadaşlarımdan bazıları da benim gibi oyunu bırakmışlardı. Gazoz kapağı oynadığımız yere gidip oturduk. Sinirden ağlamıştım. Turgut'un "top benim istediğimi oynatırım" davranışları bizi derinden etkilemişti.

Gökhan "harçlıklarımızı biriktirip top alalım" dedi. Hepimizin kafasında çakan şimşekler gözlerimizden belli oluyordu. Bilyeler satıldı, harçlıklar birikti, babalardan biraz destek alındı ve yeni topumuza kavuştuk. 7-8 arkadaş ortak almıştık topu ve her gün birimiz eve götürüyorduk maçtan sonra. Topu eve götürenin görevi, maçtan sonra topu temizleyip bir dahaki maça kadar korumaktı. Çok mutluyduk. Kimse "top benim istediğimi oynatırım" diyemiyordu.

Uzun lafın kısası "topun bir kişiye ait olmadığı" ve "top sahibinin istediğini yapmadığı" bir oluşuma ben de katılıyorum.

Saygılarımla.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 19 Şubat, 2015, 20:44:47 »
Birkaç gün önce TurkPentax'ı birbirine kattılar. Anasayfada +18 çıplaklık içeren fotoğraflar paylaştılar, sohbet kutusunda küfür yazdılar? Yetmedi 1 saat sonrasında Ercan beyin sitesine kayıt olup hakaretler ettiler. Gördünüz mü bu kısımları? Hayır. Peki birkaç gün sonra da buraya gelip dostluk iletileri, mutlu temennilerde bulundular ama tabi paşa gönlümüzün zevki dayanağı ile sitemizden uzaklaştırdık.

Üzgünüm. Bazı şeyleri görmemekte ısrar eden olabilir ama bazı şeyleri göstermek için de çaba harcamamalı bu durumda. Bir kişi daha "Çok ürün sattığı için yasaklandı." derse yani artık ne deyim bilemiyorum. :) Arkadaşlar siteye ikinci el yeni bir sayfa kodlatıyorum. Kodlatma diyorum bakın birkaç bin liralık proje. İnsanlar al/sat yapmak istiyor diye destekleme projesi bu. :) Ne diye satanı engelleyeyim? Ama öyle "bu son bu son bu son" diye 2 yıl boyunca dalga geçerse üyelerle olmaz. Kaldı ki yırtık çanta ve bozuk ürün şikayetleri geldi. Parayı alıyor, çantayı gönderiyor. Doğru bakın dolandırmadı. Yırtıkta olsa gönderdi. Bu mudur?

Bakın hala her şeyin toz pembe olmadığını dile getiriyorum.
PENTAX K-3

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Şubat, 2015, 20:55:44 »
Güzel bir hikaye durumu özetleyen bir hikaye olmuş işte bundan bahsediyorum yönetim yönetim derken, umarım yeni oluşumdaki o 7-8 kişi topu biz aldık temizliğini bakımını hep biz yaptık bizim dediğimiz olacak diye aynı hatayı yapıp parklarda bizim bahçelerde bizim istediğimizi yaparız düşüncelerini tekrarlamazlar vede tüm pentaxcıların özgürce paylaşımlarını yapabileceği bir ortam olur. Yeni oluşum için neler yapılmalı nasıl olmalı gibi olayları watsup gruplarında değilde forumda tartışıp kimsenin arkasında konuşmadan şeffaf bir şekilde icra ederler. Biz TP yi düzeltsinler diye emanet ederken emanet ettiğimiz insanlar watsup gruplarında arkamızdan iğrenç konuşmalar yapıp eğleniyormuş bu konuşlamaları okuyunca artık hangi oluşum yaparsa yapsın bu insanlar boşuna, gerek burası gerek orası burda tekrarlanan hatalarını devam ettirdiği sürece kimse bu ortamlardan hoşnut olmayacaktır.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 06 Mart, 2015, 20:13:35 »
Küçükken arkadaşlarla mahallede gazoz kapağı oynardık. Bir gün gazoz kapağı oynadığımız yere bir çocuk geldi. Elinde mikasa topu vardı. Tanımadığımız bu çocuk bize haydi maç yapalım dedi. O güne kadar en fazla plastik topla maç yapmış olan bizler, ağızlarımız bir karış açık koşa koşa gittik maç yapmaya. Yeni çocuğun ismi Turgut'tu. Babası sarraf olan Turgut zengin bir ailenin çocuğu olduğunu bize eze eze göstermişti.

Her şey normal başlamıştı. Turgut her gün akşam üstü topuyla gelip takım kuruyor ve maç yapıyorduk. Birkaç gün sonra Turgut iyi oynayanları kendi takımına almaya başladı. Top onun olduğu için oyunu o kuruyordu. Zaman geçtikçe Turgut'un takımına orta sahada bile faul yapılsa penaltı oluyordu. Penaltıları kim kullanıyordu tahmin edin :)

Günler ilerlemeye başladıkça maçlarda enteresan gelişmeler olmaya başladı. Turgut kendine faul yapanı, kendi takımına gol atanı oyundan atmaya başladı. Gerekçesi basitti.. "Top benim istediğimi oynatırım"

Ben Turgut'un takımında olmama rağmen bu durumdan rahatsız olmaya başlamıştım. Bir maç yaparken benden 3 yaş küçük olan kardeşim Turgut'a faul yaptı. Turgut kardeşimi maçtan attığında o kadar sinirlenmiştim ki Turgut'a saldırmak istedim ama ailem kavga etmeme çok kızdığı için sadece oyundan çıkmakla yetindim. İşte o an bir şeyi farkettim; arkadaşlarımdan bazıları da benim gibi oyunu bırakmışlardı. Gazoz kapağı oynadığımız yere gidip oturduk. Sinirden ağlamıştım. Turgut'un "top benim istediğimi oynatırım" davranışları bizi derinden etkilemişti.

Gökhan "harçlıklarımızı biriktirip top alalım" dedi. Hepimizin kafasında çakan şimşekler gözlerimizden belli oluyordu. Bilyeler satıldı, harçlıklar birikti, babalardan biraz destek alındı ve yeni topumuza kavuştuk. 7-8 arkadaş ortak almıştık topu ve her gün birimiz eve götürüyorduk maçtan sonra. Topu eve götürenin görevi, maçtan sonra topu temizleyip bir dahaki maça kadar korumaktı. Çok mutluyduk. Kimse "top benim istediğimi oynatırım" diyemiyordu.

Uzun lafın kısası "topun bir kişiye ait olmadığı" ve "top sahibinin istediğini yapmadığı" bir oluşuma ben de katılıyorum.

Saygılarımla.

06 Şub 01:37 - mehmet emre uysal‬: Sinefoto'dan A.F.Y. Dh'deki çağrıyı görmüş gelmiş
06 Şub 01:38 - ahmet teke‬: ercan abi kalayladı biraz ama :D
06 Şub 01:39 - mehmet emre uysal‬: Adam bilmiyorum diyo ya :) sanki bilmek zorunda :)
06 Şub 01:39 - enis acar‬: Ercan a genclerin enerjisi iste boyle deyin
06 Şub 01:39 - enis acar‬: Alinmasin ustune.
06 Şub 01:40 - mehmet emre uysal‬: Siteyi elinden alınmış gibi düşünebilir, bilmiyorum neyse ya hayırlısı
06 Şub 01:40 - gökhan akarsu‬: ihtiyara bir iki laf yapin o kivama gelir
06 Şub 01:41 - gökhan akarsu‬: evet oyle hissediyor gibi
06 Şub 01:41 - mehmet emre uysal‬: Ahmet yapar onu
06 Şub 01:41 - enis acar‬: Admin degil mi o hala?
06 Şub 01:41 - gökhan akarsu‬: onceki pt olayina donmesin demis onura
06 Şub 01:41 - gökhan akarsu‬: admin
06 Şub 01:41 - enis acar‬: Global admin, ultra super admin falan yapin gururu oksansin
06 Şub 01:41 - gökhan akarsu‬: onun acisindan dusununce hakli adam
06 Şub 01:41 - mehmet emre uysal‬: Ben pek laf söyleyemem
06 Şub 01:42 - gökhan akarsu‬: emek ver kapi disari ol gibi
06 Şub 01:42 - gökhan akarsu‬: ama biz birsey demedik olaylar yanlis gelisti
06 Şub 01:42 - gökhan akarsu‬: olani kilitlenmis
06 Şub 01:42 - mehmet emre uysal‬: Maxi ultra vr, vc, sr, wr, is, admin :)
06 Şub 01:42 - gökhan akarsu‬: :)
06 Şub 01:42 - enis acar‬: Sen olmasan biz bu siteyi almayacaktik baska site kuracaktik. Senin hatrina kabul etti herkes burayi almayi deyin
06 Şub 01:42 - gökhan akarsu‬: ben arada ayar veriyyorum :)
06 Şub 01:43 - gökhan akarsu‬: duygusal ya cabuk parliyor cabuk sonuyor
06 Şub 01:43 - mehmet emre uysal‬: Öfff be Enis hocam alakam yok ben gevşedim
06 Şub 01:43 - gökhan akarsu‬: bana bugunde mesaj atmis
06 Şub 01:43 - enis acar‬: Ihtiyarlara damardan girmek lazim
06 Şub 01:43 - ahmet teke‬: ne demiş gökhan abi
06 Şub 01:43 - mehmet emre uysal‬: Gökhan
06 Şub 01:43 - gökhan akarsu‬: durun yazayim :)
06 Şub 01:43 - enis acar‬: Somuncu duymasin
06 Şub 01:44 - gökhan akarsu‬: gokhanim ben sinirlenirim iki dk sonra gecer
06 Şub 01:44 - gökhan akarsu‬: dilimde vardir kalbimde yoktur
06 Şub 01:44 - gökhan akarsu‬: vsvs
06 Şub 01:44 - gökhan akarsu‬: aynen iki dk sonra soner siniri
06 Şub 01:44 - gökhan akarsu‬: git gelli
06 Şub 01:45 - gökhan akarsu‬: o yuzden cok takmamak lazim o an sinirle yaptigi seyleri
06 Şub 01:45 - mehmet emre uysal‬: Yav ondan mı "zaten ilk gün de mesaj attınız" dedi :)
06 Şub 01:45 - mehmet emre uysal‬: Neyse ya ben uyucam hadi iyi geceler
06 Şub 01:45 - enis acar‬: Cidden ona farkli bir unvan verin sitede. Farki olsun azcik. Adamin sitesine coktuk. Onore edelim
06 Şub 01:45 - gökhan akarsu‬: yo ilk gun kizdi mesajda bize
06 Şub 01:45 - enis acar‬: Iyi geceler emre.
06 Şub 01:46 - gökhan akarsu‬: farkli unvan :) maresallik
06 Şub 01:46 - enis acar‬: Uydurun iste bisey
06 Şub 01:46 - ahmet teke‬: Mareşal admin
06 Şub 01:46 - enis acar‬: Mal sahibi yazin
06 Şub 01:47 - gökhan akarsu‬: yalniz yasiyor birde
06 Şub 01:47 - gökhan akarsu‬: onunda etkisi var bu psikolojisinde
06 Şub 01:47 - enis acar‬: Hepten bunalim..
06 Şub 01:47 - gökhan akarsu‬: aynen
06 Şub 01:47 - gökhan akarsu‬: ozel mevzularda var ailevi problemleri
06 Şub 01:47 - enis acar‬: Izmire gelse onun keyfino yerine getiririm ben ama gelmiyor
06 Şub 01:48 - gökhan akarsu‬: o yuzden bazen kizsamda cokta birsey diyemiyorum
06 Şub 01:48 - enis acar‬: Kabullenir bir sure sonra. Ustune gitmemek lazim

Arkadaşlar işin aslı budur. Ercan bey tabi bu sohbeti okuyunca siteyi satmak istemiş. Ercan bey hakkında daha fazla ve daha ağır ithamlar vardı. Şaşkınım... Ercan bey hakkında bu yazılanlar doğru yada yanlış bilemem ama 6 Şubat'ta Ercan beyle araları çok iyiydi bu kitlenin. İkiyüzlülük bu.

Bakınız Enis bey de melek gibi konuşurken diğer yüzü ile neler yazmış. 206 sayfa sohbet... Aklınıza gelir gelmez herkes hakkında kötü konuşmuşlar. 206 sayfayı başlığa eklemek insani yönden benim için ayıp. O yüzden eklemiyorum ama hiç düşünmediğiniz kişiler, hiç düşünmediğiniz kişiler hakkında insanlıktan çıkacak şekilde atmış durmuşlar. Ben gene şeffaflık adına, başlık TurkPentax olunca ve ikiyüzlü yazar Enis bey olunca 206 sayfanın sadece TurkPentax ve Enis beyin olduğu kısmını yayınlıyorum.

Düşünce özürlüğü değil bu. Mahalle karısı gibi dedikodu sadece... Yakışmıyor bizlere. Yaş ortalaması 30 üzerine olan kişiler böyle şeyler yapmamalı. Bir gruplaşma belliydi, bilgi geliyordu. Ama bu denli bir şey olduğunu tahmin etmiyordum. Düğünde kız kesecekmiş biri, biri benim kardeşimi dövecekmiş, biri enayiymiş, biri birini kazıklamış....... da felan filan dahası var. Bu denli bir sohbete şaşırdım.

Bahsi geçen Whatsapp grubu bize gelen bilgilere göre 03-07 Şubat arasında 18 kişiden oluşuyordu. 2'si pasif, 5'i yarı aktif, 11'i aktif sohbet edendi. Sohbetin tümü, kişilerin telefon numaraları ile beraber arşivlenmiştir.

Bu yazılanların doğru olmadığını düşünenler varsa diye ekliyorum. Başta ben de "sahte?? olabilir?? acaba??" dedim. Ve bahsi geçen Whatsapp grupta olan site üyemiz Kuvvet nickname'li Adnan bey ile iletişime geçtim. Whatsapp grupta olan bir kesit paylaştım. Ve tepkisine bakın, yaptığı ayıbı örtbas edebilmek için hala özür dilemek yerine...:

Adnan Demir
27.02.2015 21:48
Sasirdim
Ama mesajin amacini anlayamadim

Bahattin Bağdadioğlu
27.02.2015 21:51
Bir amaç yok abi aslında. Tepkini merak ettim sadece.

Adnan Demir
27.02.2015 21:52
Telefon numarani yazar misin
Bu arada whatsapp ve benzeri uygulamalardaki yazismalari, yazisanlarin haberi olmadan kullanmak ve okumak kanunen yasak
Bunu biliyorsun degil mi
Whapsapp devletlere bile vermiyor bi yazismalari
Kullanici sozlesmesinde bu sekilde diyor en azindan
Su hareketinle degerin iyice dustu gozumde

Diyecek bir şey yok. İsmini açıkladığım 18 kişi eğer ki büyüklük göstermek özür dilemek isterlerse kilitlediğim bu başlığın kilidini açabilirim. Ancak 18 kişiden 8'i filan sitemizde engelli olsa da hala kalan 10 kişi ve arkadaşları başlığı provoke edilebilirler. Başlık huzurun kaçması için değil üyelerin bilgilenmesi için açılmıştır. Bu kadar net olan olaylarda söz hakkı diye bir şey de zaten lüzumsuz. Bir şey varsa bana özel mesaj ile yada [email protected] adresinden ulaşabilir herkes. Konuşuruz, varsa bir hata düzeltiriz.

Teşekkürler.

« Son Düzenleme: 06 Mart, 2015, 20:30:46 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3