Gönderen Konu: PENTAXTÜRKİYE SATIN ALINDI  (Okunma sayısı 35757 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
Ynt: PENTAXTÜRKİYE SATIN ALINDI
« Yanıtla #15 : 04 Aralık, 2013, 11:08:02 »
Pentaxturkey in arkadaş ortamı konusunda bişey söyleyemem ama ben açıkçası üzüldüm. O kadar topic, bilgi vs. ye ulaşamayacağız. O sitede yılların birikimi vardı. Bana göre çok daha düzenliydi. Belki son zamanlarda paylaşım olarak pentaxturkten daha geride kalmış olabilirler ama yıllar önce açılan başlıklar çok iyi kaynaktı. Mesela alacağımız bir lens olunca o lens hakkındaki en detaylı bilgileri ve örnekleri vs. önce pentaxforums tan sonra da pentax turkeyden elde edebiliyorduk. Umarım zamanla pentaxturk içerik olarak zenginleşir ama şu aşamada pentaxturkeyin erişime kapalı tutulması çok büyük eksiklik.
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Aralık, 2013, 12:13:16 »
Çok iyi bir girişim. Yönetim olarak pasif ve adminleri gereksiz insanlardan oluşmuş bir forumdu. 3-5 kişinin kendi malı gibi kullandığı bir forumun uzun süre kalması imkansızdı. Adında PENTAX ibaresi,adı geçen hiç bir oluşum PENTAX düşmanı bir düşüncede olamaz. Bu adice davranışa ben son verecektim benden önce davrandılar. Başkası satın aldı. PENTAX markasını kötüleyen bir oluşum halini almıştı.

Diyeceksiniz ki PENTAX babamızın malımı neden kendi malım gibi davranayım. Bu düşüncede olanlar ahlak anlayışı zayıf insanlardır. Sen yıllarca PENTAX kullan sonra başka markaya geçtiğinde PENTAX'ı kötülemeye başla. Be adi kişilik PENTAX kötüydü neden yıllarca kullandın. Neden hala PENTAX sitesinde atıp tutuyorsun .

Tekrar ediyorum gereksiz ve pasif insanların yönetiminde olan bir oluşumdu. www.pentaxkötülemenoktası.com diye dalga geçiyordu insanlar.Daha söylemek istediğim çoook şey var ama o kişiliksizlere fazla söz söylemeye gerek yok.

Gölge etme başka ihsan istemem derim geçerim :)

Bu yazı beni gerçekten çok üzdü... Herbiriyle yüzyüze veya sanal ortamda bireysel olarak tanışmışlığım sohbetim hukukum var... Kişisel husumetinizi "sebep ne olursa olsun" bu tip kelimelerle yansıtmanız hoş değil...

Mod arkadaşların çoğunu yakından tanırım... Hiçbirinde Pentax babamızın malı havası yoktu... Ve herbiri Pentax dijitallerinin yaygınlaşması ve bililinirliğini arttırma konusunda çokça mesai harcamış kişiler...

Gıyabında mod arkadaşların ismini vermeyerek vasıfları konusunda birkaç örnekleme yapayım...

2 İzmirli mod dergilere gezi yazısı yazıp fotoğraflarını çekiyordu...
Biri hala aktif olarak yarışmalara katılıp Pentax'ın yüzakı oluyor...
İstanbuldan bi mod da tekno dergilere ürün eleştirileri yazıyor...
Diğer ikisi dijitalfokus gibi hatrı sayılır forumlarda fotoğrafları üstdüzeyde olan insanlar...

Benim Pentaxla olan bir gönül bağım var... Bunu da oluşmasına sebep o forumdur... Ve database'i gerçekten arşiv niteliğindedir...

Az buçuk bişeyler öğrenebildiysek çoğu onların sayesinde olmuştur...

Paylaşım son zamanlarda bitmişmiş... Azıcık objektif olalım lütfen... Açın bakın son 2 yılda açılmış portfolyo topiği sayısına ve fotoğraflara...
Burda paylaşılan tüm fotoğrafların sayından fazladır sadece portfolyo topiği içinde paylaşılanlar... Bazı üyelerin 200lü rakamlarda listelediği fotoğraflar vardı... Burda kaç kişinin var o kadar eklenmiş fotosu?

Ya yapmayın yazık günah... Emeğe saygı azıcık... Kişisel husumetimizi yansıtmayalım genele malolmuş forumlara...

Baha satın almış forumu, yönetimce böyle de bi karar almış... Üyeleri olarak bana sordu mu ne düşünüyorsun diye, sordu mu hiçbir üyeye...

Ne diyim ben de sizin gibi "Pentax babasının malı mı kapattı bana sormadı" diye... Yüzüm kızarır benim bunu söylersem...

Bu yetki onun elinde ve kendine göre sebepleri vardır... Adam vermiş parayı almış... Saygı duyarım... Tasarrufu da yönetime ait olarak duruşunu sergiler yada bakış açısını yansıtır...
« Son Düzenleme: 04 Aralık, 2013, 19:43:54 Gönderen: bFeeL »
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı Modifci

• Üye
  • **
  • Everything is something happened der bir düşünür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Aralık, 2013, 12:23:32 »
Hayırlı olsun  :)

I'm TRYING TO BE a director...

Çevrimdışı aliesat1964

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Aralık, 2013, 12:32:32 »

Bu yazı beni gerçekten çok üzdü... Herbiriyle yüzyüze veya sanal ortamda bireysel olarak tanışmışlığım sohbetim hukukum var... Kişisel husumetinizi "sebep ne olursa olsun" bu tip kelimelerle yansıtmanız hoş değil...

Mod arkadaşların çoğunu yakından tanırım... Hiçbirinde Pentax babamızın malı havası yoktu... Ve herbiri Pentax dijitallerinin yaygınlaşması ve bililinirliğini arttırma konusunda çokça mesai harcamış kişiler...

Gıyabında mod arkadaşların ismini vermeyerek vasıfları konusunda birkaç örnekleme yapayım...

Diğer ikisi dijitalfokus gibi hatrı sayılır forumlarda fotoğrafları üstdüzeyde olan insanlar...

Benim Pentaxla olan bir gönül bağım var... Bunu da oluşmasına sebep o forumdur... Ve database'i gerçekten arşiv niteliğindedir...

Paylaşım son zamanlarda bitmişmiş... Azıcık objektif olalım lütfen... Açın bakın son 2 yılda açılmış portfolyo topiği sayısına ve fotoğraflara...
Burda paylaşılan tüm fotoğrafların sayından fazladır sadece portfolyo topiği içinde paylaşılanlar... Bazı üyelerin 200lü rakamlarda listelediği fotoğraflar vardı... Burda kaç kişinin var o kadar eklenmiş fotosu?

Ya yapmayın yazık günah... Emeğe saygı azıcık... Kişisel husumetimizi yansıtmayalım genele malolmuş forumlara...

Baha satın almış forumu, yönetimce böyle de bi karar almış... Üyeleri olarak bana sordu mu ne düşünüyorsun diye, sordu mu hiçbir üyeye...

Ne diyim ben de sizin gibi "Pentax babasının malı mı kapattı bana sormadı" diye... Yüzüm kızarır benim bunu söylersem...

Bu yetki onun elinde ve kendine göre sebepleri vardır... Adam vermiş parayı almış... Saygı duyarım... Tasarrufu da yönetime ait olarak duruşunu sergiler yada bakış açısını yansıtır...

+1
« Son Düzenleme: 04 Aralık, 2013, 19:44:35 Gönderen: bFeeL »

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Aralık, 2013, 12:43:01 »
Az bile söyledim. İki yüzlü insanlara tahammül edemiyorum.
Rahatladım.

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Aralık, 2013, 12:46:31 »
Yazdıklarım bu siteyi bağlamaz. Bireysel düşüncelerdir. Ben admin,yönetici vb. değilim.

Çevrimdışı beratze

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Aralık, 2013, 12:55:07 »
@PENTAX

senin gibi ler yüzünden o site o hala geldi...
oradaki dostluk sevgi arkadaşlık bağı hangi sitede vardı?

aynı çatı altında olmamız neden kötü olsun ?
hepimizin amacı fotoğraf ve arkadaşlık ise
buradada olur..

« Son Düzenleme: 04 Aralık, 2013, 19:45:09 Gönderen: bFeeL »
Nikon D200
SB-800 Flash
Nikon 50mm F/1.8 G
Nikon 300mm F4 AF-S
Nikon 18-200mm F/3.5-5.6G IF-ED AF-S VR DX

Çevrimdışı smudge

• Üye
  • **
  • Ersin Şahin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 04 Aralık, 2013, 13:01:11 »

++++++
« Son Düzenleme: 04 Aralık, 2013, 19:45:52 Gönderen: bFeeL »
k20.k01.kx.k1000 // 18-55..50-200..40xs..sigma30..jupiter9..helios44k

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 04 Aralık, 2013, 13:11:38 »
Arkadaşlar güzel bir haber paylaşmak istemiştim. Tartışma ortami yaratmak istememiştim.  Bireysel atismalar olmamalı.  İyi ya da kötü yorum yapılabilir ama bunun atismadan ziyade yorum çerçevesinde kalmasını rica edeceğim.

Şuan uygun değilim.  İlk fırsatta başlıktaki karşılıklı atisma metinlerini kaldiracagim.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

VefaMetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 04 Aralık, 2013, 13:14:16 »
Öncelikle hayırlı olsun. :)

Eylül ayında PentaxTurkiye domaininin PentaxTurk serverlarına bağlandığını farkettiğim zaman Bahattin Bey'e PentaxTurkiye'yi satın mı aldınız diye sormuştum, Bahattin Bey ise "sadece arkadaşız" demekle yetinmişti. :) Görülüyor ki aradan geçen zaman zarfında PentaxTurkiye satın alınmış, inşallah tüm Pentax ailesi için hayırlı olur bu girişim.

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Aralık, 2013, 13:18:17 »
@PENTAX

senin gibi ler yüzünden o site o hala geldi...
oradaki dostluk sevgi arkadaşlık bağı hangi sitede vardı?

aynı çatı altında olmamız neden kötü olsun ?
hepimizin amacı fotoğraf ve arkadaşlık ise
buradada olur..

ben sözümün arkasındayım. Pentax ailesi kurtuldu o siteden
« Son Düzenleme: 04 Aralık, 2013, 19:46:36 Gönderen: bFeeL »

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Aralık, 2013, 13:47:24 »
Tabi ki o siteyi savunanlar çıkacaktır aranızdan. Lafımın dokunduğu üyelerimizde olacaktır. Her üye kendince haklıdır. Kapanan sitede söyleyemediklerimi aktardım. Duymayanlara iletin.

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #27 : 04 Aralık, 2013, 15:16:52 »
Arkadaşlar güzel bir haber paylaşmak istemiştim. Tartışma ortami yaratmak istememiştim.  Bireysel atismalar olmamalı.  İyi ya da kötü yorum yapılabilir ama bunun atismadan ziyade yorum çerçevesinde kalmasını rica edeceğim.

Şuan uygun değilim.  İlk fırsatta başlıktaki karşılıklı atisma metinlerini kaldiracagim.

Şahsen ben de bunu garipsedim. Biraz şuna benzemiş: Bir firma gidip rakip firmayı satın alıyor ve kapatıyor. Ben hatta diyordum, ne güzel iki tane türk pentax forumu var diye. Koskoca arşivlerle dolu bir sitenin satın alınıp erişime kapalı tutulacağı nasıl güzel haber olabilir ki ?
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı gazali

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 04 Aralık, 2013, 15:25:55 »
Bizim pentaxturkey deki dostluğu, yardımlaşmayı ve sıkı muhabbeti başka yerlerde yakalamak çok zor..O bir mevsimdi geldi ve geçti..Sizlere orada yaşadığımız güzel hatıraları yazmaya kalksam sayfalara sığmaz..Dilerim sizler de böyle buluşmalar yapıyorsunuzdur..Doktor memur asker öğrenci öğretmen genç yaşlı kaynaşabiliyorsunuzdur...
Yeni oluşumun nasıl olacağını zaman gösterecektir diye düşünüyorum...

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Aralık, 2013, 15:48:24 »
İki forumu da pek bilmem tanımam. Yeni ve tazeyim. Ama...
Şahsen ben de bunu garipsedim. Biraz şuna benzemiş: Bir firma gidip rakip firmayı satın alıyor ve kapatıyor. Ben hatta diyordum, ne güzel iki tane türk pentax forumu var diye. Koskoca arşivlerle dolu bir sitenin satın alınıp erişime kapalı tutulacağı nasıl güzel haber olabilir ki ?
Forumu kapatan diğer taraf ve satılığa çıkaran diğer taraf ve burası da parası pulu neyse artık verip alıyorsa bu senin benzetme hiç olmamış yarı hemşehrim.
İşin sonunda kapatıp satma kararını veren öteki yer.
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano