Gönderen Konu: Nadir Lensler: Pentax "K" 28mm f3.5 / "K" 50mm 1.2 / M 75-150mm  (Okunma sayısı 9793 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı R1

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Pentax gemisinde üzülerek ayrılıyorum ama bu benim değil Pentax'ın suçudur. İşte piyasada çok fazla dolaşmayan birkaç lens. Giderlerini araştırmama rağmen yine de çok bilmiyorum bu yüzden aldığım fiyatlardan biraz indirim yaparak satışa koyuyorum. Alacak arkadaşlara hayırlı olsun.

SMC Pentax 28mm F3.5 Pentax'ın en iyi ve en keskin 28mm manuel lensidir. M ve A versiyonlarla karıştırılmaması rica olunur:)
Optik: 10/10   Mekanik: 10/10   Kozmetik: 10/9.5
Orijinal ön ve arka kapakları mevcut. Ön kapakta bir lense tutturulan tırnaklardan biri yok ancak takıp çıkarmaya hiç etkisi bulunmamakta.
Ayrıntılar ve fotolar: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-pentax-k-28mm-f3-5-158354253/detay/
FİYAT: 350 TL

SMC Pentax 50mm F1.2 Lokum gibi bokehler, sabah gibi geceler:) O kocaman cam parçalarını ve full açık diyaframı gördüğünüzde içiniz bir hoş oluyor.
Optik: 10/10   Mekanik: 10/10   Kozmetik: 10/9
Orijinal ön ve arka kapakları mevcut.
Ayrıntılar ve fotolar: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-pentax-k-50mm-f1.2-ultra-acik-diyafram-158350120/detay/
FİYAT: 700 TL

SMC Pentax-M 75-150mm F4 Bu lensi de makro tüple beraber kullanmak için aldım fakat fiyatına göre beni gerçekten çok şaşırttı. Gövde kalitesi zaten malum ama gerçekten çok keskin makro çıktıları verebiliyor.
Optik: 10/10   Mekanik: 10/10   Kozmetik: 10/9
Orijinal arka kapağı mevcut ön kapak var ama tam oturmuyor. Metal parasoleyinin kenarlarında resimlerde görüldüğü kadarıyla belirsiz ezikler ve deformasyon mevcut. Onun haricinde gövde çok temiz.
Ayrıntılar ve fotolar: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-smc-pentax-m-75-150mm-f4-158355681/detay/
FİYAT: 100 TL

Pentaxforums'dan üç lensi de inceleyebilirseniz daha iyi fikir sahibi olursunuz. Üç lensin de optik ve mekanikleri kusursuz. Kozmetik olarak ise puanladığım şekilde. Resimlerde görüleceği üzere, benden önceki sahibi canon makinede kullanmak için lenslerin arkasındaki çıkıntı kısmı profesyonel tamircilere törpületmiş. Hiçbir şekilde kullanıma etki etmemektedir. Ankara'da elden görüp, deneyip alabilirsiniz. Komisyon ekleyip Sanalpazar veya GET ilanı açabilirim.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Törpülenme olayını bence biraz aç ve sağında solundan biraz daha açıklayıcı hatta törpülenmemiş halini de içeren ( internetten bulunur) fotoğrafları koy istersen, soru işareti olanların sorusu da ortadan kalkar böylece.
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı R1

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haklısınız, uyarınız için teşekkür ederim. Müsait olunca fotoğrafları ekleyeceğim. Törpülenme olayına gelince; canon ve nikon vb. makinelerde Pentax'ın canon ve nikonların çok üzerinde optik ve mekanik kalitedeki manuel lenslerini adaptörle kullanmak isteyen her hevesli pentaxfili, objektifin bu makinelerin gövdesinde aynaya çarpmaması için, arkasındaki plastik koruma çıkıntısını törpülemek suretiyle rutin bir işlem gerçekleştirirler. Lense herhangi bir optik veya mekanik müdahale olmadığı için zararsız bir uygulamadır ve ileri aşamada da herhangi bir sıkıntı çıkması mümkün değildir. Kaldı ki manuel olduğu için elektronik bir müdahale veya zarar görme durumu da yoktur. Başka sisteme geçecek olmama rağmen bu lensleri elimde tutmayı çok isterdim fakat kaynak oluşturmak için bunu yapmak zorundayım. Zaten Ankara'da görme ve test etme şansına sahip arkadaşlarla, gönülleri rahat edecek şekilde iletişim kurabilir, oturur sohbet ederek içe sinen bir alışveriş yapabiliriz.

Ek olarak, üç lensi birden 1000 TL'ye vereceğim
« Son Düzenleme: 26 Mart, 2014, 13:45:31 Gönderen: R1 »

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
    Pentax kullanıcıları hariç, tüm rakip kullanıcıların vazgeçemediği objektifler Pentax objektiflerdir. Bilge rakip kullanıcılar ve özellikle Canon kullanıcıları aynaya çarpar geyik muhabbetiyle diyafram mandalı ve koruyucusunu törpülemektedirler. Pentax kullanıcıları için tek sakıncası diyafram mandalı olmadığı için hangi diyafram değerinde ise o şekilde görüntüyü görmeleri, kısık diyaframda görüntüyü karanlık görmeleridir. Objektifleri alacak kişilerin diyafram mandalını eski haline getirtmeleri daha konforlu olacaktır. Bu haliyle çekime hiçbir etkisi yoktur.
   Her üç lens çok kaliteli objektiflerdir, tavsiye ederim. Pentax'ın klas objektifleridir.

Çevrimdışı halpaslan

• Üye
  • Hevesli
    • Profili Görüntüle
    • Flickr
Aslında 50mm için arkadaşla görüşmüştük. Muhtemelen çok uzun kalmaz diye düşünüyorum. Ama durursa 50mm için bütçe ayırmaya çalışacağım...

Çevrimdışı R1

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Gerçekten pentax lenslerden vazgeçmek çok zor. İnsan ciddi bir sistem değişikliğinde 50mm 1.7 bile olsa kenarda dursun istiyor, belki de kendini güvende hissediyor.  Ben gerçek manada fotoğrafçılığı pentax manuellerinde öğrendim. Fakat bir yanım da, elimde pentaxa ait en ufak bir materyale sahip olursam yine pentaxa dönüş yapacağımı söylüyor. Fakat bir kez olsun gemileri yakmak istiyorum:) Pentaxçılarla inat diye bazen dalga geçerler. Haklılardır da, pentax ekipmanı, kalitesi ve güvenilirliğiyle kullanıcısını kendisine bağlar ve kendimden yola çıkarak söyleyebilirim ki bu gerçekten rahatsız edici seviyelere ulaşabilir. Bu yüzden amacım yeni sisteme kaynak oluşturmakla birlikte pentaxtan bir süreliğine "kurtulmak"tır:)

Çevrimdışı R1

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Güncel...

28mm 300TL
50mm 700TL
75-150mm 100TL

üçü birden 1000TL

Çevrimdışı R1

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Güncel.
Pek dönüş alamadığımıza göre fiyat beğenilmedi sanırım. Biraz daha zarar ederek fiyatlandıralım bakalım:

28mm: 250 TL son fiyat. Artık bu fiyata 28mm "M" ve "A" modelleri alırsınız.
50mm: 650 TL son fiyat. Artık bu fiyata f1.2 hiçbir 50mm alamazsınız.
75-150: 90 TL son fiyat. Fiyattan değil de bu lensin zaten benzeri pek yok:)

Üçü birden 900 TL. Sanalpazar veya GET ilanı da açılır. 9 taksitle alabilirsiniz.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Açıklama güzel olmuş sağolsun Vedib abi de katkıda bulunmuş. 50mm 1.2 için kesin konuşamam ( düşük diyaframda netlemek manuel ile herkesin hoşuna gitmeyebilir) alın diye ama 28mm yi bence özellikle sokak fotoğrafı,gezi fotoğrafı,manzara fotoğrafı çekenler kaçırmamasını tavsiye ederim bu fiyata. Çünkü yeni lenslerde hem 28 mm yok gibi birşey ( 35mm APSC sensörde dar kalabiliyor) hem de buna yakın kalite için ya 35mm macro LTD yada 31mm LTD almanız lazım ki ikiside çok pahalı. Eğer bu lensi esnaf alırsa 350 TL den aşağı kesinlikle satmaz şu anda Takumar versiyonunda 450 TL para istiyorlar.

Ama genel anlamda bu lenslerim de varsa Pentaxtan vazgeçmem,sistem değiştirmeyi neden düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ticari faaliyetlerde bulunmuyorsanız bence değmez.
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı sagkaya

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nadir Lensler: Pentax "K" 28mm f3.5 / "K" 50mm 1.2 / M 75-150mm
« Yanıtla #9 : 01 Nisan, 2014, 00:40:59 »
selamlar pm attım.
pentax k5
SMC Pentax-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR
SMC Pentax-M 50mm F1.7
SMC Pentax 28mm F3.5
SMC Pentax-DA 12-24mm F4 ED AL [IF]
Sigma 70-300
SMC Pentax-F 1.7x AF Adapter

Çevrimdışı R1

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Nisan, 2014, 21:16:18 »
Açıklama güzel olmuş sağolsun Vedib abi de katkıda bulunmuş. 50mm 1.2 için kesin konuşamam ( düşük diyaframda netlemek manuel ile herkesin hoşuna gitmeyebilir) alın diye ama 28mm yi bence özellikle sokak fotoğrafı,gezi fotoğrafı,manzara fotoğrafı çekenler kaçırmamasını tavsiye ederim bu fiyata. Çünkü yeni lenslerde hem 28 mm yok gibi birşey ( 35mm APSC sensörde dar kalabiliyor) hem de buna yakın kalite için ya 35mm macro LTD yada 31mm LTD almanız lazım ki ikiside çok pahalı. Eğer bu lensi esnaf alırsa 350 TL den aşağı kesinlikle satmaz şu anda Takumar versiyonunda 450 TL para istiyorlar.

Ama genel anlamda bu lenslerim de varsa Pentaxtan vazgeçmem,sistem değiştirmeyi neden düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ticari faaliyetlerde bulunmuyorsanız bence değmez.

Haklısınız değmez. Ama ben pentaxı fiziksel olarak bünyemden söküp atmak istiyorum:) Yapacağım her yatırımda beni sürüncemede bırakıyor. Farklı şeyler de denemeyi seviyorum ve hepsini idare edecek bütçem ne yazık ki yok. İnsan istiyor ki bir adet Sony RX100, bir adet Pentax K3, bir adet de FF makine olsun. Tüm dünya, kompakt, m4/3, aynasız FF filan inanılmaz yenilikler denerken, Pentax hala iyi özellikli APS-C'lerde ısrar ediyor. Bu muhakkak belirli kitleler için yeterli bir politika, ama benim için değil. Sanki, Pentax'ın dedelerinden biri Ricohların hıyar tarlasına girip tüm hıyarları yemiş de bu yüzden Ricoh, Pentax'tan nefret ediyor. APS-C en iyi olmak bence bu markayı tatmin etmemeli. Bir de iyi malı satmasını bilmiyorlar. Sonra dünyanın en önemli fotoğraf makinesi, film vs. markalarından biri olan Kodak gibi batarsın. Öf, sıkıntı bastı:D

Çevrimdışı R1

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Nisan, 2014, 21:18:29 »
Bu arada,

ÖM cevaplandı.

28mm satıldı.

50mm ve 75-150 satışa devam

Çevrimdışı sagkaya

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Nisan, 2014, 12:14:18 »
28 mm için teşekkür ederim 10 numara bir lens geldi elime kozmetik, optik herşeyiyle mükemmel.
hayırlı satışlar.
pentax k5
SMC Pentax-DA 18-55mm F3.5-5.6 AL WR
SMC Pentax-M 50mm F1.7
SMC Pentax 28mm F3.5
SMC Pentax-DA 12-24mm F4 ED AL [IF]
Sigma 70-300
SMC Pentax-F 1.7x AF Adapter

Çevrimdışı R1

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Nisan, 2014, 14:22:20 »
28 mm için teşekkür ederim 10 numara bir lens geldi elime kozmetik, optik herşeyiyle mükemmel.
hayırlı satışlar.

Teşekkürler Emir Bey. Güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

Çevrimdışı R1

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 02 Nisan, 2014, 20:41:13 »
75-150mm şimdilik satıştan çekildi.

50mm 1.2 satışa devam.

SATILDI ** PENTAX SMC DA 16-45mm f/4 *** SATILDI ***** !!!!

Başlatan adr

Yanıt: 1
Gösterim: 4090
Son İleti 18 Şubat, 2012, 15:34:41
Gönderen: ercan69
*** (SATILDI) *** PENTAX SMC DA* 55mm f/1.4 SDM *** (SATILDI) ****

Başlatan adr

Yanıt: 7
Gösterim: 4676
Son İleti 02 Nisan, 2012, 21:18:49
Gönderen: adr
*** (SATILDI) *** PENTAX SMC 55-300mm f/4-5.8 (SATILDI)

Başlatan adr

Yanıt: 6
Gösterim: 4329
Son İleti 24 Nisan, 2012, 23:03:26
Gönderen: soneryen
Satılık Pentax K-5 ve 18 55 kit lensi satılık

Başlatan hakan67

Yanıt: 1
Gösterim: 2592
Son İleti 30 Eylül, 2013, 19:22:48
Gönderen: hakan67
Pentax K7+ Tamron 17-50 f2.8 + Tamron 70-200 f2.8 VS. Objektifler!!!

Başlatan sinewa

Yanıt: 36
Gösterim: 16157
Son İleti 25 Ocak, 2014, 12:52:38
Gönderen: Baha