Gönderen Konu: TurkPentax Tartışmaları  (Okunma sayısı 9751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
TurkPentax Tartışmaları
« : 17 Şubat, 2015, 14:19:34 »
Herkese merhaba. TurkPentax'ı kim aldı? Ben değil. Peki kim? Şuan umurumda da değil. :) İleri bir gün yeni sahibi ile mutlaka tanışmak için iletişime geçerim geçeriz geçer.... Ama şuan için nelerin döndüğünü bile bilmediğim durumları üzerime atmaya çalışarak beni tartışmalara dahil etme fikri hoş olmuyor. Özellikle İbrahim Taşdemir beyefendi daha ne kadar güldürecek beni. Küresel ısınmanın sebebini de bana yükleyecek diye korkuyorum. :))

Bu gayriciddi noktaları bir kenara bırakacak olursak; ismini izinsiz vermem hoş olmaz ancak TurkPentax'ta olan yeni gelişmeler üzerine yeni bir oluşuma gidildiğini görünce, siteyi bırakıp yeni bir oluşum içine giren eski TurkPentax yöneticisi bir arkadaşımıza bir teklifte bulundum. Yeni bir oluşum ile zaman kaybı yapacaklarına, içeriği dolu ve 4bin küsur üyesi olan, kapatmak zorunda kaldığım PentaxTurkey forum sitesini database'si ile birlikte tüm forum dosyalarını bir DVD'e yerleştirip onlara ulaştırabileceğimi söyledim.

Kısacası PentaxTurkey'e ait her şeyi hak talep etmeden, tamamiyle verebilirim. Yalnız, PentaxTurkey'i satın alırken Doğukan bey benden gövde + objektif talep etmişti. Ben de şimdi para yerine gövde + objektif talep ediyorum.

Daha şeffaf nasıl olurum bilemiyorum.

İyi günler herkese.. :)
« Son Düzenleme: 19 Şubat, 2015, 15:57:18 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı halpaslan

• Üye
  • Hevesli
    • Profili Görüntüle
    • Flickr
Ynt: TurkPentax Tarışmaları
« Yanıtla #1 : 17 Şubat, 2015, 14:44:56 »
Teklifi alan arkadaş da benim...
Tartışıyoruz, düşünüyoruz...

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Şubat, 2015, 14:51:51 »
bence bu paralel yapının işi  :D içimizdeki canonist,nikonistlerin,Sonyistlerin Pentax'ı bölüp, Türkiye piyasasından tamamen silme operasyonu. Bana da davet gelmişti,ama ben kabul etmedim. hazır birikmiş bir birikim varken neden durduk yere sıfırdan başlansın ki.
« Son Düzenleme: 17 Şubat, 2015, 14:53:43 Gönderen: ozbay08 »
Sony a6000
Pentax SMC-DA 16-45mm f/4 ED AL
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
Raynox DCR-250 Super Macro
77mm Hoya pro1 slim CPL+uv filtreler
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Şubat, 2015, 15:17:23 »
İçimizdeki yönetici hırsı bitmediği sürece 50 tane site açsak nolurki, insanların fikirlerini emeklerine saygı duyulmadıktan sonra hep aynı durumlar yaşanır. 2 yılda zorla oluşturulmuş bir ortamı gelip talan eder ve artık parklarda bizim bahçelerde bizim istediğimizi yaparız diyerek sağda solda o ortamı oluşturan kişilere hırsız der söyle insan böyle insan onların 2 yılda yapamadıklarını biz 10 günde yaptık diyerek alay ederek kendi kapitalist sisteminizi kurduktan sonra gittiğiniz her yer aynı samanlık olur. Önemli olan güven ortamı dostluk ortamı oluşturmak cafcaflı rengarenk ortamlar her yerde mevcut. Önce watsup da face kimlerle ne konuştuğunuzu insanların arkasından neler söylediğinizi tartışın bence olayların bu hale nasıl geldiğini o zaman çözersiniz. Ercan abinin o siteyi devretmesinin tüm sebepleri bu tür olaylar yüzündendir. Kendisi defalarca siteyi kapatma kararı aldı biz engelledik bırak istediklerini yapsınlar dedik 1-2 ay eğlensinler onlarda bıkar hatalarını anlarlar ama ne varki bazı şakşakcılar olayları sağda solda hakaret ederek ercan abiyi kışkırtmışlar oda böyle yapacam dedi bizde biz derken 2-3 arkadaş site senin adına istediğini yap madem öyle biz karışmıyoruz dedik. kim aldı kime devretti paraylamı devretti parasızmı kendisinden başka kimse bilmiyor bilmekte istemiyoruz. Benim söyleyeceğim şudur yanlarında bulunan kişilere dikkat etsinler. Çünkü ben bu arkadaşların bir çoğuyla 2 yıl boyunca sohbet ettim vede nasıl böyle bir gaflet içine düştüler hala şaşkınlık içindeyim ve bu yüzdende biraz kızgınım onlara. Fakat bu siteden kovulan bazı kişiler rekabet olsun buraya gıcıklık olsun diye intikam için ortamı karıştırdılar bunu daha öncede yapmaya çalıştılar ama başarılı olamamışlardı. Yarın yine bir pentax sitesi açılsın yine aynı şeyler olacaktır. Şekil yapmayla bol konu açmayla sosyal ortamlar oluşmaz saygı sevgi ve güven ile ortamlar oluşur 10 tane fazla aktif üye toplamayla olmuyor.
« Son Düzenleme: 17 Şubat, 2015, 15:23:07 Gönderen: ysf044 »

Çevrimdışı rocker_tr

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Toronaga
« Yanıtla #4 : 17 Şubat, 2015, 15:20:50 »
Bende dikmen.org da adminlik yaptım. Site sahibi arkadaş büyüyen hosting nedeniyle siteyi kapatma durumuna gelmişti. Yönetim olarak para göndermeyi teklif ettiğimiz sırada gameturk ile anlaştı. Onlara yönetimin kalması şartıyla siteyi devretti. Onlar hosting'e baktı bizde kaldığımız yerden devam ettik. Siteyi kontrol etmesi için şirket içinden bir kişi yönlendirdiler. Sadece bizimle ilgileniyordu. Sitede kodlama veya ftp ile yapılacak bir şey olduğunda irtibat kuruyorduk. Site aynı şekilde devam ediyordu. Taki o kişinin gidip yerine başka biri gelene kadar. Kendini kral gibi görünce site battı. Şimdi kimse girmiyor artık. Şu anda Turkpentax'ı alan kişide o kişinin yaptığından daha ağır bir olayla başladı olaya. Tek bir mesajla siteyi dağıtdı. İkinci mesajıyla sıvamış. ^^ Siteyi komple kaldırıp yeni bir oluşuma gitmesi gerekir artık.
4M Pinhole
Nikon D7100
Nikon F70
Canon SX130 IS
Nikkor 28-70mm f/3.5-4.5
Nikon 55-200mm f/3.5-4.5 G ED VR

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Şubat, 2015, 15:28:30 »
İçimizdeki yönetici hırsı bitmediği sürece 50 tane site açsak nolurki, insanların fikirlerini emeklerine saygı duyulmadıktan sonra hep aynı durumlar yaşanır. 2 yılda zorla oluşturulmuş bir ortamı gelip talan eder ve artık parklarda bizim bahçelerde bizim istediğimizi yaparız diyerek sağda solda o ortamı oluşturan kişilere hırsız der söyle insan böyle insan onların 2 yılda yapamadıklarını biz 10 günde yaptık diyerek alay ederek kendi kapitalist sisteminizi kurduktan sonra gittiğiniz her yer aynı samanlık olur. Önemli olan güven ortamı dostluk ortamı oluşturmak cafcaflı rengarenk ortamlar her yerde mevcut. Önce watsup da face kimlerle ne konuştuğunuzu insanların arkasından neler söylediğinizi tartışın bence olayların bu hale nasıl geldiğini o zaman çözersiniz. Ercan abinin o siteyi devretmesinin tüm sebepleri bu tür olaylar yüzündendir. Kendisi defalarca siteyi kapatma kararı aldı biz engelledik bırak istediklerini yapsınlar dedik 1-2 ay eğlensinler onlarda bıkar hatalarını anlarlar ama ne varki bazı şakşakcılar olayları sağda solda hakaret ederek ercan abiyi kışkırtmışlar oda böyle yapacam dedi bizde biz derken 2-3 arkadaş site senin adına istediğini yap madem öyle biz karışmıyoruz dedik. kim aldı kime devretti paraylamı devretti parasızmı kendisinden başka kimse bilmiyor bilmekte istemiyoruz. Benim söyleyeceğim şudur yanlarında bulunan kişilere dikkat etsinler. Çünkü ben bu arkadaşların bir çoğuyla 2 yıl boyunca sohbet ettim vede nasıl böyle bir gaflet içine düştüler hala şaşkınlık içindeyim ve bu yüzdende biraz kızgınım onlara. Fakat bu siteden kovulan bazı kişiler rekabet olsun buraya gıcıklık olsun diye intikam için ortamı karıştırdılar bunu daha öncede yapmaya çalıştılar ama başarılı olamamışlardı. Yarın yine bir pentax sitesi açılsın yine aynı şeyler olacaktır. Şekil yapmayla bol konu açmayla sosyal ortamlar oluşmaz saygı sevgi ve güven ile ortamlar oluşur 10 tane fazla aktif üye toplamayla olmuyor.

Tekrar tekrar okumanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı munzurlu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Şubat, 2015, 16:42:42 »

bence sen ve diger zatin iyi düsünmesi gerekir biz nerde hata yaptik diye pentaxi sizlerin kötüledigi kadar baskasi kötülemmeisti  en cok zarari sizler vermistiniz bu arada pentax ff cikartamaz demisti zatin biri bak ff nasil cikiyor sizlerin oldugu her yerde problem olmak zorundami diye merak ediyorum
KP
Pentax 16-45-Sigma 10-20mm
Tamron 90 mm makro -Sigma  70-200
Pentax star 55 mm 1.4
Fujifilm xt3
fujinon 35mm 1.4-fujinon 18-55mm
fujinon 10-24mm -fujinon 50-140mm

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Şubat, 2015, 16:55:37 »
İşte bahsettiğim kişilerden birisi atladı ortaya, sen bizim kadar ne yaptin pentax adına onlari anlat. Biz pentaxi kotulemedik pentaxin hatalarını pentaxi uretenlerin sorumsuzlugunu dile getirdik koyun gibi her yere kosmadik bu gun pentax ff cikartiyorsa bizim gibi tepki verenler sayesinde çıkıyor bu sayede pentax sirkeciye satis mağazası açıyor sizin derdiniz pentax değil sizin derdiniz egolariniz

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Şubat, 2015, 17:02:55 »
uzun bir süredir, pentaxturk sitesi pentax kullanıcıları için genel bilgi kaynağımı,yoksa cafe-forum tarzı geyik muhabetlerinin olduğu yer mi olacak tartışması var. Aslında burası hem benim gibi bilmeden konuşanlar için geyik muhabbetini sevenlerin,hem de bilgi kaynağı olan site olabilir. Yani neden iki de bir arada olmasınki. Şimdi   veren forum başlıklarına normal üyeler yazı yazamasın, sadece adminler ve yöneticiler bilgi yazınısı eklesin forum başlığını kilitlesin. mesela pentax k-3 hakkında bir bilgi yazısı veya lensler hakkında bilgi yazılarının altına bizler yorum yapamayalım. veya soru-cevap,muhabbet forumu ayrı, bilgilendirme forumu ayrı sekmede olsun.

Ayrıca pentax ın Türkiye deki en büyük sorunu doğru düzgün bir satış sitesinin olmaması, Nar teknoloji bu işi beceremiyor.mesela şuan ben Türkiye de pentax k-3 almaya kalksam sıfır olarak satan bir yer yok. şöyle parası olan abilerimiz ortak bir şirket kursa ve pentaxshop diye bir site açıp buradan pentax a dair A dan Z ye ne varsa satsa hiç fena olmaz. yemin ediyorum benim şuan sermayem olsa  bu işe yatırım yapardım.
Sony a6000
Pentax SMC-DA 16-45mm f/4 ED AL
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
Raynox DCR-250 Super Macro
77mm Hoya pro1 slim CPL+uv filtreler
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı rocker_tr

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Toronaga
« Yanıtla #9 : 17 Şubat, 2015, 23:40:49 »
Bükey Fotoğrafçılık bu işi beceremedi dağıtımı iptal edildi Nartaş teknolojide bunu beceremiyor muhtemelen yakında onu da iptal ederler. Nartaş teknoloji pentaxshop.com.tr adresini açmış şimdi yerinde yerler esiyor. Kendi sitesinde hiç bir şey yok. Bir sitede Pentax K-500 en iyi giriş seviyesi makine seçilmiş. Kaç para diye bakayım dedim. Türkiye de bu ürünü bulamadım. Sony mount saçmalıkları nedeniyle müşterilerini tedirgin ettiği için kimse ellemek istemiyor. Şimdi e-mount hep olacak diyor. 17-50mm f/2.8 lensler A-mount kendi ürettiği iki katı para ve Zeiss değil. Sony de Zeiss lens kullanıyor diye atlayan çok oluyor ama Zeiss olan lensler de az. Herkes Zeiss diye atlıyor o ayrı bir konu. Piyasa Nikon ve Canon'a kalıyor. Özellikle %10 sensör'ünün küçük olması ve 3. dünya ülkelerinin Kralı Canon'a. Pentax biran önce ya Türkiye de ofis açsın ipleri kendi eline alsın ya da adam akıllı bir dağıtıcı firma bulmalı. Sony mount değişikliği nedeniyle zamana ihtiyacı var. Umarım gene tutupta bir mount değişikliğine daha gitmezler.
« Son Düzenleme: 17 Şubat, 2015, 23:42:38 Gönderen: rocker_tr »
4M Pinhole
Nikon D7100
Nikon F70
Canon SX130 IS
Nikkor 28-70mm f/3.5-4.5
Nikon 55-200mm f/3.5-4.5 G ED VR

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Şubat, 2015, 22:48:19 »
Teklifi alan arkadaş da benim...
Tartışıyoruz, düşünüyoruz...

Birkaç saat önce cevapları geldi. Gelen cevap:

Sevgili Bahattin,
Arkadaşlarla pentaxturkey'i almamaya karar verdik. Yeni forum yeni maceralar istiyor herkes. Teklifin için teşekkürler.

Tabi ki eski bilgilerin canlanması adına var olan bir yeri kendilerine göre yontmalarını isterdim. Bu bence herkes için en iyisiydi ancak karar aksi yönde oluştu. Bir forum bana fazla bile. Bu nedenle ilişiği benden tamamiyle kesilecek şekilde PTurkey'i almak isteyen olursa görüşebiliriz.

« Son Düzenleme: 19 Şubat, 2015, 00:08:12 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Şubat, 2015, 14:31:21 »
Hala özel mesaj ile PTurkey'in açılmasını talep eden var. Ben mani değilim ki. Ama tek site bana fazla bile. Kaldı ki bir forum sitesi sorumluluğu daha alamam. Sorumluluğu üstlenen varsa buyursun alsın. :) En başta TurkPentax kurulurken PTurkey'i alması için Ercan beye teklif ettim. Şimdi de bu yeni oluşuma girenlere teklif ettim. "Yok olmaz vallahi alacaksın" mı deyim insanlara? :)

Tekrar söylüyorum isteyen varsa 1 adet domain ile birlikte vereceğim tüm PTurkey dosyalarını.
« Son Düzenleme: 19 Şubat, 2015, 15:24:07 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Şubat, 2015, 15:55:21 »
Yusuf abinin yazdıkları tabiri caiz ise cuk olmuş. Ercan abinin durumunu bir ben (ki en son ben tanıştığım halde) bir de Yusuf abi çok iyi biliyordu. Kimsenin umrunda bile değildi sıkıntıları dertleri tasaları.
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: TurkPentax Tartışmaları
« Yanıtla #13 : 19 Şubat, 2015, 16:11:39 »
Hala özel mesaj ile PTurkey'in açılmasını talep eden var. Ben mani değilim ki. Ama tek site bana fazla bile. Kaldı ki bir forum sitesi sorumluluğu daha alamam. Sorumluluğu üstlenen varsa buyursun alsın. :) En başta TurkPentax kurulurken PTurkey'i alması için Ercan beye teklif ettim. Şimdi de bu yeni oluşuma girenlere teklif ettim. "Yok olmaz vallahi alacaksın" mı deyim insanlara? :)

Tekrar söylüyorum isteyen varsa 1 adet domain ile birlikte vereceğim tüm PTurkey dosyalarını.

Yanlış anlaşılmasın bu muhabbetlerin üstüne çok merak ettim de sen neden aldın ki siteyi Baha? Şimdi de satmaya çalışıyorsun

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: TurkPentax Tartışmaları
« Yanıtla #14 : 19 Şubat, 2015, 16:39:32 »
Yanlış anlaşılmasın bu muhabbetlerin üstüne çok merak ettim de sen neden aldın ki siteyi Baha? Şimdi de satmaya çalışıyorsun

Açıkçası ben de bilmiyorum. Doğukan bey PTurkey'i aldığında Türkiye'deydi. Sonra yurtdışına çıkması gerekti ve hala yurtdışında çalışıyor. Belli ki hayat ona o şekilde yön vermiş. O sırada da bana teklif gönderdi. Belli ki kurtulmak istedi. Çünkü istediği K-5'i ona 3 ay sonra göndermeme rağmen bana anında verdi tüm siteyi. Yayına alma maksadıyla satın aldım ama olmadı bir türlü, giremedim. Evdeki hesap çarşıya uymadı diyelim. Kaldı öyle..

Şuan satmaya çalıştığım yok. :) Satsam para isterdim, ilan filan açardım. Google yada Alexa verileriyle anonim satışlar planlardım. Satış amacı olsa daha aktif şeyler yapardım herhalde. Tek başına domain bile para ederdi belki de. Satmak için birilerinin birilerine küsmesini beklemezdim sanırım.

Bir mal bedava ise hiçbir yerde değeri kıymeti bilinmez. Bu mantıkla 60 liraya UV karşılığı mı vermeliyim PTurkey'i? :) Ha şu empati sonrasında siz de olsanız bedava vermeyeceğinizi anladınız. O halde siteyi satmaya çalışma diye bir şeyin olmadığını okuyan herkes daha iyi anlayacaktır.

Ama diğer yandan PTurkey'in çok değerli olduğu özel mesajları atanlar var. Hatta Facebook üzerinden bile yazan var. Çok değerli ya tüm suçlusu benim hani, siteyi satan değil de benim o suçlu. :) Ha işte madem durum bu, PTurkey bu kadar değerli buyurun benim veremediğim değeri siz verin deyip ortaya atıyorum olayı.

PENTAX K-3