Gönderen Konu: Alım-Satım Kısmı İlgisizliği  (Okunma sayısı 1840 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dahrendorf

• Üye
    • Profili Görüntüle
Alım-Satım Kısmı İlgisizliği
« : 13 Aralık, 2017, 11:41:25 »
Merhabalar.

Uzun zamandır foruma üyeyim. Buradaki çoğu üstad kadar yakın alakalı ve aktif yazar olmadım ama okudum çoğu yazıyı, hala da okurum.

Sıkıntım Alım-Satım bölümünde başlık açılıp bırakılması ile ilgili. İlan verilmiş gelişigüzel yazı yazılıp xxx .com linki verilmiş ve bitti. cevap yok öm karşılık yok. Kaç gün oldu bilmiyorum bir objektif satıcısına yazdım halen cevap bekliyorum:) Yok mudur bir çaresi?

Yönetime laf etmek benim haddime değil zaten buraya kadar getirmişler tozlumercek devam ediyor.
Zaten Pentax kullanıcısı azdı son zamanlarda iyice azaldı. Nadir gördüğüm bana uygun f/p objektiflerde cevap gelmeyince düşünüyor insan. Olan ufak çaplı ekipmanı satıp başka bir markaya yönelsem mi diye.
İlgili bölüme ilan açarken telefon numarası yazma zorunluluğu getirilse saçma mı olur acaba? Benimde ilanım var ve biri ilgilenir de cevap bekler diye mümkün olduğunca bakarım ilana.

Eğer başlık yanlış yere açıldıysa kusura bakmayın.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Alım-Satım Kısmı İlgisizliği
« Yanıtla #1 : 13 Aralık, 2017, 18:35:01 »
Haklısınız ve çare maalesef ki şuan için yok.

En başta şunu belirtmek istiyorum, xxx.com sitesine yönlendirme adres vermeyi baştan aşağı ayıplıyorum. Hoş gözle bakmıyorum. Fakat zaten durgun piyasa, göz yumayım diyorum. Piyasa hareketli olsa kesinlikle öyle şeyleri net bir şekilde engellerdim. Neyse...

Yönetim odaklı üretebileceğimiz çözüm yolları hep ekonomik yatırım istiyor. Şu şartlar altında da bu pek mümkün değil. Geriye tek bir çözüm yolu kalıyor, o da kullanıcı odaklı çözüm. Yani kullanıcı ilan açarken biraz duyarlı olacak. Siteyi aktif kullanan kullanıcılardan bu konuda çok memnunum. Sağolsunlar özel mesajla bile bana yardım ettikleri  oluyor. Fakat siteyi aktif kullanmayan kullanıcılar için aynı şeyi söylemeyeceğim. Anlayacağınız herkes çok değil biraz duyarlı olsa çözülebilecek bir sorun.

Umarım piyasa hareketlenir ve ekonomik çözüm ile bu sorunu kökten çözeriz. :) Bu arada belirtmek istiyorum, Canon ve Sony ürünlerim vardı. Daha doğrusu arkadaşlarımın ama satmak için yardım istediler. Her ikisi de aylarca süründü. Bulunabilirlik noktasında özellikle Canon'a diyecek bir şey yok fakat ikinci el piyasası çok kötü durumda.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı dahrendorf

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Aralık, 2017, 11:55:47 »
Yani son paragraftan anladığım kadarıyla fotoğraf makinesi, dslr, ekipman ömrünün son demlerini yaşıyor. Herkesin söylediği " telefonlar dslrnin yerini alacak" gerçekleşme yoluna gidiyor desenize. :) Bu olaya çok inanmasam da görünen o yönde. Bazı üstadlar, sanat yapanlar yaşatacak. yavaş yavaş "hadi gelin selfie yapalım, oh ne güzel çıktı" jenerasyonu öne geçecek :)
« Son Düzenleme: 14 Aralık, 2017, 11:56:33 Gönderen: dahrendorf »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Aralık, 2017, 19:00:09 »
Yani son paragraftan anladığım kadarıyla fotoğraf makinesi, dslr, ekipman ömrünün son demlerini yaşıyor. Herkesin söylediği " telefonlar dslrnin yerini alacak" gerçekleşme yoluna gidiyor desenize. :) Bu olaya çok inanmasam da görünen o yönde. Bazı üstadlar, sanat yapanlar yaşatacak. yavaş yavaş "hadi gelin selfie yapalım, oh ne güzel çıktı" jenerasyonu öne geçecek :)

Ticari faaliyetlerde DSLR yerini korur fakat hobi kısmında akıllı telefonla çok ciddi boyutta DSLR'i geriletti. Ben bile çoğu zaman telefonum yeterli deyip fotoğraf makinemi bırakabiliyorum. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Alım satımda fiyatları aşırı yükseltenler..

Başlatan Lupara

Yanıt: 17
Gösterim: 6491
Son İleti 03 Mayıs, 2018, 18:05:59
Gönderen: egebayindir