Gönderen Konu: Pentax'ın En Büyük Farkı. Pazarlama Sefaleti  (Okunma sayısı 8027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Pentax'ın En Büyük Farkı. Pazarlama Sefaleti
« : 16 Ağustos, 2012, 12:15:14 »
Şu videoyu seyrettikten sonra Pentax'ın devasa geçmişine ve şöhretine  acıdırm,  Pentax neden az satılıyor diye soruyordu burada birisi, bu tanıtım bile yeterli neden bence, bu sıkıcı anlamsız, temasız tanıtım işine onay veren kişi herhalde tepede biridir ve kesinlikle pazarlama işlerinden hatta yapılabiliyorsa Pentax'tan uzak tutulması lazım, çünkü Pentax'ın saygıdeğer geçmişinden haberi yok ve saygısı yok.

Şimdi sizi bu akıllara zarar tanıtımla başbaşa bırakayım, sonuna kadar izlemenize gerek bile yok hep aynı, bang bang bang-dirty rich.

Pentax K-01 產品走秀
« Son Düzenleme: 16 Ağustos, 2012, 12:16:50 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax'ın En Büyük Farkı. Pazarlama Sefaleti
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos, 2012, 12:38:07 »
K01 piyasaya yeni sürüldüğünde bu reklam da yayınlanmaya başlamıştı.
O sıralar seyretmiş ve ben de çok sıradan ve hatta itici bulmuştum.

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos, 2012, 12:54:55 »
   Görüntüleme ekipmanı üreticisi ama reklamda ruh yok. İkinci sınıf görüntüleme firması bile öyle reklam yapmaz.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos, 2012, 13:07:11 »
Gerçekten üzücü bir durum.

Sonuçta böyle gereksiz bir reklam yapmak cesaret işi, tebrik ediyorum. :))
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı alikaytan

• Üye
  • Bazı kayboluşlar sadece geçicidir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos, 2012, 13:10:59 »
İçler acısı bir durum, sanki mekanı, mankenleri bedavaya bulmuşlar, öğle yemeği karşılığında da beş on kişi toplamışlar havası var. Üzüldüm. :(

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos, 2012, 01:34:46 »
Bu bir reklam değil. Tanıtım toplantısı gibi bişey. 

Ayrıca ben reklamı beğendim.  ;)
Pentax bize daha fazla reklam çek. :)

Çevrimdışı kampfar

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Ağustos, 2012, 02:45:58 »
Evet tanıtım fakat kötü bir tanıtım olmuş. Çıkarsın insanların önüne anlatırsın makineyi şöyle yaptık böyle yaptık. Sonra dersin ki deneme sırası sizde buyrun ortamdaki insanlar standlardaki teşhir ürünlerini denerler olur biter.

O mankenler öyle makineyle çıkınca ne oluyor yani  :)

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos, 2012, 11:04:09 »
Aslında Marc Newson'un tasarımıyla uyum sağlamış bu tanıtım. Üstü çıplak Japon delikanlıların üzerindeki kırmızı lekeler'de biraz önce foto safariden dönmüşler, bir arslan'ı elleriyle öldürmek zorunda kalırken hafifçe yaralanmış gibi vahşi bir hava vermiyormu sizce?

Bu yaşıma geldim hala bazen insanları anlamakta güçlük çekiyorum, veya reklam sektörü iyice saçmalıyor. Mesela bu Pentax reklamı gibi Lamboghini arabanın yanında dekolte alakasız bir hatun, bu arabanın vitesi nerede deseniz büyük ihtimal gösteremez, şimdi Lamborghini alabilecek kalibrede insanlar "vay be ne hatunlar bu arabanın yanında duruyor, hemen bu arabadan bir tane alayım" mı diyecek? O kadar parayı bu kadar akıllamı yaptı bu adam?  Mesela Citroen'in reklamlarında bazı Citroenlerin yüksekliğinin yol şartına göre ayarlanabildiğini hiç reklamlarda duydunuzmu? Bunu Fransız bir yetkiliye söyleyince kaçmıştı benden.

Aslında teknik özellik veya rakiplere göre üstünlük mesajı verilmesi gereken reklamlarında ne bir teknik bilgi verilir nede özellik, sadece cinsellik ve sosyal beğeni kazanma temasından başka bir şey işlenmez, bağnaz reklam sektörünün tek bildiği bu, insanlığın kabusu.

Alfa Romeo reklamı gibi,

-Benim adım Julietta    (Yanında amortisörleri alçaltılmış Doğan görünümlü bir Şahin durur)
-Abla, bende büyük sanayiden Muharrem, saatiniz kaç acaba? Bir muhallebi yiyelimmi?

Bakın Julietta adı ne kadar kalıcı olmuş bende, asla unutmam, adamlar işini biliyor. En kötü  olan şeyde şu, bu bağnaz reklam sektörü bizim paralarımızla şöyle böyle değil krallar gibi hayat yaşıyor, buda acı bir gerçek.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos, 2012, 15:09:01 »
Aslında Marc Newson'un tasarımıyla uyum sağlamış bu tanıtım. Üstü çıplak Japon delikanlıların üzerindeki kırmızı lekeler'de biraz önce foto safariden dönmüşler, bir arslan'ı elleriyle öldürmek zorunda kalırken hafifçe yaralanmış gibi vahşi bir hava vermiyormu sizce?

Bu yaşıma geldim hala bazen insanları anlamakta güçlük çekiyorum, veya reklam sektörü iyice saçmalıyor. Mesela bu Pentax reklamı gibi Lamboghini arabanın yanında dekolte alakasız bir hatun, bu arabanın vitesi nerede deseniz büyük ihtimal gösteremez, şimdi Lamborghini alabilecek kalibrede insanlar "vay be ne hatunlar bu arabanın yanında duruyor, hemen bu arabadan bir tane alayım" mı diyecek? O kadar parayı bu kadar akıllamı yaptı bu adam?  Mesela Citroen'in reklamlarında bazı Citroenlerin yüksekliğinin yol şartına göre ayarlanabildiğini hiç reklamlarda duydunuzmu? Bunu Fransız bir yetkiliye söyleyince kaçmıştı benden.

Aslında teknik özellik veya rakiplere göre üstünlük mesajı verilmesi gereken reklamlarında ne bir teknik bilgi verilir nede özellik, sadece cinsellik ve sosyal beğeni kazanma temasından başka bir şey işlenmez, bağnaz reklam sektörünün tek bildiği bu, insanlığın kabusu.

Alfa Romeo reklamı gibi,

-Benim adım Julietta    (Yanında amortisörleri alçaltılmış Doğan görünümlü bir Şahin durur)
-Abla, bende büyük sanayiden Muharrem, saatiniz kaç acaba? Bir muhallebi yiyelimmi?

Bakın Julietta adı ne kadar kalıcı olmuş bende, asla unutmam, adamlar işini biliyor. En kötü  olan şeyde şu, bu bağnaz reklam sektörü bizim paralarımızla şöyle böyle değil krallar gibi hayat yaşıyor, buda acı bir gerçek.

valla abi çok doğru söylemişsin ama bence sektör tüketiciyi iyi bildiği için böyle reklamlar hazırlıyor olabilir, bilinçli tüketici kavramı ortaya çıkıyor burda tıpkı fotoğraf makinesi alacak bir kişinin sadece MP si ve zoom değerlerine bakıp alması bu durumun ne kadar bilinçli tüketicilerin var olduğunu gösteriyor :D bazen arkadaşlardan bilmeyenler gelip elimdeki DLSR makineye bu kaç mp çekiyor bizim arkadaş yok şu kadar mp lik makine almış diye bahsedince reklamların aslında doğru politika izlediği hissine kapılıyorum.biraz karışık anlattım galiba :)
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Ağustos, 2012, 16:26:41 »
Evet kabul etmek gerekir ki mankenlerle değil tam teçhizat ustalarla olması gereken bir tanıtım olmalıydı. Ama ne demişler reklamın iyisi kötüsü olmaz.  ;) Zaten bilen biliyor ...
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı muhsinbagdadi

• Üye
  • http://muhsinbagdadioglu.com
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos, 2012, 17:16:06 »
bu video firmanın yaptığı bir tanıtım değildir ya, böylesine büyük bir firma böylesine komik birşey yapmaz.
Pentax K-3

SMC PENTAX-FA 1:2.8 135mm IF  /  SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL  /  HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited  /  SMC Pentax-FA 50mm f/1.4  /   SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

muhsinbagdadi

1881-193∞

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Ağustos, 2012, 17:34:47 »
bu video firmanın yaptığı bir tanıtım değildir ya, böylesine büyük bir firma böylesine komik birşey yapmaz.

Pentax yapmaz tabii ama Pentax'ın pazarlama bölümünden tepede birisi tasarımı, yapılmasını, uygulanmasını ve sonra yayınlanmasını ön gösteriyi seyrettikten sonra onaylar, sonra parasını Pentax alıcılarından alıp sözleşmesi olduğu reklam şirketine verir. reklam şirketide bir miktarını bu performansı düzenleyen kuruluşa parasını (mızı) verir. Düz mantık olarak diyebilirizki mesela eğer  bu performans olmasaydı Pentax ürünleri 3-5 kuruş daha ucuz olacaktı.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos, 2012, 17:42:03 Gönderen: cbaytan »

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Mayıs, 2016, 18:39:43 »
Kendini optikte kanıtlamış Dünya devi ve rakipsiz Japon "Asahi Opt.Co,." günümüz adıyla "Pentax"ın günümüz popüler "FF" gövdesi Pentax K-1 gövdenin çok kaliteli ve popüler Pentax-D FA objektifleri varken Sigma ve Tamron optiklerle tanıtılması hiç hoş değil.
Pentax yöneticileri kendilerinin ve markalarının değerlerini bilmiyor. 15-20 yıl geriye gittiğimizde erişilmesi zor ve elit marka iken günümüzde ikinci sınıf marka muamelesi görüyor.
Ricoh firma tanıtımında Pentax objektif kullansa da değişik objektif kullanımına müdahale etmesi gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=sE1iqXeIdcc
https://www.youtube.com/watch?v=rpnHZh2ajxQ
https://www.youtube.com/watch?v=CDLKc45iaUw 
« Son Düzenleme: 25 Mayıs, 2016, 18:43:27 Gönderen: vedib »

Çevrimdışı agkrin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Mayıs, 2016, 18:54:28 »
pazarlama rezaleti olmuş
https://www.flickr.com/photos/131984776@N02/
pentax k5 ıı
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro
SMC PENTAX-DA* 1:2.8 50-135mm ED [IF] SDM
SMC Pentax-M 80-200mm F4.5

Çevrimdışı agkrin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 27 Mayıs, 2016, 20:37:26 »
sigma ve tamron istese bile bu kadar iyi reklam yapamazlardı
https://www.flickr.com/photos/131984776@N02/
pentax k5 ıı
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro
SMC PENTAX-DA* 1:2.8 50-135mm ED [IF] SDM
SMC Pentax-M 80-200mm F4.5

Neden Pentax Değilde Nikon,Canon veya Diğer Bir Markayı Tercih Ettiniz?

Başlatan PENTAX

Yanıt: 79
Gösterim: 40784
Son İleti 23 Şubat, 2021, 18:39:10
Gönderen: Lupara
Pentax da kullanilabilir olan Lensler (Listeye gore 6053 tane)

Başlatan nordlys

Yanıt: 5
Gösterim: 4193
Son İleti 07 Mayıs, 2013, 21:13:54
Gönderen: Baha
Christopher Bissell'in Pentax 645D Kullanarak Yaptığı Moda Çekimi

Başlatan Baha

Yanıt: 2
Gösterim: 3177
Son İleti 28 Haziran, 2013, 13:06:37
Gönderen: muhsinbagdadi
Neden Pentax? Kolay Soru, Kısa Cevap.