Gönderen Konu: Zırvalıklar Silsilesi  (Okunma sayısı 3867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Zırvalıklar Silsilesi
« : 24 Ağustos, 2012, 11:19:37 »
Okumamak,
Yazmakta neymiş, ben yazarmıyım lan?
Başkalarının hakkına tecavüz ederek yaşamayı normal zannetmek,
Başkalarının hakkına tecavüz etmeye karşı çıkanları demokrasi ve insan hakları düşmanlığıyla suçlamak,
Düz mantık llkel bir eşitlik ve adalet anlayışı,
Hırsızlık ve yağmayı yaşam tarzı olarak benimsemek,
Vergi vermeyip devletten devamlı olarak para ve hizmet bekleyen büyük bir kitle,
Bunun sonucu vergi verenlerin akıl almaz dünya şampiyonu vergilere muhatap olması,
Bilgili insanlardan nefret etmek,
Medeniyet dediğin tek dişi kalmiş canavar sözünü yanlış anlayıp bunu devamlı surette hayata geçirmek,
Okulları ve Üniversiteleri sadece diploma alınan yerler zannetmek,
Bilimin ne olduğunu bile bilmemek, sanatı zaten ses sanatçılarımız biliyor,
Hayvan düşmanlığı,
Doğa tahribatçılığını normal zannetmek,
Doğada dolaşan kendince sevgi dolu zavallı hayvanları acı içinde öldürmeyi normal karşılamak,
Doğada dolaşan kendince sevgi dolu zavallı hayvanları acı içinde öldürmeye karşı çıkanlara "benim hayvan kadar değerim yokmu?" diye demagojiyle güya savunma yapmak.
Doğaya saygısızlık,topluma saygısızlık, kendine saygısızlık,
Bütün bunlara bir "ekmek parası abi" kılıfı,
Kadına saygısızlık ve akıl almaz bir sömürü ve şiddet,
Çocuğa saygısızlık ve akıl almaz bir sömürü ve şiddet,
Teknoloji kullanmayı marifet sayıp, teknoloji geliştirmeye çalışan gençlerimizi anında göz göre göre öldüren yabancı ülkelere tepkisizlik,
Dünya düşünce tarihiyle alakası olmayan ahmakça siyasi düşünceler, topyekün siyasi/felsefi cehalet ve gafleti takip eden zırvalıklar silsilesi,,
Biz neden geriyiz, ne olacak bu ülkenin hali diye devamlı ağlaşmak, kompleks sahibi olmak,
Terör karşısında bile artık duyarsızlaşmak.
Düşman ülkeleri 10'larca yıl dost sanmaya inat etmek, dostlarıda düşman,
AB'ye gururlu bir şekilde alınacağımızı sanmak,
Ayan beyan olan Türk baharı projesini görememek, çocukça bir inada devam etmek, devekuşunu oynamak,
Komplo teorilerine inanıp yaymayı uyanıklık zannetmek
.
.
.
.
.
.

Yolumu neden kestin, vururum seni leeeyn.

Yazmaktan yoruldum, şehitlerimize her dünyada, her daim selam olsun,

« Son Düzenleme: 24 Ağustos, 2012, 13:14:24 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zırvalıklar Silsilesi
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos, 2012, 11:29:08 »
Yorulduğunuz yerden ben devam etmek isterdim, fakat şu son zamanlardaki hadiseler yüzünden o kadar doluyum ki, istemediğim şeyler de yazabilirim.
Onun için yazdığınız her cümleye katıldığımı ifade etmekten öte geçmek istemiyorum.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos, 2012, 13:47:44 »
tüm kanayan yaralara değinmişsiniz :( diyecek çok şey var ama çözüm olacağına ve sorunların bu şekilde çözüleceğine keşke inanabilsek.
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos, 2012, 14:28:15 »
tüm kanayan yaralara değinmişsiniz :( diyecek çok şey var ama çözüm olacağına ve sorunların bu şekilde çözüleceğine keşke inanabilsek.

Türkiyede bu sorunlar artık ilaçla tedavi aşamasını geçmiş gangren olmuştur, tedavileride cerrahi yani acı verici olmak zorundadır,  o yüzden çözüm önerilerini söyleyen birinin bahsettiğim kitleler tarafından suikastle öldürülme veya linç edilme tehlikesini atlatmış olsa bile, önemli ve güvenli mevkilerdede olsa yabancı ülkeler tarafından mükemmel bir suikastle öldürülme ihtimali çok büyüktür. Örneklerini hepimiz biliyoruz. Halbuki çözünler çok basit ve masum olsa bile, mesela  ben bir Alman Almanyadaki sorunların çözümü için veya bir Amerikalı Amerikanın sorunlarının çözümü için ne istiyorsa onu söylerim ve isterim sadece dememe rağmen bunların gerçekleşeceğini düşünüyorum. O yüzden ben kimseye hodri meydan diyemem, başbakan veya genelkurmay başkanı olsa bile. Bu kafası berrak, çok kararlı bir ekip ve kurumsal bir iştir. Varsa tabii.

Yangın(lar)ımız hayırlara vesile olsun.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos, 2012, 14:33:05 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı Limited31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos, 2012, 09:00:33 »
ümmetken millet olmak bu topraklara fazla geldi, zaten bir kısmı da hala olamadı mesele de bundan çıkıyor :)

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #5 : 27 Ağustos, 2012, 09:44:45 »
Ülkenin başında gerektiğinde canlarını feda edebilecek siyasetçiler olmazsa çok zor işimiz çook..
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos, 2012, 10:07:47 »
 "Ya rabbana, hep bana" zihniyeti değişmedikçe, yaşantımızda ve yöneticilerimizde hiç bir şey değişmeyecek.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #7 : 28 Ağustos, 2012, 15:05:09 »
ümmetken millet olmak bu topraklara fazla geldi, zaten bir kısmı da hala olamadı mesele de bundan çıkıyor :)

önce devlet kavramı,mantığı oluşturulmalı insanların kafasında,önce meclisten başlanmalı hemde,insanlar devleti sanki bizim tepemizde kocaman ayrı bir canlı varlık, yaratık sanıyor...!
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #8 : 28 Ağustos, 2012, 16:17:39 »
Milletçe kendimize çeki düzen vermeliyiz. başta hangi ideolojinin hükümeti olursa olsun, çoğu iş halkta bitiyor.
Milletçe çalışmayı fazla sevmiyoruz, risk almayı düşünmüyoruz. Üniversiteye giden öğrencilerin %99 unun yegane hayali kpps ye girip devlete tabiri caizse "kapak atmak". Ortalık ne yapacağını bilmeyen üniversiteliler ile dolu. Devletin malı deniz deyip sömürenler etrafta gani. Bankalardan insanlar sadece ev ve araba almak için kredi alıyor, kendi meslekleri için işyeri açma riskine giren yok denecek kadar az. Heryerde mesainin bitişini bekleyen insanlar var. "Türk Milleti Çalışkandır" hitabına yakışmıyoruz maalesef. Siyaset miyaset bi yere kadar, bizler çalışmayı, üretmeyi hayat felsefesi edinmezsek kimse paklamaz bizim halimizi... daha bir sürü şeyler vs.
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.