Gönderen Konu: yıldız pozlama  (Okunma sayısı 8365 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Julian Casablancas

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: yıldız pozlama
« Yanıtla #15 : 08 Ocak, 2017, 21:33:26 »
Volkan hocam yıldızları nokta şeklinde çıkartmak istiyorsanız 25sn geçmeyin.diğer fotolarım ise tek kare 20dk civarında.ben zifiri karanlık yerlerde çekim yaptığımdan sıkıntı olmuoyr.sensör ısınması kışın çok az olduğundan rahatım anlıycağınız.ışıkla boyamaya gelince yel değirmeni,ev,ağaç son 5-10 snde el feneriyle aynı badana yapar gibi binaya aydınlanmasınstediğiniz yerlere fırça gibi sürerek oluyor
Sanırım onunla ilgili kural vardı 500 bölü mm diye  :) Sanırım iş mekan bulmakta.Köye gitmiştik arkadaş ile şansımıza o gün bulut vardı ertesi gün de dolunay  :(
İkisi ayrı ayrı güzel aslında yıldız izleri de hoş görüntü
Aklıma gelmişken makineyi bulb modunda unutmuştum 30 dk kadar makine kendini kapatmış bir süre açılmadı bataryayı falan çıkarmıştım o geldi aklıma  :D

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Ocak, 2017, 22:01:43 »
volkan hocam çok formüllere kafayı takamyın.çekin ve deneyerek öğrenin bu işin zevki o.yoksa bilime karşı olmak değil demek istediğim :)
Allah ne verdiyse:)

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Ocak, 2017, 14:03:06 »
volkan hocam çok formüllere kafayı takamyın.çekin ve deneyerek öğrenin bu işin zevki o.yoksa bilime karşı olmak değil demek istediğim :)

Anladım hocam ufak bilgiler ışığında tecrübe edinip size en uygun olanı bulun diyorsunuz.  :D
Öğrenci hayatı genelde zaman bulamıyoruz hocam.Ama bazen basit bir yerden çok güzel kareler de çıktığı oluyor. :)

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Ocak, 2017, 11:12:39 »
volkan hocam fotolarınızı paylaşın bence.beraber kritik yapalım.hepimizin öğrenecek çok şeyi var.nasıl çekilmiş yada nasıl çektim diye anlatabiliriz burda.dışarda çekim yapamıyorsanız evde obje çekin.boş vakitte bol bol ps öğrenin.fotoğrafın yarısı ps.500 px de yayınlalan harika fotoların %80 i psden geçmiş.manüpülasyonlu fotolardır.sonuçta keyif aldığınız bir şeyi ortaya çıkartmaya çalışın.sanatsal çalışma yapacağım diye hiç çekmezseniz hiçbirşey çekemezsiniz.

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Ocak, 2017, 17:02:00 »
volkan hocam fotolarınızı paylaşın bence.beraber kritik yapalım.hepimizin öğrenecek çok şeyi var.nasıl çekilmiş yada nasıl çektim diye anlatabiliriz burda.dışarda çekim yapamıyorsanız evde obje çekin.boş vakitte bol bol ps öğrenin.fotoğrafın yarısı ps.500 px de yayınlalan harika fotoların %80 i psden geçmiş.manüpülasyonlu fotolardır.sonuçta keyif aldığınız bir şeyi ortaya çıkartmaya çalışın.sanatsal çalışma yapacağım diye hiç çekmezseniz hiçbirşey çekemezsiniz.
Haklısınız hocam en kısa sürede ekliyeyim buraya yıldız fotoğrafını bulup

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Ocak, 2017, 22:58:28 »
Merhaba hocam yükledim Flickr'a fotoğraf.Umarım buraya doğru atabilmişimdir.Olmazsa link olarak atarım  :)
IMGP6336 by Volkan Sayin, on Flickr
« Son Düzenleme: 10 Ocak, 2017, 23:00:43 Gönderen: Julian Casablancas »

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 11 Ocak, 2017, 08:48:40 »
volkan hocam fotoğraf teknik olarak olmuş işte :) sadece kadraja daha anlamlı objeler sokmaya çalışın.yapraklı ağaçlar uzun pozlamada flu çıkacağı için pek tercih edilmez.en ufak rüzgarda bulanık görüntü veriyor çünkü.tecrübeyle sabittir :) yıldızlar belki bir kaç sn eksik pozlansa o hafif kayma hareketide engellenmiş ve nokta şeklinde çıkmış olurlar.ama unutmayın en zor çekimler gece yani ışıgın az olduğu zamanki çekimlerdir.bence başarılı sayılırsınız. :)

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Ocak, 2017, 13:17:31 »
volkan hocam fotoğraf teknik olarak olmuş işte :) sadece kadraja daha anlamlı objeler sokmaya çalışın.yapraklı ağaçlar uzun pozlamada flu çıkacağı için pek tercih edilmez.en ufak rüzgarda bulanık görüntü veriyor çünkü.tecrübeyle sabittir :) yıldızlar belki bir kaç sn eksik pozlansa o hafif kayma hareketide engellenmiş ve nokta şeklinde çıkmış olurlar.ama unutmayın en zor çekimler gece yani ışıgın az olduğu zamanki çekimlerdir.bence başarılı sayılırsınız. :)
Öncelikle olumlu yorumlar için teşekkür ederim hocam.
Diğer konularda ufak bir açıklama yapayım  :D
Gittiğimiz yer piknik alanı idi ve akşama kadar kaldık.Hava kararmaya başladı, elektrikler yok, gelmedi de hiç.Neyse biz karanlıkta kalınca dedim ben niye yıldız pozlamıyorum? Tabi o zamanlar tripod da yok aldım elime tabure onun üstüne koydum bi kaç deneme yaptım.Etraf da karanlık önümü göremiyorum telefon flaşları yardımcı oluyor.Baktım kadraja ağaç giriyor biraz daha kenara çekeyim dedim yine yapraklar  :) Daha fazla da çekemem zaten dibimde nehir gibi bir şey var suya girmek zorunda kalacağım. ;D Aslında sadece yıldızları çekme planım vardı yani.Enstantane de 70 küsür saniye olması lazım hocam.
Ufak dedim neredeyse fotoğrafın hikayesi çıktı.Kusura bakmayın  :)

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Ocak, 2017, 15:08:37 »
bu kadar imkansızlıkta yıldız pozlamanın eleştirlecek bir yanı olmaz zaten :)  ben fotoğraf makinesini çantasına mutlaka bir fener koyuyorum.birde gorilla denen mini tripod ve uzaktan kumanda koyarım.hafif olunca çantadan çıkartmaya bile gerek kalmıyor .tavsiye ederimvolkan hocam :)

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Ocak, 2017, 22:34:04 »
bu kadar imkansızlıkta yıldız pozlamanın eleştirlecek bir yanı olmaz zaten :)  ben fotoğraf makinesini çantasına mutlaka bir fener koyuyorum.birde gorilla denen mini tripod ve uzaktan kumanda koyarım.hafif olunca çantadan çıkartmaya bile gerek kalmıyor .tavsiye ederimvolkan hocam :)
Aslında çıkan zorluklar yardımcı oluyor bize yaratıcı olmak zorunda kalıyoruz.Ufak bi el feneri var ama sonradan koydum.O dediğiniz mini tripodları bi ara alayım dedim 1-2 dolar fiyatı vardı dedim bir de bunlara mı emanet edicem makineyi :D biraz sağlam bir şey almak gerek.Sizin aldığınız hangisi?

Çevrimdışı haldun31

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Ocak, 2017, 12:04:04 »

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

BİRKAÇ UZUN POZLAMA ÇALIŞMAM İÇİN YORUMLARINIZI-ELEŞTİRİLERİNİZİ BEKLİYORUM...

Başlatan umutcanyel

Yanıt: 9
Gösterim: 5449
Son İleti 29 Aralık, 2013, 10:58:14
Gönderen: kemal
Birkaç uzun pozlama da benden gelsin...

Başlatan sydbarret

Yanıt: 1
Gösterim: 1768
Son İleti 09 Ocak, 2014, 15:00:45
Gönderen: sydbarret
Uzun pozlama denemesi