Gönderen Konu: Neden Pentax? Kolay Soru, Kısa Cevap.  (Okunma sayısı 24253 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhsinbagdadi

• Üye
  • http://muhsinbagdadioglu.com
Ynt: Neden Pentax? Kolay Soru, Kısa Cevap.
« Yanıtla #30 : 27 Eylül, 2012, 01:14:03 »
Babamın sayesin/yüzünden :) daha kısası yoktur herhalde :)
Pentax K-3

SMC PENTAX-FA 1:2.8 135mm IF  /  SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL  /  HD PENTAX-DA 1:4 15mm ED AL Limited  /  SMC Pentax-FA 50mm f/1.4  /   SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited  /  SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

muhsinbagdadi

1881-193∞

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Eylül, 2012, 09:05:39 »
Kırmızı olmayı seviyoruz :D

Çevrimdışı kemal_b_w

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Eylül, 2012, 22:23:50 »
RENKLER (özellikle canon dan sonra çok belli ediyor)+ K bayonet + Body üzerinde titreşim önleme özelliği + Dynamic range
« Son Düzenleme: 22 Nisan, 2016, 15:38:06 Gönderen: vedib »
Ekipman>> Sony A7m3 / Sigma 35mm f1.4 art / Pentax K5 / Pentax 10-17mm fisheye / Pentax FA 50mm 1.4 / Pentax 100mm macro WR / Pentax 18-55mm WR

İnstagram>> https://www.instagram.com/ortodontist.kemal.kocacik/?hl=tr

Facebook >> https://www.facebook.com/kemal.kocacik
https://www.facebook.com/ortodontist.kemal.kocacik/

Çevrimdışı tarıktanrıkulu

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 28 Ekim, 2012, 23:54:28 »
arabası alfa romeo olanın makinasıda pentax olmalı

abcde

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 29 Ekim, 2012, 00:29:54 »
titreşim önleyici konusuna şu yanıtı vereyim sony titreşim önlemede pentaxtan baya üstün.a700 ve k20d yi aynı anda kullandık forumdan daniska ile birlikte a700 akıyor.
ama bencede bütün olarak baktığımızda pentax en iy marka asla vazgeçemiyorum.bence pentaxı diğer bodylerden ayıran en büyük artısı (en dayanıklı body üreticisi olması)

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 30 Aralık, 2012, 15:54:04 »
     Neden PENTAX......  Ürün çeşitleri net... Kullanıcı kararsız kalmıyor.
Güncel olarak,,,

Gövde... 1) Pentax Kr  2) Pentax K 30  3) Pentax k-01  4)Pentax K-5 ve türevleri

Objektifler...       Çok Geniş Açı = Pentax 10-17mm  veya Pentax 12-24mm
                         Standart lens  = Pentax 31mm  Pentax 43mm   Pentax 77mm
alternetif hesaplı Standart lens  = Pentax-FA 28mm    Pentax-FA 35mm      Pentax-FA 50mm
                         Kit lens           = Pentax-DA 18-55mm mükemmel yapıda
                         Macro Lens      = Pentax 50mm Macro ve Pentax 100 Macro
                         Tele Zoom lens= Pentax 55-300mm  Pentax-FAJ 75-300mm  Pentax-FA 80-320mm
                         Tak-Gez lens   = Pentax-DA 18-250   Pentax-DA 18-135  Pentax-DA 18-270mm

Bu yazdıklarım piyasada bulunan objektifler, liste çok uzar gider ama hesaplı, konforlu ve bulunabilir çeşitleri yazdım, çoğu mazeret uydurmak isteyen kullanıcılar çeşitlerden yakınıyor, Daha fazla çeşit sadece fantastik ve kafa karıştırıcı, Ben şahsen uzun yıllar 50mm kullandım ve hala kullanıyorum; belki gözüm ve çekim standardım böyle yol aldı, Fotoğraf çekerken vizör görüntü ve açısına alışmış biri olarak ne "ff" aradım ne de 1.5 crop beni rahatsız etti.... Ama bazen havaya girmek gerekir diyorsanız!!!!!!!!

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #36 : 30 Aralık, 2012, 18:29:46 »
usta yazdığın lenslerin hepsi piyasada fazlasıyla bulunan lensler.ha çıkıp bu lensler bana yetmiyor pentax çok fazla çeşit lens üretsin diyenler var ama  ben şu lenslerle bu fotoğrafı çekemiyorum diyen yok.yani pentaxın çekim için eksik bir noktası yok ama bazıları ısrarla pentaxın eksik olduğunu vurgulamaya çalışıyorlar. :/
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 30 Aralık, 2012, 18:37:48 »
Ne kadar fazla lens, sensörde o kadar fazla toz :).
Eğri oturup doğru konuşalım. Normal bir günde kaç kez lens değiştiriyorsunuz?
Benim çantamda, Tamron Adaptall 28mm, Rikenon 135mm, Tamron 70-300 ve Pentax M 50mm var ama normalde 70-300 veya 28mm dışındaki iki lensi  hemen hemen hiç kullanmadığımı fark ettim. Evde duran diğer lensleri hiç hesaba katmıyorum bile.
Arslan Türegün

Çevrimdışı SemihBirbir

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 07 Nisan, 2013, 00:17:53 »
2 hafta sonra ilk pro makinemi alıyorum pentax k-5 çogu insana sorsan canon veya nikondan şaşma derler yok herkezde var yok 2. el piyasası kuvvetli ama kaliteye bakmazlar ilk makinede pentaxsı secmek benim için hiç zor olmadı bazı insanların aksine araştırdım ve kararı vermek cok kolay oldu eger kalite istiyorsan cevap belli pentax.
PENTAX K-5 II

Çevrimdışı alptonay

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • IMDB
« Yanıtla #39 : 09 Şubat, 2014, 17:36:01 »
Sadece fotoğraf olarak düşünmemek lazım derim ben.. Video konusunda da bayağı bir çalışmam oldu ve en iyi sonuçları, gerek greenscreen gerek outdoor gerekse indoor farketmiyor, K-5, K5 II ve blackmagic in(Blackmagic i 4K sinema çekimleri için kullandım) kameralarından elde ettiğimi belirtebilirim. Bazı noktalarda(çok uzak ve slow motion vb hariç), fiyat performans olarak bakarsak, alexa ve red e toz yutturduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Renk olayına hiç girmiyorum bile, bariz farkla önde.. Color correction için minik dokunuşlar yeterli oluyor. hatta bazen yapmaya kıyamıyorsunuz.. :) Noise reduction mükemmel.. videoda, düşük ışıkta, en çok bela olan durumlardan biridir noise..

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 09 Şubat, 2014, 19:58:19 »
renk canlılığı,igo başarımı  ve lens ucuzluğu.  Sony ve pentax gibi köklü markalar dslr pazarında nikon ve canon un gerisinde kaldılar. canon ve nikon u yakalamak için mecburen üst kalitede makine üretmeleri gerekiyor bunu da yapıyorlar,ama bir kere millete canon,nikon takıntısı oluşmuş bunu aşmak çok zor.  lakin ben bi şeye anlam veremiyorum Pentax niye FF sensörlü makine üretmiyor, bu inadı niye? gidip Pentax ın patronunu pataklıyasım var.
Sony a6000
Pentax SMC-DA 16-45mm f/4 ED AL
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
Raynox DCR-250 Super Macro
77mm Hoya pro1 slim CPL+uv filtreler
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı cataseven

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #41 : 21 Mart, 2014, 17:09:58 »
seviyorsak gidip konuşalım bence :)
http://500px.com/cataseven
Pentax K-1
SMC Pentax-D FA 100mm F2.8 Macro WR

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 29 Mart, 2014, 13:56:29 »
Türkiye'de ki Pentax'ın garanti anlayışını beğeniyorum ben.

Teknik arızalar %99 birebir değişim alıyor. :) Eee, bence güzel bir şey bu.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı CemDeniz

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 29 Mart, 2014, 19:58:27 »
Türkiye'de ki Pentax'ın garanti anlayışını beğeniyorum ben.

Teknik arızalar %99 birebir değişim alıyor. :) Eee, bence güzel bir şey bu.

Abi naptın ya. Şaka yaptığını kabul ediyorum :D Teknik servis ve garanti olayları rezalet. Bu konunun suçlusu ise Pentax ve Narda çalışan abiler ablalar. Tamam her ürüne değişim yada ücretsiz onarım veriyorlar da yeni ürün ne zaman geliyor. Ya da onarım için istenilen parça Türkiye'de var mı? Yoksa ne zaman geliyor. Bu konulara ne teknik servis ne distribütör yanıt verebilir. Şuan bir Pentax dslr makinenin anakartını değiştirmek istesen karşılaşacağın prosedür ve harcayacağın parayı biliyormuydun acaba?

Niye Pentax sorusunun bir çok cevabı var. Bilinen klasik cevaplar, bu başlık altında da yazılmış zaten. Bir sürü problem yaşayıp Pentax kullanmaya devam ediyorsam vardır bir sebebi :D Herkesede tavsiye ederim ama mesuliyet kabul etmem :P
« Son Düzenleme: 29 Mart, 2014, 19:59:40 Gönderen: CemDeniz »
Cem Deniz ARSLAN

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 29 Mart, 2014, 20:14:33 »
Abi naptın ya. Şaka yaptığını kabul ediyorum :D Teknik servis ve garanti olayları rezalet. Bu konunun suçlusu ise Pentax ve Narda çalışan abiler ablalar. Tamam her ürüne değişim yada ücretsiz onarım veriyorlar da yeni ürün ne zaman geliyor. Ya da onarım için istenilen parça Türkiye'de var mı? Yoksa ne zaman geliyor. Bu konulara ne teknik servis ne distribütör yanıt verebilir. Şuan bir Pentax dslr makinenin anakartını değiştirmek istesen karşılaşacağın prosedür ve harcayacağın parayı biliyormuydun acaba?

Niye Pentax sorusunun bir çok cevabı var. Bilinen klasik cevaplar, bu başlık altında da yazılmış zaten. Bir sürü problem yaşayıp Pentax kullanmaya devam ediyorsam vardır bir sebebi :D Herkesede tavsiye ederim ama mesuliyet kabul etmem :P

Ehehehe :))

Tamir için yedek parça sorunu var ne yazık ki. Stoklarda yedek parça bulundurulmuyor. Sipariş üzerine getirtiliyor. Ama bu problem sadece garantisiz ürünler için sorun teşkil ediyor. Mesela şuan TR garantili K-5 IIs alsan ve bir problem yaşarsan, 2 iş günü içinde değişim onayı veriliyor ve diğer prosedürlerle beraber 10 iş günü geçmeden yeni, sıfır kutu ürününe kavuşuyorsun. Bu Apple gibi prestijli firmaların verdiği hizmet. :) Eğer ki tedavülden kalkmış ancak garantisi devam eden bir ürünün var ise gene değişim alıyorsun ama bu sefer Fransa merkezden ürününün gelmesini bekliyorsun.

Kısacası:
Tedavülde olan garantili gövde 10 gün civarı sürede ücretsiz değiştiriliyor.
Tedavülde olmayan garantili gövde 45 gün civarı sürede ücretsiz değiştiriliyor.

Samimi olmak gerekirse ciddi problem olan tek nokta spot ürünlerin tamiri.
1-) O durumlarda teknik servis kendi olanaklarıyla getiriyor yedek parçayı ki bu maliyet artışı oluyor.
2-) Beklemek...

Eğer garantili ürününüz varsa süresi hızlandırmak için yardımcı dahi olabilirim. :)
« Son Düzenleme: 29 Mart, 2014, 20:18:07 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Pentax da kullanilabilir olan Lensler (Listeye gore 6053 tane)

Başlatan nordlys

Yanıt: 5
Gösterim: 4199
Son İleti 07 Mayıs, 2013, 21:13:54
Gönderen: Baha
Christopher Bissell'in Pentax 645D Kullanarak Yaptığı Moda Çekimi

Başlatan Baha

Yanıt: 2
Gösterim: 3187
Son İleti 28 Haziran, 2013, 13:06:37
Gönderen: muhsinbagdadi
Pentax lens ve makinaların Flickr sitesindeki fotografları