Gönderen Konu: Maalesef Pentax defterini üzülerek kapatmak istiyorum:(  (Okunma sayısı 19589 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Maalesef Pentax defterini üzülerek kapatmak istiyorum:(
« Yanıtla #45 : 07 Temmuz, 2015, 12:37:42 »
Pentax K20 yi aldığımda her yerde Nikon D300 ile aynı seviye diyordu. Sonra D300 kullanma fırsatımda oldu. AF ile ilgili olaya bakarsak arada Hakan'ın Hacı Muratı ile Ferrari kadar fark var desem abartmış olmam. Iso içinde hemen hemen aynı şey gerçerli, lastikler hariç en az K20 kadar sağlam bir gövde. Yalnız tüm bunlara rağmen K20 renklerini özleyebilirsiniz.
Hacı muradıma laf yok ! :) m5'e makas atmış adamım ben hacı ile :P Ama bir kere, sonra hep makasları o attı. İşte AF durumu böyle pentaxta  ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 07 Temmuz, 2015, 12:39:17 Gönderen: Suha »
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı omardaing

• Üye
  • Pentax - Pentax
« Yanıtla #46 : 08 Temmuz, 2015, 01:51:56 »
Hacı senin Muroya lafımız yok çok özel olduğu için K20 ye benzettim  8) 8) 8) (iğneleme yok benim ilk DSLR makinem ve benim için özel).

Söylenebilecek çok şey var ama gereksiz ve sonu olmayan yıllardır yapılan tartışmalara girmeye gerek yok :-[ :-[. Çok ilginç durum pentax kullanmayanlar arasında herkes soruyor nedir bu markayı özel yapan niye bu kadar seviyorsun diyorlar. Pentax kullananlar arasına girince de kötü adam oluyorum :o :o :o :o :o

Çevrimdışı sydbarret

• Üye
  • Only a Pentax can beat another...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 18 Eylül, 2015, 17:40:47 »
Pentax böyle devam eder yoluna,bundan ekipman olarak çok daha kötü olduğu yıllar olan 2010'lar da da bu tür eleştiriler vardı.Sony A7 RII ile birlikte atağa geçmiş birçok tanınmış fotoğrafçıya bu ekipmanı vermiş kullanmaları için, çektikleri fotoğraflara bakıyorum eski ekipmanları ile Sony arasında fotoğraf kalitesi olarak fark yok.Gerisi detaylar da kalıyor.

Hep dediğim gibi neyi çekemiyorsun ki elindeki ekipman ile? Forumlarda,sitelerde görüyoruz ortada fotoğraf namına birşey yok kimse alınmasın.

Kendi makinem ile mutluyum ( Sony,Canon vs vs) ondan onu kullanıyorum veya ona geçtim.Ama çekemiyorum ondan geçtim bana pek inandırıcı gelmiyor. Çağımızın hastalığı olan ( Otomobil,ev,bilgisayar herşeyde mevcut bu) tüketim hastalığına tutulmuşsunuz demektir. Acı ama gerçek bu.Param olsa 645Z hayır demem ama ;D
Aynen katılıyorum, en objektif yorum olmuş bana göre. Önemli olan makine değil arkasındaki göz değil midir. Fotoğrafçının yeteneği ve bilgisi, doğru ışığı doğru yerde yakalayabilme becerisi değil midir iyi fotoğrafın anahtarı. Moda fotoğrafçılığı yapan yada F1 dir Camel Trophy dir gezen yani profesyonel arkadaşları tenzih ederim, kalan biz amatörler için Pentax biçilmiş kaftandır bana göre. Neden? En başta bütçe tabi ki. Benim elimde şu anda 2 body, iki de lens var, tümünü satıp Nikon yada Canon üst düzey ekipman almaya kalksam( 5d MII yada D600 gibi ) elimdeki parayla ancak ikinci el bir body alabilir, aynı ayar lensler içinse elimdeki paranın iki katı kadar daha üzerine koymam gerekir. Fakirin Leicası Pentax, biz amatörler için ideal ekipmandır. İşi gücü bırakıp özel olarak fotoğraf çekmeye vaktimiz bile yokken ki bunun için sadece vakit değil ilaveten nakit de gerekiyor, ne istedik de Pentax ile çekemedik. Canon olaydı çekerdim yada Nikonluksuzluktan kaçtı güzelin an (anı yakalayamadım anlamında) diyen olduysa eyvallah bişey demiyorum. Saygılarımla
« Son Düzenleme: 18 Eylül, 2015, 17:43:04 Gönderen: sydbarret »
Pentax K-7 Body+Meike Grip
Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM 
Sigma 70-200mm f/2,8 EX DG APO Macro HSM II
Yongnuo YN560 III
Petrix V3001 Professional Tripod with Ball Head
Lowepro Off Trail 2

Çevrimdışı eyzerkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 18 Eylül, 2015, 19:51:29 »
5 yıldır k x var elimde , bi haftadır kendimi canonturkte 5dmark 2 incelerken buluyorum:)sanki onu alsam cağ atlıcam forografcı olcam cıkcam insan dogumsuz :)ilanlarda 50- 135mm gördüm sonra gonlum ona gitti:) bu arada k-x de cantasında çıkmıyor bile :)
k-5

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 18 Eylül, 2015, 21:31:52 »
5 yıldır k x var elimde , bi haftadır kendimi canonturkte 5dmark 2 incelerken buluyorum:)sanki onu alsam cağ atlıcam forografcı olcam cıkcam insan dogumsuz :)ilanlarda 50- 135mm gördüm sonra gonlum ona gitti:) bu arada k-x de cantasında çıkmıyor bile :)

Olay bu. :)) Hakikaten de bu yani.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Neden Pentax Değilde Nikon,Canon veya Diğer Bir Markayı Tercih Ettiniz?

Başlatan PENTAX

Yanıt: 79
Gösterim: 40782
Son İleti 23 Şubat, 2021, 18:39:10
Gönderen: Lupara
Pentax da kullanilabilir olan Lensler (Listeye gore 6053 tane)

Başlatan nordlys

Yanıt: 5
Gösterim: 4193
Son İleti 07 Mayıs, 2013, 21:13:54
Gönderen: Baha
Christopher Bissell'in Pentax 645D Kullanarak Yaptığı Moda Çekimi

Başlatan Baha

Yanıt: 2
Gösterim: 3177
Son İleti 28 Haziran, 2013, 13:06:37
Gönderen: muhsinbagdadi
Neden Pentax? Kolay Soru, Kısa Cevap.