Gönderen Konu: Pentax DSLR ve lens satışları başlamış  (Okunma sayısı 29670 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax DSLR ve lens satışları başlamış
« Yanıtla #30 : 27 Mart, 2015, 17:55:06 »
Hocam şöyle bir durum var, evet Pentax'ın makineleri Nikon'un ve Canon'un eşdeğer modellerinden kaliteli olabilir, fakat realite diye bir şey var. Cep telefonu piyasasından örnek verelim, Lg ve Samsung diye iki dev var android için. Sen eski ama adı pek duyulmamış, pazardaki 100 telefondan 5-10 arasındaki telefona sahip bir markasın. Gelip ama benim telefonumun bilmem ne özelliği Lg G3'ten şöyle iyi diyerek ondan yüksek bir fiyatla pazara girmezsin, bence girilmez yani.

Siz biraz bu marka ile yeni tanıştınız sanırım. Pentax,çok eski bir firmadır,kesintisiz olarak pazar da yer almıştır.Türkiye'de de uzun süredir belli bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Ayrıca hiçbir zaman çok satış rakamlarına da ulaşmamıştır buna filmli zamanlarda dahil.Biraz butik bir markadır diyebiliriz.Ama fiyat/performans anlamında hala rakibi yoktur. Ayrıca kullanıcı dostu bir markadır ve müşterilerine karşı dürüsttür. Safkan Japon kültürü var diyebiliriz bu firmada. Bunu nereden anlıyorsunuz derseniz tüketim ürünü lensleri ve makineleri yok gibidir ( diğer iki markada bolca var bunlardan birbirinden minicik farkları olan gövdeler,kaliteli lensin altında yer alan envai çeşit lensler haliyle kaliteli lensin fiyatı da çok uçuk onlarda).Tüm dünyada bu yüzden pek reklam vermez,bilen gelsin der biraz. Eski ve yeni lensleri arasında imaj kalitesi olarak hemen hemen hiçbir fark yoktur.Böylelikle çok eski lensleri dahi kullanabilirsiniz.Bunları basitçe kullanmanıza izin verir yeni nesil gövdelerde de.

Kullanıcı kitlesi uzun solukludur,markaya bağımlılık da kullanıcılar arasında yaygındır.Bu marka zaman ile kendi farkını hissettirir.Başka sektörlerden örnek vermek gerekirse anlaşılmak için Subaru gibidir diyebiliriz.

Yukarıda yazdıklarım tüm dünyada aynı,bu firma bu kısacası.Yıllardır da ayakta belki bundan dolayı kaldı.
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Mart, 2015, 17:58:43 »
Yorumunuz çok komik olmuş. Şuanda pentax yükselişte olan bir markayken "son çırpınışları" gibi bir ifadeyi neye dayanarak kullandınız merak ettim. Arkasında Ricoh gibi bir dev var unutmayın. 645 serisi yeter ki FF de çıkmak üzereyken ne desem bilemedim.
hiçte komik değil, unutmayınki Kodak ta bir zamanlar dev bir markaydı, ne oldu çağa ve yeniliklere ayak uyduramadı iflas etti.Pentax ın arkasında dev Ricoh varmış, Ricoh ne baskı makineleri,yazıcı,fax makinesi üreticisi.
günümüzde çekilen fotoğrafları kağıda basan var mı? yok denecek kadar az. yani artık Ricoh ta eski şaşalı devri bitti bitiyor.
pentax hala iddalı bir aynasız model üretmedi, gelecek aynasız teknolojide aynasız teknolojiye geçişte geç kalanlar gelecekte büyük bir kar kaybına uğrayacaklar. Sony ise aynasız teknoloji de aldı başını gidiyor.
« Son Düzenleme: 27 Mart, 2015, 17:59:33 Gönderen: ozbay08 »
Sony a6000
Pentax SMC-DA 16-45mm f/4 ED AL
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
Raynox DCR-250 Super Macro
77mm Hoya pro1 slim CPL+uv filtreler
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı Peker N.Burak

« Yanıtla #32 : 27 Mart, 2015, 18:23:52 »
Ben kendi adıma burada da yazabilirim, eski bir Pentaxian olarak ürünlerin hepsinin incelemesini, bazen yazılı bazen videolu olarak yapacağım

Senden uzun zamandır mesajlarla istediğim şeydi bu, mertle canlı yayın yaptığında da, blog'daki yazılarında da.. Hep bir üvey evlat muamelesinden yakınıyordun.. Harika olur incelemeler, gerek tecrübe gerekse tirajınla pentax'a da büyük katkı sağlayacaktır.
FotoKolik Photography Studio ; www.fotokolik.org

NEW Baby Canon 5D MK3 | Canon 6D | Tokina 16-28mm F2.8 ATC Pro FX | Sigma 35mm F1.4 ART | 24-70MM F2.8 L II | 50mm F1.2 L | Canon 85mm F1.8 | Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS | Pixel Mago TTL Flash | Pixel Kıng Pro Trigger

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Mart, 2015, 18:26:09 »
Siz biraz bu marka ile yeni tanıştınız sanırım. Pentax,çok eski bir firmadır,kesintisiz olarak pazar da yer almıştır.Türkiye'de de uzun süredir belli bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Ayrıca hiçbir zaman çok satış rakamlarına da ulaşmamıştır buna filmli zamanlarda dahil.Biraz butik bir markadır diyebiliriz.Ama fiyat/performans anlamında hala rakibi yoktur. Ayrıca kullanıcı dostu bir markadır ve müşterilerine karşı dürüsttür. Safkan Japon kültürü var diyebiliriz bu firmada. Bunu nereden anlıyorsunuz derseniz tüketim ürünü lensleri ve makineleri yok gibidir ( diğer iki markada bolca var bunlardan birbirinden minicik farkları olan gövdeler,kaliteli lensin altında yer alan envai çeşit lensler haliyle kaliteli lensin fiyatı da çok uçuk onlarda).Tüm dünyada bu yüzden pek reklam vermez,bilen gelsin der biraz. Eski ve yeni lensleri arasında imaj kalitesi olarak hemen hemen hiçbir fark yoktur.Böylelikle çok eski lensleri dahi kullanabilirsiniz.Bunları basitçe kullanmanıza izin verir yeni nesil gövdelerde de.

Kullanıcı kitlesi uzun solukludur,markaya bağımlılık da kullanıcılar arasında yaygındır.Bu marka zaman ile kendi farkını hissettirir.Başka sektörlerden örnek vermek gerekirse anlaşılmak için Subaru gibidir diyebiliriz.

Yukarıda yazdıklarım tüm dünyada aynı,bu firma bu kısacası.Yıllardır da ayakta belki bundan dolayı kaldı.

Ben ilk Pentax makinemi aldığımda K20D yeni çıkmıştı daha. :)
Alaçatı'da otel işletiyorsanız butik olmak evet çok iyi bir şeydir, fakat uluslararası bir firma iseniz bu butiklik durumunun dezavantajı daha fazla oluyor ne yazık ki. Ne mi mesela, işte bugün itibariyle alabiliyoruz sıfır Pentax makine ama iki hafta önce bu imkansızdı. Servis deseniz halen tek bir servis hizmet veriyor.

Söylediğiniz özelliklere tek bir itirazım yok, Pentax birçok konuda rakiplerinden üstün, halen 40 yıllık süper lensleri yeni gövdelerde kullanabiliyor olmak, su geçirmezlik, titreşim engelleyici.. vb. bunların hiçbirinde tek itirazım yok. Fakat bunları anlatmayıp bizi sadece bilen alsın derseniz pek kullanıcı dostu olmuyorsunuz aslında. Çünkü o zaman kullanıcılarınızı tek servise mahkum bırakıyorsunuz, kullanıcınızı ikinci elde (hem alış hem satış bakımından) yalnız bırakmış oluyorsunuz.

Bugün Teknosa'da yok ama diyelim ki yarın Teknosa'da da Pentax satılmaya başladı. Aynı fiyatla benzer özelliklerde Canon-Nikon-Pentax olduğunda yüzde kaçı Pentax'ı tercih eder sizce? Evet bilen alsın, herkeste Pentax olmasın falan bunlar güzel ama işte o yüz kişinden sadece 5'i Pentax'ı tercih ettiğinde, bu şu an Pentax kullanan herkese servis, ikinci el gibi alanlarda sıkıntı yaratıyor.

Çevrimdışı photom

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 27 Mart, 2015, 18:33:54 »
kodak firması örnek verilerek pentax ın eleştirilmesi çok yanlış. çünkü kodak firmasının esas iştigal alanı fotğraf kağıdı- film-ve ecza dır,makina ekipmanlarını diğer firmalara verip üstüne logosunu koymuştur.slr ve dijital makina sektöründe üretici ve esas olarak yoktuki..şu anda konuşulan fotoğraf makinası..ve pentax diğer markalardan .çoğu yokken vardı..ve sadece makina ve lens üretti..bunu yeni nesilin anlaması uzun sürebilir..çünkü diğerleri arge çalışmalrı.ve pazarlama teknikleri akılda kalıcılık ve türkiyede pentax ın geçirdiği süreç yeni nesle incelemeden araştırmadan bu konuşmayı yaptırıyor..pentax geriden gelsede uzun mesafe maratoncusu gibidir ..yarıştan kopmaz...zaten herkesin pentax cı olması gibi bi derdi de yok,, ;) sevenleri yeter..

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Mart, 2015, 18:49:53 »

Fakat uluslararası bir firma iseniz bu butiklik durumunun dezavantajı daha fazla oluyor ne yazık ki. Ne mi mesela, işte bugün itibariyle alabiliyoruz sıfır Pentax makine ama iki hafta önce bu imkansızdı. Servis deseniz halen tek bir servis hizmet veriyor.

Bugün Teknosa'da yok ama diyelim ki yarın Teknosa'da da Pentax satılmaya başladı. Aynı fiyatla benzer özelliklerde Canon-Nikon-Pentax olduğunda yüzde kaçı Pentax'ı tercih eder sizce? Evet bilen alsın, herkeste Pentax olmasın falan bunlar güzel ama işte o yüz kişinden sadece 5'i Pentax'ı tercih ettiğinde, bu şu an Pentax kullanan herkese servis, ikinci el gibi alanlarda sıkıntı yaratıyor.

10 tane servisi olunca ne olacak ki? Tek servisi var ve yetiyor.Fiyatları diğer servisler ayarında,büyük işlerde ise daha ucuz.Zaten ürünleri çok servis istemiyor ben çok nadir servise ürün veren gördüm ki onlarda genelde düşme,çarpmadan dolayı.

Bu satılma olayı tüm dünyada aynı.Sebepleri çok uzun buranın konusu değil ama satış için sadece fiyat,reklam yetmiyor başka kriterler de lazım.Kolay iş değil günümüz dünyasında ayakta kalmak.

Uluslararası bir firma butik iş yapamaz mı yani? Yıllardır aynı bu firma,tanışmışsınız ama biraz uzaktan tanışmışsınız. İş başvurusu yapın ben sizi bir senede bu fikirlerle uçuracağım deyin kesin işe alırlar sizi o zaman ne diyeyim.Sizin dediğiniz şeyler yeni değil ki? Ticaretin içinde olan herkes bilir zaten.Ama bu sektörde Sony gibi bir firma bile yıllardır zarar ediyor biliyor musunuz peki? Çok büyük olduğu(diğer sektörlerden gelen karlar dengeliyor) ve biraz da milli bir firma olduğundan ayakta şu anda. Metz, Almanların lider flaş ve stüdyo ışık üreticisidir ki çok çok sağlam ve kaliteli ürünleri vardır iflas etti 2014 yılında o da.Siz ayakta kalmak kolay mı zannediyorsunuz? 1000 adet satarken 5000 adete çıkmak için finansman lazım,üreticiler ile kontratlar yapmanız lazım falan filan. Yani ciddi riskler almanız gerekiyor. Bu devir de ya tasarımı iyi olan haliyle iyi kar eden firmalar ( Apple gibi) ya da çok farklı sektörlerde işleri olan ( Sony gibi) ya da butik üreticiler ( Pentax,Leica) gibi ayakta kalabiliyor,zarar yazmıyor.

Zaten şu saçma sapan gümrük mevzuatları olmasa bana göre tek merkezden satış,ülke de bir tane de servis yeterde artar.Globalleşen dünya buraya doğru gidecek gerçi eninde sonunda.

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 27 Mart, 2015, 18:59:53 »
10 tane servisi olunca ne olacak ki? Tek servisi var ve yetiyor.Fiyatları diğer servisler ayarında,büyük işlerde ise daha ucuz.Zaten ürünleri çok servis istemiyor ben çok nadir servise ürün veren gördüm ki onlarda genelde düşme,çarpmadan dolayı.

Bu satılma olayı tüm dünyada aynı.Sebepleri çok uzun buranın konusu değil ama satış için sadece fiyat,reklam yetmiyor başka kriterler de lazım.Kolay iş değil günümüz dünyasında ayakta kalmak.

Uluslararası bir firma butik iş yapamaz mı yani? Yıllardır aynı bu firma,tanışmışsınız ama biraz uzaktan tanışmışsınız. İş başvurusu yapın ben sizi bir senede bu fikirlerle uçuracağım deyin kesin işe alırlar sizi o zaman ne diyeyim.Sizin dediğiniz şeyler yeni değil ki? Ticaretin içinde olan herkes bilir zaten.Ama bu sektörde Sony gibi bir firma bile yıllardır zarar ediyor biliyor musunuz peki? Çok büyük olduğu(diğer sektörlerden gelen karlar dengeliyor) ve biraz da milli bir firma olduğundan ayakta şu anda. Metz, Almanların lider flaş ve stüdyo ışık üreticisidir ki çok çok sağlam ve kaliteli ürünleri vardır iflas etti 2014 yılında o da.Siz ayakta kalmak kolay mı zannediyorsunuz? 1000 adet satarken 5000 adete çıkmak için finansman lazım,üreticiler ile kontratlar yapmanız lazım falan filan. Yani ciddi riskler almanız gerekiyor. Bu devir de ya tasarımı iyi olan haliyle iyi kar eden firmalar ( Apple gibi) ya da çok farklı sektörlerde işleri olan ( Sony gibi) ya da butik üreticiler ( Pentax,Leica) gibi ayakta kalabiliyor,zarar yazmıyor.

Zaten şu saçma sapan gümrük mevzuatları olmasa bana göre tek merkezden satış,ülke de bir tane de servis yeterde artar.Globalleşen dünya buraya doğru gidecek gerçi eninde sonunda.

Tek servis size yetiyor olabilir ama son yaşadığım olaydan sonra bırakın o adama para kazandırmayı, yakınından geçmem ben (kendisi hakkında forumda da epey şikayet vardı). Tek servis olunca şu oluyor, yetersiz yedek parça, ona gitmek zorunda olduğunuz için kafasına göre davranma, kafasına göre fiyat belirleme. Yine burada yazıyordu hurda diye 50 liraya aldığı aldığı (anakartı değişmesi gerekiyormuş sanırım) gövdenin sadece ön kapağı için 50, onu takmak içinse 100 lira istedi. Bu kapağı değiştirmek zorundaysanız elinizde başka bir seçenek yok. Diğer markalardan biri olsaydı elinizde tonla seçenek olacaktı.

Çeşitli fiyat, satış politikaları denenebilir aynen dediğiniz gibi ve ben şu an uygulananın doğru olmadığını düşünüyorum, nasıl siz doğru olduğunu düşünüyorsanız...
« Son Düzenleme: 27 Mart, 2015, 19:36:54 Gönderen: thuringwethil »

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 27 Mart, 2015, 19:06:00 »

Çeşitli fiyat, satış politikaları denenebilir aynen dediğiniz gibi ve ben şu an uygulananın doğru olmadığını düşünüyorum, nasıl siz doğru olduğunu düşünüyorsanız. Bunun üzerine ben de size madem sizin *

Ben de diyorum ki bu firma yıllardır böyle.Bu sizin yazdıklarınızı artık eski kullanıcılar ezberledi bile.Bu firma bu. Uymuyorsa size başka firmalar da var,onları alın o zaman. Ama onları aldığınızda göreceksiniz ki bu firma onlara göre çok daha avantajlı. Ama yok ben illa denemek istiyorum diyorsanız deneyin.

« Son Düzenleme: 27 Mart, 2015, 19:46:59 Gönderen: selman »

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 27 Mart, 2015, 19:08:18 »
Ben de diyorum ki bu firma yıllardır böyle.Bu sizin yazdıklarınızı artık eski kullanıcılar ezberledi bile.Bu firma bu. Uymuyorsa size başka firmalar da var,onları alın o zaman. Ama onları aldığınızda göreceksiniz ki bu firma onlara göre çok daha avantajlı. Ama yok ben illa denemek istiyorum diyorsanız deneyin.

Daha önceki konuda da yazdım,servis mükemmel değil ama servislerin hiçbiri zaten mükemmel değil.Otomobilden tut,beyaz eşyaya kadar hepsi aynı.

Son sözdeki o kelimeyi de duymamış olayım.Adam gibi konuşuyoruz burada,sert konuşmayı ben de bilirim.

Uzatmak da istemiyorum ama adam gibi konuşan gidip karşısındakinin fikrine karşı oo süper fikirmiş kesin sizi işe alırlar demez. Ya katılırsınız, ya katılmazsınız bundan bundan ötürü katılmıyorum dersiniz.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 27 Mart, 2015, 19:17:34 »
Uzatmak da istemiyorum ama adam gibi konuşan gidip karşısındakinin fikrine karşı oo süper fikirmiş kesin sizi işe alırlar demez. Ya katılırsınız, ya katılmazsınız bundan bundan ötürü katılmıyorum dersiniz.

Katılmıyorum demedim belki de sen haklısın.Eğer fikirlerine güveniyorsan o zaman git başvur dedim.Bu kadar iddialı konuşuyorsan o zaman konuştuklarının arkasında durup bir şeyleri de değiştirmek için uğraşacaksın diye düşünürüm ben bu kadar hararetli savunan birisinden.Elbette bu para olarak da geri döner ve profesyonel iş hayatı başarısı olarak. ( Yapmaya bilirsin bunu benim ki sadece öneri) .Yok ben laf olsun diye konuştum dersen orası ayrı tabi ama benim buna ayıracak vaktim yok maalesef.

*
« Son Düzenleme: 27 Mart, 2015, 19:47:28 Gönderen: selman »

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 27 Mart, 2015, 19:36:16 »
Katılmıyorum demedim belki de sen haklısın.Eğer fikirlerine güveniyorsan o zaman git başvur dedim.Bu kadar iddialı konuşuyorsan o zaman konuştuklarının arkasında durup bir şeyleri de değiştirmek için uğraşacaksın.Elbette bu para olarak da geri döner. ( Yapmaya bilirsin bunu benim ki sadece öneri) .Yok ben laf olsun diye konuştum dersen burası o üye olduğun başka forumlara benzemez. Burada kimin ne olduğu ismi,cismi,yaşı neyi varsa bellidir ve birçok kişi iş,güç sahibi,boş muhabettler ile kaybedecek vaktimiz yok.

Ayrıca benim yazdıklarım ağır gelebilir ama ben hakaret kelimesi kullanmadım.Bu son sakin yazışım, adamlığı senden öğrenecek halim yok(nasıl ki senin benden öğrenecek halin yoksa),seçtiğin kelimelere dikkat et,sonradan pişmanlık duyacağın şeyler yazma derim,ucu çok açık kelimeler ve tanımlar kullanıyorsun.

Ben de son kez yazıyorum konu hakkında. Burada bir başlık açılmış, herkes fikrini söylüyor. Gidip fikrini söyleyenlerden birine git iş başvurusu yap, kesin işe alırlar derseniz bu ben öneride bulundum demek olmuyor. Kimsenin zekasıyla dalga geçmeye de gerek yok. Dediğiniz gibi herkes iş güç sahibi ve boş muhabbetle harcayacak zamanı yok kimsenin. Benzer bir yazı size yazılsaydı eminim daha sert tepki verirdiniz (yazdıklarınızı göz önünde bulundurarak). Neyse ben kapatıyorum konuyu, hakaret dediğiniz kelimeyi siliyorum, haklı olabilirsiniz ama ben de dalga geçilince sinirlendim açıkçası.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 27 Mart, 2015, 19:41:20 »
Ben de dalga geçilince sinirlendim açıkçası.

Ben gayet ciddiyim ama kelime kelime tekrar okuyun orada ne yazdığımı sizin yazdığınız kadar sert yazmadım. Konuyu uzatmak için yazmak istemiyorum ama son olarak, bu veya buna benzer fikirleri olup kabul ettirip bir yerlere gelenler veya dediklerini kabul ettirenler var ki bu forumda bile üyeler bazıları. Hadi markanın ismini de söyleyeyim Fuji Film'e yaptılar bu önerilerini.

Ben sakin bir insanımdır,her türlü eleştiriyi kaldırırım  :)
« Son Düzenleme: 27 Mart, 2015, 19:52:14 Gönderen: selman »

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 27 Mart, 2015, 20:20:15 »
     Konunun pentax kullanıcılarının menfaati doğrultusunda devam etmesi için herkesin görüş ve tavsiylerinin olması önemli, ne kadar çok katılım olursa yeni pentax vizyonu o kadar bizlerin faydasına olur.

İspanya da almanya da olduğu gibi bizim ülkemizde de ürün yelpazesi geniş olur aynı zamanda alınabilir düzeylere iner. Ayrı ayrı gruplaşarak farklı faklı yollardan giderek kimseye fayda sağlayamayız bazen azınlıkların sesi daha fazla çıkar o yüzden yıllardır yakındığınız konuları gündeme getirip en azından bir kısmına çözüm bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Memurluktan dolayı bu tür sendikal düzeyde istek ve önerileri dile getirmede tecrübeliyiz biz memurlar şimdi pentaxcılarda aynı şekilde birlikte seslerini dile getirmeliler yoksa tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali vietnamdaki pentaxın sizin derdinizden haberi olmaz. Siz psikolojik baskı oluşturmalısnız ki aracı kurumlar sizin istek ve taleplerinizi muhatabına iletsin.

Şuan pentaxın türkiyede satış yerlerinin olması bile bir çok çevrede olumlu etki yaptı 2-3 sene önce elimde pentax ile hayyama girince esnaf arkadaşlar dalga geçerdi başka marka bulamadınmı pentax mı mintax mıdır onu aldın diye şimdi gören o k5 mi güzel makinadır diyor. Şimdi bizim istediğimiz hep pentaxın bulunabilir ve alınabilir olması bu yöndeki taleplerimizi dile getirelim bir birimize kırılmaya darılmaya gerek yok zaten bir avuç kişiyiz bu sayımızı artırmamız lazım.
« Son Düzenleme: 27 Mart, 2015, 20:21:36 Gönderen: ysf044 »

Çevrimdışı excil

• Üye
  • Piscem natara doces
« Yanıtla #43 : 27 Mart, 2015, 23:01:06 »
Herkese merhaba,

Burada aktaracaklarım kimseyi haklı çıkarmak için değil durum tespiti içindir. Emekli olduktan sonra deniz av malzemeleri satan bir tanıdığımın yanında perakende sorumlusu olarak işe girdim ithalat yapan bir firma. değeri 75-1500 euro arasında olan ve 30 kg ın altındaki ürünlerden Ab ülkeleri için %18 diğer ülkelerden gelenler için gümrüğümüz %20 gümrük vergisi alır. Digital Kamera İthalatı yapan firmaysanız gümrük vergisinden muafsınız :) sadece %18 kdv + %20 ötv ödersiniz. Konteyner kirası liman masrafları ve gümrük müşavir masrafları için biz her ithalatta yaklaşık 4000-6000 $ ödüyoruz. elektronik eşya için ekstra bir ücret ödenmiyorsa ürünün size taşıma maliyeti bunlar. Sağolsun gümrük bakanlığı kdv ve ötv yi ürünün çıkış faturasından değilde ürün + nakliye+sigorta ücretlerinin toplamından yapıyor. tüm bu giderlerin üzerine %10 finansal maliyette eklediğinizde Ülkemiz için ithal ürünlerde uygun fiyat beklemek hayalcilik olur.
PentaxTürk Kemer :) K-3 Pentax { 40mm DA l 70mm DA Limited  l DA 10-17mm Fisheye l M 50mm 1.7 } Sigma { 105mm Macro } l   BK-777C Ball Head Tripod  Metz 48 AF-1

https://www.flickr.com/photos/117217262@N02/
http://500px.com/gkok2012

[email protected]

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 27 Mart, 2015, 23:37:03 »
Madem bizim burdaki satış fiyatı normalse yapacak bir şey yok yurt dışından almaya devam edeceğiz o zaman ebay üzerinden sıfır k3 japonyada 800 dolar %20 gümrük 958 dolar yapıyor oda 2.500 tl ye denk geliyor. Firmalara ithalatı pahalıya geliyorsa herkes kendi ekipmanını ithal etsin ne firmalar nede kullanıcılar zarar eder o zaman

Pentax Yeni FF ve Orta format Macro Lensleri İçin Patent Başvurusunda Bulundu

Başlatan adr

Yanıt: 2
Gösterim: 6819
Son İleti 17 Ocak, 2013, 21:57:14
Gönderen: Baha
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 6611
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Yine, yeni, yeniden Pentax'tan Full Frame 2015(!)

Başlatan sasuta

Yanıt: 39
Gösterim: 19003
Son İleti 12 Haziran, 2015, 16:07:47
Gönderen: Tuyuncu
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 10982
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı