Gönderen Konu: pentax k5  (Okunma sayısı 24620 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: pentax k5
« Yanıtla #15 : 29 Kasım, 2011, 22:35:02 »
makineyi almaya karar verirsem zaten kapıda ödeme seçeneği ile alırım
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
  • Her tercih bir vazgeçiştir!
« Yanıtla #16 : 29 Kasım, 2011, 22:44:53 »
Şöyle bir şey var $1000 gayet iyi fiyat K5 için. En az 2 aydan beri Pentax'ların fiyatlarını inceliyorum, diğer siteler dahil en ucuz fiyat bu sanırım. Bugün ben de ilanı gördüm ancak pek içime yatmadı açıkçası daha önce kötü bir durum yaşamış biri olarak. Umarım makina da ve satıcıda bir sıkıntı yoktur ve siz de en yakın zamanda Pentax'ınıza kavuşursunuz. Yalnız arkadaşların önerilerine kulak verin ve makinayı bir servise tanıdığınız aracılığıyla bir gösterin; eğer satıcı yan çizmeye kalkışırsa bu işten hemen vazgeçin. Şahsi kanaatim bu yönde. Saygılar.
bkz.: "Tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir." ünlü bir düşünür :D
Nikon D600
Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

http://www.flickr.com/photos/srdnckaya/
Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Kasım, 2011, 22:51:45 »
bende aynen senin gibi baya bi araştırdım pentax fiyatlarını. özellikle k5 i. sadece pentaxı değil pentax sitelerinde dönen muhabbetleri de takip ettim. sonuç olarak buradaki arkadaşlara danışmak mantıklı geldi. saolsunlar arkadaşlar gerçekten yardımcı oluyorlar.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
« Yanıtla #18 : 29 Kasım, 2011, 23:00:11 »
bende aynen senin gibi baya bi araştırdım pentax fiyatlarını. özellikle k5 i. sadece pentaxı değil pentax sitelerinde dönen muhabbetleri de takip ettim. sonuç olarak buradaki arkadaşlara danışmak mantıklı geldi. saolsunlar arkadaşlar gerçekten yardımcı oluyorlar.

Buradaki herkes yardımcı olmaya çalışırlar zaten hocam. Velhasılkelam, sen işini sağlama al, sonradan pişman olma ;)
Nikon D600
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

Serdinç KAYA
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 29 Kasım, 2011, 23:03:02 »
affınıza sığınarak bir şey daha sormak istiyorum. Doğubayazıt'ta olduğumdan dolayı burada çine giden tanıdıklar var.

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
« Yanıtla #20 : 29 Kasım, 2011, 23:11:25 »
affınıza sığınarak bir şey daha sormak istiyorum. Doğubayazıt'ta olduğumdan dolayı burada çine giden tanıdıklar var.

Tamam, peki soru neydi? :s
Nikon D600
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

Serdinç KAYA

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Kasım, 2011, 23:15:21 »
Tamam, peki soru neydi? :s

:) pardon dalmışım. çinden ucuz yollu getirtebilir miyiz acaba bunu. bir de yılbaşına kadar beklesek yılbaşında fiyatı düşer mi bunun

Çevrimdışı healtyhead

• Üye
« Yanıtla #22 : 29 Kasım, 2011, 23:30:55 »
:) pardon dalmışım. çinden ucuz yollu getirtebilir miyiz acaba bunu. bir de yılbaşına kadar beklesek yılbaşında fiyatı düşer mi bunun

Bu konuda bilgim yok ancak diğer arkadaşlar eminim sorunu cevaplayacaktır.
Nikon D600
Nikon Speedlight SB-800
Pentax K1000
Miranda 28mm f2.8 Macro
Lowepro 302AW

Serdinç KAYA

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #23 : 29 Kasım, 2011, 23:57:52 »
Dostum ben 1,5 ay önce Pentax K5 aldım. Almanyadan getittirdim bir tanıdık ile. Şansıma samimi arkadaşımın babası türkiyeye geliyordu bir tanıdıkla aldırttım tanıdık arkadaşa kargolattı öyle türkiyeye geldiğinde ben karşıladım arkadaşın babasını makineyi aldım bana 890€ 'a gelmişti. Kit lens ile birlikte. 1000$ bence tedirgin ediyor insanı. Ve ilana bakınca temsili fotoğraf koymuş. O makinenin fotoğrafı değil internetten K5 yazmış ilk çıkan fotoğrafı ve objektifi koymuş :) Buda tedirgin ediyor insanı acaba düşürmüşmü yada bir sorunu varmı tarzında. Bir önceki sayfada bahsetmişler. Telefonla konuşsan bile güvenme sonuçta tanımadığın birinden alacaksın o makineyi ve az bir para değil. Çinde tanıdıklarım var diyorsun onlar türkiyeye gelecekse yanlarında getirebilirler , ama kargo falan sıkıntı olabilir. Gümrüğe falan takılma riski fazla. Optik elektroniğe yönlendirebilirsin makineye bakmak için hatta telefon numarasını ile ara orayı durumunu anlat PentaxTurk'ten falan dersin belki yardımcı olurlar. Hiç olmazsa bakarlar bir sorunu varmı yokmu diye.Ben gittim bizzat tanıştım ve benim eski makinenin tekerleklerinde bir sıkıntı vardı sağolsunlar temiz iş yaptılar. Bu  arada  aramıza hoşgeldiniz. İyi vakit geçirmeniz dileği ile.Ben  iletişim bilgilerini size vereyim. Belki işinize yarar.

Arpacılar Cad. Anadolu Han Kat:2 No:8
(Nimet Abla Piyango Gişesi Sağ Çaprazı)
Eminönü - İSTANBUL
Tel: 0212.514 47 96
« Son Düzenleme: 29 Kasım, 2011, 23:59:40 Gönderen: JoRDaN »
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 30 Kasım, 2011, 00:10:45 »
Dostum ben 1,5 ay önce Pentax K5 aldım. Almanyadan getittirdim bir tanıdık ile. Şansıma samimi arkadaşımın babası türkiyeye geliyordu bir tanıdıkla aldırttım tanıdık arkadaşa kargolattı öyle türkiyeye geldiğinde ben karşıladım arkadaşın babasını makineyi aldım bana 890€ 'a gelmişti. Kit lens ile birlikte. 1000$ bence tedirgin ediyor insanı. Ve ilana bakınca temsili fotoğraf koymuş. O makinenin fotoğrafı değil internetten K5 yazmış ilk çıkan fotoğrafı ve objektifi koymuş :) Buda tedirgin ediyor insanı acaba düşürmüşmü yada bir sorunu varmı tarzında. Bir önceki sayfada bahsetmişler. Telefonla konuşsan bile güvenme sonuçta tanımadığın birinden alacaksın o makineyi ve az bir para değil. Çinde tanıdıklarım var diyorsun onlar türkiyeye gelecekse yanlarında getirebilirler , ama kargo falan sıkıntı olabilir. Gümrüğe falan takılma riski fazla. Optik elektroniğe yönlendirebilirsin makineye bakmak için hatta telefon numarasını ile ara orayı durumunu anlat PentaxTurk'ten falan dersin belki yardımcı olurlar. Hiç olmazsa bakarlar bir sorunu varmı yokmu diye.Ben gittim bizzat tanıştım ve benim eski makinenin tekerleklerinde bir sıkıntı vardı sağolsunlar temiz iş yaptılar. Bu  arada  aramıza hoşgeldiniz. İyi vakit geçirmeniz dileği ile.Ben  iletişim bilgilerini size vereyim. Belki işinize yarar.

Arpacılar Cad. Anadolu Han Kat:2 No:8
(Nimet Abla Piyango Gişesi Sağ Çaprazı)
Eminönü - İSTANBUL
Tel: 0212.514 47 96

bahsi geçen makineyi birine baktırmadan kesinlikle almayı düşünmüyorum zaten. aslında kalitesine göre 1000 dolar çok iyi fiyat, ama yurtdışından daha ucuza sıfırını getirtebiliriz galiba. benimki biraz sabırsızlık aslında. 2 aydır dslr araştırıyorum. 1 aydır pentax k5 bakınıyorum. artık rüyalarıma girmeye başladı pentax. onun aceleciliği var. aklım bekle biraz daha diyor, duygularım hemen ilk makineyi al diyor :)
bu arada hoşbulduk. teşekkürler

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #25 : 30 Kasım, 2011, 00:55:27 »
bahsi geçen makineyi birine baktırmadan kesinlikle almayı düşünmüyorum zaten. aslında kalitesine göre 1000 dolar çok iyi fiyat, ama yurtdışından daha ucuza sıfırını getirtebiliriz galiba. benimki biraz sabırsızlık aslında. 2 aydır dslr araştırıyorum. 1 aydır pentax k5 bakınıyorum. artık rüyalarıma girmeye başladı pentax. onun aceleciliği var. aklım bekle biraz daha diyor, duygularım hemen ilk makineyi al diyor :)
bu arada hoşbulduk. teşekkürler

Yurtdışındanda fiyatları 2000 TL civarlarında sadece body'si kit lenste 200 TL falan olsa hani belki düşmüştür 2100 TL ye veya 2000 TL ye bulabilirsiniz. Ama dediğim gibi yurtdışından gönderilecekse gümrüğe takılma riski var. Takılırsa %30 vergi kesecekler buda yazık günah yani.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4

www.hikmetsir.com

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Kasım, 2011, 01:03:51 »
gönderme işi olmucak. onu da baya araştırdım, riski yüksek. Tr de olup da işleri gereği çine gidip gelenler oluyor. onlar aracılığı ile getirtebilirim galiba

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #27 : 30 Kasım, 2011, 01:28:40 »
gönderme işi olmucak. onu da baya araştırdım, riski yüksek. Tr de olup da işleri gereği çine gidip gelenler oluyor. onlar aracılığı ile getirtebilirim galiba

Olabilir :) Ama iyi araştırın derim çindeki ürünleri falanda :)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4

www.hikmetsir.com

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 05 Aralık, 2011, 17:44:50 »
Makineyi 18-55 WR kit lensi ile almış bulunmaktayım. şimdi bekle ki makine gelsin

28-80 mm Pentax lens mi? sigma 28-80mm macro lens mi?

Başlatan cronos10

Yanıt: 13
Gösterim: 6446
Son İleti 19 Ekim, 2012, 23:17:48
Gönderen: ercan69
pentax k10d ve k20d arasında kaldım kullanım amacım portre ve manzara çekimi

Başlatan hs1409yb

Yanıt: 13
Gösterim: 6567
Son İleti 30 Mart, 2015, 19:37:23
Gönderen: hs1409yb
Pentax Yetkili Servisi >>>> Sun Dijital ve Özgür Foto Teknik

Başlatan Baha

Yanıt: 80
Gösterim: 63910
Son İleti 05 Nisan, 2018, 20:49:35
Gönderen: fgpinarli
Pentax x70 Fotograf makinemi Bilgisayarda Görüntü almak istiyorum.

Başlatan seymen

Yanıt: 3
Gösterim: 2028
Son İleti 01 Mart, 2019, 11:16:00
Gönderen: Baha
Pentax DSLR makinalarda AF Fine tuning (AF hassas ayarı)

Başlatan drgunaydin

Yanıt: 20
Gösterim: 12493
Son İleti 02 Ocak, 2014, 14:14:59
Gönderen: itasdemir