Gönderen Konu: İZMİR FOTOĞRAFÇILIK KURSU,FOTOĞRAF KURSU  (Okunma sayısı 4195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yedincisanat

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yedincisanatdernegi.com.tr/
İZMİR FOTOĞRAFÇILIK KURSU,FOTOĞRAF KURSU
« : 09 Şubat, 2013, 13:13:54 »
Fotoğrafçılık
• Dijital temel fotoğraf atölyesi
• İleri fotoğraf atölyesi
• Stüdyo fotoğrafçılığı
• Çocuklar için fotoğraf atölyesi

katılım için herhangi bir ön şart bulunmamaktadır. Fotoğrafa ilgi duyan her yaş ve meslekten katılımcılar programa dahil olabilirler.

Fotoğraf sanatçıları ve akademisyenler tarafından verilen derslerde  fotoğrafçılık uygulamalı ve kuramsal yürütülür.

Amacımız, fotoğraf ve sinema sanatları başta olmak  üzere bütün sanat dallarının öğrenilmesi, yaygınlaşması ve gelişmesini sağlamaktır.7.SANAT DERNEĞİ, gözlemlenebilen gerçekliğin kaydedilmesi , yorumlanması ve anlatılması; kişisel bir düşüncenin ifade ya da bir yanlışlığın işaret edilmesi ihtiyacı duyan tüm sanat severlere  bunu gerçekleştirebilme fırsatı yaratmak isteği taşır. Haziran 2012 tarihinde kurulan 7.SANAT DERNEĞİ her yaştan sanatseverin biraraya  gelerek üretsel faaliyette bulunabilecekleri bir ortam sunar. 7.SANAT DERNEĞİ,  fotoğraf ve sinema sanatçıları, akademisyenleri, öğrencileri ve sanatseverleri bir platformda toplar.

İletişim Bilgileri

http://www.yedincisanatdernegi.com.tr/

Hüseyin Çağlayan Sokağı No:17 Kat:4 Daire:4 Donanmacı Mahallesi Karşıyaka / İZMİR 

(karşıyaka çarşı mcdonalds karşı sokağı mis döner yanı)

Telefon : 0232 368 80 12
Mobil     : 0507 648 82 80

[email protected]

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: İZMİR FOTOĞRAFÇILIK KURSU,FOTOĞRAF KURSU
« Yanıtla #1 : 09 Şubat, 2013, 14:17:26 »
Hayırlı olsun. Başarılar dilerim.
Ufacık bir düzeltme yapmak istiyorum. Belki de ben okuduğumu yanlış yorumladım ama...
Alıntı
.... sanat dallarının öğrenilmesi ....
Sanatı öğrenebiliyor olsaydık, güzel sanatlar fakülteleri yetenek sınavına gerek duyar mıydı?
Arslan Türegün

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Şubat, 2013, 06:52:52 »
yedincisanat'tan özür dileyerek sormak isterim; aramızda bu kurslara katılan var mı?

Olur ya İzmir'li bir kullanıcı denk gelir konuya, nedir kimdir bu yedincisanat? Üyelerimizden bizzat duymak daha sağlıklı gelebilir. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Şubat, 2013, 07:58:25 »
Günaydın,
Fotoğraf veya benzeri diğer kurslar ile teknik, bilgi, beceri ve görgüyü artırmak mümkün. Üyesi olduğum dernek de zaman zaman, "temel fotoğraf eğitimi" adıyla bu tür kursları veriyor. Özellikle, makinalarını iyi tanımayanlar veya otomatik mod dışında çalışmaya korkan kişiler için çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Ama "sanat öğretiyoruz" demek bence yanlış. Sanat duygular ile bire bir bağlantılı bir şey. Sanıyorum, anlatılmak istenen şey "zanaat" ama her ne hikmetse, özellikle resim, heykel, fotoğraf gibi alanlarda (aslında her alanda olduğu gibi) "sanat" ve "sanatçı"  kelimelerini kullanmayı çok seviyoruz.
Dernekte en çok yaptığım geyiktir. "Niye bu derneğe üye oldun?" sorusuna verdiğim cevap, "dernek adında sanat kelimesi geçmiyor, o nedenle" olur :).
Her ne ise, bir tane kötü fotoğraf ekledim konuya. Herkesin duygularını merak ediyorum. Ben o fotoğrafı, marinetraffic sitesine göndermek üzere gemiyi takip ettiğimde çekmiştim. Benim düşünceme göre sanat değil çünkü makinayı o yöne çevirdiğimde "üff ablaya bak!" hissiyatı içindeydim :p.
Arslan Türegün

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Şubat, 2013, 11:36:40 »
Arslan Abi bu fotoğraf çok sanatsal olmuş, altın noktalar kuralına uyduğunu görüyoruz, arkadaki fonda kompozisyonu güçlendirmiş :D :D :D

hüseyin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 04 Eylül, 2013, 17:13:04 »
selam arkadaşlar  size siyahbeyaz fotoğraf atölyelerini önermek isterim çünkü eğitmenlerinin hepsi kendi alanlarından  mezun ve  İzmir de eğitim görevlisi olarak ders veren hocalar da var.Sadece teknik olarak değil fotoğrafın felsefesi hakkında da bilgi sahibi olacaksınız ben çok memnun kaldım   siyahbeyaz fotoğraf atölyeleri  Fotoğrafa bakış açınızı kesinlikle değiştirecektir..

Çevrimdışı bade35

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Eylül, 2013, 13:26:30 »
ben yedinci sanatta temel fotoğrafçılığa gittim ve çok memnun kaldım. özellikle gezileri ve etkinliklerinde çok eğlendik. hocalar çok ilgili kursum bitmesine rağmen hala çektiğim fotoğrafları götürüyorum, ücretsiz gezilerine katılıyorum. mutlaka ilgilenin arkadaşlar. sınıflarının 3-4 kişilik olması uygulamalı derslerde çok avantaj oluyor. özellikle stüdyo ve dış çekimlerde çok eğleniyorduk. Şu an ileri fotoğrafçılığa katılıcaz inş. eşimle.  :D

Karşıyaka'nın Bir Başka Yüzü - Fotoğraf yarışması

Başlatan arslanturegun

Yanıt: 0
Gösterim: 2006
Son İleti 09 Haziran, 2012, 22:00:22
Gönderen: arslanturegun
İzmir'de yapılacak olan bazı etkinlikler - yarışmalar

Başlatan sdemir03

Yanıt: 2
Gösterim: 6402
Son İleti 13 Ekim, 2011, 17:22:56
Gönderen: sdemir03
1. Uluslararası Türkiye Balon Festivali İzmir - İstanbul

Başlatan Eagle Fly Free

Yanıt: 7
Gösterim: 3813
Son İleti 11 Eylül, 2012, 00:55:01
Gönderen: KaBeş
15 ocak pazar (2012 2. izmir bulusmasi)

Başlatan abcde

Yanıt: 54
Gösterim: 19081
Son İleti 16 Ocak, 2012, 08:24:28
Gönderen: Eagle Fly Free
..izmir çevresi huzurlu bir pansiyon tavsiyesi....

Başlatan fıratD

Yanıt: 7
Gösterim: 7791
Son İleti 20 Şubat, 2012, 15:50:49
Gönderen: KaBeş