Gönderen Konu: Tekin43 yasadiklarimiz bi bakin...  (Okunma sayısı 9599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tekin43 yasadiklarimiz bi bakin...
« Yanıtla #15 : 11 Şubat, 2016, 14:56:21 »
Benim ornek verdigim laflari soylemisim gibi konusuyorsun ben bu makinaya ihtiyacim oldugu icin aldim kargo bizi 5 ay bekletirse onumu bekliycez sen parani makinani saglam aldin konusuyorsun tabi rahatca bak gittim yaptirdim makinayi is yerimden izin aldim hadi bakalim simdi ne yapicaksin merak ediyorum

Çevrimdışı tekin43

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 11 Şubat, 2016, 15:54:22 »
bu sözler whatsapp'ta mevcut örnek sözler filan değil. ortalığı velveleye verme, acele etme dedim sadece ben.
ama bu arada " yazıklar olsun " " senin öğreteceğin öğrencilere yazık " gibi hakaretler bile yazdı bu arkadaşımız.
Ben başından beri keşke yaşamasaydık tarzında şeyler yazdım, bekleyip görmek lazım dedim ama anlatamadım.

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 11 Şubat, 2016, 16:06:10 »
bu sözler whatsapp'ta mevcut örnek sözler filan değil. ortalığı velveleye verme, acele etme dedim sadece ben.
ama bu arada " yazıklar olsun " " senin öğreteceğin öğrencilere yazık " gibi hakaretler bile yazdı bu arkadaşımız.
Ben başından beri keşke yaşamasaydık tarzında şeyler yazdım, bekleyip görmek lazım dedim ama anlatamadım.

Ayip yemin ederim yazdigin hersey bendede mevcut benim sorunum deil deyip durdun neyini bekleyeyim diyorum sana hala diyorum makinaya ihtiyacim var diye aldim beklesem senden deil baskasindan alirdim senin keyfini bekleyemem ben ben makinayi yaptirdim olay sana kalmis ya ucreti yollarsin ya yollamassin lakin seninle asla bidaha alisveris deil ayni konuda bile olmam bi insan sattigi urunun arkasinda durmuyorsa uzak durucaksin...

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 11 Şubat, 2016, 16:09:51 »
İlk başta aynen şunları yazdı bana " ben size kırık makina gönderdiniz demedim ", " üstüne bir şey düşürmüşler veya yere düştü " " düşmüş makina hem de çok yüksekten "
ben de dedim ki keşke kontrol etseydiniz teslim alırken " eşim teslim almış " dedi, sonra " kargocu güvenliğe bırakıp gitmiş " nasıl kontrol edeyim dedi.
sonra bana dedi ki gittim sordum 270 TL masrafı var ya bu parayı gönderirsin ya da makinayı geri alırsın
sonra 270 TL masrafın yarısını gönderin demeye başladı
sonra belki sen kırdın sendeyken çekilmiş fotoğraf gönder dedi
onu da fotoğraf da gönderdim
BEN BAŞTAN BERİ AYNI ŞEYİ SÖYLÜYORUM: SUÇ GÖNDERİCİ DE VE ALICI DA DEĞİL KARGODADIR, ORAYA BAŞVUR

Tekin bey ben ve benden biri şu saatten sonra sizden 5 liralık kapak dahi satın almayacak. Dahası tekrar bir vukuat olması durumunda olaya daha farklı yaklaşacağım. "Üzüldüm, keşke yaşanmasaydım, keşke olmasaydı, aa çok üzüldüm" gibi tekrar tekrar yapıcılıktan uzak konuşmanız ve diyalogdan kaçar tutumunuzu yakıştıramadım.

Öncelikle şunu anlamaya çalışın lütfen. Burada haklı haksız aramıyoruz. Burada doğru & yalan konuşanı da aramıyoruz. İyi niyet kötü niyet hiç aramıyoruz. Yani hiç bir şey aramıyoruz. Tekrar edeyim, hiç bir şey aramıyoruz. Biz burada var olan bir hatayı düzeltmek istiyoruz. Oğuzhan yalan söylüyor olabilir. Eksik yada fazla söylüyor da olabilir. Yada %100 doğru söylüyordur, bilemeyiz. O nedenle ürünü ben alıp, teknik servise bizzat ben teslim edecektim. Bana mı güvenmiyorsunuz? Az daha bana da hakaret edeceksiniz, çok ayıp.

Kullanıcılar PentaxTurk'ü, pazar kitlesi olduğu için tercih etmelerini istemiyoruz. Biz, kullanıcıların PentaxTurk'ü güvenli bir pazar olduğu için tavsiye etmelerini istiyoruz. Güvenli pazar demek, alıcının satıcının birbirini tanıdığı, samimi bir pazar demek. Yani siz kaynaklı olmayan bir hata olması durumunda dahi alıcısınız yada satıcısınız farketmez yardım etmenizi gerektiren bir pazar demektir. Mesela "kargo firmasına gidin" deyip dilencilik yaptırma çalışmanız çok çirkin bir davranış. Ben bu cevabı hiç bir site üyesine yakıştıramıyorum.

Birkaç hafta önce 15mm limited objektifimi SAĞLAM bir şekilde bir site üyemize kargoladım. Kuryenin yaptığı bir ayıp olduğunu biliyorum. Parasoleyi yamuk bir şekilde üyemize teslim edildiğine eminim. Üye benimle iletişime geçti ve ürünü İADE edin dedim. Parayı da iade ettim. Hem objektifimin parasoleyi yamuldu, hem de kargo parası ödememle kaldım. Çifte zarar. Peki site üyemize "Banane ben paramı aldım, sana da sağlam gönderdim. Kargo firmasıyla görüşün." mü deseydim? Olmaz, böyle şeyler hoş değil. Keza Haldun bey ile olan anımı da paylaştım. Sizin gözünüzde ben bayağı avanak avanak masraf konusunda yardım edip duruyormuşum meğer. Neyse ki böyle düşünmüyorum. Her fırsatta içinde olduğum olaylarda doğrudan, içinde olmadığım olaylarda ise en azından fiyatı aşağı çekerek mutlaka herkese yardımcı olacağım.

Polemik yaratıp tarafmışım gibi bir izlenimin ortaya çıkmasını istemiyorum. Oğuzhan ile özel bir iletişimim yok. Yada Tekin bey ile geçmişte özel bir iletişimim olmadı. Her iki üyeye de eşit mesafedeyim. Sonuç olarak olayların iç yüzünü, aranızda geçen konuşmaları bilemiyorum. Fakat ben yönetici olarak yardım etmeye çalışırken güvenmez tutumunuzu yakıştırmadığımı belirtmek isterim. Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 11 Şubat, 2016, 16:17:11 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Şubat, 2016, 16:29:44 »
Baha kesinlikle haklisin bunu bana bastan beri yapti ilk teklifim body leri takas edelim nakiti bahaya gondereyim o size yollasin dedim kabul etmedi bahayi tanimam ben deyip gecti. Tabi ben anlattim yonetici oldugunu guvenmedi gene kargoyu aldim ne yapsam olmadi makinayi al dedim olmadi ortaklasa yaptiralim dedim olmadi hic bir sekilde kabul etmedi senle kargo arasinda git ugras dedi kisacasi istediki ben sattim konu kapanmistir... Sonrasida varda uzatmayacagim sıķıldım cünķü egerki birazcık sattigi malin arkasindaysa arar bu konuda özrünü diler. Basindan beri zaten yanimda olsa ben geri vermeye calismadim onu suçlamadim sen böyle gonderdin demedim tek istegim ortaklasa halledelim lakin sonuc yok
« Son Düzenleme: 11 Şubat, 2016, 16:30:59 Gönderen: Oguzhan »

Çevrimdışı ankaradag

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Şubat, 2016, 02:14:10 »
Gonderici kötü paket yaptı diyelim peki alıcı neden kontrol etmemiş teslim alma esnasında ? Kimse kusura bakmasın ama isim verecegim oguzhan burayı ticarethane gibi kullanıyorsun ve neredeyse haftada bir senin icinde olduğun vukuatlara denk geliyoruz. Sahsi fikrim şudur bu konuda : tekin bey kargo paketine yeteri özeni göstermediyse kargo firması ödeme yapana kadar oguzhan'ın masrafına ortakk olmalıdır. Eger pakete özen gosterdiyse oğuzhan bu durumu kargo firmasıyla halletmelidir. Ve biraz seytanın avukatı olayım diyorum. Iki taraf da bu hasarlı ürünün o ürün olduğunu ispatlayabilecek midir ? Gonderici alıcıya ürünü yollamadan önce seri numarasını yazdı mı acaba ? Tekin bey saglam bir gövdeyi teshir edip hasarlı bir gövde mi gönderdi ? Veyahut Oguzhan elindeki baska bir hasarlı gövdeyi tekin beyin gönderdigi ürün olarak mı lanse ediyor ? Dedigim gibi ben ürün yollarken seri numarasini ve paketleme asamasini videoya aliyorum ki ne alıcı ne kargo bir olumsuzluk da beni hatalı çıkarmadın. Aynı sekilde bir ürünü alırken de paketi teslim aldıgım an videoya cekerek paketi acıyorum....

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 12 Şubat, 2016, 07:52:29 »
Gonderici kötü paket yaptı diyelim peki alıcı neden kontrol etmemiş teslim alma esnasında ? Kimse kusura bakmasın ama isim verecegim oguzhan burayı ticarethane gibi kullanıyorsun ve neredeyse haftada bir senin icinde olduğun vukuatlara denk geliyoruz. Sahsi fikrim şudur bu konuda : tekin bey kargo paketine yeteri özeni göstermediyse kargo firması ödeme yapana kadar oguzhan'ın masrafına ortakk olmalıdır. Eger pakete özen gosterdiyse oğuzhan bu durumu kargo firmasıyla halletmelidir. Ve biraz seytanın avukatı olayım diyorum. Iki taraf da bu hasarlı ürünün o ürün olduğunu ispatlayabilecek midir ? Gonderici alıcıya ürünü yollamadan önce seri numarasını yazdı mı acaba ? Tekin bey saglam bir gövdeyi teshir edip hasarlı bir gövde mi gönderdi ? Veyahut Oguzhan elindeki baska bir hasarlı gövdeyi tekin beyin gönderdigi ürün olarak mı lanse ediyor ? Dedigim gibi ben ürün yollarken seri numarasini ve paketleme asamasini videoya aliyorum ki ne alıcı ne kargo bir olumsuzluk da beni hatalı çıkarmadın. Aynı sekilde bir ürünü alırken de paketi teslim aldıgım an videoya cekerek paketi acıyorum....

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamam haklisinda benim eski vukaatlar senin gibi anlasamadigim icin yazilan konular alipda sorun cikan sadece bulent vardi o bile bundan daha anlayisliydi ondanda k5 almistim sorunlu cikmisti yaptirmistim adam ucreti yollamisti ( patlican olayi haric ) karsi taraf itinali bir sekilde makinanin flas kizaginin fotolarini cekmemis normal ilandaki fotolarda bende orjinall cekilenleri istedim telefonla pc den bi resim cekti gonderdi soyledim hala orjinal foto bekliyorum. bu adam evet kotu kargo yapmiş baya kötü, gonderirken hic bir delil yok saglam olduguna dair, kargo sirketi kesinlikle fatura istiyor hatta dün tekrar konustum gonderme tahutnamesini okuttular e karsi tarafta fatura yok her turlu bize kaldi, kalmasaydi 40 ila 120 gun icinde sonuclaniyormuş bunu kim bekler ? Karsi taraf bana hic bir olumlu yön vermemis verse belki beklenirdi devamli banane ben saglam gonderdim deyip durdu deseydi bekleylim kargoyu veya yaptiralim bunun pesini birakmayalim canima minnet bende ugrasirdim lakin karsi tarafta kesinlikle böyle bırşey yok. Kisacasi ben gittim makinayi dün yaptirdim dün yaptirdim demek icin aradim kesinlikle benim telefonumu acmiyor ! Msj attim bana döndüğü ve dedigi su deydimi bukadar seye ! Demesine ragmen hala hic bir sekilde yardimlasma konusma neyi varmis diye sorma yok kapatti gitti bi insan bukadar sorumsuz bukadar vurdumduymaz olurmu ? Insanlik namina hic birsey yok bu adamda! O parayida gondermesin istemiyorum ben bisey kaybetmem ! Burdaki herkez taniyor artik beni ! Ama size cidden gene diyorum ticaret yapmiyorum elimde suan 1 k5 1 18 55 2 flitre var okadar

Çevrimdışı tekin43

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 12 Şubat, 2016, 08:43:12 »
fotoğrafın orjinali

Çevrimdışı veyselu

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 12 Şubat, 2016, 11:17:09 »
Ülkemizdeki kargo firmalarının işgüzarlığı malum. Bu ürün kargoda zarar görmüş ve suçlu kargo firması. Üstelik teslim alırken bırakın kontrol etmeyi işyerinizde veya çevrenizde bulunan herhangi birine imzasız bırakıp  gidiyorlar. Onun için burda bana göre kabahatin büyüğü kargo firmasında, ikinci olarak satıcıda. Biz bi ürün satarken 5 kat baloncuklu poşete sarıp, sıvı geçirmeyecek şekilde paketleyip, aralara derelere köpük sıkıştırıyorsak hep bu kargoların sorumsuzluğundan dolayı mağdur olmamak için. Burada masrafı alıcının ve satıcının paylaşması lazım. Çünkü bu alışverişten her iki taraf da nemalanıyor. "Benimle işin yok, git kargo ile uğraş demek" sorumsuzluğun daniskasıdır.

ve son olarak, elektronik bir ürün gönderirken kargoların çoğu "sigortasız gider" diyerek belge imzalatırlar. sizinki nasıl garantili gitmiş anlamadım.
-Pentax K-30
-Tamron 17-50mm

İzmir

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 12 Şubat, 2016, 11:22:31 »
Ülkemizdeki kargo firmalarının işgüzarlığı malum. Bu ürün kargoda zarar görmüş ve suçlu kargo firması. Üstelik teslim alırken bırakın kontrol etmeyi işyerinizde veya çevrenizde bulunan herhangi birine imzasız bırakıp  gidiyorlar. Onun için burda bana göre kabahatin büyüğü kargo firmasında, ikinci olarak satıcıda. Biz bi ürün satarken 5 kat baloncuklu poşete sarıp, sıvı geçirmeyecek şekilde paketleyip, aralara derelere köpük sıkıştırıyorsak hep bu kargoların sorumsuzluğundan dolayı mağdur olmamak için. Burada masrafı alıcının ve satıcının paylaşması lazım. Çünkü bu alışverişten her iki taraf da nemalanıyor. "Benimle işin yok, git kargo ile uğraş demek" sorumsuzluğun daniskasıdır.

ve son olarak, elektronik bir ürün gönderirken kargoların çoğu "sigortasız gider" diyerek belge imzalatırlar. sizinki nasıl garantili gitmiş anlamadım.

Tesekkur ederim yaziniz icin suc kargoda tabiki lakin satici ilgisiz sorumsuz yapacak bisey yok hepsi bana patladi dun daha kargo yolladim sigortasiz gitti imza attirdilar bisey olursa sorumluluk gondericiye aittir diye simdi onun basina bisey gelse ben karsi tarafa  bananemi diycem !

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 14 Şubat, 2016, 11:29:43 »
Arkadaslar makinayi yaptirdim dedigim gibi bir arayip sormadi neyi varmis diye kesinlikle irtibata gecmedi telefonumu acmadi bu gibi sahislara dikkat edelim kendisi okul müdürü isini kullanip guven sagliyorlar...

Çevrimdışı namikyildirim

• Üye
  • Pentaxla Canım Pentaxla
    • Profili Görüntüle
    • http://500px.com/namikyildirim
« Yanıtla #26 : 14 Şubat, 2016, 13:27:32 »
Arkadaslar makinayi yaptirdim dedigim gibi bir arayip sormadi neyi varmis diye kesinlikle irtibata gecmedi telefonumu acmadi bu gibi sahislara dikkat edelim kendisi okul müdürü isini kullanip guven sagliyorlar...
Geçmiş olsun Oğuzhan kardeşim.  Sende biraz durul yani çok hızlısın.

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

K-5 || A 50 mm F1.7 || Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Macro HSM II || Helios 58 mm 44-M3 ||

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 14 Şubat, 2016, 13:50:29 »
Geçmiş olsun Oğuzhan kardeşim.  Sende biraz durul yani çok hızlısın.
Tesekkurler tatile cikicam dedim makinayi ayarliyalim ne tatil kaldi ne makina yani  bu gibi insanlar yuzunden
E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ali tekine dikkat !!!
« Yanıtla #28 : 17 Şubat, 2016, 06:49:13 »
Arkadaslar simdide gonderdigim makinayi satiyor aman dikkat bu adama kesinlikle guvenmeyin benim ne telefonumu aciyor ne cvp veriyor !!!

Sahibinden ilan no 274000077

Çevrimdışı ucam1

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ali tekine dikkat !!!
« Yanıtla #29 : 17 Şubat, 2016, 07:03:50 »
parasını size yolladı mı peki gönderdiğim makineyi satıyor demişsinizde parasını size yolladı mı bunuda yazında bilelim hocam