Gönderen Konu: Haydi Destek! (Mobil Film Festivali)  (Okunma sayısı 3910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı öğrenci-l

• Üye
  • *
  • Zincirlerinizden başka kaybedecek bir şeyiniz yok!
    • Profili Görüntüle
Haydi Destek! (Mobil Film Festivali)
« : 03 Mart, 2016, 23:56:07 »

Merhaba Pentaxturk ailesi! Beni buralarda hemen hemen yeni görüyor olsanız da aslında çoktandır çaktırmadan
  aranızda geziniyorum. ;) Biz bi şeyler yapalım, bi şeyler yapalım dedik. Ekipmanları zorladık ve telefonla evet telefonla bir
  kısa film çektik. Ve bir festivale katıldık.

Şu an filmimiz 'halk oylaması'nda.

http://www.mobilfilmfestivali.com/hayri-cem-gor-uygar-koleler-yedirenksanat/

Yukarıda verdiğim linke tıklayıp filmimize oy vererek siz de bize destek olabilirsiniz.

Oylama 15 Mart'ta (gün sonunda) sona eriyor.

Filmimize -ve elbetteki sizlere de ;) - güveniyoruz. Hepinize iyi seyirler.

Meraklısına detaylar:

Senaryo, kurgu, müzik ve filmdeki amatör ruh bize aittir. :)

Film Lg G2 marka/model telefonla çekilmiş olup filmdeki diyalog kaydı ve müzik kaydı yine aynı telefonla yapılmıştır.

Film Adobe Premiere Pro'nun deneme sürümü ile -öğrenci işi  :D - kurgulanmış olup ses miksajı ve renk düzenleme
  yine aynı programla yapılmıştır.

Festival yalnızca telefonla çekilen filmleri kabul etmektedir.   

Yarışmanın sonuçları ise %40 halk oylamasına, %60 jüri oylarına göre belirlenecekmiş.

Ve elbetteki bütün eleştiri, öneri ve tebriklere açığız. :)

« Son Düzenleme: 04 Mart, 2016, 00:02:09 Gönderen: öğrenci-l »
Dünyanın bütün işçileri, birleşin!

Çevrimdışı Desperado

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Haydi Destek! (Mobil Film Festivali)
« Yanıtla #1 : 04 Mart, 2016, 21:53:40 »
Filmin ilk kısmındaki ogrencileri devamlı telefonla ugraşırken hayattan,çevrenden kopuk bir vaziyette gösteren sahneler ne kadar başarılıysa,ikinci kısımdaki durakta erkeğin, kızın onun yanına oturduktan sonraki konusmaşı bir o kadar başarısız olmuş.
Filmin ilk kısmına diyalogsuz konusmasız başladıysanız,erken ogrencinin kız yanına oturduktan sonraki kısmını da sessiz bitirmeniz daha doğru olurdu(erkek ogrenci kıza seslenirken sesleri kaydetmezdiniz,sadece ağzını oynatır derdini anlatır gibi cekilirdi,en son kız kulaklığını cıkarıp pardon birşeymi dediniz derdi biterdi film )
« Son Düzenleme: 04 Mart, 2016, 22:00:11 Gönderen: Desperado »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Mart, 2016, 21:59:24 »
Filmin ilk kısmındaki ogrencileri devamlı telefonla ugraşırken hayattan,çevrenden kopuk bir vaziyette gösteren sahneler ne kadar başarılıysa,ikinci kısımdaki durakta erkeğin, kızın onun yanına oturduktan sonraki konusmaşı bir o kadar başarısız olmuş.

Başarılı yada başarısız... Bu tarz bir projede bulunma bile tebrik edilesi. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Desperado

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Mart, 2016, 22:01:47 »
Orası ayrı ben kadrajları sevdim.Ama ülkemizdeki genel sorun bu kısa filmlerdeki, senaryolar üstünde cok calisilmiyor.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Mart, 2016, 22:11:18 »
Bu arada oy verdim fakat daha önce oy verdiniz diye bir hata alıyorum ve YouTube kaynaklı sanırım yeniden izleyemedim.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı öğrenci-l

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Mart, 2016, 22:44:41 »
       Desteğiniz için teşekkürler :) Oylama sistemi ip adresi üzerinden çalışıyor. Yani bir wifi ağından ya da mobil veriden oy
  verdiğiniz zaman tekrardan aynı internet bağlantısı üzerinden başka bir cihazla dahi oy veremiyorsunuz. Ancak farklı internet   
  bağlantılarından aynı cihazla pekala oy verebilirsiniz. :)

Çevrimdışı öğrenci-l

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mart, 2016, 22:55:21 »
Filmin ilk kısmına diyalogsuz konusmasız başladıysanız,erken ogrencinin kız yanına oturduktan sonraki kısmını da sessiz bitirmeniz daha doğru olurdu(erkek ogrenci kıza seslenirken sesleri kaydetmezdiniz,sadece ağzını oynatır derdini anlatır gibi cekilirdi,en son kız kulaklığını cıkarıp pardon birşeymi dediniz derdi biterdi film )

Evet, buna benzer tepkiler almıştık. En azından bir filmde verilecek olan mesajı doğrudan vermemek gerektiği 
  konusunda size katılıyorum. Ancak bence film sessiz başladıktan sonra diyaloğun yer almasında bir problem yok. Çoğu
  insan burada diyalogların pek doğal olmadığını söyleyebilir fakat ben filmlerde yapaylığın da doğal bir biçimde zaman
  zaman gösterilebileceğini düşünüyorum. Senaryo konusuna değinirsek, işin içine senaryodan önce bütçe (biraz da
  zaman) girdiği için :) mecburen çekilmesi daha kolay olan senaryolara yöneliyorsunuz. Yoksa daha farklı düşüncelerimiz
  de yok değil.
« Son Düzenleme: 04 Mart, 2016, 23:04:02 Gönderen: öğrenci-l »