Gönderen Konu: PentaxTürk Tanışıyor  (Okunma sayısı 129858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HaypurTiryading

• Üye
  • Eski Fuji'ci. :)
    • Profili Görüntüle
    • flickr
Ynt: PentaxTürk Tanışıyor
« Yanıtla #60 : 23 Ağustos, 2011, 01:52:01 »
Direk K10D araştırmaya başlıyorum o zaman.
Pentax K10D
Pentax DA 18-55 WR, DA 55-300, A 50mm f2, M 50mm 1.7
Revuenon Special 35mm f2.8, 135mm f2.8 - Panagor Macro Convertor

Çevrimdışı ghost22

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 23 Ağustos, 2011, 02:08:46 »
hele çevrende varsa bir k10d incele, kesinlikle bana hak vereceksin. Bir manzara çektiğini düşün önünde ağaç dalları var, dalların arasından manzarayı çekiyorsun hayal et. k-x dallaramı netleyecek, manzaranın herhangi bir yerinemi, çekim yapmadan bunu anlayamazsın, hatta bazen bilgisayara yüklemeden bile anlamak çok zor oluyor, oysa k10d de istersen otomatik netler ve netlediği yeri görürsün, istersen manuel olarak sen istediğin noktaya netleyebilirsin makineyi, bence bir fotoğrafçının en büyük yardımcısı af noktası, ön ve arka tarafta iki teker olması, ok tuşuna basarak ön tekerleği ayrı bir kombinasyonla kullanabilmek ve bu tekerleklere istediğin fonksiyonları atayabilmek, hdr için çekim yapma modunun olması, istersen kendine özel ayarlar için tanım yapabilme, piyasada çoook çoook çook ucuza bulabileceğin pentax af280t flashı pttl olarak kullanabilme, daha aklıma bile gelmeyen bir sürü özlellik, gerçekten k10d pentax için bir efsane diyebilirim. Bacanağım nikon d80 sattı, pentax arıyoruz ona.
Elimde kalan son lens, sonra elveda Pentax

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 23 Ağustos, 2011, 08:32:12 »
Direk K10D araştırmaya başlıyorum o zaman.

K-r K-x derken K10d haa. :)) Hayırlısı olsun..

Not: Kafa bulandırmak istemem, k10d renkleri gerçekten müthiş. Yanlız iso konusunda K-r kendini hissettiriri derecede iyi. Hani sadece fikir edinmen için söylüyorum.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #63 : 23 Ağustos, 2011, 10:42:22 »
Bakalım yeni mercedes c serisi alana kadar eski s serisini almaya karar verdim. Araştırmaya devam. :)
Pentax K10D

Çevrimdışı Eagle Fly Free

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 29 Ağustos, 2011, 03:47:18 »
Selamlar,

Ben Koray Yenidoğan. 1976 İzmir doğumluyum. Bir çok şehir dolaştıktan sonra tekrar İzmir'de yaşıyorum.
Elektrik-Elektronik mühendisiyim. Evliyim ve bir oğlum var :)

Fotoğraf çekmeyi oldum olası sevdim. Fotoğrafın ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yokken bile eski makinalarımızda makaralarca fotoğraf çekerdim. Dijital fotoğrafa ise önce basit bir Samsung kompakt ile başladım daha sonra Fuji'nin efsanevi modeli S6500 le devam ettim. Temel fotoğraf kavramlarını bu makina sayesinde öğrenme şansı buldum. İşimden dolayı fotoğrafa çok zaman ayıramadığımdan çektiklerim genelde hatıra fotoğraflarıyla sınırlı kaldı.  ;D Şimdilerde Ahmet beyin sayesinde sahibi olacağım K-r yi bekliyorum. Umarım D-SLR kullanmaya başladıktan sonra bu hobiye daha çok zaman ayırabilirim ve sizlerle güzel paylaşımlarımız olur.

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 29 Ağustos, 2011, 05:50:02 »
Selamlar,

Ben Koray Yenidoğan. 1976 İzmir doğumluyum. Bir çok şehir dolaştıktan sonra tekrar İzmir'de yaşıyorum.
Elektrik-Elektronik mühendisiyim. Evliyim ve bir oğlum var :)

Fotoğraf çekmeyi oldum olası sevdim. Fotoğrafın ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yokken bile eski makinalarımızda makaralarca fotoğraf çekerdim. Dijital fotoğrafa ise önce basit bir Samsung kompakt ile başladım daha sonra Fuji'nin efsanevi modeli S6500 le devam ettim. Temel fotoğraf kavramlarını bu makina sayesinde öğrenme şansı buldum. İşimden dolayı fotoğrafa çok zaman ayıramadığımdan çektiklerim genelde hatıra fotoğraflarıyla sınırlı kaldı.  ;D Şimdilerde Ahmet beyin sayesinde sahibi olacağım K-r yi bekliyorum. Umarım D-SLR kullanmaya başladıktan sonra bu hobiye daha çok zaman ayırabilirim ve sizlerle güzel paylaşımlarımız olur.
Hoş geldiniz Koray bey...K-r için ayrı bir +

Çevrimdışı pavilion

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 29 Ağustos, 2011, 11:21:57 »
bende geldim :)

Pentax K100D Super
Pentax SMC DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL
Pentax SMC DA 50-200mm f/4-5.6 AL ED
Pentax-CS-205 Kablolu Kumanda
Lowepro-Fastpack 250

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 29 Ağustos, 2011, 11:46:54 »
bende geldim :)

Hoşgeldiniz. :) Ee kısaca kendinizi tanıtınız, bilelim "pavilion" kimmiş? :)
PENTAX K-3

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • flickr
« Yanıtla #68 : 29 Ağustos, 2011, 15:29:54 »
Pavilion  ve diger arkadaslar hosgeldiniz. Kayserinin neresindesin pav.? 1-2 gun daha Kayserideyim bende.
Pentax K10D

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 30 Ağustos, 2011, 00:09:29 »

Çevrimdışı jetranger

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 30 Ağustos, 2011, 00:35:36 »
Herkese Merhaba..
Ben Cihangir Yarız, 63 yılı devirmiş bir emekli pilot olarak belki de aranızdaki en yaşlı üyeyim.. :) Fotoğraf tutkum 3 yıl kadar önce başladı. "Ben DSLR kullanamam" deyip aldığım Panasonic TZ7 ile altı ay kadar oyalandım. Sonra acilen K-x ile DSLR ye geçtim..  Lensler de peşinden geldi tabii.
İzmir'de oturuyorum. Daha çok makro ve manzara fotoğrafları çekiyorum.  Bu foruma Donanım Haber den isimlerini bildiğim arkadaşları görünce üye oldum.  Başarılı bir Pentax grubunu oluşturacağına inanıyorum.
Hepinize selam ve sevgiler..
Cihangir Yarız
Pentax K-x, Pentax K5 IIs, Pentax 16-45mm, Pentax 55-300, Tamron 90 mm, Sigma 18-250mm, Pentax 18-55mm kit, Sigma 10-20mm

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 30 Ağustos, 2011, 02:02:39 »
Herkese Merhaba..
Ben Cihangir Yarız, 63 yılı devirmiş bir emekli pilot olarak belki de aranızdaki en yaşlı üyeyim.. :) Fotoğraf tutkum 3 yıl kadar önce başladı. "Ben DSLR kullanamam" deyip aldığım Panasonic TZ7 ile altı ay kadar oyalandım. Sonra acilen K-x ile DSLR ye geçtim..  Lensler de peşinden geldi tabii.
İzmir'de oturuyorum. Daha çok makro ve manzara fotoğrafları çekiyorum.  Bu foruma Donanım Haber den isimlerini bildiğim arkadaşları görünce üye oldum.  Başarılı bir Pentax grubunu oluşturacağına inanıyorum.
Hoş geldiniz Cihangir Bey

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #72 : 30 Ağustos, 2011, 02:37:21 »
Herkese Merhaba..

Cihangir bey hoşgeldiniz aramıza . :)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #73 : 30 Ağustos, 2011, 02:41:46 »
hoşgeldiniz Cihangir bey, 3 yıl fotoğrafçılık deneyiminizin yanında yaşınızın getirdiği tecrübeyle bizlere katkı sağlayacağınızdan eminim.iyi forumlar bol paylaşımlar diliyorum.
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 30 Ağustos, 2011, 10:15:02 »
Herkese Merhaba..

Hoşgeldin abi. :) Küçüklere sorarlar ya büyüyümce ne olacaksın diye cevabım hep "Pilot" olurdu. Bir sempatim var uçaklara. Tabi büyüdükçe işler değişiyor, bazı şeylere ulaşmak kolay olmuyor. :) Bu konuda şanslısınız gözümde..

Sitenin bugün 33. günü. Güzelleşerek daha geniş kitlelere sesleniriz umarım. İyi günler..
PENTAX K-3

PentaxTürk İletişim Alanı

Başlatan Baha

Yanıt: 1
Gösterim: 15222
Son İleti 26 Şubat, 2015, 14:52:28
Gönderen: Baha