Gönderen Konu: PENTAXTÜRKİYE SATIN ALINDI  (Okunma sayısı 35706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
PENTAXTÜRKİYE SATIN ALINDI
« : 03 Aralık, 2013, 23:57:10 »
Merhaba PentaxTürk Ailesi.

Size büyük satın alma işleminden bahsetmek istiyoruz. PentaxTürkiye forum sitesini tüm isim hakkı ile satın almış bulunmaktayız. Siz üyelerimize daha iyi hizmet verme gayesiyle şuan için PentaxTürkiye’nin deaktif konuma getirilmesi ve tek çatı mantığı ile bizim için özel olan PentaxTürk ismi altında yayına devam edilmesi kararı almış bulunmaktayız.

Tüm Pentax ailesine hayırlı uğurlu olsun.
PentaxTürk Yönetim Ekibi

Röportaj / Bahattin Bağdadioğlu

1-Satın alma işlemi nasıl gerçekleşti? Daha önceden planlanmış mıydı?

Hayır. Ne böyle bir düşüncemiz oldu, ne böyle bir ihtiyacımız. Zaten tüm PentaxTürkiye altyapısı elimizde olmasına rağmen şuan için hala PentaxTürkiye’yi kullanma gibi bir düşüncemiz yok. PentaxTürkiye yöneticisinin teklifi üzerine düşündük ve Pentax ailesi için yararlı olacağına inandık. Satın alma işlemi de kısacası, tarafların birer temsilcilerinin görüşmeleriyle oluşturulmuş sözleşmenin kabulü ile oldu. Burada PentaxTürkiye yöneticisine uzlaşmacı tavrından dolayı da teşekkür etmek isterim.

2-PentaxTürkiye tekrar yayına girecek mi?

Öncelikle atacağımız her adımın üyelerin çıkarına olup olmadığını konusunda tartıştığımızı ve kararı bu şekilde aldığımızı belirtmek isterim. PentaxTürkiye tekrar yayına girer/girmez diye kesin yargı kurmak istemem ama yakın tarihte bunun söz konusu olmadığını söyleyebilirim. Teklif gelir ise değerlendirebiliriz.

3-PentaxTürkiye üyeleri ne olacak? 5 yılın konuları ne olacak?

Altyapısal olarak birleşme gerçekleştirmek istemedik. Sahte hesaplar, ölü konular gibi problemlerle başa çıkmak bu noktada kolay olmayacaktı. PentaxTürkiye’de üyeliği olup, PentaxTürk’te üyeliği olmayan kullanıcıların PentaxTürk’te üyelik açmaları gerekecek. Eski konulara da erişmek şuan için mümkün değil. Ancak PentaxTürkiye konusunda tüm üyeler, tüm mesajlar, tüm konular….. kısacası her şeyin yedeği arşiv niteliğinde saklanacaktır. Sadece normal kullanıcılar tarafından erişime kapalı olacak.

4-PentaxTürkiye ile PentaxTürk arasında tartışmalar biliniyor. Bu konuyu düşündüğünüzü sanıyorum. Fikriniz nedir?

Bana en çok sorulan sorulardan biri. Ama kızdığım noktada tam olarak bu aslında. PentaxTürkiye ile PentaxTürk arasında bir problem hiçbir zaman olmadı. Kutup oluşturulmaya çalışıyor gibi geliyor bana ve hiç hoş görmüyorum. Siteler arası hiçbir zaman hiçbir problem olmadı. Kişisel bazı problemler olabilir, olması da doğaldır. Ama profesyonellik gereği kişisel problemler kitlelere/topluluklara mal edilmemeli. Umut ediyorum ki bu manada sorular ile artık karşılaşmam.

PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı zaferguler

• Üye
  • Elde Var Ben
Ynt: PENTAXTÜRKİYE SATIN ALINDI
« Yanıtla #1 : 04 Aralık, 2013, 00:56:42 »
İLk yorum benden olsun Baha. Bence çok ta gerekli değildi ama böyle uygun görmüşsünüz yönetim olarak. Hayırlı uğurlu olsun demek düşer bizede. Bu arada ismi değiştirmediğinize sevindim. ;)

Çevrimdışı captain

• Üye
  • Ahmet Sait
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Aralık, 2013, 01:35:52 »
Tüm pentax severlere hayırlı olur umarım. Acıkcası bu bölünme ortadan kalktıgı icin cok iyi olmus bence. Site yönetimini tebrik ederim :)
Pentax K5
Specialty Coffee
İstanbul Üniversitesi
Cup Of Joy

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Aralık, 2013, 08:44:37 »
Çok iyi bir girişim. Yönetim olarak pasif ve adminleri gereksiz insanlardan oluşmuş bir forumdu. 3-5 kişinin kendi malı gibi kullandığı bir forumun uzun süre kalması imkansızdı. Adında PENTAX ibaresi,adı geçen hiç bir oluşum PENTAX düşmanı bir düşüncede olamaz. Bu adice davranışa ben son verecektim benden önce davrandılar. Başkası satın aldı. PENTAX markasını kötüleyen bir oluşum halini almıştı.

Diyeceksiniz ki PENTAX babamızın malımı neden kendi malım gibi davranayım. Bu düşüncede olanlar ahlak anlayışı zayıf insanlardır. Sen yıllarca PENTAX kullan sonra başka markaya geçtiğinde PENTAX'ı kötülemeye başla. Be adi kişilik PENTAX kötüydü neden yıllarca kullandın. Neden hala PENTAX sitesinde atıp tutuyorsun .

Tekrar ediyorum gereksiz ve pasif insanların yönetiminde olan bir oluşumdu. www.pentaxkötülemenoktası.com diye dalga geçiyordu insanlar.Daha söylemek istediğim çoook şey var ama o kişiliksizlere fazla söz söylemeye gerek yok.

Gölge etme başka ihsan istemem derim geçerim :)
« Son Düzenleme: 04 Aralık, 2013, 19:42:22 Gönderen: bFeeL »

Çevrimdışı _Rayearth_

• Üye
  • I LOVE PENTAX!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Aralık, 2013, 09:10:14 »
Çok iyi bir girişim. Yönetim olarak pasif. Adminleri gereksiz insanlardan oluşmuş bir forumdu. 3-5 kişinin kendi malı gibi kullandığı bir forumun uzun süre kalması imkansızdı. Adında PENTAX ibaresi,adı geçen hiç bir oluşum PENTAX düşmanı bir düşüncede olamaz. Bu adice davranışa ben son verecektim benden önce davrandılar. Başkası satın aldı. PENTAX markasını kötülemeye başlamıştı.

Diyeceksiniz ki PENTAX babamızın malımı neden kendi malım gibi davranayım. Bu düşüncede olanlar ahlak anlayışı zayıf insanlardır. Sen yıllarca PENTAX kullan sonra başka markaya geçtiğinde PENTAX'ı kötülemeye başla. Be adi kişilik PENTAX kötüydü neden yıllarca kullandın. Neden hala PENTAX sitesinde atıp tutuyorsun .

Tekrar ediyorum gereksiz ve pasif insanların yönetiminde olan bir oluşumdu. www.pentaxkötülemenoktası.com diye dalga geçiyordu insanlar.Daha söylemek istediğim çoook şey var ama o kişiliksizlere fazla söz söylemeye gerek yok.

yazdıklarınıza aynen katılıyorum bende pentax turkıye kapandıktan sonra buraya gecenlerdenım burası daha sıcak samımı sohbetlerın yapıldıgı  yararlı paylasımların  oldugu bir forum, yalnız şunu da belırtmelıyımkı pentax turkıyede hersey daha duzenlıydı ve buraya göre cok daha fazla bılgı ve paylasım vardı...
« Son Düzenleme: 04 Aralık, 2013, 19:42:41 Gönderen: bFeeL »
pentax ?
pentax A 50mm f:1.2
sigma 17-50mm f:2.8
METZ 58 AF-2

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Aralık, 2013, 09:16:50 »
yazdıklarınıza aynen katılıyorum bende pentax turkıye kapandıktan sonra buraya gecenlerdenım burası daha sıcak samımı sohbetlerın yapıldıgı  yararlı paylasımların  oldugu bir forum, yalnız şunu da belırtmelıyımkı pentax turkıyede hersey daha duzenlıydı ve buraya göre cok daha fazla bılgı ve paylasım vardı...

Yazıda bazı düzeltmeler ve değişiklikler yaptım. 
Yakın zamanda yapılan içerik düzenlemesi siteye olumsuz yansıdı. İyi giden bir düzeni değiştirmek olumsuz sonuçlar verir. Üye sayımız çoğaldıkca paylaşımlarda artacaktır.

Çevrimdışı Pentax Star

• Üye
  • İstanbul/Ataşehir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Aralık, 2013, 09:24:58 »
benim.dusuncem alan adi alinmis alinmamis onemli degil. bu sitenin tek eksigi bence organizasyon/bulisma konusunda bence sifir.

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Aralık, 2013, 09:34:33 »
benim.dusuncem alan adi alinmis alinmamis onemli degil. bu sitenin tek eksigi bence organizasyon/bulisma konusunda bence sifir.
pentaxturkey.com 'un olumsuz yansımalarından en önemlisi bu konudur. Zamanla bu olumsuz düşünceler silinecektir.

İnternet ortamında paylaşmış olduğunuz hiçbir şey size ait değildir artık.''Forumlar birkaç kişinin malı değildir'' düşüncesi bütün üyelerde ve ziyaretçilerde kendine yer edinip geliştiğinde sitemizde gelişecektir.

Çevrimdışı guvenfesli

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Aralık, 2013, 09:37:55 »
muhalefet yapmak istemem ama acilip acilmayacagi kesin degil tekrar forumun. acilmayacaksa ve topicler bu foruma tasinmayacaksa bana ne yarari var ama acilacaksa da cok guzel bir olay. pentaxturkiyenin topic sayisi ve katilim haylice fazlaydi
Pentax k3
Tamron sp 90 mm f 2.8 Macro+
Pentax AF 540 FGZ

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Aralık, 2013, 09:51:02 »
muhalefet yapmak istemem ama acilip acilmayacagi kesin degil tekrar forumun. acilmayacaksa ve topicler bu foruma tasinmayacaksa bana ne yarari var ama acilacaksa da cok guzel bir olay. pentaxturkiyenin topic sayisi ve katilim haylice fazlaydi
Son 1 yıldaki paylaşımlar ve katılımlarda bu sitenin gerisinde kalmıştı.

Çevrimdışı guvenfesli

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Aralık, 2013, 09:58:16 »
Son 1 yıldaki paylaşımlar ve katılımlarda bu sitenin gerisinde kalmıştı.

yine de acilmasi ya da pentaxturkeydeki gereksiz topiclerin elekten gecirilip, faydali olacak topiclerin bu foruma eklenmesi gerektigi dusuncesindeyim. Forum daha da zenginlesecektir. Yoksa soruda da soruldugu gibi 5 yillik birikim cope mi atilacak forum tekrar acilmazsa?
Pentax k3
Tamron sp 90 mm f 2.8 Macro+
Pentax AF 540 FGZ

Çevrimdışı zarifnuhut

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Aralık, 2013, 10:01:58 »
Hayırlı olsun, tek çatı altında birleşmek güzel bir düşünce, kutluyorum.
zarifnuhut

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Aralık, 2013, 10:03:12 »
yine de acilmasi ya da pentaxturkeydeki gereksiz topiclerin elekten gecirilip, faydali olacak topiclerin bu foruma eklenmesi gerektigi dusuncesindeyim. Forum daha da zenginlesecektir. Yoksa soruda da soruldugu gibi 5 yillik birikim cope mi atilacak forum tekrar acilmazsa?
Olabilirse iyi olur. Ama çok uğraş ve emek gerektiren bir durum. 5 yılın birikiminin düzenlenmesi çok fazla zaman alır.

Çevrimdışı gremlis

• Üye
« Yanıtla #13 : 04 Aralık, 2013, 10:27:51 »
hayirli olsun guzel bir adim olmus fakat eski foruma erisimin kapali olusu pek sevindirmedi. en azindan baska bir url ile salt okunur bir sekilde acilirsa, uyeler bir sekilde oradan yararlanmaya devam edebilir.
Diger foruma acimasizca yapilan haksiz elestiriler pek hos olmamis. Iki forumda da uzun zamandir (PTurk - 1.5, PTurkiye 2+ sene) cogunlukla okuyucu olarak bulunuyorum, pek cok kez iki taraftan da faydalandim. Forumlardan hic kimseyi birebir tanimiyorum ama her ikisinde de guzel insanlar epeyce var(di). Diger forumdaki birkac kisinin isguzarligini tum foruma mal etmek cok dogru gelmedi. Bu konudaki rahatsizligimi belirtmek istedim. Yoksa bu forumdan herhangi bir rahatsizligim bulunmamakta, mutlu mesut yasiyorum :)

« Son Düzenleme: 04 Aralık, 2013, 10:29:15 Gönderen: gremlis »
http://hasansama.com

Pentax K-3, Pentax Mz-5
FA* 85mm f1.4, A 50mm f1.2, Sigma 30mm f1.4, Samyang 8mm f3.5 Fisheye
Sigma 150-500mm F5-6.3 APO DG OS HSM, DA 17-70 f4, FA 28-70mm

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 04 Aralık, 2013, 10:41:39 »
hayirli olsun guzel bir adim olmus fakat eski foruma erisimin kapali olusu pek sevindirmedi. en azindan baska bir url ile salt okunur bir sekilde acilirsa, uyeler bir sekilde oradan yararlanmaya devam edebilir.
Diger foruma acimasizca yapilan haksiz elestiriler pek hos olmamis. Iki forumda da uzun zamandir (PTurk - 1.5, PTurkiye 2+ sene) cogunlukla okuyucu olarak bulunuyorum, pek cok kez iki taraftan da faydalandim. Forumlardan hic kimseyi birebir tanimiyorum ama her ikisinde de guzel insanlar epeyce var(di). Diger forumdaki birkac kisinin isguzarligini tum foruma mal etmek cok dogru gelmedi. Bu konudaki rahatsizligimi belirtmek istedim. Yoksa bu forumdan herhangi bir rahatsizligim bulunmamakta, mutlu mesut yasiyorum :)

O malum site kapanmadan önce de o malum sitede söylemiştim. Şimdide söylüyorum. Söylemeye devam edeceğim.  Onlara az bile.