Gönderen Konu: İstanbul photoshop kurs tavsiyesi  (Okunma sayısı 5006 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gülsemin

• Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul photoshop kurs tavsiyesi
« : 06 Ağustos, 2015, 01:46:19 »
Arkdaşlar photoshop eğitiminde (istanbul için) eğitimi-kalitesi ticari kaygılarının üstünde yer alan bir kurum yada kişi tavsiyesi almam mümkün mü sizlerden? zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkürler...
« Son Düzenleme: 06 Ağustos, 2015, 02:03:16 Gönderen: Gülsemin »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: İstanbul photoshop kurs tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos, 2015, 21:36:46 »
Özetle, yok. :) Birçok yer biliyorum ki bayağı yolunacak kaz bulup yolsak mantığındalar. Kaldı ki kimi yerlerde HOCA dediğimiz kişiler 3 ay önce fotoğrafla tanışmış ÖĞRENCİLER aslında. Size tavsiyem şuan için Google.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Gülsemin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos, 2015, 01:38:05 »
Özetle, yok. :) Birçok yer biliyorum ki bayağı yolunacak kaz bulup yolsak mantığındalar. Kaldı ki kimi yerlerde HOCA dediğimiz kişiler 3 ay önce fotoğrafla tanışmış ÖĞRENCİLER aslında. Size tavsiyem şuan için Google.

Ooff:(( her yerde benzer şeyler yazılmış kurslarla ilgili.hayret.çoğu kişi de memnun kalinmayacagini söylüyor.işi ucundan kıyısından kendi kendine öğrenenler aslında ogretebilecek konumda olanlar da zaten yanaşmıyor etik olarak.nereden nasıl basliycam kendi kendime ve hiçbirşey bilmeyen biri olarak.

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos, 2015, 11:49:15 »
Zaten photoshopu öyle kurs ile tam öğrenemezsiniz öğrenmeniz çok zaman ister. En güzeli youtube de bir çok eğitim videoları mevcut size lazım olanları öğrenseniz yeter. Photoshop tek başına çalışan bir program değil yapacağınız işleme göre bir çok eklentileri var onlarıda yükleyip öyle çalışacaksınız. Burada forumda sorarak hangi işlem için hangi eklenti lazım hangi işlemi nasıl yapabilirim diye yardım alarak o konuda ki videoları izleyip uygulayarak rahatlıkla öğrenirsiniz. Misal camera raw ile raw fotoğrafı jpeg yapma bir çok video var layer nasıl yapılır, leke nasıl temizlenir, efekt nasıl verilir bu gibi işlemlere göre eğitim videoları daha faydalı olur

https://www.youtube.com/watch?v=MFbWqIYofzM
« Son Düzenleme: 12 Ağustos, 2015, 11:51:30 Gönderen: ysf044 »

Çevrimdışı Gülsemin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ağustos, 2015, 23:18:07 »
Zaten photoshopu öyle kurs ile tam öğrenemezsiniz öğrenmeniz çok zaman ister. En güzeli youtube de bir çok eğitim videoları mevcut size lazım olanları öğrenseniz yeter. Photoshop tek başına çalışan bir program değil yapacağınız işleme göre bir çok eklentileri var onlarıda yükleyip öyle çalışacaksınız. Burada forumda sorarak hangi işlem için hangi eklenti lazım hangi işlemi nasıl yapabilirim diye yardım alarak o konuda ki videoları izleyip uygulayarak rahatlıkla öğrenirsiniz. Misal camera raw ile raw fotoğrafı jpeg yapma bir çok video var layer nasıl yapılır, leke nasıl temizlenir, efekt nasıl verilir bu gibi işlemlere göre eğitim videoları daha faydalı olur

https://www.youtube.com/watch?v=MFbWqIYofzM

Yusuf bey yanıtınız için teşekkür ederim..evet internette varmış videolar hatta eğitim cdleri ve online eğitimler de var.ama eğitimcilere ilgili biseyler karistirdikca, arastirdikca vazgeçiyorum..bilisim eğitim'in 60 saatlik online egitimi var 900 tl. ??? Öğrenme garantisi varmış,kur tekrar alinabiliniyormus.bi kaç fotoğrafçı de eğitim cdleri satıyor çok uygun.fakat eğitimin kalitesi muallak.

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
« Yanıtla #5 : 29 Eylül, 2015, 09:14:12 »
Photoshopu 10 yıldır filan kullanıyorum, ilk başladığım hali şuanki halinin yanından geçmiyor, aynı paint gibiydi arayüz filan. Kullanıyorum ama dedim bir sertifika alalım hemde aradan in design ı filan çıkartmış oluruz. yazıldık bir kursa ama pişmanlık hat safhada. Tamam ben biliyorum bilmeyenler geliyor ama bu kadar kötü anlatım hiç bir yerde görmedim ben. Uzun uzun uzun sadece bir yol anlatıyor, bende aradan çıkıp ya bakın burdan yaparsanız arkadaşlar daha kolay anlar filan diye tepki gösteriyorum ama öğrenciler bir bakıyorlar hakikaten ya deyip benim yoldan ilerliyorlar. Hocayla baya papaz olmuştuk derse gelmemem için elinden geleni yaptı ama ben 3 buçuk ay gittim photohop için bana kattığı tek ders yok. Ben herşeyi kendim öğrendim, tabi youtube un hakkını da yiyemem. Bir de askere giderken ALFA yayınlarının Photohop CS3 ünü yanıma almıştım okurum bakarım filan diye. Ordan da baya bana katkı oldu. Çalıştığım kurumda personele temel fotoğraf dersi verdim ve tabi yanında fotoğraflarını işleyebilsinler diye photoshop dersi de verdim. Şu an kendi işini yapamayan arkadaş yok gibi bişey :)
Tavsiyem videolar. Elimde basit anlatımlı bir ders CD vardı bulursam ve kopyalamaya açıksa size gönderebilirim. 
Ekipman: Pentax K20D + Canon Eos 5D Mark II + Nikon D300S + Samsung NX1000 + Pentax P90 + Pentax PZ-1P + Pentax MG + Zenit 12XP + Zenit TTL + Kiev 4A

İcraat: Sanaltur + Gigapixel Fotoğraf + 3D ürün + Dış Mekan Çekimleri + Özel Gün Çekimleri

Çevrimdışı Gülsemin

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Ekim, 2015, 00:10:38 »
Photoshopu 10 yıldır filan kullanıyorum, ilk başladığım hali şuanki halinin yanından geçmiyor, aynı paint gibiydi arayüz filan. Kullanıyorum ama dedim bir sertifika alalım hemde aradan in design ı filan çıkartmış oluruz. yazıldık bir kursa ama pişmanlık hat safhada. Tamam ben biliyorum bilmeyenler geliyor ama bu kadar kötü anlatım hiç bir yerde görmedim ben. Uzun uzun uzun sadece bir yol anlatıyor, bende aradan çıkıp ya bakın burdan yaparsanız arkadaşlar daha kolay anlar filan diye tepki gösteriyorum ama öğrenciler bir bakıyorlar hakikaten ya deyip benim yoldan ilerliyorlar. Hocayla baya papaz olmuştuk derse gelmemem için elinden geleni yaptı ama ben 3 buçuk ay gittim photohop için bana kattığı tek ders yok. Ben herşeyi kendim öğrendim, tabi youtube un hakkını da yiyemem. Bir de askere giderken ALFA yayınlarının Photohop CS3 ünü yanıma almıştım okurum bakarım filan diye. Ordan da baya bana katkı oldu. Çalıştığım kurumda personele temel fotoğraf dersi verdim ve tabi yanında fotoğraflarını işleyebilsinler diye photoshop dersi de verdim. Şu an kendi işini yapamayan arkadaş yok gibi bişey :)
Tavsiyem videolar. Elimde basit anlatımlı bir ders CD vardı bulursam ve kopyalamaya açıksa size gönderebilirim.

Merhaba,yanıtınız için teşekkür ederim..cd ye elbette çok memnun olurum size zahmet olmayacaksa..yada kargoya elden aldirtabilirim öyle bi hizmetleri varsa.çok teşekkür ederim şimdiden..

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
« Yanıtla #7 : 02 Ekim, 2015, 10:22:14 »

Merhaba,yanıtınız için teşekkür ederim..cd ye elbette çok memnun olurum size zahmet olmayacaksa..yada kargoya elden aldirtabilirim öyle bi hizmetleri varsa.çok teşekkür ederim şimdiden..
Mesajı şimdi gördüm. Akşam CD'yi kontrol edeceğim. Bana bir mail adresi yollarsanız açıksa cd size göndermeyi deneyeceğim. Yoksa dediğiniz gibi kargo ile gönderirim size.
Ekipman: Pentax K20D + Canon Eos 5D Mark II + Nikon D300S + Samsung NX1000 + Pentax P90 + Pentax PZ-1P + Pentax MG + Zenit 12XP + Zenit TTL + Kiev 4A

İcraat: Sanaltur + Gigapixel Fotoğraf + 3D ürün + Dış Mekan Çekimleri + Özel Gün Çekimleri

photoshop dosyasını jpeg kaydetme sorunu

Başlatan mk52

Yanıt: 4
Gösterim: 3779
Son İleti 19 Temmuz, 2015, 21:12:07
Gönderen: mk52
Photoshop CC (Creative Cloud)

Başlatan Baha

Yanıt: 3
Gösterim: 2474
Son İleti 14 Ocak, 2015, 21:42:14
Gönderen: MC145