Gönderen Konu: Rokinon 10mm f/2.8 ED AS NCS CS Lens  (Okunma sayısı 9399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rokinon 10mm f/2.8 ED AS NCS CS Lens
« Yanıtla #15 : 13 Temmuz, 2014, 19:21:57 »
 :D Flaşla olacak iş değil aşağıdaki gibi bir yerde flaşı patlatırsan gerçi aydınlatamazsın bir işe yaramaz ama bir de ondan sonra artık kendini nerede bulursun bilemem.

http://500px.com/photo/75145005/behrampasa-mosque-by-ali-asili?utm_campaign=photo_upload&utm_content=web&utm_medium=facebook&utm_source=500px
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı halpaslan

• Üye
  • Hevesli
    • Profili Görüntüle
    • Flickr
« Yanıtla #16 : 13 Temmuz, 2014, 19:41:12 »

:D Flaşla olacak iş değil aşağıdaki gibi bir yerde flaşı patlatırsan gerçi aydınlatamazsın bir işe yaramaz ama bir de ondan sonra artık kendini nerede bulursun bilemem.

http://500px.com/photo/75145005/behrampasa-mosque-by-ali-asili?utm_campaign=photo_upload&utm_content=web&utm_medium=facebook&utm_source=500px
Tamam da o fotoğrafta diyaframın f/2.8 olduğunu sanmıyorum. Exif i göremedim tabi...

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Temmuz, 2014, 11:25:53 »
"halpaslan" nikli üyeye katılmamak elde değil... Ancak firmalar pazarlama ve yenilik gereği çok geniş açılı objektiflerde diyafram açıklığı fazla olan lens üretimine yöneldiler. Bu tür objektiflerde (hyperfocal) geniş alan derinliği çok geniş olduğundan 1:8 diyafram ve 2m focus ayarıyla metre kadranına dokunmadan müthiş keskin ve her tarafı net görüntüler kaydetmek kullanıcıya ayrı bir zevk veriyor.
"halpaslan" nikli üyemiz değişik ve uç objektifler kullanarak fiili olarak sonuçları görmesi açısından takdir ediyorum. Biraz bütçeyi sıkıntıya soksada zevk alınıyorsa hiç sorun değil. Çoğu zaman bazı objektiflerini satmasına karşı da olsam..... Benden başka kullanıcılarda bazı objektiflerini satmasını istemiyor.

Çevrimdışı halpaslan

• Üye
  • Hevesli
    • Profili Görüntüle
    • Flickr
« Yanıtla #18 : 14 Temmuz, 2014, 11:52:47 »
Satılığa koymak çok fark etmiyor Vedib Bey. 31 limo nun bile alıcısı çıkmıyor bu piyasada ki benimkilere çıksın...

"halpaslan" nikli üyeye katılmamak elde değil... Ancak firmalar pazarlama ve yenilik gereği çok geniş açılı objektiflerde diyafram açıklığı fazla olan lens üretimine yöneldiler. Bu tür objektiflerde (hyperfocal) geniş alan derinliği çok geniş olduğundan 1:8 diyafram ve 2m focus ayarıyla metre kadranına dokunmadan müthiş keskin ve her tarafı net görüntüler kaydetmek kullanıcıya ayrı bir zevk veriyor.
"halpaslan" nikli üyemiz değişik ve uç objektifler kullanarak fiili olarak sonuçları görmesi açısından takdir ediyorum. Biraz bütçeyi sıkıntıya soksada zevk alınıyorsa hiç sorun değil. Çoğu zaman bazı objektiflerini satmasına karşı da olsam..... Benden başka kullanıcılarda bazı objektiflerini satmasını istemiyor.

Çevrimdışı gokhans

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Temmuz, 2014, 11:55:48 »
  Teknik tartışmaya hiç girmeden şunları söylemek istiyorum.
Sitede teknik ya da portfolyo paylaşım ve tartışmaları oldukça azalmışken ve hazır birkaç kişi bir konu üzerinde doğru yanlış ayrımı yapmaksızın yazışırken konuşulan konu değil de neden kişisel savunmalar yapılıyor anlamak mümkün değil. Hem nasıl oldu da bizim hapalpaslan'ın niyetini, kişiliğini, merak ve en önemlisi yazım tarzından bile doğru bir forum ve fotoğraf arkadaşı olduğunu anlamadık da onu denemeleri için yargılıyoruz hissine nasıl kapıldınız.  Peki oldu, memleketin hali gibi, hiç kimsenin karşı bir fikri olmasın, sitede bir aktivite bir tartışma olmasın, birisi söylesin- paylaşsın diğerleri alkış tufan koparsın ki gerçekler yerine hayal dünyamızda mutlu mesut yaşayalım.
Niyet iyi akibet iyi

Var işte bişeyler

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Temmuz, 2014, 12:10:52 »
  Teknik tartışmaya hiç girmeden şunları söylemek istiyorum.
Sitede teknik ya da portfolyo paylaşım ve tartışmaları oldukça azalmışken ve hazır birkaç kişi bir konu üzerinde doğru yanlış ayrımı yapmaksızın yazışırken konuşulan konu değil de neden kişisel savunmalar yapılıyor anlamak mümkün değil. Hem nasıl oldu da bizim hapalpaslan'ın niyetini, kişiliğini, merak ve en önemlisi yazım tarzından bile doğru bir forum ve fotoğraf arkadaşı olduğunu anlamadık da onu denemeleri için yargılıyoruz hissine nasıl kapıldınız.  Peki oldu, memleketin hali gibi, hiç kimsenin karşı bir fikri olmasın, sitede bir aktivite bir tartışma olmasın, birisi söylesin- paylaşsın diğerleri alkış tufan koparsın ki gerçekler yerine hayal dünyamızda mutlu mesut yaşayalım.

Aykırılıklar güzelliklerdir... Monotonluktan kurtardığı gibi; konunun doğru ve yanlışlarını görmemize vesile olur. Amaç paylaşım olduktan sonra doğrular yerine oturur.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Temmuz, 2014, 14:27:27 »
Her konuda olduğu gibi fotoğraf konusunda da kişinin başına birşey gelmeden neyin tam ihtiyaç neyin değil tam anlayamaz.Bazıları fotoğrafta sadece keskinliği ön plana çıkartarak yorum yapar,bazı kullanışlılığı bazısı... bu liste uzar gider.Fakat en önemli kriter bazen unutulur "çekebilmek". Gökhan çok güzel silah örneğini verdi bende bir örnek ile gidersem kim istemez büyük babasının 1900lerde çekilmiş bir fotoğrafını veya şehrinin 1900lerdeki halini değil mi? Bu noktada diğer kriterler biter, çekilebildi mi kriteri başlar.

Yukarıdaki cami fotoğrafını buna örnek verdim, o foto gündüz vakti büyük ihtimal cuma namazı vaktinde çekilmiş nispetende ferah bir yer. Ama ferah bir yer olmasa veya akşam üzerine doğru orada fotoğraf çekmek isterseniz f2.8 değerini ararsınız.Eğer başınıza böyle bir ortam gelmediyse bilemezsiniz.

Yok ben yine de çekerim,bunlar boş şeyler,ben inanmıyorum dediklerinize,lens üretici 2.8 üretse bile yok bunun bir hikmeti vs vs diyebilir buna karşılık olarak birileri.Burası forum, kimse kimseyi ikna etmek zorunda değil o yüzden kişisel bir durumda söz konusu değil, kim neyi anlamak istiyorsa kendi bildiği nispette onu anlar, o yüzden sen niye böyle anlıyorsun diye kimseyi suçlayamayız,kişiselleştiremeyiz zaten.

instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Haziran, 2016, 00:01:30 »
Rokinon objektiflerle ilgili tanıtım ve teknik bilgiyi bulabileceğiniz kapsamlı "Rokinon Katalog" aşağıdaki linkte mevcuttur, faydalı ve bilgilendirici olabileceğini düşünüyorum.

http://www.rokinon.com/catalog         
http://rokinon.com/lenses/digital-photo-lenses
http://www.opticsplanet.com/rokinon-brand.html

85mm ve üzeri Pentax ya da üçüncü parti FA macro lens önerileri.

Başlatan healtyhead

Yanıt: 33
Gösterim: 12825
Son İleti 08 Ocak, 2014, 10:32:35
Gönderen: KAKIRMAN
Genel kullanım için lens öneriniz ? Acil lütfen

Başlatan KrsTNcK

Yanıt: 19
Gösterim: 8883
Son İleti 11 Şubat, 2015, 10:22:33
Gönderen: rsimsek
Bu lens alınır mı? Schneider(Samsung) 50-200mm D-Xenon