Gönderen Konu: Azrail peşinizde kaçamazsınız !!!!!!!!!  (Okunma sayısı 8695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Azrail peşinizde kaçamazsınız !!!!!!!!!
« Yanıtla #15 : 20 Ocak, 2012, 21:54:32 »
     İyi üretim kötü üretim, doğru üretim yada yanlış üretim vehatta doğru tarım yanlış tarım..... bunları çoğaltmak mümkün. Yanlız herşeye rağmen genel yargı kullanarak SÜT İÇMEYİN demek kadar gereksiz bir bilgi görmedim ben.

Bilginin gereksizi olurmu Baha?

Kanundar kurallar var üretim için. Bunları denetleyen de devlet var. Zararlı birşey ise bu süt neden piyasada? Devlet nerde? Armut mu topluyor?
Yok eğer yararlı da yanlış bir şekilde piyasaya sürülüyorsa gene devlet nerede? Neden hala piyasada? Devlet bu sefer ayva topluyor.

Devlet armut toplamıyor para topluyor, mesela tütün üretiminide destekliyor, hatta sigara üretip satıyor, buyrun burdan yakın. :)

Ben de Ziraat Müh. sıfatıyla EKMEK YEMEĞİN dersem?? Hadi geçtik bunu; en basitiyle gazete kağıtları. Hepsi kanserojen mürekkepler barındırıyor. Yıllarca yapıldı ve hala yapılıyor, ekmeklere gazete sarılıyor.

Sen ziraat mühendisi olarak diyemezsinde ben doktor veya beslenme uzmanı olsaydım ekmek yemeyin diyebilirdim Baha, hatta şimdiden diyorum bile.

[/quote]
     Üretim değişiyor, cbaytan abimin dediği gibi sindirim sistemimiz adapte değildir. Doğrudur, makale linkini de verdi abi zaten. Eee tamam da nasıl yemeyelim içmeyelim? Ne yiyelim ne içelim?

Sorunun cevabı şu, doğanın kaldıramayacağı kadar insan nüfusu dünyayı boğduğuna göre, toplumlar her aile 2.3 çocuk yaparsa sayısı sabit kaldığına göre, her aile  en fazla 2 çocuk yaparsa toplumun sayısı azalır. Ziraat mühendisler ek bir eğitimle Agriculture mühendisliğinden Horticulture mühendisi'ne terfi ederler. (Horticulture'ın Türkçesini öğretirsen sevinirim) Böylece Adminimiz işsiz kalmaz (bak seni bile düşündüm çözümde) İnsan nüfusu kontrolla Horticulture yetebileceği kadar nüfusa düşürülür. İnsanın değeri artar, Doğa rahat bir nefes alır, insanlar hayvanlar ve bitkiler mutlu yaşar.

Bu arada daha gereksiz bilgiler vereyim sudaki klor mide kanseri yapar, . İyotlu tuzlar tiroid kanseri insidansını arttırır. Türkiyedeki sular arseniklidirEge bölgesindeki içme suları yüksek derecede arseniklidir. Çiftlik tavuklarının eti ve yumurtası insan metabolizmasını değiştirecek kadar streoid ve büyüme hormonu ile doludur. Alüminyumlu tuzlar Alzheimer hastalığı yapar (Her daim akan tuzlar). vs. vs. Daha fazla gereksiz bilgi istersen söyleyebilirsin.   8)

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Ocak, 2012, 22:39:08 »
İlk cevap için bakış açısı önemli. Bilimci insansınız, sizin için hertürlü bilgi bir nimettir. Ama sabah programlarını izleyen birşeyden habersiz ablalarımıza bilgi zararlıdır. İşte çıkar biri İsviçre'li bilmem kim dedi der onlar da yapar. Demek bazen cahil bırakmak iyimiş. Arkadaşımın annesi tuttu beni geçenlerde yumurta yemeyin diyor. Neden diye sordum, bilmem hangi kanalda uzman öyle demiş. Haydaaa..... Tavuklara ucuz zararlı yem veren şirket yüzünden fatura tüm tavuklara mı çıksın? Bilim dünyası şu şekilde yetişmeli der, kurallar çerçevesinde yetiştirilen hayvanın ürününü doya doya tüketin.

İkinci örneğiniz ise bir ironi aslında, zayıf halkadan bir örnek sundunuz, cevaplamak güç. :D Aynı tür rant sütte bence olmaz. Gerçi sigarayı da dahil etsek yeridir; ekonomi de bize arz talep kanunu öğrettiler ve yanısıra ikame mal. Yani şu ki sigara yasaklansa sigara içen aynı kitle harcadıkları parayı gene başka bir ürüne de olsa harcayacaklar. Ve bu gene devlete vergi olarak gidecek. Yurtdışına harcamaya kalksa bile o parayı devlet gene kesecek bir ücret. Devlet alıyor alacağını.

Üçünçüsünde ise ben neden diyemiyim ki? Yetiştiren benim, sağlıksız yetişiyor. DDT verdim tarlaya bilinçsizce böceklerle uğraşmak istemedim, hayvan yedi o tarla ürününü. Ben sofraya bunun bitkisinide sunuyorum hayvanın ürününüde. Başka bir ben çıktı bu kirli çamaşırlarımı sundu kamuoyuna. Bu bakış ile yazdım.

Son cevabınızda da verdiğiniz çözüm bence bizlik değil. Nüfus planlamasını ben nasıl yapıyım? Cahilim.. Beni eğitin. Öyle süt içmeyin, şunu yemeyin, söylediğiniz gibi "sudaki klor mide kanseri yapar" var dedik mi bitti. :) Klor ne yenilir mi içili mi? Nasıl engelleyim ne yapıyım? Türkiye'deki sular arsenikli. Hadi bakıyım 3 gün su içmesin vatandaş ne halde. :D Balık yetiştiriciliği yapmadan önce bana su tanklarında suyu temizlememi öğretiyor hocalar. Zararlı arsenik mi? Çek onu sudan, klor onu da çek öyle yetişrir balığını. Balık ne yerse dolaylı yoldan aslında insanlar yiyor. İşte bir çözüm bizim için. Aynı mantık herşeyde olmalı.

Şahsi fikrim bir film repliğine dayanıyor bende: "Sorular için zaman yok, cevaplar için var." Üniversiteler cevap bulma yeri. Ama başka bir trajik olay: üniversiteler şuan iş ve işçi bulma kurumları oldu.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Ocak, 2012, 00:02:57 »
Bahattin bey beni yanlış anladınız, suç bende bu konular iki satırla anlaşılacak şeyler değil aslında, ama ana fikir şu:  ben sağlıksız tahıl yemeyin demiyorum, ben hemen tüm sağlıklı tahıl ürünleri (%95'i) zararlıdır yenilmemeli diyorum. Tabi ne zaman yenilmemeli yavaş yavaş azalan nüfusla dengeli olarak  Horticulture'ın düşen insan nüfusunu besleyebileceği zaman yenilmemeli diyorum, çünkü insan sindirim sistemine ugun değil. Neyse burada bu konunun kapanmasını tercih ederim çünkü bu kaynakların tartışılmazı forum ortamında imkansızl. Ama isterseniz bu konuda hazırladığım seminerin linkini veririm size yaza doğru. Bu arada Horticulture'ın Türkçesini unutmayın lütfen.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Ocak, 2012, 00:14:37 »
Estağfurullah abi ben de pek bildiğimden söylemiyorum tabi. Aldığımız eğitimin bir göstergesi olarak görün beni. :)

Ayrıca hocamın sekreterine maili atarak sordum. :D Cevap gelir yakıda..
PENTAX K-3

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Ocak, 2012, 10:33:50 »
"Günaydın Bahattin,

Zargan Sözlüğe göre Bahçıvanlık, Bahçecilik, Çiçekçilik,

Bizim Bahçe Bitkileri Bölümünün İngilizce adı da aynı zamanda Department of Horticulture’ dırJ

Görüşmek üzere."

Umarım iş görür bir cevaptır. :)
PENTAX K-3

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Ocak, 2012, 13:28:58 »

Zargan Sözlüğe göre Bahçıvanlık, Bahçecilik, Çiçekçilik,

Bizim Bahçe Bitkileri Bölümünün İngilizce adı da aynı zamanda Department of Horticulture’ dırJ

Eyvah, hiç iş görmedi, :( benim kastettiğim endüstriyel olmayan tip ziraat idi, Ziraatçilerle tartışamayacağıma göre Horticulture sözümü şimdilik unutun lütfen (Yanlış olduğu için değil, Türkiyedeki kelime kullanımının amacı karşılamaması nedeniyle), Bilgisayar lafı gibi olmuş bu. Şimdi bilgi sayar gibi princin taşını sayacağız anlaşılan.

Yukarıda Horticulture'dan kastım avcı-toplayıcı toplumların yaptığı türden tarım ve hayvancılıktır, lütfen düzeltiniz.

Bahattin birde ricam sizin bahçe bitkileri bölümünün sekreterinin- sekreteri yoksa bölüm başkanının telefonunu bana özelden bildirebilirsen sevinirim, benim istediğimi söylersin sorarlarsa, şimdiden teşekkürler.

« Son Düzenleme: 23 Ocak, 2012, 13:58:17 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Ocak, 2012, 18:39:26 »
Tabi abi, attım..
PENTAX K-3

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Şubat, 2020, 11:06:04 »
Sütün çok zararlı olduğunu daha önceleri üyelerimize duyurmuş ve uzak durmaları konusunda uyarmıştım. Yeni haberlere göre allah korusun kanser, kemik erimesi, mide rahatsızlıkları gibi çok gülünç rahatsızlıkların kaynağı gibi gösterilmiş. Ne diyelim... Bilim adamlarına allah akıl fikir ihsan eylesin.... Haberi okuyup gülmenizi tavsiye ederim.

https://www.msn.com/tr-tr/haber/dunya/yıllardır-sağlıklı-diye-içiyoruz-ama-her-damlasından-kanser-akıyor/ss-BB101vSA?ocid=spartanntp 
« Son Düzenleme: 15 Şubat, 2020, 11:07:56 Gönderen: vedib »