Gönderen Konu: Pentax k5 mi Sony a6000 mi?  (Okunma sayısı 15518 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax k5 mi Sony a6000 mi?
« Yanıtla #15 : 20 Aralık, 2015, 17:49:24 »
Tek problem bi kaç sene içinde fiyatı oldukça düşüyor pentaxların :( çok fazla seçenek marka var cidden karşılatırmak çok zor, karar vermek çok zor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alacağınız Canon ürün için de geçerli değil mi bu? :) Bu tarz büyük indirimler, üretimi durmuş stoğu eritilmek istenen ürünler için yapılan teşviktir. Mesela Şimdi 1700'e aldığınız ürünü 1 yıl sonra kaça satabileceksiniz? Atıyorum 700dx çıkacak. O da 2500'den başlayacak ve gene  stok eritmek için 1700'e kadar çekilecek. Ee sizin elinizde 1700'e satılan 700dx'in bir alt modeli 700d olacak. 1000 liraya düşmeniz gerekecek satabilmek için. Yani aslında basit teknoloji tuzakları. :)

Canon aktif, bu tuzağa güzel düşürüyor insanları. Hep yeni hep yeni model... Hep daha iyisi, hep alma arzusu. Pentax'ta da var bu elbette ama bir Canon kadar değil. Dün daha Pentax K100D Super ile çekilmiş bir fotoğraf gördüm 500px'te. Yani Pentax'ın ilk dslr'lerinden biri olacak kadar eski teknolojiye sahip gövde ile hala muazzam kareler yakalayan ve yayınlayanlar var. :) Teknolojisi eskiyor da kendi eskimiyor bu Pentax gövdelerin.

Bence zaten çok uygun fiyata alacağınız K-S2 var ortada. Başka alternatif düşünmeden alın derim. :) K-7/K-5/K-3 serilerinde kullanılan gövdeler gibi güzel hissiyata sahip güven veren bir gövde K-S2.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı rocker_tr

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Toronaga
« Yanıtla #16 : 20 Aralık, 2015, 19:01:23 »
Canon'un 550D si ile 700D si arasında fotoğraf kalitesi olarak hiç bir fark yok. Bütün güncellemer donanım olarak yapıldı.

650D'ler Avrupa'da ortaya çıkan ciddi sorunlar nedeniyle tüm stoklar 3. dünya ülkelerinde reklamlarla eritildi. DSLR deyince insanların aklına 650D geliyor hemen. Adamlar stokları eritebilmek için sağlam reklam ve düşük fiyat verdiler ki milletin bütün zihnini girdi. Neden eritmeye çalıştıkarlarına gelirsek.

650D ler dokunmaktik ekranı hareket ettikçe 1 sene sonra dokunmatik yüzeyi ve görüntüsü bozulmaya başlanıyor. Bunun yanında en ciddi sorun kullandıkları tutma yerindeki malzeme 1 seneye kadar aşınınca altında kullandıkları malzeme alerji yarattı ortaya çıkartı. Canon'un ucuz olması kalitesiz malzeme kullanması ve sensör'ün Pentax, Nikon, Sony den küçük olması. Haliye bu 3 marka ile karşılaştırınca ucuz kalıyor. Snsör nedeniyle image kalitesi daha kötü. 600 iso da noise vermeye başlarken diğer markalar 1000 iso da vermeye başlıyor ki Bir insan rahatlıkla 800 iso ya çıkmak zorunda kalabilir. Bunun dışında gövde kalitesiyle de Canon sınıfta kalıyor. Canon benim gözümde Bim ürününden başka bir şey değil.
« Son Düzenleme: 20 Aralık, 2015, 19:03:09 Gönderen: rocker_tr »
4M Pinhole
Nikon D7100
Nikon F70
Canon SX130 IS
Nikkor 28-70mm f/3.5-4.5
Nikon 55-200mm f/3.5-4.5 G ED VR

Çevrimdışı eediz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Aralık, 2015, 20:03:24 »
Canon'un 550D si ile 700D si arasında fotoğraf kalitesi olarak hiç bir fark yok. Bütün güncellemer donanım olarak yapıldı.

650D'ler Avrupa'da ortaya çıkan ciddi sorunlar nedeniyle tüm stoklar 3. dünya ülkelerinde reklamlarla eritildi. DSLR deyince insanların aklına 650D geliyor hemen. Adamlar stokları eritebilmek için sağlam reklam ve düşük fiyat verdiler ki milletin bütün zihnini girdi. Neden eritmeye çalıştıkarlarına gelirsek.

650D ler dokunmaktik ekranı hareket ettikçe 1 sene sonra dokunmatik yüzeyi ve görüntüsü bozulmaya başlanıyor. Bunun yanında en ciddi sorun kullandıkları tutma yerindeki malzeme 1 seneye kadar aşınınca altında kullandıkları malzeme alerji yarattı ortaya çıkartı. Canon'un ucuz olması kalitesiz malzeme kullanması ve sensör'ün Pentax, Nikon, Sony den küçük olması. Haliye bu 3 marka ile karşılaştırınca ucuz kalıyor. Snsör nedeniyle image kalitesi daha kötü. 600 iso da noise vermeye başlarken diğer markalar 1000 iso da vermeye başlıyor ki Bir insan rahatlıkla 800 iso ya çıkmak zorunda kalabilir. Bunun dışında gövde kalitesiyle de Canon sınıfta kalıyor. Canon benim gözümde Bim ürününden başka bir şey değil.

Teşekkürler bilgilendirme için
Medimarkette elime alabildim a6000 i bugün :( pilleri olmadığı için her zamanki gibi açıp  kullanamadım. bi çok aynasız ve dslr arasında kalmıştım ama boyut çok önemli. Artık kesinlikle a6000 almaya karar verdim eksileri var ama çok fazla özelliği var. Gerçekten yetenekli bir makine. sosyal medya için çok yaratıcı şeyler yapılabilir. Play memories uygulaması çok güzel çaılışıyor. Selfie çekmek bile çok kolay ekranı oynamasa bile. 1350 liraya alınabiliyor. daha ne isteyim.

Bi özelliğinin videosunu koyuyum.

https://www.youtube.com/watch?v=qseHTdJdJD8

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
« Yanıtla #18 : 20 Aralık, 2015, 20:08:29 »
Bu özellik var bir çok makinede artık. Çoklu pozlama. Geçtiğimiz dönem hoca ödev vermişti. K20 d ve 300s var bende ikisiylede yapiliyordu. Keyifli bişey çoklu pozlama, ama esas filmli makinelerden çıkan sonuçlar çok güzel oluyor.
Ekipman: Pentax K20D + Canon Eos 5D Mark II + Nikon D300S + Samsung NX1000 + Pentax P90 + Pentax PZ-1P + Pentax MG + Zenit 12XP + Zenit TTL + Kiev 4A

İcraat: Sanaltur + Gigapixel Fotoğraf + 3D ürün + Dış Mekan Çekimleri + Özel Gün Çekimleri

Çevrimdışı eediz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Aralık, 2015, 20:10:27 »

Bu özellik var bir çok makinede artık. Çoklu pozlama. Geçtiğimiz dönem hoca ödev vermişti. K20 d ve 300s var bende ikisiylede yapiliyordu. Keyifli bişey çoklu pozlama, ama esas filmli makinelerden çıkan sonuçlar çok güzel oluyor.
sadece örnek bitane verdim bunun gibi çok güzel photoshop kullanmayı çok iyi bilmeyenler için hazır şeyler var. Amacıma daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
« Yanıtla #20 : 20 Aralık, 2015, 20:54:26 »
sadece örnek bitane verdim bunun gibi çok güzel photoshop kullanmayı çok iyi bilmeyenler için hazır şeyler var. Amacıma daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Aynen amacınıza uygun bir makina bence de. Nx1000 var bende sosyal paylaşım için menü yapmışlar iyi oluyordu hemen paylaşım için. Lakin makinamda videosunda ufak bir soru vardı garanti kapsamında tamire gönderdim samsunga geri geldiğinde wifi bağlantısını da bozduklarını gördüm bende sizin gibi makine üzerinden gönderim yapıyordum çok güzel oluyordu. İnşallah güzel bir makina alırsınız kısa zamanda.
Ekipman: Pentax K20D + Canon Eos 5D Mark II + Nikon D300S + Samsung NX1000 + Pentax P90 + Pentax PZ-1P + Pentax MG + Zenit 12XP + Zenit TTL + Kiev 4A

İcraat: Sanaltur + Gigapixel Fotoğraf + 3D ürün + Dış Mekan Çekimleri + Özel Gün Çekimleri

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Aralık, 2015, 17:19:49 »
Teşekkürler bilgilendirme için
Medimarkette elime alabildim a6000 i bugün :( pilleri olmadığı için her zamanki gibi açıp  kullanamadım. bi çok aynasız ve dslr arasında kalmıştım ama boyut çok önemli. Artık kesinlikle a6000 almaya karar verdim eksileri var ama çok fazla özelliği var. Gerçekten yetenekli bir makine. sosyal medya için çok yaratıcı şeyler yapılabilir. Play memories uygulaması çok güzel çaılışıyor. Selfie çekmek bile çok kolay ekranı oynamasa bile. 1350 liraya alınabiliyor. daha ne isteyim.

Bi özelliğinin videosunu koyuyum.

https://www.youtube.com/watch?v=qseHTdJdJD8

Bu Pentax gövdelerde de var. :/
PENTAX K-3

Çevrimdışı eediz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Aralık, 2015, 17:26:13 »

Bu Pentax gövdelerde de var. :/

Abicim hangi gövdelerde böyle özellikler var ben araştırdım ama çok paylaşılmış birşry bulamadım sony play memories gibir uygulamada bulamadım prntax da? Varsa ismini paylaşabilir misniz

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Aralık, 2015, 17:36:55 »

Abicim hangi gövdelerde böyle özellikler var ben araştırdım ama çok paylaşılmış birşry bulamadım sony play memories gibir uygulamada bulamadım prntax da? Varsa ismini paylaşabilir misniz

Çoklu pozlama diye geçiyor. Parlak, Ortalama, Eklemeli diye 3 farkı detayı var.

PENTAX K-3

Çevrimdışı eediz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 22 Aralık, 2015, 18:37:44 »

Çoklu pozlama diye geçiyor. Parlak, Ortalama, Eklemeli diye 3 farkı detayı var.

Aa hiç kullanöadım görmüştüm ama ne işe yaradığını anlamadım doğal olarak burda. Hiç anlaşılmıo açıkçası. Pentax bütün kullanıcalarını profesyonel zannedio galiba

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Aralık, 2015, 19:03:54 »
Aa hiç kullanöadım görmüştüm ama ne işe yaradığını anlamadım doğal olarak burda. Hiç anlaşılmıo açıkçası. Pentax bütün kullanıcalarını profesyonel zannedio galiba

Pentax gövdelerin karışık olduğu söylenirdi de anlamazdım. Gayet sade kullanıcı dostu menüler derdim. Herhalde insanlar menülerin karışık olduğunu derken bunu kastediyormuştu. :)
PENTAX K-3

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
« Yanıtla #26 : 22 Aralık, 2015, 19:49:58 »
Bence merak edilmemiş yoksa muhakkak bu nedir diye bulunurdu :) ama pentax bence gayet sade bir menüye sahip canonda nispeten öyle elime bir sürü nikon geçti asıl en karışık en ne işe yaradığı çok anlaşılmayan makine menüsü nikonun bence. K20D de çoklu pozlama diye yazıyordu sanki eve gidince bakıcam:)

Çevrimdışı eediz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 22 Aralık, 2015, 19:56:09 »

Pentax gövdelerin karışık olduğu söylenirdi de anlamazdım. Gayet sade kullanıcı dostu menüler derdim. Herhalde insanlar menülerin karışık olduğunu derken bunu kastediyormuştu. :)

Aynen abi yaa aklıma gelmez kompozit modundan videodaki gibi resimler çıkacağı dikkat bile etmemişimdir denk geldiysem bile kompozit mod ne die.

Çevrimdışı eediz

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Ocak, 2016, 20:27:36 »
A6000 aldım arkadaşlar

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Ocak, 2016, 20:59:52 »
Hayırlı olsun. İzlenimlerini paylaşırsın artık.

Pentax K-5 almak üzereyim. Lütfen yardım edin

Başlatan illetyus

Yanıt: 17
Gösterim: 10907
Son İleti 21 Temmuz, 2013, 16:42:59
Gönderen: aghytn
Pentax, K-5 sahiplerine €80 ya da €50 geri odeme yapiyormus

Başlatan Kuvvet

Yanıt: 15
Gösterim: 7679
Son İleti 31 Mayıs, 2012, 21:26:26
Gönderen: munzurlu
pentax k5 i bilgisayardan kontrol etmek için??

Başlatan mrl.ztrk

Yanıt: 5
Gösterim: 4238
Son İleti 27 Haziran, 2013, 22:17:31
Gönderen: cumuta
Pentax K5 Dahili Flaş Problemi

Başlatan hygunduz

Yanıt: 2
Gösterim: 1291
Son İleti 08 Temmuz, 2019, 18:00:45
Gönderen: hygunduz
Pentax k5 icin lens önerisi