Gönderen Konu: Akıllı Telefonlar Bu Kadar mı Yaygın?  (Okunma sayısı 3037 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Akıllı Telefonlar Bu Kadar mı Yaygın?
« : 07 Aralık, 2016, 14:02:30 »
Evet, akıllı telefonların kullanımı abartı düzeyde. Çoğu zaman ben bile DSLR mi akıllı telefon mu derken elimde akıllı telefonum fotoğraf çekirken buluyorum kendimi. Ticari kaygı olmadıktan sonra oyumu DSLR'den yana pek kullanmıyorum. Fakat Flickr, bir Instagram değil. Yani fotoğraf yükleyenlerin çoğu fotoğrafçı. Blogger'ların, yediği yemeği fotoğraflayanların yada selfie çekenlerin yeri değil. Yani akıllı telefon kullananların bu kadar ağırlıkta olduğu bir yer değil(di) gibi.

Flickr'in yayınladığı yeni listede özellikle iPhone listeyi darmadağın etmiş. Her iki kişiden biri 5D Mark III kullanırken Canon neredeyse listeye giremeyecekmişti. Bu kadar ciddi boyutta mı akıllı telefon kullanımı? Ciddi boyutta evet ama işte bu kadar çooook mu?

« Son Düzenleme: 30 Nisan, 2020, 00:47:36 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı recepergun

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Akıllı Telefonlar Bu Kadar mı Yaygın?
« Yanıtla #1 : 07 Aralık, 2016, 14:28:37 »
Bana kalirsa bu bir kistas degil, elbette bu hobi veya is telefonlara dogru kayiyor ama ilk 10da sirf iphone olmasi cok ilginc, telefon pazar payinin en buyugu samsung olmasina ragmen listede yok.

Bana kalirsa bu listenin ozeti iphonun hafiza sorunu dolayisiyla iphone kullanicilarin flickri cloud olarak kullanmis olmalari olabilir. Baska bir aciklama goremiyorum, hem kamera kullanim konusunda tezatlik, hemde samsungun pazardaki liderligine ragmen listede olmamasindaki tezatlik bana sadece bu soru isaretini getirdi aklima.
Pentax K-S1
Pentax FA 50mm f1.4
Pentax M 50mm Macro f4
Pentax DA 18-55mm
Pentax A 28mm f2.8
Pentax A 50mm f1.7

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Aralık, 2016, 19:52:10 »

Bana kalirsa bu listenin ozeti iphonun hafiza sorunu dolayisiyla iphone kullanicilarin flickri cloud olarak kullanmis olmalari olabilir.

Güzel tespit.
Gündelik çekimlerde, akıllı telefonlar fotoğraf makinelerinin yerini aldı bile. Hele zoom da eklenebilirse kompakt makinelere tamamen güle güle diyebiliriz.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Aralık, 2016, 13:41:12 »
Bu tespit liste sıralamasını muhakkak değiştirecek geçerlilikte bence de ama yine de bu kadar baskınlık sağlamıyordur diye düşünüyorum.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı erencaner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Aralık, 2016, 22:06:34 »
Kalite olarak en güzel akıllı telefon bile dslr'ın veya aynasızın kalitesini vermiyor. Ben de bu yuzden uzun sure once sattıgım dslr'ımın yerine bir süre telefon ile idare ettikten sonra aynasıza gectim.

Podcast - Toplumsal Belgeci Fotoğraf: "Buraya Kadar mı?"

Başlatan mirat

Yanıt: 0
Gösterim: 1070
Son İleti 23 Eylül, 2021, 16:59:22
Gönderen: mirat