Gönderen Konu: PENTAXTÜRKİYE SATIN ALINDI  (Okunma sayısı 35712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Egemen Ergin

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: PENTAXTÜRKİYE SATIN ALINDI
« Yanıtla #30 : 04 Aralık, 2013, 15:49:33 »
Eski pentax sitesinde yönetici grubundan biri olarak bu yazılanlar gerçekten üzücü... ucu banada dokunan direk kişisel hakaretlere cevap vermeyeceğim, vermemde .. eleştirilecek noktalar olduğunu bende biliyorum, ama ortalığa isim vermeden atıp tutmayada gerek yok .

Umarım hayırlısı olur pentax dostluğu/birlikteliği adına... 5 yıllık bilgi paylaşımına tekrardan ulaşmakta imkansız geliyor bana, çok yazık oldu...

"Bir mevsimdi geldi geçti" sözünü sevdim gazali
SMC Pentax-F AF 50mm F1.4     -     Sigma 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM
SMC Pentax-DA 55-300mm F4-5.8 ED    -      Sigma 70mm F2.8 EX DG Macro

Çevrimdışı dogani

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 04 Aralık, 2013, 15:53:29 »
Selamlar,

Okuduğum yazılarda kişisel husumet sezdim ama herkese mal edilmesi pek de hoş değil sanki. Biten bir şeyin arkasından bu şekilde konuşmanın kime veya neye faydası var ki?

pentaxturkey'de ki arkadaşlıklar ve buluşmalar çok keyifliydi. Umarım burada da fotoğrafçılık üzerine benzer keyifleri alabiliriz. Sonuçta hem orada hem burada bulunma sebebimiz ortak zevklerimiz olan arkadaşlarımızla paylaşımlarda bulunmak. Tek üzüldüğüm o kadar paylaşım ve bilginin erişilemeyecek olması...

gazali +1

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #32 : 04 Aralık, 2013, 16:04:27 »
İki forumu da pek bilmem tanımam. Yeni ve tazeyim. Ama...Forumu kapatan diğer taraf ve satılığa çıkaran diğer taraf ve burası da parası pulu neyse artık verip alıyorsa bu senin benzetme hiç olmamış yarı hemşehrim.
İşin sonunda kapatıp satma kararını veren öteki yer.

Değerli hemşehrim ben meseleye "alan razı, satan razı " mantığıyla bakmıyorum, öbür siteyi bilseydin bana hak verirdin. Çünkü gerçekten diğer sitenin pentaxcılar arasındaki yeri ayrıdır. Bu forumun yeri de benim için çok ayrı. Ama diğer sitenin içerik zenginliğini ise kimse inkar edemez. Kaldı ki ben oradaki ortamı da seviyordum. Benim garibime giden " Bunun güzel bir haber olduğu" düşüncesi. Yoksa ne diyebiliriz ki, site satılığa çıkmış ve Bahattin kardeş ve arkadaşları satın almış. İki sitenin aynı anda idare edilmesi de ağır geleceğinden uzun süredir kapalı olan diğer site kapalı tutulmuştur. Ama dediğim gibi bence sevindirici değil üzücü bi olaydır bu. Yaptığım benzetme ile bunu anlatmak istemiştim sadece. Belki yetersiz edebi bilgim yanlış anlaşılmama sebep olmuştur. Yoksa her iki forumu da severdim.
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Aralık, 2013, 16:19:11 »
Üzüntüne katılıyorum hemşerim, Üzücü *olay* diğer yerin kapatılması, sevindirici *durum* boş beleş durup yitik olmasındansa buraya yöndendirilmesidir bana göre.
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı Eagle Fly Free

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 04 Aralık, 2013, 16:26:52 »
Ağalar o sitenin satılacağı çok önceden belliydi zaten. Hatırlayanlar bilir geçen muhabbetleri. Benim açıkçası beklentim, Ercan abinin alıp devam ettireceği yönündeydi ama olmadı sanırım. O kadar birikimin ve içeriğin kaybolmasına ben de çok üzüldüm.

Ayrıca belirtmek isterim ki zaten bir avuç olan Pentax kullanıcılarının tek bir platformda toplanamayıp iki-üç kampa bölünmesi neresinden bakarsanız saçmaca komik geliyor bana. Bu durumun hepimizin ayıbı olduğunu kimse inkar edemez sanırım.

Çevrimdışı excil

• Üye
  • Piscem natara doces
« Yanıtla #35 : 04 Aralık, 2013, 16:27:08 »
Hepimize hayırlı olsun, kırgınlıkları da artık bir kenara bırakarız umarım... neticede ticaret yapmıyoruz yada bilgi satmıyoruz paylaşıyoruz sadece ve ben kendi adıma her iki siteden de çok şey öğrenip geliştiğime inanıyorum....
PentaxTürk Kemer :) K-3 Pentax { 40mm DA l 70mm DA Limited  l DA 10-17mm Fisheye l M 50mm 1.7 } Sigma { 105mm Macro } l   BK-777C Ball Head Tripod  Metz 48 AF-1

https://www.flickr.com/photos/117217262@N02/
http://500px.com/gkok2012

[email protected]

Çevrimdışı guvenfesli

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 04 Aralık, 2013, 16:28:54 »
Üzüntüne katılıyorum hemşerim, Üzücü *olay* diğer yerin kapatılması, sevindirici *durum* boş beleş durup yitik olmasındansa buraya yöndendirilmesidir bana göre.

tartismaya girmek istemem ama, herkesin ortak kaygisi ya o forum tamamen kapatilip 5 yillik birikim cope atilirsa? dir diye dusunuyorum. yoksa tabi ki bos bos durmasin ama yararli seyler buraya tasinmayacaksa benim icin iyi bir haber degildir aksine kotu bir haberdir cunku pentaxturkey sitesinin tekrar acilacagina dair umutlarimi sondurmustur. ben de pentaxi ve fotografi pentaxturkey sayesinde sevenlerdenim. turkiyenin yerli pentaxforums.com'udur pentaxturkey. su andan sonra yapilacak en guzel sey ise faydali konularin incelemelerin buraya tasinmasidir. sancili bir surectir tasinmasi onu bilemem ama tasinmadigi surece de mutlu bir haber degildir. pentaxturkey satin alindi basligini okuyunca mutlu oldum ama icerigini okuyunca acikcasi suratim asildi. sanirim haytaertu arkadasimizin anlatmak istedigi buydu
Pentax k3
Tamron sp 90 mm f 2.8 Macro+
Pentax AF 540 FGZ

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 04 Aralık, 2013, 16:42:37 »
tartismaya girmek istemem ama, herkesin ortak kaygisi ya o forum tamamen kapatilip 5 yillik birikim cope atilirsa? dir diye dusunuyorum. yoksa tabi ki bos bos durmasin ama yararli seyler buraya tasinmayacaksa benim icin iyi bir haber degildir aksine kotu bir haberdir cunku pentaxturkey sitesinin tekrar acilacagina dair umutlarimi sondurmustur. ben de pentaxi ve fotografi pentaxturkey sayesinde sevenlerdenim. turkiyenin yerli pentaxforums.com'udur pentaxturkey. su andan sonra yapilacak en guzel sey ise faydali konularin incelemelerin buraya tasinmasidir. sancili bir surectir tasinmasi onu bilemem ama tasinmadigi surece de mutlu bir haber degildir. pentaxturkey satin alindi basligini okuyunca mutlu oldum ama icerigini okuyunca acikcasi suratim asildi. sanirim haytaertu arkadasimizin anlatmak istedigi buydu
Ben de aynı kanıdayım (nekadar da yeni olsam da çoğu yeri hatmetmiştim).
Ama iki farklı DB lerin birleşiminin ne kadar zor ve hatta otomatik olarak imkansız olacağını bilecek kadar da yazılım ve veritabanları yönetim bilgisine sahibim.
BFeel in işi zor, gerçekten zor.
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı erencaner

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 04 Aralık, 2013, 16:56:36 »
kurt kocayınca kuzuların maskarası olurmuş. pentaxturkey.com 'daki paylaşımları, sohbeti, muhabbbeti, buluşmaları başka yerde bulamadım. O sitenin devasal arşivi tüm kullanıcılara açılmalıdır, yok olup gitmemelidir.

Yok olup gitmesi bunca insanın emeğini hiçe saymaktır ve o vakit insanda şu düşünce olur:
Ya buradaki paylaşımlarım, yazdıklarım, çizdiklerim, emeğim de bir gün giderse. İşte o da buradaki paylaşımı azaltır.

Çevrimdışı devilsadvocate

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 04 Aralık, 2013, 18:21:04 »
gerçekten çok üzücü bir haber. eğer databaselerin birleşme imkanı yoksa oradaki birikimi de düşünerek pentaxturkiye'den yola devam edilmesi daha mantıklı bir seçim olurdu bence.
ka-beş, pentax 14, tamron 17-50, samyang 85, sigma 100-300 ex dg.

Çevrimdışı munzurlu

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 04 Aralık, 2013, 18:27:56 »
Bizim pentaxturkey deki dostluğu, yardımlaşmayı ve sıkı muhabbeti başka yerlerde yakalamak çok zor..O bir mevsimdi geldi ve geçti..Sizlere orada yaşadığımız güzel hatıraları yazmaya kalksam sayfalara sığmaz..Dilerim sizler de böyle buluşmalar yapıyorsunuzdur..Doktor memur asker öğrenci öğretmen genç yaşlı kaynaşabiliyorsunuzdur...
Yeni oluşumun nasıl olacağını zaman gösterecektir diye düşünüyorum...
[/quote

tesekkürler Alaattin hislerime tercüman olmussun

aslinda ben bu satis olayini garipsedim ticarette bu tür satin almalar olabilir nitekim bu forum bir ticarethane degil sadece birlesme olayi gerceklesir

keske Baha satin almasaydinda iki forumu birlestirseydin

KP
Pentax 16-45-Sigma 10-20mm
Tamron 90 mm makro -Sigma  70-200
Pentax star 55 mm 1.4
Fujifilm xt3
fujinon 35mm 1.4-fujinon 18-55mm
fujinon 10-24mm -fujinon 50-140mm

Çevrimdışı akanarya

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Flickr
« Yanıtla #41 : 04 Aralık, 2013, 19:03:19 »
Ağalar o sitenin satılacağı çok önceden belliydi zaten. Hatırlayanlar bilir geçen muhabbetleri. Benim açıkçası beklentim, Ercan abinin alıp devam ettireceği yönündeydi ama olmadı sanırım. O kadar birikimin ve içeriğin kaybolmasına ben de çok üzüldüm.

Ayrıca belirtmek isterim ki zaten bir avuç olan Pentax kullanıcılarının tek bir platformda toplanamayıp iki-üç kampa bölünmesi neresinden bakarsanız saçmaca komik geliyor bana. Bu durumun hepimizin ayıbı olduğunu kimse inkar edemez sanırım.

aynen öyle
/Ali, F l i c k r
d610, 24-85vr
Digipod A-2542+Benro B2

Çevrimdışı haaldemir

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 04 Aralık, 2013, 19:05:38 »
Pentaxturkey de güzel dostluklarimiz vardi. Site pentaxi tanimama oldukça yardimci olmuştu. Bir dönem moderatorlukte yaptim. Buradan ortaya soylenen çirkin sözler çok yanlış. Hatalar vardır. Ama bu sitenin değerini düşürmez. Olusumla ilgili olarak hayırlı olsun...

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

K5IIs & K-01

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 04 Aralık, 2013, 19:15:01 »
... O sitenin devasal arşivi tüm kullanıcılara açılmalıdır, yok olup gitmemelidir.

Yok olup gitmesi bunca insanın emeğini hiçe saymaktır ve o vakit insanda şu düşünce olur:
Ya buradaki paylaşımlarım, yazdıklarım, çizdiklerim, emeğim de bir gün giderse. İşte o da buradaki paylaşımı azaltır.
+1

Ben de naçiza fikrimi söyleyecek olursam, @erencaner' in son satırda yazdığını bir kez daha okuyup iyice düşünüp empati yapmak lazım.

Konfüçyüs'ün söylediği bir söz var;

Bende bir yumurta var; sende bir yumurta var.
Eğer sen bana bir yumurta verirsen, ben sana bir yumurta verirsem, sende bir yumurta; bende bir yumurta olur.
Şayet,
Sende bir bilgi var, bende bir bilgi var. Ben sana bir bilgi verirsem, sen bana bir bilgi verirsen, sende iki bilgi, bende de iki bilgi olur.
Paylaşım için biz de bunu prensip edinmedik mi?

O yüzden bilgi emektir, paylaşıldıkça kullanıldıkça değer kazanır. Yolda yumurtanın kırılması hoş bir şey olmasa gerek. O yüzden bilgi kesinlikle gömülemez. Bazıları çok ketum davranır, hiç bir şeyi paylaşmaz o kişilerin bilgileri maalesef onlarla beraber gömülür. Fakat burada halka mal olmuş bir birikimden bahsediyoruz ve bir çoğumuzun bunda katkısı, hakkı var.

Foruma doğrudan eklenmesi zor olabilir. Onun yerine daha kolayı çevrimdışı/offline bir yapıya çevrilip tek bir başlık altında ayrı bir veritabanı şeklinde burada konu başlıkları listelenerek formdan sadece arama ile ulaşılacak şekilde eklenebilir. Hatta .hlp veya .chm dosyası şekline getirilip, eğer ki kapasite sorunu olacaksa google drive dropbox gibi bulut sisteminden de paylaşıma açılabilir Böyle bir durumda forumun menüsüne "PentaxTurkey.com Arşiv" şeklinde bir link verilmesi yeterli olur. Bir şekilde veritabanı sıkıştırılıp taşınabilirse ben bahsettiğim hale gelmesini sağlayabilirim.
Benim düşüncem alan adının (pentaxturkiye.com) alınmasının hiç bir anlamı yok. Eğer birileri bu konuda bir site/forum açmaya karar verirse miktaxturkiye.com bile diyebilir. Hatta kurumsallaşıp .tr lisi bile alınabilir. Para eden kısım sadece içindeki bilgilerdir. Boş defterin kilo ile satılıp kitapların satılmadığı gibi.
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 04 Aralık, 2013, 19:33:16 »
Bir amaç, bir bedel ödemek demektir benim için. Hayatın her alanında bu görüş böyledir benim için. Mesela ekmek almak için ödenecek bedel yürümek ve ekmeğin ücretini ödemektir. Burada düşünülmesi gereken "Ekmek yememe değecek mi yürümek ve ekmeğin ücretini ödemek?". İlişki basit, AMAÇ - BEDEL.. AMAÇ - BEDEL.. AMAÇ - BEDEL..

Şimdi diyorsunuz ki eski ismiyle PentaxTurkey'in çok değerli konulardı vardı. Bu konuda hemfikiriz. Tabi ki vardır. Sevdiğim sevmediğim birilerinin emeği mutlaka geçmiştir. Yani inkar etmek çok abes. Şimdi küçük bir hesap yapalım.

AMAÇ: Değerli konuları kurtarmak.

BEDEL: "176531 Posts in 7972 Topics by 5002 Members." bu istatistiğe sahip database'de ayıklama yapmak. Bunun mümkünatı yok. Ütobik fikir. 7972 konuyu inceleyip, 176.531 iletiyi gözden geçirmek diye bir şey olamaz. Diyelim ki gözden geçirmeyi bırakıp doğrudan birleştirme yapsak (ki bu da ütobik), ölü link'ler, ölü başlıklar, kirlilik yaratan iletiler..... 2 siteye de üyelik açmış üye hesapları, geçersiz e-posta adresleri..... Bu şekilde de PentaxTürk'e zarar vermiş oluruz.

AMAÇ için BEDEL çok pahalı. Üzgünüm.

Not: almaph, kendi iletisini kendi kaldırmıştır. Herhangi bir müdahale söz konusu olamaz.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.