Gönderen Konu: PENTAX LENS STOK SORUNU  (Okunma sayısı 2355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rasit.emul

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
PENTAX LENS STOK SORUNU
« : 23 Eylül, 2016, 14:36:59 »
Selamlar,

bir kaç yıldır pentax kullanıyorum(k-5 50mm f/8) lensimden sıkıldım ve yeni bir lens almaya karar verdim fakat piyasada ciddi bir sıfır pentax lens sorunu var.hiçbir sitede stokta bulamıyorum.(20-40mm ltd almayı dusunuyorum).

bugun son olarak Klas fotoyu aradım acaba internet sitelernde bir problemmi var diye ama onlar bunun dogru oldugunu stokta hiç urun olmadıgını soyledıler ve benı Nar teknolojıye yonlendırdıler.
Nar teknolojının sıtesıne gırdım iletişim linkine tıkladım fakat calısmıyor :)

acaba ben mı yanlıs yerlerde lens arıyorum yoksa cıdden boyle bır sıkıntı var ıse sebebı nedır ? Nar teknoloji neden olaya el atmaz anlamıs değilim.
bu konuda bir bilgisi olanvar ise ,  benı aydınlatırsa sevinirim yıllardır alıskanlıgım olan Pentax'tan vazgeçmekte istemiyorum sırf bu saçma sebeplerden dolayı.

iyi günler

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: PENTAX LENS STOK SORUNU
« Yanıtla #1 : 23 Eylül, 2016, 18:41:15 »
Raşit bey merhabalar.

Ne yazık ki Pentax'ta stok her zaman sorun oldu. Yakın tarihte de Nar Teknoloji tarafından güzel gelişmeler beklemek hata olur. Sitemiz tedarik konusunda ciddi bir açığı kapatıyor. Kusurlu ürün yok denecek kadar az. Kullanıcılar dürüst. Temiz ikinci el ekipman bulmanız olası. Fakat nedense şu son zamanlar Pentax kullanıcıları bayağı duruldu. Global bir durgunluk var evet fakat Pentax'ta ve hatta Pentax Türkiye'e durgunluk ciddi boyutlarda.

Yakın tarihte video işlerim nedeniyle Canon ürünlerle çok haşır neşir oldum. Kim ne derse desin Pentax hakikaten kalite.. :) Sadece video konusunda kendi içlerinde devrim yapmaları gerek o kadar.

Ayrıca incelemenizi tavsiye ederim:
https://www.tozlumercek.com/tag/nar-teknoloji/
« Son Düzenleme: 07 Ekim, 2019, 10:45:59 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı rasit.emul

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Eylül, 2016, 20:38:02 »
Baha bey merhabalar ,

Distrübitörün böyle bir tutumunu anlamak mümkün değil , daha önce bu forumda yazılanları okumustum , hizmet konusunda sıkıntıların zamanla aşılacağını düsünüyordum fakat ürün getirmemek piyasada ürün bulunamaması gerçekten kabul edilebilir birşey değil , insanları diğer markalara yönlendirmek istiyorlar gibi.

buarada daha once sıteden  satıs yapmıstım 2 kere.Sitedeki satışlarımda bir sorun yaşamamıstım fakat dediğim gibi 20-40mm ltd az bulunan ve biraz pahalı bir lens , bunu taksitle almayı planlıyordum ama sanırım bir sure erteleyeceğim.abd fiyatıda yukselmis daha dogrusu 200 usd indirimi kaldırmış BH Photo.(gerçi her dakika Abd'den gelecek bulunmuyor :)  )

umarım bu sorunlar bir an evvel çözülür , bizlerde Pentax severler olarak aradıgımız hizmet ve servise kavusuruz.

iyi çalışmalar

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Eylül, 2016, 21:24:06 »
Baha bey merhabalar ,

Distrübitörün böyle bir tutumunu anlamak mümkün değil , daha önce bu forumda yazılanları okumustum , hizmet konusunda sıkıntıların zamanla aşılacağını düsünüyordum fakat ürün getirmemek piyasada ürün bulunamaması gerçekten kabul edilebilir birşey değil , insanları diğer markalara yönlendirmek istiyorlar gibi.

buarada daha once sıteden  satıs yapmıstım 2 kere.Sitedeki satışlarımda bir sorun yaşamamıstım fakat dediğim gibi 20-40mm ltd az bulunan ve biraz pahalı bir lens , bunu taksitle almayı planlıyordum ama sanırım bir sure erteleyeceğim.abd fiyatıda yukselmis daha dogrusu 200 usd indirimi kaldırmış BH Photo.(gerçi her dakika Abd'den gelecek bulunmuyor :)  )

umarım bu sorunlar bir an evvel çözülür , bizlerde Pentax severler olarak aradıgımız hizmet ve servise kavusuruz.

iyi çalışmalar

Umarım dediğiniz gibi hemen çözülür ve Pentax severler hak ettikleri hizmete kavuşur. :) Sitede birkaç kişide 20-40mm vardı. Satarlar mı bilemem tabi ama dilerseniz alınık bölümünde bir konu açın. Mutlaka görürler, niyetlilerse de iletişime geçerler. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı muuzoo

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Eylül, 2016, 15:56:02 »
Benzer bir sorunu ben de yaşadım. Dün n11 de fotoğraf kategorisi için 111 tl indirim vardı. NAR Teknoloji satıcısından 18-135 sipariş verdim stokta iki ürün var şeklinde görünüyordu. Bu sabah siparişim tedarik edilemedği için iptal edildi. Nar Teknoloji yetkili dağıtımcı değil mi? Nasıl tedarik edemez anlamıyorum.

Pentax'ın Türkiye'de ki Devam Eden Hali

Başlatan Fearomenkor

Yanıt: 4
Gösterim: 2403
Son İleti 17 Aralık, 2015, 14:05:43
Gönderen: Baha
Pentax ın Türkiye de ki durumu ve bunu yaratanlar

Başlatan emre06htp

Yanıt: 18
Gösterim: 6774
Son İleti 21 Ağustos, 2014, 14:53:23
Gönderen: gokhans