Gönderen Konu: PENTAX FF hakkinda yeni bir aciklama yapti...En iyi ihtimal ile 2014  (Okunma sayısı 5804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlısı bakalım umarım olur

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
FF hakkında en gerçekçi, en tutarlı havadisler yakında gelir kulağıma. ;D
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
      Fotoğraf dünyasında "FF" Full Frame arayış ve beklentisi aslında hiç yok. Bu beklenti sadece fotoğraf forumlarındaki gençlerde ve takıntısı olan kullanıcılarda depreşiyor. Pentax firması ekonomik ve piyasa şartlarındaki satışa uygun bir gövde olmadıktan sonra böyle bir arayış ve imalata girmez.
      Fotoğraf forumlarında "FF" Full Frame gövde alan kullanıcılar genelde gösteriş ve diğer üyelere psikolojik baskı amaçlı diğer bir deyişle "en iyi fotoğraf ekipmanı bende ve en iyi fotoğrafı ben çekerim" vurgusu olduğunu göreceksiniz.
       Full Frame "FF" tam kare görüntü fotoğraf makinesi demek, objektifin ürettiği ve odak düzlemine gönderdiği yuvarlak görüntünün 3:2 oranında yani teknik dille APS-C yapıdaki görüntünün tamamını kaydeden fotoğraf makinesidir. Bu durumda elimizdeki Pentax DSLR fotoğraf makinelerinde genelde kullandığımız Pentax-DA objektifler 16X24mm görüntü ürettiklerinden kullanım ve perspektif açısından 24X36mm sensörlü gövdeleri aratmadığından böyle arayışları fantastik buluyorum.
       Bu soruyu kendinize sorun "Ben niye Full Frame "FF" tam kare görüntü fotoğraf makinesi kullanma ihtiyacı hissediyorum?"  bu soruyu gerçekçi cevaplandırdığınızda beklenti son bulacaktır.

Çevrimdışı aghytn

Fotoğraf dünyasında "FF" Full Frame arayış ve beklentisi aslında hiç yok. Bu beklenti sadece fotoğraf forumlarındaki gençlerde ve takıntısı olan kullanıcılarda depreşiyor. Pentax firması ekonomik ve piyasa şartlarındaki satışa uygun bir gövde olmadıktan sonra böyle bir arayış ve imalata girmez.
      Fotoğraf forumlarında "FF" Full Frame gövde alan kullanıcılar genelde gösteriş ve diğer üyelere psikolojik baskı amaçlı diğer bir deyişle "en iyi fotoğraf ekipmanı bende ve en iyi fotoğrafı ben çekerim" vurgusu olduğunu göreceksiniz.
       Full Frame "FF" tam kare görüntü fotoğraf makinesi demek, objektifin ürettiği ve odak düzlemine gönderdiği yuvarlak görüntünün 3:2 oranında yani teknik dille APS-C yapıdaki görüntünün tamamını kaydeden fotoğraf makinesidir. Bu durumda elimizdeki Pentax DSLR fotoğraf makinelerinde genelde kullandığımız Pentax-DA objektifler 16X24mm görüntü ürettiklerinden kullanım ve perspektif açısından 24X36mm sensörlü gövdeleri aratmadığından böyle arayışları fantastik buluyorum.
       Bu soruyu kendinize sorun "Ben niye Full Frame "FF" tam kare görüntü fotoğraf makinesi kullanma ihtiyacı hissediyorum?"  bu soruyu gerçekçi cevaplandırdığınızda beklenti son bulacaktır.

Cok guzel bı elestrı agznıza saglık.kesnlıkle katılıorum
Sony A7ıı
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 Za Oss
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA
Sirui T-1005X Tripod ve G-10KX Ball Head
ThinkTank Urban Approach 5 Shoulder Bag
Gopro HERO4 Silver Edition
+EbiK GıBıK

DEDEBAST

• Ziyaretçi
Kardeşlerim aşağıdaki konuda bizi rezil edenler mi dersin, amaçsız cevaplar verenler mi dersin, hepsi mevcut. Nedir bu milletin pentax ile alıp veremediği bir türlü anlayabilmiş değilim dostlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_71208707/mpage_1/key_/tm.htm

Yani sizler ne diyorsunuz bu duruma. Ana sayfa haberlerinde konuşulan konuya ve sözüm ona pentax ı savunanların ahmaklıklarına siz ne diyorsunuz?

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
                          YORUMSUZ..... "aslında tüm yorumlar aşağıdaki linkte"

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
                          YORUMSUZ..... "aslında tüm yorumlar aşağıdaki linkte"

Bir kişinin provokasyonu ile amacı dışına çıkmış bir başlık...( başlık altına yorum(lar) yazan bir kişi)
« Son Düzenleme: 20 Şubat, 2013, 11:30:12 Gönderen: haytaertu »
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeşlerim aşağıdaki konuda bizi rezil edenler mi dersin, amaçsız cevaplar verenler mi dersin, hepsi mevcut. Nedir bu milletin pentax ile alıp veremediği bir türlü anlayabilmiş değilim dostlar.

Yani sizler ne diyorsunuz bu duruma. Ana sayfa haberlerinde konuşulan konuya ve sözüm ona pentax ı savunanların ahmaklıklarına siz ne diyorsunuz?

Tartışmanın daha da alevlenmesini engellemek adına mesajınıza hemen onay vermedim. Özür dilerim.

Açıkçası ayrıntılı okumadım ancak göz geçirdim başlıklara. Özetle Pentax ve Anti-Pentax tartışması olmuş. :) Herkese göre kendi bildiği doğrudur. Toyota otomobil markasını ben hiç sevmezdim; hatta bir sebebi dahi yoktu. Ancak yakınım Toyota bayiisi sahibi olunca artık Toyota dışında bir marka kullanmam diyorum. :)

Bu olaylar da bunun gibi. Herkeste olabilecek önyargılar... Ancak kişisel fikrim, bu tarz tartışmalara gereğin olmadığı yönünde. Bol bol fotoğra çekelim. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

DSLR dünyasının en güçlü iki makinası karşılarştırması. Pentax 645D vs Nikon D3x

Başlatan cbaytan

Yanıt: 15
Gösterim: 21260
Son İleti 21 Ocak, 2013, 12:15:15
Gönderen: Korhan
Pentax'tan süper zum destekli, çift deklanşörlü kompakt: Optio VS20

Başlatan kampfar

Yanıt: 2
Gösterim: 10797
Son İleti 27 Ocak, 2012, 23:19:52
Gönderen: ercan69
Ricoh, Pentax fotoğraf makinesi bölümünü satın aldı

Başlatan adr

Yanıt: 12
Gösterim: 15690
Son İleti 04 Ekim, 2011, 14:57:50
Gönderen: gokhanakarsu
Pentax Türkiye Ürün Müdürü Serdar Ozansoy Röportajı

Başlatan PENTAX

Yanıt: 6
Gösterim: 12115
Son İleti 13 Ocak, 2012, 05:43:14
Gönderen: Baha
Pentax İngiltere Genel Müdürü ile Yapılan Röpörtaj Özeti..

Başlatan jetranger

Yanıt: 3
Gösterim: 10537
Son İleti 19 Ocak, 2012, 10:57:24
Gönderen: jetranger