Gönderen Konu: Esenlikler  (Okunma sayısı 2576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • 500px
Esenlikler
« : 08 Temmuz, 2018, 11:06:30 »
Esenlikler dilerim , ismim Ali aranıza Bursa'dan katılıyorum.İlk dslr makinem.Yaklaşık 3 yılı aşkın süre önce  PentaxTürk' e üye oldum ,fakat ilk mesajım.Pentax makina alınca mesaj atarım diyordum.1.5 yıl önce pentax makina alacak bütçeye sahipken drone olayına girdim aranıza katılamamıştım.Bir ay önce
PentaxTürk'ün ikinci el bölümünde 0nur hocamın açtığı K-7 ilanını aldım.0nur hocamada buradan teşekkür ediyorum ,makinaya gerçekten çok temiz bakmış .
İki haftadırda elimde ve çanta, sd kart gibi eksiklerini tamamladım.Bu hafta artık ilk kez çekim yapmaya başlayacağım.(deneme çekimleri hariç.)

Bir iki tane de sorum olacak ,şimdiden teşekkürler...

-Makineyi kullanmadığımız zamanlarda objektif çıkarılmalı mı?(Böyle bir şeyi bir yerde okudum kk veya bir forumda ama sonradan sorumun cevabını bulamadım.)

-Birde internetteki bilgilerde kafam karıştı AFS VE AFC hareketli bir nesneyi çekerken hangisini kullanmam lazım?

-Son olarak makineyi alırken 0nur hocam yanında af sorunu olduğu için tamron 70-300mm f/4-5.6 di ld tele-macro lensi hediye olarak verdi.Sorun olarakta başka bir makinaya takarken kırmızı bölgeyi getirip takmamislar dişler kırık sanırım demişti.Bu lensi nerede yaptırabilirim ve tahmini olarak ne kadar tutar?

Çevrimdışı kagarlitski

• Üye
  • Burak
    • Profili Görüntüle
Ynt: Esenlikler
« Yanıtla #1 : 22 Mart, 2019, 18:25:21 »
Vous ne savez pas comment m'aider? En ce qui concerne les connaissances que je recherche, je continue à partager ces informations.

Madame/Monsieur,

C'est un forum en turc et je crois il y a peu de personne qui peut parler français. Donc, peut-être vous essayer de parler en anglais et obtenir les informations vous cherchez.

Cordialement,
Burak
« Son Düzenleme: 22 Mart, 2019, 18:26:45 Gönderen: kagarlitski »

Çevrimdışı melih taycan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Esenlikler
« Yanıtla #2 : 22 Mart, 2019, 21:11:09 »
Makina kapalı iken lensi çıkarmanıza gerek yok,AFS sabit objeler AFC hareketli objeler için uygundur.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi