Gönderen Konu: Kullanıcıyı Pentax'tan Soğutan Haller  (Okunma sayısı 3009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sadi

• Üye
  • PENTAXPERVER
    • Profili Görüntüle
Kullanıcıyı Pentax'tan Soğutan Haller
« : 09 Mart, 2016, 00:56:05 »
Bu ülkede gümrük vergileri standart mı değil? Yoksa enayi yerine mi konuyoruz, anlamış değilim. Halen M modlu 50mm kullanmaya mecbur biri olarak aşağıdaki fotoğrafları yayınlıyor, takdiri size bırakıyorum. canon ve pentax Türkiye fiyatı ve  ABD fiyatları...
can t by Nazım Zengin, on Flickr
pent t by Nazım Zengin, on Flickr

can a by Nazım Zengin, on Flickr
pent a by Nazım Zengin, on Flickr
Pentax k7
smc da 18-55mm wr
smc da l 55-300mm
smc-m 50mm f1.7
sigma 10-20mm
meyer trioplan 100mm f2.8
Vanguard Adaptor 46 sırt çantası

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kullanıcıyı Pentax'tan Soğutan Haller
« Yanıtla #1 : 09 Mart, 2016, 01:04:35 »
Demek ki pentax kullananlar zengin.

Zaten bu yüzden çoğu kullanıcı yurt dışından lens makine alıyor.

Çevrimdışı ankaradag

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mart, 2016, 01:06:29 »
B şıkkı...Aynı şey panasonic icin de geçerli. türkiye de bir pana govde alirken odedigimiz rakamlarla ABD de iki tane aliyorsunuz...

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı thuringwethil

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mart, 2016, 01:10:34 »
Canon'un 50mm'si günde 10 tane satıyorken Pentax'ın 50mm'si 10 günde bir tane satıyor. Böyle olunca da kar edebilmek için Canon satan %10 kar (rakamı atıyorum) koyuyorken Pentax'ı satan %100 koyuyor. Bu kısır döngü değişecek gibi de durmuyor ne yazık ki.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mart, 2016, 05:29:41 »
Sanıyorum bundan fazlasını dile getirdik. Elde var sıfır. :(

Bir umursamazlık var. Aradaki fiyat farkını indirin diyoruz, imkansızlıklardan bahsediyorlar. Belki de haklılar. Peki o halde hizmet verin ki fiyat farkını ödememize değsin diyoruz. Tabi ekmek elden su gölden olunca o fikre de sıcak bakmıyorlar. Neticede çalışsalar da çalışmasalar da dolgun bir maaş her ay banka hesaplarına yatıyor. Ortada ciddi hatalar var... Tek bildiğim bu iş bu şekilde olmaz.

Kendi adıma konuşacak olursam, bu duruma karşı biraz daha sertleşeceğim. Bu nedenle site olarak da politikamız bu yönde olur diye düşünüyorum. Yönetimdeki diğer arkadaşlarla da hemfikiriz nasılsa. Güzel birkaç fikrimiz var...
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı dgncsk

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mart, 2016, 11:00:00 »
bence gurup alımlar yapılabilir. ithalat yapabilecek yeterlilikte bir firma gri market pentax getirip satabilir.

örnek vermek gerekirse, 3 model makine belli sayıda, 3 model lens belli sayıda talep toplanarak ithal edilebilir. sonuçta ithal edilemez diye birşey yok belgeler olduğu sürece. ancak elektroni ithalatında sıkıntılar olduğu için işi iyi bilen birisinin bu işi götürmesi gerekir ki hem para kazansın hemde sorunsuz şekilde ithal edilebilsin.

aksi takdirde zaten herkes kendi kullanımı için abartmadan ebay den vs den japonya üzerinden alıp kullanabiliyor. ankara posta gümrüğüne gittim ve sordum bundan 3 ay önce.( aslında amacım araba farı için bilgi almaktı. farları amerikadan aldım bile. adrese kadar gelidi. toplam değer 103 dolar dı.)  fotoğraf makinesi alabilirmiyim diye. 3000 dolar dan pahalımı diye sordu görevli memur. değilse %20 vergi ödeyerek gümrükten yada duruma göre adrese gelen postacı dan teslim alabilirmişim. posta ile gelen ürünlerde ise 100 dolar altı normal şartlarda gümrüğe tabi olmadan adrese gelirmiş yeterki süreklilik arz etmesin. merak edenler varsa belki faydası olur diye paylaştım. olurda gümrükten almak gerekliyse, ki daha önce başıma geldi, 50 dolarlık 50 mm MF lens kocaman kutuda geldi diye gümrüğe çağırdılar, 4 tl harç ödeyip almıştım(2 sene önce).

Çevrimdışı Desperado

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mart, 2016, 22:21:15 »
Bu işin Nar'la portakalla limonla ilgisi yok..Bu 10 sene önce Bükey Fotoğrafçılıkta'da böyleydi bügünde böyle.İnsanlar Pentax'ın gecmişine ve Türkiyedeki forumlara bakıp birşey zannediyorlar ve ithalatçı belgesi alıp işe başlıyorlar.Umutları:bu kadar pentax seven varsa Türkiyede biz kısa sürede köşeyi döneriz..Ama kazın ayağının öyle olmadığı kısa sürede anlaşılıyor ve işi savsaklıyorlar(Nar'ın ilkokul 4 e giden bir çocugun bile düzenleyebileceği internet sitesi yok.).Türkiyede 1 sene içinde 100 tane makine 100 tane lens bile satıldığına şüpheliyim pentax olarak.Dolayısıyla bu işin başı Ricoh'tur herşey onun elindedir.Benim aklıma gelen tek mantıklı şey ise:Pentax dağıtımının Ricoh Türkiye ithalatçısı tarafından alınmasıdır.Onlar büyük ciddi bir şirket,elbette bu işi rahatlıkla kıvırabilirler.Fazla rüya da görmeyin.

Pentax ın Türkiye de ki durumu ve bunu yaratanlar

Başlatan emre06htp

Yanıt: 18
Gösterim: 6774
Son İleti 21 Ağustos, 2014, 14:53:23
Gönderen: gokhans
Pentax'ın Türkiye'de ki Devam Eden Hali

Başlatan Fearomenkor

Yanıt: 4
Gösterim: 2403
Son İleti 17 Aralık, 2015, 14:05:43
Gönderen: Baha