Gönderen Konu: Pentax'ın Türkiye'de ki Devam Eden Hali  (Okunma sayısı 2404 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fearomenkor

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Pentax'ın Türkiye'de ki Devam Eden Hali
« : 13 Aralık, 2015, 16:52:37 »
Buna benzer başlığı okudum az önce. Hem de altında yazılanlarla beraber okudum. Pentax'ın Türkiye'de var olan durumu zaten yakın tarihe kadar çok kötü bir durumdaydı. Şimdi daha da kötü. K-3'ün Amerika-Türkiye fiyat farkı 1110 lira. Amazon fiyatı 40 dolar olan batarya, Türkiye'de 90 euro fiyatında. Paramızı resmen çöpe atıyor gibiyiz. Bile bile kazıklanmak artık burama geldi. Yok mu buna dur diyecek biri? Kuzu kuzu satın almaya devam mı edeceğiz? Amerika'dan gelen birileri oluyor muhakkak. Acelem yok nasılsa. Alırım alacağımı. Artık asla Türkiye'den 1 liralık Pentax ürünü almayacağım. Fuarda rezildi her şey. Şube açma stratejileri rezil. Fiyatları rezil. Birkaç sefer Nar yetkilileriyle konuşmuştum. Sorular sormuştum. Pentax gövdelerinde bilgi birikimleri yok. Yazık ediyorlar bu markaya. Polemik olsun istemem ama sitenin yöneticisi bu çile bitecek diye demişti. Bu çile bitmez arkadaş. Amerika'dan gelenim gidenim olursa yardımcı olacağım buradaki arkadaşlara. Ürünü alsınlar. Vereceğim adrese kargolatsınlar yeter. Kiminin kafasını şişirdim kusura bakmayın tüketici olarak bu konuda şuan fazlasıyla haklıyız.
« Son Düzenleme: 13 Aralık, 2015, 16:58:15 Gönderen: Fearomenkor »

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax'ın Türkiye'de ki Devam Eden Hali
« Yanıtla #1 : 13 Aralık, 2015, 20:06:04 »
Gene mi bana taş geliyor? :)) Günah keçisi Baha...

Evet birkaç tartışma oldu ve hatırlıyorum dediklerimi. Nar Teknoloji'yi savunmamıştım. "Yeni bir ekip geldi, geleli daha 2 gün olmadı. Bekleyelim bakalım neler yapacaklar" dedim özetle. Kim ne anlam çıkardıysa bilemem ama özeti bu. Malum iyi yada kötü ekip farketmez, 2 günde kimse bir şey yapamaz. Yanlış mıyım? :) Bir de Türkiye'den Pentax ürünü almanın cazip olduğundan bahsettim. Ee sonuçta ufacık bir problemde birebir değişim veriyorlardı. Bunun yanısıra taksitle, hemen ertesi gün elinizde olacaktı. Bu nedenlerle teşvik ettim. Yanlış mıydı? Yada taraflı mı geldi size?

Evet, bu yeni ekip geldiğinde iyi başladı. Tedarik konusunu çözüme kavuşturdular mesela. Ama eleştirecek olursam sadece bu çözüme ulaştı şuan için. Fiyatlarda hala fark büyük, kısa vadede olacak şey zaten değil. İşbirliği yaptıkları kişiler baştan aşağı yanlış. Onlara da ilettim bu eleştirimi. Pentax'ın deterjan markası olduğunu zanneden kişiler şimdi Pentaxian geziyor ortada. Olur mu bu? Pentax gezileri yapıldı, haberiniz var mıydı? Hatta Ankara'da etkinlik oldu 1-2 gün önce, haberiniz oldu mu? Benim dolaylı yollardan tabi ki haberim oldu ama distribütör firmadan haber almadım. Bir yerde duyuru da görmedim. Bunlar hep eleştiri noktaları. Dahası var ama hak verirsiniz ki yeri burası değil. :)

İlk paragraf olumlu, ikinci paragraf olumsuz konular gibi düşünülebilir. Kimsenin taraflı olduğumu düşünmesini istemem çünkü değilim. Tek gayem Pentax'ın daha iyi bir noktaya gelmesi. O da sanırım marka bağlılığı ama olsun, sonuçta kötü bir amaç yok ortada.

Ne olacak bilemiyorum Pentax'ın hali. Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanı nasılsa. PentaxTurk olarak biz hep yayındayız. Hep birilerine yardımcı olmanın derdindeyiz. İkinci el pazarının canlanmasını istiyoruz. Alan kolayca alsın, satan kolayca satsın vs vs...

Bilmem yeterince şeffaf olabildim mi?
« Son Düzenleme: 13 Aralık, 2015, 20:07:00 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Aralık, 2015, 18:20:55 »
Fotoğraf makinelerinin fazla bir ömrü kalmadı. Cep telefonlarına zoom özelliği gelsin; kompkat modeller biter, sensör biraz büyütülsün apsc modeller biter. Sadece iş amaçlı kullanılmalarından dolayı FF modeller satılır artık.

Çevrimdışı sydbarret

• Üye
  • Only a Pentax can beat another...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Aralık, 2015, 08:25:48 »
Katılmıyorum, eskidende cep telefonu boyutunda kodak makinalar vardı ama fotoğrafçılığa meraklı insanlar slr kullanırdı. Yakın gelecektede bu durum böyle devam edecektir, dslr ların cep telefonları fiyatına hatta daha ucuza alınıp satıldığı bir piyasa oluştu, bence bu güzel bir durum.
Pentax K-7 Body+Meike Grip
Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM 
Sigma 70-200mm f/2,8 EX DG APO Macro HSM II
Yongnuo YN560 III
Petrix V3001 Professional Tripod with Ball Head
Lowepro Off Trail 2

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Aralık, 2015, 14:05:43 »
Bence cep telefonları daha aktif olacaktır ama dslr sektörünün biteceğini sanmıyorum. Malum cep telefonları dslr kalitesine ulaştığında, dslr de ortaformat kalitesine ulaşmış olur. Kaldı ki sensör teknolojisi doygun noktada. Gelişmeleri izleyelim. :) Hem Pentax'ı hem diğer konuyu.
« Son Düzenleme: 17 Aralık, 2015, 14:47:44 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Orjinal Pentax Uzaktan Kumanda

Başlatan vedib

Yanıt: 16
Gösterim: 8155
Son İleti 11 Aralık, 2013, 18:19:44