Gönderen Konu: Dia Tarayıcısı  (Okunma sayısı 3862 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı merun19

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dia Tarayıcısı
« : 24 Aralık, 2014, 09:45:24 »
Merhaba;
Nereye yazayım bilemedim ama Dia Tarayıcısına ihtiyacı olan varsa böyle bir kampanya var http://www.tchibo.com.tr/dia-tarayicisi-p400022980.html

Filmli makine kullananlarınız varsa işinize yarar diye düşündüm.

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dia Tarayıcısı
« Yanıtla #1 : 24 Aralık, 2014, 09:59:04 »
fiyatı uygunmuş, minik portatif birşeye de benziyor. kalite olarak ne kadar tatmin edicidir acaba? kullanıcı yorumları var mı?

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Aralık, 2014, 12:20:47 »
Bende de eski negatifler var bolca. Bazı tarayıcılarda dia tarama özelliği var. Negatifi yuvasına sokuyorsunuz ve dia taramayı seçince arkada ışıklandırma yapıyor o şekilde tarıyor. Sonuçta bunlarda belli bir çözünürlük ve renk derinliği var. Dijital makinesi olan, eğer çok sayıda tarama yapmayacaksa kolayca karanlık bir ortamda bir kutu içerisine agrandizör türü bir düzenek kurarak bu işi halledebilir. Arkadaş çok daha ilkelini yapmış ve sonuç göründüğü kadarıyla tatminkar.
http://www.youtube.com/watch?v=RejaetB-g-o
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı selluka

• Üye
  • **
  • Ali AKBINAR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Aralık, 2014, 16:34:28 »
Foruma bir göz gezdirdim bu konuyla ilgili bir başlık bulamadım. Bir ara baya niyetlenip araştırdım fiyat performans açısından en iyi seçenek epson v600 gibi görünüyor. Bhphoto fiyatı 200dolar yurtiçi fiyatı ise 850tl civarı o da stok bulabilirseniz. Bu tür ürünleri kullanmış arkadaşlar burda ya da daha iyisi yeni bir konu açarak deneyimlerini paylaşırlarsa çok iyi olur.

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı selluka

• Üye
  • **
  • Ali AKBINAR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Aralık, 2014, 10:02:44 »
Rsimsek bey daha çok ürün deneyimlerinden bahsetmiştim yoksa bu başlığı biliyorum

Çevrimdışı grikarga

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Aralık, 2014, 13:29:54 »
Vedip bey in açıklamaları çok net ve yararlı olmuş....
Bende geçenlerde evdeki ışıklı küçük dia göstericimden cep telefonuyla karanlıkta diadan çekim yaptım.Telefonla olabileceği kadar ilkelde olsa netice aldım.Dijital kamerada makro lensle çok daha iyi sonuç alınabilir tahminimce....

Değerli üstad Vedip beyin dediği gibi siyah beyaz banyomu kendim yapmayı deniyeceğim inşallah.Eminim çok zevkli ve hesaplı olacaktır.Bu kimyasalı Mısır çarşısı veya oralarda bulabilirmiyiz.Dükkanlarda hazır var sanırım ancak bana biraz pahallı geldi.
Esenkalın