Gönderen Konu: RAW işleme  (Okunma sayısı 3576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selm

• Üye
  • Fotoğraf meraklısı,pentax aşığı
    • Profili Görüntüle
RAW işleme
« : 23 Aralık, 2013, 20:56:54 »
Arkadaşlar Raw işlemek için program aradım taradım Adobe Lightroom 5.2 buldum ama gelgelelim XP gibi eski bir işletim sisteminde çalışmıyor bana önere bileceğiniz raw işleme programı var mı? JPEG çekmek biraz sıradan geliyor RAW ile oynamak istiyorum açıkcası :)
Pentax Sevgisi // Nikon D7000

http://500px.com/Selm

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: RAW işleme
« Yanıtla #1 : 23 Aralık, 2013, 21:04:09 »
En azından Windows 7 ye geçmek şart, Adobe yeni sürümlerinde gerek Photoshop gerekse Lightroomda raw işlemeyi çocuk oyuncağı haline getirmişler. Ekte videoyu izlersen anlarsın ne demek istediğimi.Kısacası Windows sürümünü yükseltmek şart,bende XP kullanıyorum vakit bulabilirsem bir ara yükselteceğim bende.

Camera Raw ile Fotoğraf Düzenleme By Seyhan Terzioğlu
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı fatihtekin88

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Aralık, 2013, 21:13:13 »
ACDSee Pro 6

Corel PaintShop Pro X5

DxO Optics Pro 8

Win Xp (sp3) destekli raw edit yazılımları ;)
İnstagram:  fatihtekin88

Pentax Sevgisi // 2x Lubitel 2 // Nikon d600 + BG // Nikon 24-85G VR // Nikon 50mm 1.8d // Nikon SB-900 // Slik f630 // 64-32 gb hafıza kartları

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Aralık, 2013, 22:02:16 »
XP işletim sisteminiz eğer 64 bit ise Photoshop CS6 yükleyebilirsiniz. XP 64 bit benim uzun yıllar kullandığım, neredeyse kaya gibi sağlam bir işletim sistemiydi. Corel yazılımları (bildiğim kadarı ile) Adobe yazılımlarına en yakın olanı. Eğer tercih yapacaksanız o yönde oy kullanın derim. Ancak, Corel PSP5 Ligtroom'dan ziyade Photoshop'a daha çok benzer.

Her halükarda W7 veya W8 (tabi makina da buna uygunsa) daha mantıklı bir tercih olacaktır.
Arslan Türegün

Çevrimdışı caucassian

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Aralık, 2013, 22:43:57 »
Arkadaşlar Raw işlemek için program aradım taradım Adobe Lightroom 5.2 buldum ama gelgelelim XP gibi eski bir işletim sisteminde çalışmıyor bana önere bileceğiniz raw işleme programı var mı? JPEG çekmek biraz sıradan geliyor RAW ile oynamak istiyorum açıkcası :)
Çok doğru düşünmüşsünüz. makineyi jpegte unutup da işlemelik fotoğraf çektiğimde çok canım sıkılıyor. onun için her zaman raw+jpegde bırakıyorum makineyi. sürekli de kontrol ederim. arkadaşlar bilgi vermişler zaten. pc cs5 kullanıyorum ben de win7 ile birlikte. çok basit kullanımı var.
Anadan Babadan Atadan Köylüyüm.

Çevrimdışı Selm

• Üye
  • Fotoğraf meraklısı,pentax aşığı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Aralık, 2013, 23:28:35 »
Şimdi laptop win7 ama pek laptopu sevmiyorum her edit programda kasıyor :( masaüstü eski ama stabil bir şekilde çalışıyor xp ise ramden çok az kullandığı için daha fazla resim açabiliyorum.Fatih hocam yarın ilk işim dediğiniz programları deneme sürümlerini denemek olacak.
Pentax Sevgisi // Nikon D7000

http://500px.com/Selm

Çevrimdışı maximus11

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Aralık, 2013, 23:44:48 »
bu programın adı ne ya nasıl indirebiliriz...

Camera RAW / RAW Fotoğraf İşleme Yöntemi

Başlatan JoRDaN

Yanıt: 39
Gösterim: 18027
Son İleti 01 Ağustos, 2013, 14:18:41
Gönderen: Baha