Gönderen Konu: Çok Etkili Bir Fotoğraf Sayısını Arttırma Metodu  (Okunma sayısı 5258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Çok Etkili Bir Fotoğraf Sayısını Arttırma Metodu
« : 27 Mayıs, 2012, 12:40:06 »
Bu video'yu gördümde aklıma geldi, bende fotoğraf makinamı daha çok yanımda bulundurmak için benzeri bir biraz daha küçük Tamrac çanta taşıyorum gövde+lens + 1 lens daha ve flaş ve filtre gibi malzemeleri alabiliyor, özellikle yazın cüzdan, telefon anahtar gibi cepte taşıması zor olan malzemeleride ön ceplerine alıyor, bazen makina taşımasam bile malzemem çok olunca bu çantayı kullanabiliyorum. Böyle bir çanta edinebilirseniz, şehir içinde gündelik makinayı taşıma orannızı çok arttırıyor, işe okula giderken bile makinanız yanınızda oluyor. Tek yapmanız gereken bu çantayla dolaşma alışkanlığını edinmeniz, böylece makinanız devamlı yanınızda olabilir. Tabii bu çantalar bütün gün sören veya şehir dışı geziler için tüm malzemeleri taşımak için küçük kalıyor, sırt çantasının yerini tutmuyor doğal olarak. Bu videodaki büyük versiyonu galiba.

Bence bu çantaların en önemli parçası kayışın omuza dokunan kısmındaki kaymayı önleyen ek parçası, benimkisi çok kalitelid diyebilirim başa geçirmeden tek omuz taşırken bile aşırıya kaçmadan sağa sola eğildiğimde, çantayı kaydırmadan omuzumda tutabiliyor.

Benimkisi Tamrac messenger 5534 daha küçük ama sanırım üretilmiyor daha, 50-60 dolara almıştım sanırım.

.
Lowepro versiyonu biraz büyükçe

« Son Düzenleme: 27 Mayıs, 2012, 12:52:15 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çok Etkili Bir Fotoğraf Sayısını Arttırma Metodu
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs, 2012, 12:58:44 »
Tamrac da Lowepro da güzel çantalar.
Lowepro event messenger modelinin 100-150 ve 250 diye 3 tipi var.150ve 250 modellerinde küçük labtop veya İpad gibi tablet bilgisyarlar için de bir gözü var.Sanırım 150 modeli uygun.
Tablet filan taşımayacaksanız 100 modeli daha uygun.
Şu anda 150 modeli Tripod fotoda indirimli satılıyor.106TL

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs, 2012, 17:07:31 »
Tiyatro, sinema, makine kullanamayacağım konserler ve ev için alış veriş dışında fotoğraf makinem ve objektifim hep yanımda olur.
Eski laptop sırt çantamı fotoğraf çantası olarak tekrar tasarlamıştım. Bir ara paralanınca Lowepro slingshot veya benzeri hakiki çanta almayı düşünüyorum :)
Arslan Türegün

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs, 2012, 00:42:54 »
Kolay taşıyabileceğim bir yöntem keşvedemedim gitti. Hammallıktan bıktım diyebilirim. Üsttelik hızlı yaşamak zorunda oluşum mahfetti beni. Tam gün çekim ve ardından arkadaşlarla yapılacak bir aktivite..... Yada okul sonra bir çekim, yada okulda bir çekim..... Ankara'dayım, eve uğra da fotoğraf makineni bırak gibi bir durum yok. Yada "Şurdayım dur 2dk makinemi alıp geliyim." gibi bir çare yok. Makine neredeyse 7/24 yanımda. Önümüz yaz, kışın gene çok bir sorun teşkil etmese de yaz sıcağına dayanabilmem için tüm olasılıkları gözden geçirmem gerekecek gibi.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı ALPeeR

• Üye
  • *
  • Acemi Pentaxçı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs, 2012, 17:51:53 »
Ben Case Logic SLRC 202 kullanıyorum. Body + Kit Lens ana bölmeye, yan bölmelere 2 lens, ön ve arka ceplere kumanda, hafıza kartı, kapak rahatlıkla sığıyor. 203 modelinde tripod taşımak için ayrıca yeri de var ve ana bölme daha geniş olduğu için flaş da rahatlıkla sığıyor ve yan bölmeler de daha geniş. Benim henüz o kadar ekipmanım olmadığı için 202'yi tercih ettim. Çok güzel çantlalar tavsiye ederim.

Pentax K-r + 18-55mm
Ben kit lensten, kit lens benden illallah edene kadar :))

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Haziran, 2012, 17:12:10 »
Bu indirimdeki çanta iyiye benziyor arkadaşlar haber vereyim dedim. Daha fazla bilgim yok hakkında.

http://www.tripodfoto.com/emora-optimus-120-omuz-cantasi.4322.p

Çevrimdışı tasomaniax

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Haziran, 2012, 22:19:46 »
hocam gorusunuzu degerlendirip aldim bu cantadan, sirt cantasi kullaniyorum onu da heryere goturmek mumkun olmuyor, insanlar tasiniyor musun diyor :)
biraz buyukce ama icine gripli k5+17-50, 70-200 ve 1-2 lens daha aliyor, ustte aytica fermuari sayesinde canta omuzdayken makineye hizlica ulasim mumkun, bence bu fiyata basarili. indirim 18 hazirana kadarmis bu arada
PentaxK5 PentaxD-bg2grip Pentax100-2.8macro Tamron17-50-2.8 Tamron70-200-2.8 Sigma150-500-5-6.3 Sigma50-1.4 SigmaEm140dg-Macroflash Manfrotto190xprob-468mgrc2
www.flickr.com/mehmetbilalcakmak

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Haziran, 2012, 23:07:11 »
Hayırlı olsun, bu boy bir çanta için 55 lira para değil diye düşündüm, sırt çantasıyla komik oluyor şehirde dolaşmak gerçekten. Bundan sonra alacak arkadaşlara. Bence benim Tamrak 5534 tam (yükseklik) daha büyüğü büyük olur günlük kullanım için, internetten bulur bakabilirsiniz yüksekliğine, bence daha büyük (yüksek)  almayın, ama biraz daha uzun ve derin olabilir pekala.

Çevrimdışı Kuvvet

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Haziran, 2012, 21:15:59 »
Lowepro Event Messenger 250 cok dikkatimi cekti. Kullanan arkadaslar varsa yorumlarini alabilir miyim?

Konu Nedir - Tema Nedir - Fotoğraf Okuma Nedir

Başlatan cbaytan

Yanıt: 1
Gösterim: 10702
Son İleti 23 Nisan, 2012, 14:50:39
Gönderen: Baha
Fotoğrafçı-iyi Fotoğrafçı-Fotoğraf Sanatçısı Farkları ve Tanımları.

Başlatan cbaytan

Yanıt: 4
Gösterim: 6186
Son İleti 22 Ocak, 2012, 22:54:11
Gönderen: healtyhead
Fotoğraf Yada Film Çekimleri İçin Amatörce Sahte Kan Yapımı!

Başlatan muhsinbagdadi

Yanıt: 3
Gösterim: 5721
Son İleti 03 Ekim, 2012, 23:29:56
Gönderen: PENTAX
XI. Dümbüldek Suyu Fotoğraf Sergisi - Memişoğlu Petrol Desteğiyle

Başlatan cbaytan

Yanıt: 5
Gösterim: 7067
Son İleti 01 Mayıs, 2012, 22:58:05
Gönderen: cbaytan
ANKET: Fotoğraf Çekmekle Şu Anda Neyi Amaçlıyorsunuz?

Başlatan cbaytan

Yanıt: 8
Gösterim: 6994
Son İleti 18 Eylül, 2011, 03:23:43
Gönderen: JoRDaN