Gönderen Konu: Video' da Noise giderme yardım  (Okunma sayısı 4834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
Video' da Noise giderme yardım
« : 26 Mart, 2014, 16:40:55 »
Arkadaşlar selamlar,
Bugün itibari ile Pentax Q makinem gelmiş bulunuyor, zaman atlamalı videolar çekeceğim ancak sensör ufak olduğu için yer yer kumlanmalar olacak tahmin ediyorum ve sorumda bu yönde, ilk defa bir makinenin kamerasını kullanıyorum kamerayı da ilk kullanışım. Bu kumlanmaları kaliteyi düşürmeden  giderecek bir program var mıdır bildiğiniz? Google amcaya bi yazdım bir dünya program çıktı karşıma en iyisi bilene danışmak dedim ve yazdım. Yardımcı olursanız çok sevineceğim. Çektiğim videolar için bir portfolyo yapacağım sitede :)   
Ekipman: Pentax K20D + Canon Eos 5D Mark II + Nikon D300S + Samsung NX1000 + Pentax P90 + Pentax PZ-1P + Pentax MG + Zenit 12XP + Zenit TTL + Kiev 4A

İcraat: Sanaltur + Gigapixel Fotoğraf + 3D ürün + Dış Mekan Çekimleri + Özel Gün Çekimleri

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Video' da Noise giderme yardım
« Yanıtla #1 : 26 Mart, 2014, 22:22:30 »
Çok program kullanmadım tabi. Karşılaştırma yapmam güç ancak "Pinnacle Studio HD" sürümleri başarılı geldi bana. ;)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Modifci

• Üye
  • **
  • Everything is something happened der bir düşünür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Nisan, 2014, 11:55:03 »
after effects icin denoise diye bir plug in var is gorur ama tabii keske pentax q ile cekim yapmak zorunda olmasaniz :)

I'm TRYING TO BE a director...

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Kasım, 2015, 18:59:52 »
Arkadaşlar selamlar,
Bugün itibari ile Pentax Q makinem gelmiş bulunuyor, zaman atlamalı videolar çekeceğim ancak sensör ufak olduğu için yer yer kumlanmalar olacak tahmin ediyorum ve sorumda bu yönde, ilk defa bir makinenin kamerasını kullanıyorum kamerayı da ilk kullanışım. Bu kumlanmaları kaliteyi düşürmeden  giderecek bir program var mıdır bildiğiniz? Google amcaya bi yazdım bir dünya program çıktı karşıma en iyisi bilene danışmak dedim ve yazdım. Yardımcı olursanız çok sevineceğim. Çektiğim videolar için bir portfolyo yapacağım sitede :)   

Yıldıray, neredeyse 2 yıl geçmiş. Portolyo yaptın mı? Yoksa proje tamamlanamadı mı? :)
PENTAX K-3

Çevrimdışı Arkeolog08

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Tur
« Yanıtla #4 : 21 Kasım, 2015, 18:28:49 »
Baha selam. Bir kaç çalışma yapmıştım sonra makineyi sattım çok pratik gelmedi bana dslr ile timelapse çünkü. Elimde go pro hero 3 plus vardı onda timelapse mod var. Onunla yapmaya basladim ama gopro hero4 daha cunku g[rüş açısı değişebiliyor yani balık gözü gibi davranmıyor.
Ekipman: Pentax K20D + Canon Eos 5D Mark II + Nikon D300S + Samsung NX1000 + Pentax P90 + Pentax PZ-1P + Pentax MG + Zenit 12XP + Zenit TTL + Kiev 4A

İcraat: Sanaltur + Gigapixel Fotoğraf + 3D ürün + Dış Mekan Çekimleri + Özel Gün Çekimleri

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Kasım, 2015, 19:20:15 »
Baha selam. Bir kaç çalışma yapmıştım sonra makineyi sattım çok pratik gelmedi bana dslr ile timelapse çünkü. Elimde go pro hero 3 plus vardı onda timelapse mod var. Onunla yapmaya basladim ama gopro hero4 daha cunku g[rüş açısı değişebiliyor yani balık gözü gibi davranmıyor.

Evet haklısın. DSLR ile timelapse hiç pratik değil. Zaten Gopro dışında da timelapse odaklı özel kameralar var. Aylar süren projelerde onlar kullanılır sanırım. Malum çıkan datayı işlemek senin de dediğin gibi pek mantıklı değil. :) Bir tarafta 5 dakikada sonucu almak varken bir diğer tarafta da günlerce montaj ile uğraşmak var.

Benim dslr'de timelapse yapmak istemem Pentax taraftarlığından ibaret. :) K-3'te 4K imajı çok güzel alınabilir. Ortaya montajda uğraştırsa da harika neticeler çıkabilir. Hevesli arkadaşlar olsa keşke aramızda. Ankara soğudunda ellerde termos, makine önünde birkaç saat nöbet tutmak zevkli olabilir. :))
PENTAX K-3