Gönderen Konu: PentaxTürk Tanışıyor  (Okunma sayısı 129794 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CMLKK³

• Üye
    • Profili Görüntüle
PentaxTürk Tanışıyor
« : 31 Temmuz, 2011, 13:19:23 »
      Herkese merhaba bir süredir aklımda olan bu konuyu sonunda açmaya karar verdim malum site hergeçen gün kalabalıklaşıyor ama kalabalıklaşırken çokta birbirimizi tanımadağımızı düşünüyorum(illaki bazı arkadaşlar birbirlerini tanıyorlardır ama),işin açığı bu sitede ismen bildiklerim Ercan abi,Bahattin,Hikmet ve Ömerle(kendisine buradan sevgi ve saygılarımı iletiyorum :D) sınırlı onun için bu konunun gerekli olduğunu düşünüyorum bu konudan beklentim herkesin birbirini tanıması hem bu sayede kaynaşmış oluruz diye düşünüyorum :)
      Bunun için herkesten kendini tanıtmasını istiyorum tanıtırkende ad,soyad,yaş,yaşadığı il,okuyorsa okulu,okuduğu il,çalışıyorsa işi gibi önemli noktalarıda eklemesini istiyorum bu sayede hem birbirimize nasıl hitap edeceğimizi ve bununla beraberde birbirimizi daha iyi tanıma şansına sahip olacağımızı düşünüyorum.
      Madem konuyu ben açtım ilk ben kendimi tanıtayım :D
      Ben Murat Göncü,1991 mart Antalya doğumluyum.Doğma büyüme Antalyalıyım,okul işine gelirsek Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde Bilgisayar Öğretmenliği okuyorum,3.sınıf öğrencisiyim.Bunlar dışında okumayı severim(roman,çizgi roman,manga) izlemeyi severim(film,dizi,çizgi film :D,anime) ve tabiki gezmeyi ve uyumayı severim.
     Benden şimdilik bu kadar hadi şimdide sizleri tanıyalım :)
« Son Düzenleme: 31 Temmuz, 2011, 22:27:06 Gönderen: CMLKK³ »
http://500px.com/CMLKK

Kahverengi dallardan pembe çiçekler açtığına göre,Ümitsizliğe gerek yok…

Çevrimdışı adr

• Üye
  • http://ahmetderici.blogspot.com/
    • Profili Görüntüle
    • ahmetderici (adr) yildiz
Ynt: PentaxTürk Tanışıyor
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz, 2011, 13:53:44 »
Adım Ahmet DERİCİ.. 78 yılında Gaziantep / Nizip'te doğdum, çocukluğum Bursada geçti, ilk ve orta okul derken, Bursa Erkek Lisesi ardından Sakarya üniv. Tasarım bölümü hemen ardından nefes almadan Askeri okulu bitirdim ve şuan Türk Hava Kuvvetlerinde 11 yıldır görev yapıyorum.

Türkiyede PENTAX kullanan bütün arkadaşlar beni özellikle Donanımhaberden ''yildiz'' olarak iyi tanırlar  8) Nacizane kişisel PENTAX Türkiye distribütörü gibi çalışıyorum. Bu nedenle binlerce arkadaşımızı PENTAX ile ben tanıştırdım diyebilirim.

Bursa Gemlikte büyüdüm, çocukluğum hep öğrenmekle geçti, çok gezerim ama bu aralar yorgunum  :P Fotoğrafçılığa 92 yılında Mamiya RB67 ve Pentax Analog SLR gölgesinde başladım 5 yıl profesyonel stüdyo fotoğrafçılığı yaptım. Asıl işim Endüstriyel tasarım ancak çok fazla merak olunca insan yapması gerektiği işi yapamıyor bu hayatta :) Bunların haricinde Profesyonel müzik sistemleri, Gövde - Lens alım satımı ve Bilgisayar Donanımı ile yakından ilgileniyorum.

Fotoğrafçılık bir tutku ve insan tutkusu olduğu şeyde başarılı oluyor mutlaka. Elimden yüzlerce makine yüzlerce lens geçti . Şuan imzamdaki ekipmanları kullanıyorum. Aslında anlatacak çok şey var ama yüzeysel olarak bunlar şimdilik yeterli sanırım.

Donanımhaberde yıldız.. Burada ve fotokritikte '' adr ''

« Son Düzenleme: 31 Temmuz, 2011, 14:04:20 Gönderen: adr »
New Jersey

Çevrimdışı lastchaos

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz, 2011, 14:31:25 »
Hakan Koksal, 19 yasindayim. Universiteye hazirlaniyorum. Ankaradayim. Pentaxianlardan biriyim :)
Donanimhaber de Pentaxian genel heryerde lastchaos :)

Çevrimdışı ryanodin

• Üye
  • her zaman pentax
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz, 2011, 14:45:37 »
Merhabalar ben Mehmet Özdemir. 1968 Ankara doğumluyum. 43 yaşımı 15 Şubat itibarı ile bitirdim. Evliyim 11 yaşında bir kızım var. İzmir Foça'da Binbaşı Doktor olarak görev yapıyorum...

Fotoğrafa oldum olası ilgi duyardım da babamın 1970'li yıllarda Almanyadan almış olduğu Rollei marka fotoğraf makinasını 1999 yılında bana hediye etmesi ile gerçek anlamda ilk tanışma başlamış oldu.... O zaman Çanakkale'de yaşıyordum hemen makinayı alip Çanakkalenin ünlü bi fotoğraf dükkanına gittim... Makinanın üzerindeki rakamları ve nasıl fotoğraf çekeceğimi sordum... Sanki amcamın yanında dükkan açacağım sihirbazın sırrını sormuş muamelesi gördüm :D... Ağzından laf almak mümkün değil bana güneşte böyle ne bileyim flaşla böyle çekeceksin dedi... Ben de kızdığımı hatırlıyorum internete girdim ve kendi kendime deneye yanıla birsürü film bitirerek öğrenmeye çalıştım... hala da öğrenmeye çalışıyorum...

Birkaç yıl sonra doğumgünümde eşimin bana hiç bilmeden ''pentax MZ-7 +28-80 +80-320'' hediye etmesi ile de pentax ile tanıştım... 2004'te ''canon d300'' ile tanıştım ama pek sevemedim. 2008'de de k100d ile bu tanışıklığım devam etti... Pentax ile çok güzel günler yaşadık... Güzel günler geçirdik...

Ha bir de hayatımda eşim ve kızımdan sonra en az fotoğraf kadar tutkulu bir merakım daha var... Motosiklet tutkunuyum... Eşimle beraber gezmeyi çok seviyoruz...

Tüm pentaxturk sitesini ve pentaxian arkadaşlara sevgi ve saygılarımla...
Sony Nex-5n + 18-55mm
Rollei SL35 + 50mm f:1.8 MF + pentax MZ-7
Pentax 43mm limo ve 100 WR macro

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz, 2011, 15:47:51 »
Merhabalar arkadaşlar :) Adım Hikmet, 91 doğumluyum. Yarışmaya Antalyadan katılıyorum. :) Doğma büyüme Antakyalıyım. Geçen sene Akdeniz Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünü kazandım ve Manavgatta okuyorum.  2.sınıfa geçtim :) Kullandığım  nickler ya JoRDaN yada JoRDaNhikoo'dur. Şimdilik bu kadar :P 
Tüm pentaxturk sitesine ve pentax kullanan arkadaşlara sevgi ve saygılarımla... :) 

« Son Düzenleme: 31 Temmuz, 2011, 15:51:30 Gönderen: JoRDaN »
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Temmuz, 2011, 16:27:20 »
                                                      merhaba dostlar

ben 1969 YILINDA istanbul uskudar dogumluyum yasim 42 ismim jean kirtik(ercan) dogdukdan sonra fransaya gitmisim ve orada yasamaya baslamisim okul okumadim meslegim yok evden eve nakliyat yapan bir firmada isci olarak calisiyorum hayatta bir annem ve bir babam var  su anda turkiyede yasamakdalar gokova azmakda bir defa evlilik yaptim ve bosandim 8 yasinda bir oglum var
 hayatim boyunca 65  e  yakin ulkede gezdim ve calisdim su anda fransanin lyon sehrinde yasamakdayim.fotografa ilgim kucuk yaslarda babamin bir arkadasinin isvicreden hediye getirdigi filmli kodak marka makina ile basladi sonralari yasim ilerlerledik ce nikon ve pentax kullandim bircok modellerini kullanip sattikdan sonra su an pentax k5 ile yola devam etmektedir
  hayatta en hoslandigim sey  zipkinla dalmak,ve motor ve muzik dinlemek dinledigim turler arasinda ilk sirayi klasik muzik alir jazz ,blues diye sirasiyla gider
hala hayatima evden eve nakliyat yapan bir firmada calisarak devam etmekdeyim gelecekteki tek hedefim ise sonuclari neolursa olsun turkiyeye geri donmek ve fotograf uzerine bir dukkan acmak

ve yeni sitemiz projesi ile sizlerle burda bulustuk tek temmenin insallah guzel isler basaririz hep birlikde
isde kisaca hayatim ve ben

teskkur ederim

Çevrimdışı evirgen2008

• Üye
  • I am a macrocu :D Not a terrorist!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Temmuz, 2011, 18:54:14 »
Murat teessüf ediyorum öncelikle sana, tanımıyo musun bizi ;D Gelen kutusu doldu be ayıp ;D

Düzeltme: İyi olmuş böyle Murat ;D

Neyse,

Ömer Alp EVİRGEN. 1990 doğumluyum. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Memleketim Kırıkkale. Fotoğrafa tutkum çok küçük yaşlarda zenith makineyi babamın "elleme bozan!" şeklindeki ifadesiyle ve yapım gereği hırslı bi insan olduğum için başladı ;D Sonra 450D-500D-5D Mark II şeklinde giden bir Canon sevdası oldu. Yedek Body olarak her zaman Pentax istediğimi herkes bilir :) Fotoğraf dışında hobilerim; şiir yazmak, zıpkınla dalmak, şarkı yazmak ve birşeyler üretmek ;D Zihni sinir projelerim bir hayli mevcut yavaş yavaş gerçekleştiriyorum.

Müzik tarzım çoğunluk Rap olmasına rağmen çok sıkı TSM dinler söylerim. Biçok hayal arasından favorim MT24 Twin Flaş+ MP-E65mm lenstir. ;D Makrocu olduğumu dememe gerek yok galiba?_ ;D

« Son Düzenleme: 31 Temmuz, 2011, 22:39:52 Gönderen: evirgen2008 »

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos, 2011, 03:39:38 »
Herkese merhaba  ;D

Benim adım Önder. 1990 doğumluyum. Tüm ailedekiler gibi İzmirliyim ben de, tüm yaşantım burada geçti fakat gezmeyi hep sevdim. Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. sınıfa geçtim.

Sürekli farklıyı ve alternatif olanları araştıran biriyimdir, hem de sürekli. :) Fotoğrafçılık merakımda da bu özelliğim yine galip geldi tabiki. İlk profesyonel anlamdaki makinem ailemden yadigar kalan 83 model bir Canon T50'ydi. Bugün hala Pentax markasını ilk ne zaman duydum bilmiyorum ama muhtemelen "Ülke dışında neler var başka acaba?" diye araştırırken bulmuşumdur. Pentax'a daha baştan vuruldum diyebilirim. Etrafımdaki maymun iştahları arkadaşlarımda sürekli Canikonları gördükçe Pentax'a giderek daha da yaklaştım. Çünkü hepsi de Pentax'tan bihaber idi. Sadece fotoğrafçılık okuyan birisi hocasını Pentax kullandığını ama nasıl birşey olduğunu bilmediğini söylemişti. Neyse daha fazla uzatmama lüzum yok zaten, sonuç olarak buradayım ve yeşil sarı K-r'ım ile birlikte gayet mesudum. ;D

Diğer özelliklerimden bahsetmek gerekirse, en büyük hobim fotoğrafçılık değil bisiklete binmektir. :) 2 tane bisikletim var bu manada. Birisi dağ diğeri de yol (diğer deyişle yarış) bisikleti. Bisiklet sevdam 2008'de lise son sınıfın son ayında başladı, yani ÖSS'ye girmeden hemen önce. Dürüst olmak gerekirse bisiklete büyük bir tutkuyla bağlıyım, fotoğrafçılıktan bile fazla hem de.

Bunların dışında dinlediğim müzik türü her zaman metal ve rock olmuştur. En sevdiğim grupları sıralamak gerekirse, aslında onların sayısı çok fazla ama genelde eski ve köklü grupları severim. Judas Priest, Metallica, Alice Cooper, Black Sabbath, Hammerfall vs vs. Çünkü eskilerdeki o bozuk gitar tonunu yeniler pek çıkaramıyor. :)

Son olarak da 80'lerin renkli giyim tarzına ve 60'ların Amerikan arabalarına hastayımdır. Araba olarak da en büyük hayalim bir tane 67 model koyu yeşil bir Mustang Fastback sahibi olmak. ;)

Olabildiğince özetlemeye çalıştım ama anca bu kadar başarılı oldum. :) Fotoğrafçılık konusunda hevesli bir amatörüm daha ama olur da yolunuz bisikletçiliğe düşerse, elimden geldiğince yardım edebilirim ben de size. :D

« Son Düzenleme: 02 Ağustos, 2011, 03:43:31 Gönderen: ondert »

Çevrimdışı ByGeCee

• Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos, 2011, 23:29:52 »
adım bulut kayseri-nevşehir de yaşıyorum. fotoğraf ile her konuda içiçeyim 27 yaşındayım. işten kaçıp gezmesini ç0k severim.

Çevrimdışı vumekkan

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos, 2011, 16:32:49 »
Hepinize merhaba arkadaşlar...

Volkan ÜMEKKAN benim ismin ... 1981 yılının 7 Haziran günü Bursa da doğmuşum. Evliydim yakın zamana kadar. Ali Tolga isminde bir oğlum var ellerinizden öper ;) Tüm eğitimimi Bursa da tamamladım halen Açık Öğretimde okuyor taklidi yapıyorum. 13 yaşımdan beri öalışıyorum. Komilik,garsonluk,radyo dj liği,kadınlar matinesinde sunuculuk,animasyon,badana boya gibi bir çok işte çalıştım . Üniversiteyi bitirdikten sonra uzun yıllar da satış pazarlama konusunda (turkcell 5 yıl,Vodafone 1 yıl v.s.) çalıştım. Şimdi nakliye üzerine çalışan bir firmada ön muhasebe yapıyorum.
Fotoğraf ile tanışmam 2008 yılında aldığım ilk makinem Nikon D60 ile oldu. Makinamı aldıktan sonra BUFSAD (Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği) bünyesinde açılan temel kurslara başladım. Hala çok acemiyim ve yardıma çok ihtiyacım var. ilk pişmanlığın Nikon yerine K10 almamak oldu fotoğraf anlamında! Yapım gereği kafama koyduğumu eninde sonunda gerçekleştiririm ve sonunda K7 alarak Pentax kullanıcıları arasına katıldım. Manuel lens kullanmayı severim. Şu an çantamda ;
50 mm f2-50mm f1,4-135 mm manuel lenslerim var. 50-200wr-18-55 wr-sigma 28-70 f2,8-tamron 70-200 f2,8-tokina 70-210 da af lenslerim.

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos, 2011, 16:53:46 »
    İsmim Ertuğrul ULUSOY.. 1988 Afyon/Sandıklı doğumluyum, ama uzun yıllar Denizli/Çivril de ikamet ettim ve ailem hala daha orada oturmakta. Lise öğrenimimi Çivril de tamamladıktan hemen sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Matematik Bölümünü kazandım. Geçen sene bu zamanlar mezun oldum ve 2 ay içerisinde Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Matematik Bölümünde Araştırma görevlisi olarak işe başladım. Şuan yüksek lisans yapıyorum. Ayrıca nasipse bir aydan az bir süre içerisinde evli olacağım.

Fotoğraf merakım ise genelde buradaki arkadaşların dediği gibi herhangi bir fotoğraf makinası ile başlamadı maalesef. Oyun düşkünü birisi olduğum için yanımda taşıdığım cihazın hem iyi bir oyun konsolu hemde iyi fotoğraf çeken bir cihaz olmasını istedim. O yüzden lise ve üniversite yıllarımda pahalı cep telefonları alarak vu bu cihazlardaki fotoğraf çekme işlevini kullanarak çektim çoğu fotoğrafımı. Belki o telefonlara verdiğim para ile şuan üst segment bir makina kullanıyor olacaktım.. Ama cahillik işte  :) Sonra kendime büyük bir sürpriz yaparak üniversite son sınıfta kompakt bir Canon aldım. Bir süre onunla devam ettim. Sonra Elazığ da işe başladığımda fotoğraf konusunda tecrübeli bir öğrenci arakadaşla tanıştım, ve onun tavsiyesi üzerine Canon S5 is aldım. Ama tatmin etmedi. Daha sonra arkadaşın tavsiyesi ile Pentax a yöneldim. Ve yine aynı arkadaşın sayesinde bu sitenin moderatörlerinden birisi olan Ahmet DERİCİ ile tanıştım. Sağolsun kendisi de bana ilk SLR makinam olan Pentax Kr + 18-55 kit lens ve Rokinon 85 mm f 1.4 lensi almama vesile oldu. Herhangi bir ihtiyacı olan kendisiyle mutlaka temasa geçsin ;)

Diğer hobilerim ise pek fazla değil. Sıkı bir strateji oyunu düşkünü olmakla beraber çat pat da olsa arada bir ney üflerim..

Selamlar....
Pentax K-5iis + Pentax D-BG4 Battery Grip
SMC Pentax-DA 15mm F4 ED AL Limited
SMC Pentax-DA 35mm F2.8 Limited Macro
SMC Pentax-DA 70mm F2.4 Limited
Metz Mecablitz 50 AF-1
Vanguard,Digipod,Varta vs.

Çevrimdışı adr

• Üye
  • http://ahmetderici.blogspot.com/
    • Profili Görüntüle
    • ahmetderici (adr) yildiz
« Yanıtla #11 : 05 Ağustos, 2011, 17:55:08 »
Ertuğrul aramıza hoşgeldin.  :)
New Jersey

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Ağustos, 2011, 18:17:31 »
2003 yılında Manavgat Şelalesinin fotoğrafını çekmek için Manavgattan ilk makinemi aldım. Kodak c6200. Maaşımın yarısıydı o zamanlar:) 8-10 tane kompakt makine eskittim.Araştırdıkça daha derine daldım. Şimdilik çıkmak mümkün gözükmüyor. Fotoğraf ve fotoğrafçılıktan fazla bişey anlamıyorum.
« Son Düzenleme: 05 Eylül, 2011, 19:12:57 Gönderen: Lupara »

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #13 : 05 Ağustos, 2011, 18:45:21 »
Buralarda en yaşlı benimdir diyordum ama değilmişim demekki. ismim mehmet. 79 doğumluyum.ilk orta ve liseyi istanbulda okudum. Her nekadar alakam olmasa da Tarih mezunuyum. 11 yılını bitimiş memurum. Evli ve çocukluyum.

2003 yılında Manavgat Şelalesinin fotoğrafını çekmek için Manavgattan ilk makinemi aldım. Kodak c6200. Maaşımın yarısıydı o zamanlar:) 8-10 tane kompakt makine eskittim.Araştırdıkça daha derine daldım. Şimdilik çıkmak mümkün gözükmüyor. Fotoğraf ve fotoğrafçılıktan fazla bişey anlamıyorum ama öğreneceğiz inşallah.

H.Metal, otomobiller, fener ve bilgisayar, köfte,mangal ve LPG istasyonlarına para vermek diğer ilgi alanlarımdır.

Abicim Manavgata tekrar geldiğin zaman bekleriz:) Ben de manavgatta okuyorum.:)
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

Çevrimdışı haytaertu

• Üye
  • Ertuğrul Ulusoy
    • Profili Görüntüle
    • 500px