Gönderen Konu: Alanya Sapadere Kanyonu  (Okunma sayısı 1449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
Alanya Sapadere Kanyonu
« : 19 Ağustos, 2017, 11:55:49 »
Temmuz ayında İzmirden kıyıyı takip ederek Mersin-Hatay gezisi yaptım. Burada uğradığım yerlerden Sapadere Kanyonunu biraz tanıtmak istiyorum.
İlginç bir şekilde daha önce defalarca Alanya'ya gittiğim halde buraya ne gittim ne duydum. Gidince de gördüm ki, meşhur Fethiye Saklıkent ten daha güzel.
Girişinde taze balık yiyebileceğiniz uygun bir restaurant var ve giriş ücreti 10 tl.

2 Türlü gidilebilir.
1.Yol: Alanya'dan kendi aracınızla Mersin tarafına doğru ilerlerken 20 km kadar sonra, Demirtaş yönüne sola girmelisiniz. Zaten tabelası mevcut.  İçeri girince vrajlı, asfalt ve bazen daralan yoldan 25km kadar tabelaları takip ederek ilerleyebilirsiniz.

2. Yol: En eğlenceli olan. Alanyada 4x4 üstü açık jiplerle kanyon turları düzenleyen firmalar var. Bunları tercih edebilirsiniz. Özellikle sabah turu çok eğlenceli.

[/url]

Kanyon, 700 metre uzunluğunda dağların içine doğru uzanıyor. Çok deli akan suyutakip ediyorsunuz. Biraz rampa çıkıyorsunuz. Güzergahda küçük büyük şelaleler, göletler vs. var. Yani hiç sıkılmadan ve eğlenceli bir gezi yapabilirsiniz.

Sonunda büyük final.

Ben sadece bir kısmını anlattım. Gitmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Alanya Sapadere Kanyonu
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos, 2017, 11:57:05 »
Ek: O kadar kontrastlı renk veriyor ki yanınıza K20d almanız lazım. Diğer makinelerle çekim yapmak günah olur.