Gönderen Konu: Body ve satin alabilcegim yer tavsiyesi  (Okunma sayısı 2049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı suysal

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Body ve satin alabilcegim yer tavsiyesi
« : 25 Ocak, 2017, 17:14:36 »
Merhaba arkadaslar,

Uzun zamandir abimle beraber Pentax K-x kullaniyoruz. Bi tane daha govde almak istiyoruz. Modelleri inceledigimde K-50 ve K-S2'leri begendim. Baska model onerilerine de acigim tabiki de.

Hafif olmasi onemli benim icin. K-S2'de telefondan remote control var galiba, o da sevdigim bi ozellik. uzun pozlama cok sık deniyoruz.

Turkiye'de maalesef hicbir sitede (ikinci el de dahil) bu iki modeli bulamadim. Nar teknoloji'nin distributorlerine tek tek girdim, hicbirisinin stogunda yok. Yurtdisindan getirtmeyi dusunuyorum ama yurtdisindan getirtemeyecek birisi ulkemizde sifir pentax alamiyor mu suan :(

Suan eldeki tek secenek yurtdisi oldugu icin, onlarin fiyatlarina gore de fikrinizi almak isterim.
K-50 385 euro, K-S2 480 euro.
Normalde govdeye cok fazla para harcamak yerine, o parayi lense harcamayi dusunuyorum fakat aradaki farka bakinca K-S2 almak daha mantikli gibi geldi bana.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Body ve satin alabilcegim yer tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 25 Ocak, 2017, 20:50:21 »
Acele etmeyin düşer ikinci ele, siz arayanlara konu açın.  Soruya gelince remote olayını çok takmayın.  O kadar da önemli değil.  Harici remote kablo çok daha işlevsel, çok daha az pil yiyor.  Ağırlıkta keza Apcs'ler arasında çok fark yok, diğer serileri de bakın derim (K5, K3 vs)
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı Oguzhan

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ocak, 2017, 07:58:41 »
Merhaba arkadaslar,

Uzun zamandir abimle beraber Pentax K-x kullaniyoruz. Bi tane daha govde almak istiyoruz. Modelleri inceledigimde K-50 ve K-S2'leri begendim. Baska model onerilerine de acigim tabiki de.

Hafif olmasi onemli benim icin. K-S2'de telefondan remote control var galiba, o da sevdigim bi ozellik. uzun pozlama cok sık deniyoruz.

Turkiye'de maalesef hicbir sitede (ikinci el de dahil) bu iki modeli bulamadim. Nar teknoloji'nin distributorlerine tek tek girdim, hicbirisinin stogunda yok. Yurtdisindan getirtmeyi dusunuyorum ama yurtdisindan getirtemeyecek birisi ulkemizde sifir pentax alamiyor mu suan :(

Suan eldeki tek secenek yurtdisi oldugu icin, onlarin fiyatlarina gore de fikrinizi almak isterim.
K-50 385 euro, K-S2 480 euro.
Normalde govdeye cok fazla para harcamak yerine, o parayi lense harcamayi dusunuyorum fakat aradaki farka bakinca K-S2 almak daha mantikli gibi geldi bana.

Selam k30 var sifir gibi dusunurmuusunuz

Çevrimdışı suysal

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ocak, 2017, 11:14:20 »
@selman tesekkur ederim cevabiniz icin.

@Oguzhan cok sık makina degistirmedigimiz icin isimize yarayabilecek (wifi, donebilen ekran vs.) ozelliklerin de olmasini istedik. Yurtdisindan K-S2 getiricez :) Tesekkur ederim teklifiniz icin.

Çevrimdışı AKINLASINN

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ocak, 2017, 16:34:56 »
Dönebilen ekran güzel bir özellik, kesinlikle değer. Bende bu sebepten KS2 aldım.

Nikon body'e Pentax kit lens takabilirmiyim?

Başlatan Canergnydn

Yanıt: 3
Gösterim: 2476
Son İleti 23 Şubat, 2014, 08:44:19
Gönderen: PENTAX
2560x1440 Çözünürlüklü IPS Panel Monitör Tavsiyesi Lazım...

Başlatan sasuta

Yanıt: 3
Gösterim: 3077
Son İleti 24 Ocak, 2012, 14:04:47
Gönderen: sasuta
Ucuz, Eski ve K10D'de Çalışacak TTL Flash Tavsiyesi

Başlatan HaypurTiryading

Yanıt: 4
Gösterim: 3070
Son İleti 13 Temmuz, 2012, 22:45:45
Gönderen: HaypurTiryading
Çok pahalı olmayan kompakt makine tavsiyesi