Anket

Sitemizden memnun musun?

Memnunum
Memun değilim
Tanımaya çalışıyorum

Gönderen Konu: Sitemizden memnun musun?  (Okunma sayısı 19671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Sitemizden memnun musun?
« : 14 Mayıs, 2012, 22:42:41 »
Herkese merhaba. :)

Forumumuz 26 Temmuz 2011'den bu yana açık. Peki PentaxTürk olarak mizyonumuzu belli edebildik mi? Lütfen yorumlayarak oylayalım.
« Son Düzenleme: 31 Ocak, 2016, 20:07:38 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Korhan

• Üye
  • Korhan
    • Profili Görüntüle
Ynt: Forumumuzdan memnun musun?
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs, 2012, 23:12:57 »
selam,
ben memnunum. insanlar sıcak, yardımsever. ama sanırım çok hareketli değil forum. bir de ben kişisel olarak pentaxforums.com'daki forumu (vbulletin, tema, tasarım, görsellik, işlev falan) çok beğeniyorum. öyle bir değişiklik olursa desteklerim =)

Çevrimdışı burkkan

• Üye
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs, 2012, 23:51:17 »
çok memnunum seçeneği nerdee ??
çok şey öğrendim burda yeni ve çok iyi arkadaşlarda edindim pentaxturk sayesinde :)
500px : burkkan
instagram: burkkan
twitter : burkkan

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs, 2012, 00:22:45 »
Bu anketin amacı nedir anlayamadım, memnun olan kalır olmayan gider böylece memnun olanları bir arada tutacak bir platform oluşur, forumların genel mantığıda bu değilmidir zaten? mesela ben neden diğer forumda yokumda bu forumdayım-gibi.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs, 2012, 00:30:30 »
Bu anketin amacı nedir anlayamadım, memnun olan kalır olmayan gider böylece memnun olanları bir arada tutacak bir platform oluşur, forumların genel mantığıda bu değilmidir zaten? mesela ben neden diğer forumda yokumda bu forumdayım-gibi.

Eleştiri almaya çalışıyorum sadece. :)
PENTAX K-3

Çevrimdışı Ferhat0316

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs, 2012, 00:32:32 »
Ben foruma katılalı kısa bir süre oldu ama sorduğum sorulara çok çeşitli ve tatmin edici cevaplar aldım. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Çok faydalı bir forum olduğunu düşünüyorum.
K-5+ K1000 + SMC Pentax-DA 12-24mm F4 ED AL [IF] +SMC PENTAX DA 18-55mm f3.5-5.6 AL WR+SMC PENTAX-A 50mm f1.7+Pentax SMC-FA 100mm F2.8 Macro WR Lens+PENTAX smc DA L 55-300mm F4-5.8 ED+Tamron AF 17-50mm F/2.8 Di-II LD+Pentax fgz540 flaş
+Manfrotto 055XPROB+Manfrotto 498RC2 Midi Ball Head+LOWEPRO FLIPSIDE 400 AW+Cullman Protector Maxima 330

Çevrimdışı fıratD

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs, 2012, 00:49:19 »
forum olarak memnunum ama organizasyonlar konusuna biraz daha önem verilirse iletişimin daha iyi olacağını düşünüyorum..
Sony A850 + Tamron 28-70 3.5-4.5 + MINOLTA MAXXUM 50mm f1.4 + VOLNA-9 50mm f2.8 + TAIR-11A 135mm f2.8
SPOTMATIC F + SMC Takumar 50mm f1.4 + Takumar 28mm f3.5 + Takumar 135mm f3.5

Ya kızacağım yağmura etrafı ıslatıyor diye,
 Ya da seveceğim onu çiçeklerimi suladığı için...

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Mayıs, 2012, 00:52:52 »
Eleştiri almaya çalışıyorum sadece. :)

O zaman bende Korhan gibi düşünüyorum, pentaxforums.com bence örnek alınması gereken, ve gereken yerlerde bizim ihtiyaçlarımıza göre modifiye edilebilecek bir site.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs, 2012, 00:55:05 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı JoRDaN

• Üye
  • Hikmet SiR
    • Profili Görüntüle
    • Hikmet Sir Photography
« Yanıtla #8 : 15 Mayıs, 2012, 01:17:42 »
Amaç sadece oylama değil bence.  Herkes bir eleştiri ile birlikte sonuca varılacak yapıcı durumlardan bahsedip fikir verirse de olur. Burda yazmayadabilirsiniz. Kişisel ileti yoluyla ile de eleştirebilirsiniz size kalmış bir durum. :) Teşekkürler. İyi forumlar.
Nikon D750
Nikon 24mm‑70mm ‑ F/2.8
Nikon 50mm - F/ 1.4
Nikon 70-200mm VR II - F/2.8

www.hikmetsir.com
Instagram: @hikmetsir

abcde

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 15 Mayıs, 2012, 01:21:49 »
ercan69 nickli üyenin "directeur d'achat " olmasını istiyorum ;D

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Mayıs, 2012, 08:30:56 »
Forumdan genel anlamda memnunum.Fakat başlangıçtaki heyecan biraz azaldı gibi.
Ben forumun daha iyi olması konusunda fikirlerimi eleştiri sayfalarınıza yazmıştım.Hatta kısa bir şema da vermiştim.
Pentaxforum.com'un örnek alınarak benzer bir site şeması oluşturulmasının konulara ulaşılabilirliği ve okunabilirliği artıracağını belirtmiştim.
V.Bulletin olması tabii ki daha iyi olur.Ama sanırım işletmesi biraz daha profesyonellik istiyor,üstelik paralı.
SMF de kalabilir.Ama konulara daha güzel şematize edilebilir.Bazı ana başlıklar kaldırılabilir.
Kızgınlık ve Türlü şikayetler gibi bir başlık pek anlamlı değil.İsmi de biraz basit.Bu başlık hep kaldırılmalı ve Önerileriniz ,Hata raporlar başlığı ile birleştirilerek ''Eleştirileriniz ve Önerileriniz'' şeklinde bir başlık altında birleştirilmeli.
Yeni Pentax sahipleri,Hoşgeldiniz,Yeni başlıyanlar başlıkları da birleştirilip tek başlık altında alt başlıklar olarak bulunmalı.
Objektifler ve fotoğraf paylaşımı başlıklarının nasıl olması gerektiği konusundaki düşüncelerimi daha önce yazmıştım.
Yarışmalar,Etkinlikler,Ayın fotoğrafı v.s gibi bazı yeni aktiviteler foruma heyecan katar.
Herkesin herzaman ihtiyaç duyacağı İletişim sayfası, gibi bazı sayfalar Anasayfada sabit başlık olarak sürekli durmalı.Bunlar forum içinden aranmamalı.
''Memnun olmayan gider'',mantığına karşıyım.Memnun olmayan da memnun olabileceği bir forum teşekkülü için çaba göstermeli.
Herkesin memnun olabileceği bir platform zaten olamaz.Mantıklı olan değişikliklerle asgari müştereklerde birleşmeyi becerebilmeliyiz.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar..

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Mayıs, 2012, 11:13:58 »

Benim Forum vizyonum çok değişiktir, artık yeter gavurun  :) yaptığı cihazları alıp, kıvır zıvırla oyuncak gibi oynayıp mutlu olmak, amanda ne cicilerim var diye güzel fotoğraf çekip birbirine göstermek, bence artık Türkiyenin sanat yolunda ilerleyen insanlara yardımcı olan bir foruma ihtiyacı var, yoksa Pentax yada başka marka önemi yok nedir teknik problemler allah aşkına benim makinam 500 dolarlık (yenisi) alırsınız buna tecrübeli birinin yardımıyla 2 lens birde makro iş bitti, (1000 dolar gibi) kullanır öğrenirsiniz birkaç ay, ama sonra ne olacak?

Halbuki artık Türk gençliğinin uluslararası müzelere girecek kalitede sanatsal fotoğraflar çekmeye başlaması lazım, yeteneği olan gençlerin bu yönde yönlendirilmesi lazım, ilkönce sanat kavramı nedir bugün sanat nerededir onların öğretilmesi lazım, bence Türkiyede en az bir fotoğraf veya görsel sanatlar forumunun bu amaca hizmet etmesi lazım. Bu yolda eski alışkanlıklarını devam ettirmek isteyen, sadece teknik kıvır zıvır konuşmak isteyen başka şeyler duymak istemeyip bunu kaldıramayanların veya hazmedemiyenlerinde, forumda en azından "sadece dinleyici" konumunda olacakları platformlar lazımdır Türkiyeye.

Birisi konuşanları anlamıyorsa veya orada huzursuzluk yaratıyorsa, memnun olamıyorsa  neden orada kalsın? bence herkesi şemsiye gibi bir marka forumu altına toplamanın çok bir anlamı yoktur popülizmden başka, biliyorsunuz zaten önümüzde diğer Pentax forumu var, Canon forumu var, içi boş fotoğraflarını birbirne gösterip, eşe dosta oy verme (desteğinizi eksik etmeyin oy verin) forumları var, ne işe yarıyor bunlar? Türkiyede fotoğrafın, veya sanatın gelişimine katkıları varmı?

Biraz elitist düşünüyorum ben bu konuda bence böyle bir sanat forumu olsun, bakın herkes içeri girebilmek için kapıları yıkar, ve bu şimdilik hayalde olsa böyle foruma girebilmek için millet can atar, firmalar dahil herkeste destek vermek için sıraya girer sanırım böyle sanatsal bir foruma, kapıları girmek için yıkmalıda zaten özellikle gençler, ama hazımsızlar her zaman olacaktır, bunu tecrübelerime dayanarak söylüyorum, böyle kişiler vardır, hatta bırakın huzursuzluk yaratanlar ben kültür ve medeniyet düşmanlarıyla bile karşılaştım, onlarında kaliteyi bozmaya hakları yoktur, yada oturur sadece dinlerler, bunu kaldıramazlarsa  kapı dışarı, onlar populist cicili fotoğraf gösteren şemsiye forumlara gidebilirler, adları üzerinde zaten.

Benim kalitesi yüksek forum vizyonum budur, ilgilenenlere.
.
.
.
.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs, 2012, 15:23:10 Gönderen: cbaytan »

Çevrimdışı rsimsek

• Üye
  • Pentax aşkına !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Mayıs, 2012, 21:45:21 »
Öğrenme ve varsa bildiklerimi paylaşma amacıyla ben şahsen forumu danışacak bir kapı olarak görüyor ve bu durumdan memnunum.

Doğrusu Can beyin söylediklerine de katılıyorum. Pentax, lens ve ilgili ekipman hakkında teknik bilgiyi burada bulmak kolayken, sanatsal kısmı anlatmak da zor olduğu gibi, sanat şudur demek de zordur ve onu zaten herkese de anlatamazsınız. Sanatın, ben sadece öğretilecek bir şey olduğuna da inanmıyorum. İnsanın ilgili dalına eğilimi olmalıdır. Yoksa elektronik/teknolojik oyuncakların cazibesine kapılan bir çok kişi; "aha bak kutudan ne çıktı" der gibi biraz hayranlıkla bu işe bakıyoruz belki de. Ben fotoğrafçılığı (sanatsal anlamda) poz üçgenine benzetiyorum: 1-Cihazı tanıma, 2-Optik ve teknik bilgilere sahip olma ve 3-Sanatsal bakış açısı ya da herkesin gördüğünden farklı olanı görebilme.

Bu işin ustadları en azından bazı tiyolar verirse, belki usta olamasak da usta olmayan yerde çıraklığa razıyım şahsen :)

Herkese iyi forumlar, iyi paylaşımlar...
Ekipman: Pentax K-5IIs + Pentax DA 18-135mm WR + Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical [IF]
Amatörler "ekipmanları" için, profesyoneller "para" için, ustalar ise "ışık" için endişe eder!

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #13 : 05 Ekim, 2012, 01:23:48 »
foruma herkesin isterse seçebileceği birde açık renkli tema ekleyebilirmiyiz ?
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 05 Ekim, 2012, 01:54:31 »
foruma herkesin isterse seçebileceği birde açık renkli tema ekleyebilirmiyiz ?

Bu hep aklımda olan bir konu.

Ama ne yazıkki görevli olarak sayımız epey az. Ve haliyle herşey yavaş ilerliyor. :(

Modifiye birçok özelliği test ediyoruz. Yeni tema anca yeni özelliklerin entegre sonrasında olabilir.
PENTAX K-3

Sitemizin Yeni Modelinden Memnun musunuz?

Başlatan Baha

Yanıt: 8
Gösterim: 4022
Son İleti 13 Şubat, 2016, 17:16:06
Gönderen: Baha