Gönderen Konu: Kısa Time-Out  (Okunma sayısı 4290 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa Time-Out
« : 21 Ağustos, 2011, 21:59:13 »
Selamlar herkese, bugün uzunca bir yazı yazdım, fotoğraflar düzenledim, sonra biri çağırdı bilgisayar başından ayrıldım, gelince devam ettim yazıyı bitirip gönderdim, amma velakin yeniden logon olmamı istedi sistem ve yazım uçtu gitti, emeğime üzüldüm doğrusu.

Benim istedğim mümkünse sistem time-out'u mümkün olduğunca uzun olsun, hatta adam bilgisayarını kapatsa bile cookie'si silinmesin ve asla time-out olmasın, kendi log-out olmadıkça. Tabii mümkünse.

Emek verenlere sevgi ve saygılarımla.
« Son Düzenleme: 16 Mart, 2013, 01:13:51 Gönderen: bFeeL »

Çevrimdışı PENTAX

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kısa Time-Out
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos, 2011, 22:48:32 »
Emeğine yazık olmuş...İsteklerine katılıyorum...

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos, 2011, 00:44:02 »
     Login olayını ekte örnekledim. Login sorunu olmamalı, isterseniz ertesi günü tıklayın; ekte gösterdiğim şekilde giriş yaptıktan sonra sorun yok demektir. :)

Yazı için gerçekten üzüldüm abi. :( Aklımdan uzunca birşey yazıyorum bazen. Ardından bu tarz yazının kaybolduğu bir hata başıma gelince... evet yazıyı tekrar yazmanın ne zor olduğunu bilirim. Bazı durumlarda tarayıcıyla (klavye kısayolu sanırım ALT + SOL) BİR ÖNCEKİ SAYFAYA geri dönme komutu ile yazımız tam metin duruyor olabilir. %100 geçerli bir yöntem olmasa da %90 diyebilirim.

Geçmiş olsun.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı gokhanakarsu

• Üye
    • Profili Görüntüle
    • gokhanakarsu - 05377238540
« Yanıtla #3 : 22 Ağustos, 2011, 03:40:53 »
Selamlar herkese, bugün uzunca bir yazı yazdım, fotoğraflar düzenledim, sonra biri çağırdı bilgisayar başından ayrıldım, gelince devam ettim yazıyı bitirip gönderdim, amma velakin yeniden logon olmamı istedi sistem ve yazım uçtu gitti, emeğime üzüldüm doğrusu.

Benim istedğim mümkünse sistem time-out'u mümkün olduğunca uzun olsun, hatta adam bilgisayarını kapatsa bile cookie'si silinmesin ve asla time-out olmasın, kendi log-out olmadıkça. Tabii mümkünse.

Emek verenlere sevgi ve saygılarımla.

tarayıcı olarak ne kullanıyorsun ustam ? Opera'yı kullanırsanız bir çok time-out sorunu bellek sorunu ve bu tarz sorunları en aza indirmiş olursunuz tavsiye ederim.
Pentax K-7/ Pentax 18-55WR / Olympus E-PL2 / 17mm f2.8 / Helios 77M-4 f1.8 + Helios 44 Silver / Konica Hexanon 52mm f1.8 / 25mm cctv

Çevrimdışı cbaytan

• Sanat Danışmanı
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ağustos, 2011, 05:59:45 »
Mozilla kullanıyorum ama bunun tarayıcı ile ilgili olduğunu sanmıyorum, tahminim bu forum programının gönderdiği cookie'lerin ömrüyle ilgili, eğer cookie kendini silmez ve ömrünü uzun belirlerse logout olmazsınız, mesela pentaxforums.com'a çok ender login oluyorum, belki ayda 1 kere bile değildir. Tabi bazı forumlarda cookie ömrünü kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos, 2011, 08:28:52 »
Webmaster'e konu iletildi.
« Son Düzenleme: 15 Mart, 2013, 23:07:12 Gönderen: bFeeL »
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited