Gönderen Konu: Pentax Türkiye Yetkilileriyle Söyleşi  (Okunma sayısı 11750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Pentax Türkiye Yetkilileriyle Söyleşi
« : 17 Mart, 2015, 16:41:34 »
Herkese merhaba. :)

NarA.Ş. yetkilileriyle bir röportaj konusunda anlaştım. Görüntülü ve sesli röportaj yapacağız. Ama bu röportaj tabi ki Pentax meraklıları için PentaxTürk için olacak. :) Sormak istediğim soru da tümüyle bu; neleri merak ediyorsunuz? NarA.Ş.'ye yöneltmek istediğiniz sorular nedir? Pentax hakkında neler sormak istersiniz?

Yeni yönetim, yeni kararlar... Bence tüm üyelerimiz için güzel bir fırsat.

İyi günler. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pentax Türkiye Yetkilileriyle Söyleşi
« Yanıtla #1 : 17 Mart, 2015, 18:14:58 »
bu işi beceremiyorsunuz, neden disbürütör oldunuz? bu işi ne zaman bırakacaksınız?
Sony a6000
Pentax SMC-DA 16-45mm f/4 ED AL
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
Raynox DCR-250 Super Macro
77mm Hoya pro1 slim CPL+uv filtreler
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı Lupara

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Mart, 2015, 19:27:17 »
Neden reklam yapmıyorlar

Çevrimdışı protist

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Mart, 2015, 20:09:48 »
Pentax ürünleri ve pantax makinelere uygun üçüncü parti ürünler neden Türkiye pazarlarında bulunamıyor, bu markayı Türkiye'den silmek için özel çaba mı sarfediyorlar.
Pentax K3
Pentax K10D
Sigma 8-16mm
Sigma 17-50 f2.8
Pentax 100mm f2.8 Macro
Tamron 28mm f2.8
Pentax F50mm f2.8 Macro
Pentax 18-55 DA L
Vivitar 2X macro Teleconverter

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Mart, 2015, 20:24:20 »
Biraz daha ciddi sorular olursa, hakikaten dikkate alınacaklar ve cevaplanacaklar. Çok güzel bir söyleşi olabilir. Ama henüz 1 ay olmuş olmamış yeni görevlilere "beceremiyorsanız bırakın" denilemez malum. :)
PENTAX K-3

Çevrimdışı REİS

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mart, 2015, 22:03:52 »
Herkese merhaba. :)

NarA.Ş. yetkilileriyle bir röportaj konusunda anlaştım. Görüntülü ve sesli röportaj yapacağız. Ama bu röportaj tabi ki Pentax meraklıları için PentaxTürk için olacak. :) Sormak istediğim soru da tümüyle bu; neleri merak ediyorsunuz? NarA.Ş.'ye yöneltmek istediğiniz sorular nedir? Pentax hakkında neler sormak istersiniz?

Yeni yönetim, yeni kararlar... Bence tüm üyelerimiz için güzel bir fırsat.

İyi günler. :)

Ben şahsen Şunları sormak isterdim:
-Pentax markasını Türkiye pazarında hakettiği yere getirmek için ne gibi planlarınız var?
-Vatan, Teknosa, Bimeksi, mediamarkt  gibi zincir teknolojik mağazalarda, yeterli çeşitlilikte ürünler ile ne zaman müşteri karşısına çıkacaksınız?
-Fujifilm ve Olympus gibi markaların Amerika pazarındaki fiyatların benzeri bir fiyatla Türk tüketicilerin  karşısına çıktıklarını biliyorsunuz. Sizin Türkiye'deki fiyat politikanızda ,müşteri odaklı yeni düzenlemeler görebilecek miyiz?
-Her türlü Donanım ve yazılım desteği verebilen sürekli güncellenen bir Web sitesi hazırlamayı düşünüyor musunuz?
-Canon, Nikon, Samsung ve Fujifilm markalarının yaptığı gibi, tanıtım amaçlı Workshoplar düzenlemeyi düşünüyor musunuz?
- muhtelif organizasyonlarda diğer markalar gibi , siz de sponsor olmayı düşünüyor musunuz?

Çevrimdışı grktprk

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Mart, 2015, 22:20:20 »
hele bir servisi var sirkecide tam merdiven altı

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Mart, 2015, 23:06:41 »
istenildiği taktirde 1 ayda çok şey yapılabilirdi, ama aynı tas aynı hamam. ya tanımmış alış veriş sitelerinde pentax ürünlerini sattıracaksın, ha o siteler pentax marka ürünleri satmaya yanaşmıyorsa kendi satış siteni kurup satacaksın. olay bu kadar basit,çok şey mi istiyoruz.
 Ayrıca pentaxtürk yetkililerinin NAR.AŞ ile roportaj yapması yerine,NAR.A.Ş nin pentaxtürk yetkilileriyle röportaj yapması gerekirdi. şikayetleriniz neler,istekleriniz neler,size nasıl daha iyi hizmet verebiliriz gibi soruları onların bize sorması gerekmez miydi?
NAR A.Ş yetkililerinden birisi bu forumu acaba 1 defa bile ziyaretmiş midir merak ediyorum.
Sony a6000
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Mart, 2015, 23:33:02 »
istenildiği taktirde 1 ayda çok şey yapılabilirdi, ama aynı tas aynı hamam. ya tanımmış alış veriş sitelerinde pentax ürünlerini sattıracaksın, ha o siteler pentax marka ürünleri satmaya yanaşmıyorsa kendi satış siteni kurup satacaksın. olay bu kadar basit,çok şey mi istiyoruz.
 Ayrıca pentaxtürk yetkililerinin NAR.AŞ ile roportaj yapması yerine,NAR.A.Ş nin pentaxtürk yetkilileriyle röportaj yapması gerekirdi. şikayetleriniz neler,istekleriniz neler,size nasıl daha iyi hizmet verebiliriz gibi soruları onların bize sorması gerekmez miydi?
NAR A.Ş yetkililerinden birisi bu forumu acaba 1 defa bile ziyaretmiş midir merak ediyorum.

Yeni kadro ne yapar bilemiyorum? Bunu önümüzdeki günler hep beraber göreceğiz elbette ancak inanın bana 1 ayda yapılabilecek hiç bir şey yok. Kısır döngü var ortada. Yıkılabilir mi? Bilmem, göreceğiz hep beraber işte. :)

Yeni yönetimle biz irtibata geçmedik. Onlar bizimle irtibata geçtiler. Onlar bizi ofise davet ettiler. Onlar bize memnuniyetsizliklerimizi beklentilerimizi sordular. Sitemizde tanınmayacak bir isim ile üyelik alıp sitemizi takip edenler de onlardı. Sadece röportajı, üyelere hizmet etmek adına ben önerdim. Kabul de edildi.

Başarılı olunur olunmaz bilemiyorum. Dediğim gibi zaman gösterecek bize. Ama biraz haksız eleştiri olarak gördüğümden dolayı bunları dile getirme ihtiyacı hissettim.

Saygılar, iyi akşamlar. :)
« Son Düzenleme: 17 Mart, 2015, 23:33:52 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3

Çevrimdışı mk52

• Üye
  • Öğrenmenin yaşı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Mart, 2015, 23:48:40 »
Pentax markası Türkiye pazarında yeterince bilinmiyor insanlar üzerinde iki markanın algısı olmuş isim vermek istemesem de başıma gelen bir olayı anlatayım bir parkta iki genç yanıma gelip fotoğraflarını çekmemi istedi bende memnuniyetle çektim sosyal paylaşım sitesi üzerinde gönderebilir misiniz dediler bende tabi ki dedim uzun lafın kısası hemen ertesi günü yolda karşılaştığım genç abi fotoğrafları bekliyorum dedi bende göndereceğim dediğim anda arkadaşlarına şöyle dedi abi nikonu ile fotoğraflarımızı çekti dedi çok şaşırdım hangi makine ile fotoğraf çekildiğini bile anlamamış ona nikon değil pentaxdı dedim gerçekten fotoğrafçılığı bilmeyenler pentaxı pek tanımıyor reklam yok teknoloji marketlerinde ve sitelerde ürünleriyle karşılaşmıyorlar öncelikle bunlara çözüm üretmeleri gerekiyor Teknoloji marketleri piyasada ne giderse gerçi onu getiriyorlar mağazalarda nerdeyse giriş seviyesi üstünde makine yok onları da çok üst seviye  gibi satmaya çalışıyorlar
Pentax k5
SMC pentax -A 1.7 50mm
Tamron 17-50 mm F 2.8 XR D II
smc pentax-F ZOOM 1:4-5.6 70-210 mm
Samsung D-XENON 100 mm macro
Kenko 2X KAX TELEPLUS MC4
tamron 10-24

Çevrimdışı grktprk

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Mart, 2015, 00:05:05 »
anlamıyorum slr markasının kralı bir marka şuan dijitalde içler acısı bunu bu hale getirmek için çok mu uğraştılar yazıklar olsun evet acımasızca eleştiriyorum başka markaları neredeyse bakkallarda bulabiliyorsun pentax dediğinde oda ney diyorlar acaba bunun sorumlusu kim

Çevrimdışı arslanturegun

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Mart, 2015, 00:08:32 »
REİS benim diyeceklerimi zaten yazmış.
+1
Arslan Türegün

Çevrimdışı photom

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Mart, 2015, 00:18:32 »
fuarda paraflaş ve modelin olduğu çekim alanı oluşturulursa daha ilgi çekici olacağını düşünüyorum.pentax çılarda makinalarıyla gelir ve çekim yaparlar,birde bigisayar çekim sonuçlarını görüp mukayese yapılabilr..ayrıca baskı makinalarından biriyle anlaşma  yapılıp neticeleri göstirilerek diğer markalara biz de varız. ve buyuz denebilir..ben pentax ın bu fuarda yeni yönetimin  bu şekilde  başarılı bir giriş yapılabileceğine inanıyorum (flaş sistemi için mesela kamer ith,henselle görüşülebilir olumlu bir kişidir) veya xx vs,,

Çevrimdışı ozbay08

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Mart, 2015, 00:18:47 »
ben şuan Türkiye den sıfır olarak pentax k-3 almak istesem alabileceğim bir var mı? yok.
peki e- ticaret sitesi kurmak çok zor bir iş mi? hayır. peki yurt dışından ürün getirtip  kurduğun e ticaret sitesin de satmak çok mu zor? hayır.  yurtdışından şipariş ettiğin ürünler Türkiye ye kaç hafta da gelir?  uçakla 1 hafta, gemiyle 4 hafta.
Yani 1 ayda bence çok şey yapılır istenildiği taktirde. bu işler o kadar kolaysa sen niye yapmıyorsun derseniz. cevabım lanet olasıca sermayesizlik yüzünden. şöyle 100 bin tl civarı param olsa zaten bu işe gözüm kapalı girerdim.
« Son Düzenleme: 18 Mart, 2015, 00:21:26 Gönderen: ozbay08 »
Sony a6000
HELIOS-44M-6 58mm
Sony HX300
lowepro 100 aw çanta
SLIK F-730 TRIPOD

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Mart, 2015, 00:22:09 »
fuarda paraflaş ve modelin olduğu çekim alanı oluşturulursa daha ilgi çekici olacağını düşünüyorum.pentax çılarda makinalarıyla gelir ve çekim yaparlar,birde bigisayar çekim sonuçlarını görüp mukayese yapılabilr..ayrıca baskı makinalarından biriyle anlaşma  yapılıp neticeleri göstirilerek diğer markalara biz de varız. ve buyuz denebilir..ben pentax ın bu fuarda yeni yönetimin  bu şekilde  başarılı bir giriş yapılabileceğine inanıyorum (flaş sistemi için mesela kamer ith,henselle görüşülebilir olumlu bir kişidir) veya xx vs,,

Ayrıntısını bilmiyorum ama evet model çekim için bir projeleri vardı. Önerinizi mutlaka ulaştıracağım. Ama başlık biraz daha merak edilen konular üzerine. :) Pentax hakkında merak edilenler?
PENTAX K-3

Pentax 21mm f 3.2 limited lens

Başlatan redprometheus

Yanıt: 0
Gösterim: 2670
Son İleti 14 Mayıs, 2017, 18:39:20
Gönderen: redprometheus