Anket

Fotoğrafçılıkta acemi kız arkadaşa Q serisinden hangisi uygun olur?

Q
0 (0%)
Q10
0 (0%)
Q7
1 (50%)
Q-S1
1 (50%)
dslr'dan önce yarı prof.
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 2

Gönderen Konu: Yeni başlayana hangi Q modeli?  (Okunma sayısı 9969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni başlayana hangi Q modeli?
« : 11 Eylül, 2015, 20:14:19 »
Merhaba arkadaşlar, çok çok çok uzun zamandır buralara girmemiştim. Daha önce yeşil sarı K-r modeliyle karşınızdaydım. Hala sapasağlam devam ediyor. Şimdi fotoğrafçılığa başlamak isteyen kız arkadaşıma bir hediye almak istiyorum. Gönlümde her zaman Pentax olduğu için, ve kendisi de hafif taşınabilir bir şey istediği için Q serisine bakmaya başladım. Ay sonunda 2. yılımız bitiyor, yazın da okulda çalışmıştım zaten. Elimdeki parayla ufak bir sürpriz yapmak istiyorum ona.

2 yıldır piyasadan çok uzak kaldım gerçekten. Q10 bile yoktu sanırım en son baktığımda. İtalya'da olduğum için amazon gibi sitelerden de alabilirim. 2. el olur mu bilmiyorum, o kısmını düşünmedim. Mesela 2. elde şöyle bir şey çıktı karşıma; http://www.subito.it/fotografia/pentax-q-napoli-135426279.htm

ya da böyle bir şey; http://www.subito.it/fotografia/pentax-q-s1obiettivo-5-15-bologna-132442980.htm
mesela Bologna'da olduğum için bunu direkt elden alabilirim ama düz renk.

Fakat daha açık renk olsa daha iyi olacakmış. Kısaca yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
« Son Düzenleme: 11 Eylül, 2015, 20:27:02 Gönderen: ondert »

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni başlayana hangi Q modeli?
« Yanıtla #1 : 11 Eylül, 2015, 20:34:25 »
hoşgeldin önder uzun zaman oldu umarım iyisindir bir küçük hatıra ile sana hoşgeldin demek isdedim.. :)

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Eylül, 2015, 20:45:07 »
selam Ercan abi hoşbulduk :) ne çabuk aralardan fotoğrafımı buldun da koydun? her şey yolundadır umarım. :) benim işe ne diyorsun peki?

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Eylül, 2015, 20:49:11 »
teşekkür ederim önder herşey yolunda önce sorayım ekonomik duruma göremi q yu tercih ettin.çalışacağın alan amacıylamı yoksa başka bir markadamı olabilir

Çevrimiçi vedib

• Teknik Danışman
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Eylül, 2015, 20:50:08 »
Pentax Q serisinden almak istiyorsanız sitemiz admini Baha ile irtibat kurmanızı tavsiye ederim. Cazip fiyatlı ve Türkiye garantili olarak listede görmüştüm. Aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim.
http://www.pentaxturk.com/forum/index.php/topic,6712.0.html

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Eylül, 2015, 20:58:11 »
selam, Q serisini tamamen keyfi olarak seçtim. bir gün lafı açılınca "bak dedim işte en ufağı bu, iskambil kartı kadar" falan diyince de hoşuna gitti. attığım linklerdeki fiyatlar nasıl sizce?
okulda yazın yarı zamanlı çalışınca 1000 eurodan fazla kazandım ama tüm paramı oraya harcayamam tabi ki, başka planlarımız da var. Baha'yla yıllar önce Ankara'da görüşmüştük, ona da sorabilirim.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Eylül, 2015, 21:08:16 »
ömerim son zamanlarda daha doğrusu yıllarda pentaxdan uzak kaldığım için pek sana yanlış fikirler vermek isdemem ama qs1 modelini çok övüyorlar ve hatta 2 katı fiyatı olan bir sony modelle aynıymış diye konuşulduğuna rastladım.sonra kız arkadaşın ne derece fotografla ilgili ilk başlıyacaksa onu fotodan soğutabilirde ve bu arada sen kr le birlikde ona fotoya giriş anlamında fikirler verdinmi.bence pentax q yerine yeni başlıyacaksa dsrl bir gövdeyle başlamasını tavsiye ederim .ama yok illada  böyle bir gövde arıyorsa ks1 alabilirsin.

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Eylül, 2015, 21:20:33 »
K-r'dan bir iki şey gösterdim, bu arada K-r'dan hala çok memnunum. Onun dışında bilgisi yok. Bendeki gibi bi şeyle başlaması daha iyi olabilir ama olabildiğince ufak bir şey istiyo. Yarım kiloluk gövdeler + objektif taşıyacağını hiç sanmıyorum.

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Eylül, 2015, 21:26:14 »
ks1 diyelim ozaman al gitsin en azından senin sayende izlenimlerini görüp makinayı ve fotolarını görmüş oluruz önder.adaptatörle senin lensleride kullanabilir.

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Eylül, 2015, 21:31:36 »
ks1 mi q-s1 mi abi anlamadım tam :)

Çevrimdışı ercan69

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Eylül, 2015, 21:34:08 »
 :) :) pardon q s1

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Eylül, 2015, 23:40:03 »
Bence hepsi hepsine benziyor. :) Sonuçta konsepti belli ürünler. Ben olsam MX-1 derdim. Seçeneklerde yok ama hediye olacaksa daha şık bir model. :)
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Eylül, 2015, 00:29:52 »
bir Q-S1 bir MX-1, yahu daha tatil yapmayı planlıyoruz kalan parayla :) sendeki beyaz Q'yu kaça satıyosun Baha bir yazar mısın bana?

bülent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 20 Eylül, 2015, 18:18:54 »
Bende q modeli var..01-02-06-08 lenslerde mevcut.Taşıması çok kolay..Tavsiye ederim..

Çevrimdışı ondert

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 21 Eylül, 2015, 12:34:19 »
selam, MX-1 az daha büyük, ağır ve biraz da Q'nun beyazının kıza daha uygun olacağını düşündüğüm için Q'da karar verdim ben de. Q10 ve Q7 daha sportif duruyor, o klasik ve hoş hatlar onlarda yok. Q-S1 gerçekten güzel ama Q'nun 2 katı para bayılmam lazım en azından ona. Baha'yla konuşuyorum, olursa ondaki beyaz Q'yu almayı düşünüyorum.

olmazsa, elden bunu da alabilirim. 250 euro siyah Q-S1. Yeni sayılır ama tek albenisi olmayan kısmı rengi.

http://www.subito.it/fotografia/pentax-q-s1obiettivo-5-15-bologna-132442980.htm

sizler ne dersiniz?
« Son Düzenleme: 21 Eylül, 2015, 12:36:03 Gönderen: ondert »