Gönderen Konu: Herkese merhaba  (Okunma sayısı 7437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba
« : 02 Temmuz, 2015, 17:19:50 »
uzun zaman once bir fotograf cekme hevesi gelmisti, o zaman babamin 70'li yillarda aldigi Asahi Pentax ile birseyler yapmaya calisiyordum. 90'larda dijital kameralarin da cıkmasiyla beraber uzun bir sure kompakt kameralar, sonra cep telefonları derken, babam Canon'cu oldu, ama benim o zamanlardan gelen Pentax sempatim nasila devam etti ve bir K3 ile bugune geldim. Su anda cok yeniyim, ama zaman icerisinde toparlarim diye umuyorum. Hayatimin buyuk bir kismi motosiklet uzerinde seyahatle geciyor, dolayisiyla genel fotograf amacim manzara uzerinde agirlik kazandi.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Herkese merhaba
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz, 2015, 00:40:17 »
Aramıza hoşgeldiniz. :) Sonunda Pentax'a geri dönmenize sevindim. Ben de K-3 kullanıyorum. Merak ettiğiniz bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. Bu arada aksiyon kamera düşündünüz mü hiç? Madem hep motor üzerindesiniz Pentax aksiyon kamera düşündünüz mü?
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz, 2015, 00:58:43 »
Aramıza hoşgeldiniz. :) Sonunda Pentax'a geri dönmenize sevindim. Ben de K-3 kullanıyorum. Merak ettiğiniz bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. Bu arada aksiyon kamera düşündünüz mü hiç? Madem hep motor üzerindesiniz Pentax aksiyon kamera düşündünüz mü?

Cevap icin tesekkurler.
Pentax'in Action Cam'leri gordum; yıllardır Drift kullanıyorum, aslına bakarsanız seyahatlerimden dönünce bir defa bilevideoları açıp seyretmiyorum, belki paraşüt falan yapıyor olsaydım daha keyifli olurdu. Bu sebeple çok fazla da dönüp diğer modellerin özelliklerini araştırmadım. Aşağıdaki linklerde yaptığım seyahatlerden Yeni Zelanda, Romanya, Norveç ve Güney Afrika'da Drift'le çektikten sonra editlediğim 3 video var, ilginizi çekerse bakın.

https://www.youtube.com/watch?v=Vgr5mrfGWAY

https://www.youtube.com/watch?v=puMqRcD8s14

https://www.dropbox.com/s/ukst186licf7xh4/90%20miles%20beach%20highway%20utub.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/pvbfmbbeub93lyp/Gansbaai%20Shark%20Cage%20Dive.m4v

Biraz öğrendikten sonra fotoğraf da paylaşırım tabii; su anda pek güzel birşeyler yok.

www.gezginleriz.biz adresinde seyahat raporlarımı yazıyorum; geçen sene cep telefonuyla, bu sene Canon G7X ile, bundan sonra inşallah yola K3II'mle çıkacağım.

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz, 2015, 14:21:44 »
merhaba,
internet sitesindeki "Trieste" yazınızı okudum, soluksuz bitirmişim :) çok keyifli zaman geçirmişsiniz bunu okurken de hissettiriyorsunuz, daha fazla gezin ve daha fazla yazın :)

tavsiye olarak fotoğrafları işlerken çok sert işlemişsiniz  ;)

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz, 2015, 18:22:14 »
merhaba,
internet sitesindeki "Trieste" yazınızı okudum, soluksuz bitirmişim :) çok keyifli zaman geçirmişsiniz bunu okurken de hissettiriyorsunuz, daha fazla gezin ve daha fazla yazın :)

tavsiye olarak fotoğrafları işlerken çok sert işlemişsiniz  ;)

Okuyup keyif aldığınıza çok sevindim, vakit ayırdığınız için ayrıca çok teşekkurler.

Eski fotograflar konusuna katiliyorum, fakat onlar genellikle eski bir canon cep ve samsung cep telefonu ile cekilip, cep telefonu ortamında edit edilmiş fotograflardı; cok haklısınız.

Yeni Zelanda fotografları canon g7x ile cekildi. Fakat bu sefer donuste sunu dusundum; bu yerlere belki bir daha gidemeyeceğim, dolayısıyla artık daha iyi fotograf cekmeyi ogrenmeliyim, bu sebeple de DSLR makineye gectim. Daha tabii yolun cok basındayım.

Onumuzdeki gunlerde yeni yola çıkmayı düsünüyorum, güzel fotolar olursa buradan paylasacagim mutlaka.

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz, 2015, 18:43:03 »
Aslında bir adet balıkgözü iyi olur seyahat gezileri için. Arada kendiniz de girersiniz kareye.
Pentax Anıları

Nikon D3
Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED Nano

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz, 2015, 19:43:49 »
Aslında bir adet balıkgözü iyi olur seyahat gezileri için. Arada kendiniz de girersiniz kareye.
Hah bu aslinda benim sormak istedigim birsey; 16-85 yanina bir 55-300 aldim; 16 ile beraber genis aci 12-24 cok fazla mi olur fikir almak istedim, fiyati da bayagi kallavi cunku. Balikgozu'nu duz bir lens kadar efektif kullanabilir miyim, bozulma cok olmaz mi acaba?

Çevrimdışı daniska

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz, 2015, 20:03:19 »
bende gezmeyi seven birisi olarak gerçekten çok keyifle okudum. pentax ile çok daha iyi kareler göreceğimize de eminim :)

ucuz alternatif olarak bence 8mm balıkgözü samyang düşünebilirsiniz. 12- 24 balık gözü değil, ultra geniş açı olduğundan kenarları yuvarlak şekilde olmaz.

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz, 2015, 20:33:03 »
Geniş açı istiyorsan en uygunu sigma 10-20, Balıkgözü de aynen arkadaşın dediği gibi 8 mm samyang manuel. Zaten sonsuza alıp çekip duruyorsun samyang ile, AF ye gerek yok.
Pentax Anıları

Nikon D3

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz, 2015, 23:09:26 »
Pentax'ın DA10-17mm balıkgözü çok balık değil,geniş açı gibi de kullanılabiliyor az bir bozulma ile. Örneğin aşağıdaki bu lens ile çekilmiş manzara fotoğrafı yine aynı lens ile çekilmiş başka fotoğraflar da mevcut. Balık düzeltmesi ( de-fish) yapılmadı,orjinal halleri.

https://www.flickr.com/photos/turkiye2turkiye/19126123545/in/dateposted/

Balığın avantajı şehiriçi çekimlerde yarıyor, gezilerde binaları komple almak istersiniz,balık harici diğer lensler ile bu çok zor. Gezi fotoğrafçısının çok işine yarayan bir lenstir.

instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Temmuz, 2015, 14:55:14 »
Arkadaslar cok tesekkurler; simdi 10-17 de giriverdi aklima . :-)))

Çevrimdışı Suha

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz, 2015, 16:24:04 »
10 mm de biraz daha balıklaşacaktır görüntü. Ama ne balık ne başka birşey olmasın ama felaket geniş açı olsun diyorsan tek tercih var, sigma 8-16. Pentaxa uygun alabileceğin en iyi ultra geniş açı lens desem yalan olmaz. Onun o açısına hastaydım :(
Pentax Anıları

Nikon D3

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Temmuz, 2015, 20:39:05 »
10-17mm'i tavsiye ederim.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Temmuz, 2015, 00:15:05 »
Biraz acele ettim, 12-24'u aldim, balikgozunu cok ozel yerlerde kullanabilirim diye dusunmustum.

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Çevrimdışı umit.cukurel

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 14 Ağustos, 2015, 19:58:13 »
Gecen hafta seyahatteydim, k3II ve 16-85 ogjektifi goturdum, birkac foto cektim, bazilarini paylasmak istedim. :-))

Sent from my SM-T800 using Tapatalk

Uzaktan takipten yakın takip için merhaba...

Başlatan recepkaragoz

Yanıt: 2
Gösterim: 2090
Son İleti 15 Nisan, 2016, 22:57:36
Gönderen: recepkaragoz
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba

Başlatan ByGeCee

Yanıt: 3
Gösterim: 2336
Son İleti 22 Şubat, 2015, 20:39:24
Gönderen: ByGeCee
Pentax Ailesi Merhaba