Gönderen Konu: Fotozeynep ile yapılan alışveriş ve alınacak dersler  (Okunma sayısı 4413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
Özet geçeyim, bu kadar uzun yazıyı kimse okumuyor çünkü. :)

Fotozeynepten internet üzerinden bir ürün aldığınız zaman ürün defolu dahi çıksa kargo görevlisinin yanında tutanak tutmazsanız kargo git-gel ücretini siz ödüyorsunuz. Bu yazıcı gibi bazı ürünlerde çok sıkıntılı bir süreç. Tutanak ile kayıt altına aldırmanız lazım, tabi kargo görevlisi defolu mallara tutanak tutmak istemeyebilir en doğal hakkı, onlar sadece taşıma esnasında hasar gören mallara tutanak tutarlar bu durumda fotozeynep'i sıcağı sıcağına arayıp bilgilendirin. Bilginize.
« Son Düzenleme: 26 Eylül, 2014, 21:37:48 Gönderen: marki »
instagram,flickr,500px @turkiye2turkiye

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fotozeynep ile yapılan alışveriş ve alınacak dersler
« Yanıtla #1 : 13 Eylül, 2014, 23:04:24 »
FotoZeynep ile birçok alışverişim oldu. Hızlı ve güvenilir geldiler bana. Güvenimi kazanmışlardı. Ama bu tarz bir olay olmuşsa soru işaretleri oluşturmuyor değil. Müşteri memnuniyetine önem veren firma yok Türkiye'de. Bu konuda çok üzülüyorum. Bu problem belki de hakikaten FotoZeynep'in suçu değildir. Ama bakın bir çantada ki onların suçu olmayan bir yırtık onlara kaybettirdi başkasına değil. Zarar edip hızla iade alsalar belki de kaç müşteri kazandıracaktı onlara. Geçmiş olsun.. :(
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Eylül, 2014, 18:26:40 »
Bahattin benim de alışverişim oldu milyarı ile ifade edilen miktarlarda.Alışverişte firmalar iyiyken değil yukarıdaki gibi örneklerde gerçek testini verir.Benim gözümde testi geçemedi.Yukarıda da yazdığım gibi bu dakikadan sonra bana geri ödeseler bile kargo ücretini benim için artık bir önemi yok.Firmalar elbette kendileri için önlemler almalılar ama müşteri vardır müşteri vardır.Benim alışverişlerim belli,yerim yurdum yaptığım iş belli,konumumuz belli.Aynı olay forumdaki alışverişlerde de geçerli bazı kişiler vardır daha parayı yatırmadan ürünü gönderirsin,gözü kapalı alışveriş yaparsın, herkesi aynı kefeye koyarsan ticarette eninde sonunda kaybedersin.Şu ana kadar çok alışverişim oldu netten defolu üründe böyle bir sorun ile hiç karşılaşmadım.Direk gönder abi bize dediler ya yenisini ya paramı iade ettiler.

Neyse kendileri bilirler ben buraya uyarı mahiyetinde yazdım süreçleri böyle işliyor.Alışveriş yaptıktan sonra ürün ile alakalı sorun yaşarsanız illa kargocuyu bulacaksınız ( evde deneyebileceğiniz yazıcı gibi ürün dahi olsa aldığınız) ürünü geri gönderirken bu tutanağı ekleyeceksiniz.Kargocu bu tutanağı imzalamak zorunda değil bunu bilin yalnız yasal olarak böyle bir zorunluluğu yok, imzalarsa ne ala imzalamazsa kargo git-gel ücreti sizden.
« Son Düzenleme: 14 Eylül, 2014, 18:30:43 Gönderen: selman »

Çevrimdışı R`meRt

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Eylül, 2014, 22:05:46 »
Tüketici hakem heyetine gitseniz, fatura bedelinin tamamını eşşek gibi ödemek zorundalar. Başvuru tarihinden 15 gün içinde de çözüme ulaşıyor olay.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Eylül, 2014, 09:45:56 »
Düşünmedim değil ama minare-kılıf olayında olduğu gibi o satış sözleşmesinin alt maddelerinde vardır mutlaka bunun ile alakalı birşeyler. Biraz da vaktim yok bu aralar uğraşmakta istemiyorum açıkçası.

Fakat tekrar hatırlatırsam burada firmayı şikayetten ziyade kuralları bu, haberiniz olsun eğer alışveriş yaparken demek istiyorum.Yoksa sizin ile ilgileniyorlar,sizi dinliyorlar ama kuralımız da bu diyorlar ayrıca.
« Son Düzenleme: 16 Eylül, 2014, 16:47:55 Gönderen: selman »

Çevrimdışı R`meRt

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Eylül, 2014, 11:16:27 »
Düşünmedim değil ama minare-kılıf olayında olduğu gibi o satış sözleşmesinin alt maddelerinde vardır mutlaka bunun ile alakalı birşeyler. Biraz da vaktim yok bu aralar uğraşmakta istemiyorum açıkçası.

Satış sözleşmesi tek taraflı düzenlendiği için bir hükmü yok tüketici nezdinde. Neyse geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler.

Çevrimdışı selman

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Eylül, 2014, 11:35:42 »
Bunu öğrendiğim iyi oldu,teşekkürler bilgi için.İlerde daha büyük bir meblağda olabilir sonuçta başımıza gelen.

SCARFACE isimli kullanıcı ile aramızda geçen alışveriş diyaloğu

Başlatan Oguzhan

Yanıt: 15
Gösterim: 6738
Son İleti 05 Aralık, 2015, 14:44:07
Gönderen: Oguzhan