Gönderen Konu: Hayyam ve Gene Dolandırma Vakası  (Okunma sayısı 7146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı grktprk

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hayyam ve Gene Dolandırma Vakası
« Yanıtla #15 : 14 Şubat, 2015, 16:33:39 »
dün bir lens satmaya gittim verdikleri fiyatla küfür ediyorlar sanki dalga geçiyorlar soruyorum sizlere siz daha iyi bilirsiniz 50mm 1.7 pentax manuel lense 50 tl istiyorlar

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Şubat, 2015, 21:55:19 »
Kızyorsunuz ama bu gün canon nikon 50mm f1,8 af lensi 100 ile 150 tl arasında satıyorlar, 50mm f1,7 manuel lens için 200-300 tl fiyat beklemeyin sonuçta manuel lens bu 50 tl ye alır 70 tl ye satarlar  bende hayyamda helios 44m-6 lensi 50 tl ye almıştım ki tertemiz bir lens

Çevrimdışı zarifnuhut

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Şubat, 2015, 11:11:14 »
Merhaba dostlar.

Yorumları okudumda hemen hemen hepimiz alış verişlerimizde sıkıntılar yaşamışız.
Yabancıları methederken kendi esnafımızada haksızlık yapmamalıyız.
Uzun süredir takip ettiğim bir objektifi internette gördüm şahsı aradım site üzerinden almak istediğimi belirttim. Komisyon vermemek için site üzerinden satmıyormuş. Nasıl olacak dedim önce parayı havale et sonra ürünü kargolarım dedi, tersini yapalım önce ürünü gönder sonra parayı göndereyim dedim razı olmadı. :) bana göre dolandırıcılık şahsın satış şekli.
Bir flaş ihtiyacım oldu KLAS FOTO dan aldım ambalajında sıfır ürün ama arızalı çıktı firmaya bildirdim. Ertesi gün yeni bir flaş elimdeydi diğerini daha iade etmeden.
Buda dürüst esnaf.
Selamlar dostlarım.
« Son Düzenleme: 15 Şubat, 2015, 11:13:00 Gönderen: zarifnuhut »
zarifnuhut

Çevrimdışı ysf044

• Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Şubat, 2015, 14:30:49 »
Şunu belirteyim hayyamda bulunan bir çok esnafı bire bir tanırım yıllardır gidip gelirim çoğuyla alış verişimiz oldu bir çok yanlış hareketler olmadı değil o yüzden bir çoğuna uğramam. Zihniyet hep aynı orada ürünü sattınmı işlem tamam üründe bir sorun çıkar tekrar götürürseniz iş o zaman değişir bir anda siz suçlu duruma düşersiniz çünkü bu tavır oradaki tüm esnafların uyguladığı bir taktikdir. Şayet hayyamda ürün alacaksanız ürünü iyice inceleyip sıkı pazarlık etmek ve sorun olduğunda geri iade garantisi alın kartvizit arkasına yazdırın bu şartınızı yoksa bu gün alın yarın götürün bu lensi senden aldım bozuk çıktı diye ne lensi nede sizi tanırlar. Sırf hayyamda değil 2. el ürün alırken herkes ile aynı şekilde anlaşma sağlayın çünkü herkes aldığı kusurlu malı başkasına yutturmak için uğraşır. Ben bu yüzden 2 tane makineyi  3 katı zarar ile satmak zorunda kaldım