Gönderen Konu: Nar Teknoloji'ye Anlam Veremiyorum  (Okunma sayısı 1941 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Nar Teknoloji'ye Anlam Veremiyorum
« : 25 Temmuz, 2016, 20:12:27 »
Sizce ekte bulunan fotoğraflar hangi cihazla çekildi? Cep telefonu olabilir mi? Yada aynasız bir cihaz filan mıdır? Gerçeği açıklıyorum, kimse şok olmasın fakat hakikaten bu fotoğraflar Pentax 645Z ile çekildiler. Nar Teknoloji'nin desteği ile reklam amaçlı servis ediliyor. Çeken kişinin tabi ki emeğine saygılı olmak gerek fakat firmanın yüzü olmak bu kadar basit olmamalı. Türkiye'de "ambassador" olmak ahbap çavuş ilişkisinden ibaret farkındayım tabi. Fakat bu, aylık satışlar iki hanelere ulaştığında başarı sayan firmanın kendi ayağına sıkmasından başka bir şey değil. Tüm bu kötü gelişmeleri büyük bir üzüntü ile sadece takip ediyorum.
PENTAX K-3
SMC PENTAX-FA* 1:2 24mm IF AL
SMC PENTAX-FA 1:1.8 31mm AL Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.9 43mm Limited
SMC PENTAX-FA 1:1.8 77mm Limited

I'm a Photographer, not a Terrorist.

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nar Teknoloji'ye Anlam Veremiyorum
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz, 2016, 20:17:23 »
Bir de fotoğraflarda neden beyaz kenar bırakıldığını biri açıklayabilirse bana çok memnun olurum. Biraz kafa patlatayım dedim de çözemedim. Fotoğraflar Facebook'ta yayınlandı. Hani Facebook için beyaz kenar bırakılmasının hiç bir görsel yönü yok. Netliği kırılmış, renkleri soluk, hikayesi olmayan, yetersiz kompozisyonda ki fotoğrafların reklam için yayınlanması nedir? Ne yapıyor bu adamlar? Amaçları ne?

Aşağıda yaklaşık 10 saniyede düzenlediğim fotoğrafı ekliyorum. Ki bu yaptığım düzenleme doğrudan gövde üzerinden yapılacak ayarlamalar ile çekilebilirdi. Hadi bilmiyorsun cihazı ayarlamayı, kötü çektin. Bari bilgisayara aktar, göze güzel gelecek, ilgi çekecek, beğeni toplayacak ufak dokunuşlarda bulun. Gövde fiyatı 32.000 TL olan cihazla o fotoğrafları çekip, reklam yapamazsın arkadaş. :) Yaparım dersen de rezil olursun.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz, 2016, 00:14:12 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3

Çevrimdışı Baha

• Admin
  • Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nar Teknoloji'ye Anlam Veremiyorum
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos, 2016, 01:27:46 »
Güleyim mi ağlayım mı?

Zilyon tane haber yaptım. Nar Teknoloji hep bunu yapıyor. Kusurlu ürün gönderiyor ve sonrasında "Aaa kusurlu mu? Çok özür dileriz. Hemen iade alalım." diyor. Çok garip yani WG-30, Q, MX-1 bunların teşhir olduğu, kusurlu olabileceği belli değil mi? Eski yönetimden mevcut ürünleri devir alırken (hani ben gelmiştim de teşhir listesi oluşturuyordunuz) kontrol etmediniz mi tek tek? Kutu içeriklerinde eksikleri bile not almadınız mı? Gözümün önünde yaptınız. Kusurluları biliyorsunuz. Kaldı ki her şeyi geçtim neden satarken normal fiyattan satıyorsun arkadaş? Teşhir diye belirtsene. Tüketiciyle dalga mı geçiyorsunuz?

Kapalı kutu ürünün içine su nasıl sızar da sızan su, su geçirmez model cihazın içine girer. Dıdının dıdısının dıdısı... :) Pentax Avrupa'ya rapor mu edelim? Mail kampanyası mı yapalım? Tüm Pentax yetkilileri kapılarını bize kapatsa da Pentax Amerika, Pentax Japonya kapı kapı gezelim mi? Bu kadar mı ilgiyi haketmeyen topluluğuz?
« Son Düzenleme: 23 Ağustos, 2016, 01:32:02 Gönderen: Baha »
PENTAX K-3